בית ספר מעלות חיים. צילום זאב שטרן
בית ספר מעלות חיים. צילום זאב שטרן

בעד ונגד מנהלת בית הספר: המאבק שמסעיר את מערכת החינוך בפתח תקוה

הורים מבית הספר מעלות חיים מנהלים מאבק נגד שובה של מנהלת בית הספר לתפקידה משנת שבתון. מנגד, חברים בהנהגת ההורים של בית הספר תומכים במנהלת. וזה לא הכל: ראש העירייה רמי גרינברג תומך במתנגדים. הסתדרות המורים ומשרד החינוך תומכים בהנהגת ההורים ובמנהלת

פורסם בתאריך: 9.7.19 14:32

הורים מבית הספר מעלות חיים, מנהלים מאבק במטרה למנוע את שובה של מנהלת בית הספר לתפקידה משנת שבתון, וכשלב נוסף במאבק שלחו מכתב לשר החינוך החדש, הרב רפי פרץ. ההורים מבקשים שהמנהלת שהחליפה אותה, יפעת גלרנטר, תמשיך לנהל את בית ספר באופן קבוע. ראש העירייה רמי גרינברג תומך בהורים. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, תומכת במנהלת וכך גם משרד החינוך.
כזכור, וכפי שפורסם באתר מלאבס, פוצצה לפני כשבועיים פגישה בין גרינברג לבן דויד בלשכת ראש העירייה בנושא זה. גרינברג מדגיש לאורך כל הדרך כי הוא פועל לטובת ההורים והתלמידים. בן דויד מדגישה כי אין זה מסמכותו להתערב בהעסקת עובדי הוראה. מנהלת החינוך הממלכתי־דתי במחוז תל אביב, שושנה נגר, כתבה לגרינברג בנושא: "מנהלת בית הספר חוזרת לנהל את בית הספר וחובה על כולנו לסייע בידה לחזרה מסודרת ומוצלחת, לקראת פתיחת שנת הלימודים באופן מיטבי. אני פונה אליך בבקשה להימנע מפעולות חד צדדיות שאינן מכבדות אותנו כאנשי חינוך. בתמיכה משותפת וליווי המנהלת אני בטוחה כי בית הספר ימשיך לתת מענה מיטבי לכלל קהילתו". יצוין כי בתגובה למכתב ההורים לשר החינוך, שלחה יו"ר הנהגת הורי בית הספר מכתב התומך במנהלת.
ההורים המתנגדים לשובה של המנהלת כתבו במכתבם כי המנהלת לה הם מתנגדים "ניהלה את בית הספר ביד קשה". ההורים מציינים כי פנו לעו"ד קלרה שמורק שהסכימה לגשר בסכסוך שנוצר בין בית הספר למנהלת. "להפתעתנו, משרד החינוך לא מנסה למצוא פתרון מתאים למנהל", כותבים ההורים, "ולא מאשר העברתה למוסד אחר. לא ברור ממה נובעת עמדת משרד החינוך שכן לילדינו נגרם נזק … היא מקבלת את פני התלמידים בבוקר בשער בית הספר בפנים כעוסות … נוזפת בהורים". הורים אלו העלו במכתבם טענות קשות נוספות כלפי יצחק. לדבריהם, גלרנטר משרה אווירה רגועה ונינוחה יותר, של "רגישות, חום ואהבה". ההורים מבקשים מהשר לתמוך בעמדתם ובעמדת ראש העיר ואף הזמינו אותו להגיע לבית הספר לשיחות עם צוות המורים ועם הורים.
אבל כפי שציינו בתחילת הכתבה, חברים בהנהגת ההורים של בית הספר, בראשות היו"ר מיטל בר און, שלחו מכתב שתוכנו שונה. "אנו כהנהגת ההורים בבית הספר נדהמנו לקרוא את המכתב שנשלח אליך לפני מספר ימים, אשר כביכול מציג את דעתם של כל הורי ומורי בית הספר", כתבו נציגי הנהגת ההורים, "מכתב זה שאנו שולחים נועד להציג בפניך תמונה מדויקת יותר על מצבו של בית ספר מעלות חיים בניהולה של המנהלת לה מתנגדים חלק מההורים. בהתרגשות גדולה קיבלנו לפני מספר חודשים את הודעתה של מנהלת בית הספר בשמונה השנים האחרונות על חזרתה משנת השבתון בשנת תשע"ט. אנו שמחים שהתפוגגו חששותינו כי המנהלת משהו חלופי בשנה זו ולא תחזור להמשיך ולנהל את בית הספר ביד רמה, כך שהוא ימשיך לפרוח, לשגשג ולהיות אבן שואבת לכל תלמידי האזור. בהזדמנות זו אנו מודים ליפעת גלרנטר על ניהול בית הספר בשנה זו, ומברכים אותה בברכת הצלחה בהמשך דרכה. המכתב שנשלח הוא של הורים אשר מהווים שוליים בלבד וכאמור לא הזדהו בשמם גם לא בפני הנהגת ההורים ו/או בפני היו"ר, נושא אשר מעיד רבות על המהלך נגד המנהלת, שאולי נובע מעניינים אישיים. מעולם לא הובאה על שולחן ההנהגה ו/או היו"ר ו/או אושרת טענה אחת מהטענות שהועלו במכתב שנשלח אליך ביום 2.7.19, להיפך הוא הנכון. קיבלנו פניות על השקעה בתלמידים ועל תהליכים מדהימים שקורים בבית הספר. המנהלת היא מנהלת מקשיבה ומכילה, משתפת את ההורים בכל מהלך ותהליך. המנהלת היא דוגמא ומופת לאדם ערכי שטובת כל התלמידים בביה"ס עומדת בראש מעייניה כאילו היו ילדיה שלה. הילדים אוהבים אותה ומצפים לחזרתה בכיליון עיניים..".
המנהלת סירבה להגיב והפנתה אותנו למשרד החינוך.
ממשרד החינוך מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "משרד החינוך מתנהל בנושא באופן מקצועי בהתאם לנהלים. בית הספר מלווה באופן אישי על ידי המפקחת מטעם משרד החינוך. כל טענה כנגד המנהלת תטופל לגופו של עניין. אנו מצפים מכל הגורמים המעורבים להירתם ביחד למען הצלחתו של בית הספר בשנת הלימודים הבאה".
מדוברות העירייה נמסר: "ישנו קונצנזוס בין כל אנשי המקצוע, הן אנשי משרד החינוך והן העירייה, הן המורים והן ההורים, כי לא נכון במצב הדברים הנוכחי שמנהלת בית הספר תחזור, בעיקר לא עבור התלמידים. העירייה דורשת ומצפה ממשרד החינוך למצוא את הפתרון המתאים ביותר לטובת ילדי בית הספר".
מהסתדרות המורים נמסר בתגובה: "לצערנו ראש העירייה, רמי גרינברג, ממשיך להתערב בענייני העסקת עובדי הוראה שהם עובדי מדינה. הסתדרות המורים תמשיך להיאבק על זכויותיהם של עובדי הוראה ולא תיתן לאף גורם לפגוע בהם. לא נסכים לניסיונותיו של גרינברג להפוך את מנהלת בית הספר לקלף פוליטי. במשך שמונה שנים לא נשמעו תלונות לא מצד הורים ולא מצד המורים ולפתע לפני חודשיים הן התחילו לצוץ. שהעירייה תשאל את עצמה למה. אנו מציעים לראש העירייה להתעסק בעובדים שהוא מעסיק בשעות תל"ן, יבדוק את כשירותם ומקצועיותם, כדי שמקרה חמור כמו המקרה של הפדופיל שקרה בבית ספר אחר לא יחזור על עצמו. הסתדרות המורים תמשיך ללוות את בית הספר מקרוב ונעניק את כל הסיוע הנדרש לטובת עובדי ההוראה והמנהלת".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

6 תגובות
 1. חברת הנהגת הורים מבי"ס מעלות חיים

  אני בהנהגת ההורים ואנחנו לא תומכים בחזרתה של אושרת ואני לא יודעת מאיפה החליטו לרשום שאנחנו כן.

 2. שמואל

  בתור הורה ל 3 ילדים בבית הספר אושרת מנהלת מצויינת. מספר הורים מאוד מצומצם( כ 4 עד 6 הורים) ביחד עם כמה מורים עושים הרבה רעש ומשמיצים את אושרת בגלל אינטרסים אישיים.
  רמי גרינברג הוטעה על ידי ההורים האלה לחשוב שקיימת בעיה ולצערי נפל כאן במלכודת.
  מה שהזוי זה שההורים לא מוכנים להזדהות. לא יודע מי אלה והם מתחבאים מאחורי עורך דין.. הזייה..

 3. בן עמי

  אושרת יצחק – שחררי אותנו מנוכחותך!
  מן הראוי היה שאושרת יצחק אשר מורי והורי בית הספר מעלות חיים מתנגדים לחזרתה היתה בוחרת לעזוב באופן מכובד למקום אחר ולא כופה את עצמה בכח על הורי ומורי בית הספר

 4. בן עמי

  מן הראוי היה שאושרת יצחק אשר מורי והורי בית הספר מעלות חיים מתנגדים לחזרתה היתה בוחרת לעזוב באופן מכובד למקום אחר ולא כופה את עצמה בכח על הורי ומורי בית הספר

 5. מיכאל אלבוים.

  לדעתי רמי גרינברג, ראש העיר שלנו
  פועל נכון לטובת התלמידים והמורים וזכותו כראש העיר של פ"ת לעשות זאת.

 6. רויטל

  בושה גדולה שהורים שמסתתרים מאחורי אנונימיות, מתסיסים קהילה שלמה ויורקים לבאר ששתו ממנה.

  אושרת פעלה רבות למען ביה"ס וניהלה אותו ביד רמה ומזל וטוב מאד שכך… לפחות לא היתה אנדרלמוסיה שלמה בזמן שהיא ניהלה ואיש הישר בעיניו יעשה… אושרת לא היתה עסוקה ביחסי ציבור לעצמה, היא היתה כל כולה לקהילת ביה"ס, הורים וילדים כאחד!
  לשלוח בן אדם כך בסיום תפקידו, תוך ביזוי ובושת פנים, אין לי מילים! על זה נאמר "כל דאלים גבר"… בושה!
  ולחשוב שהרשות עוד נותנת לזה יד… אין מילים.

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר