הפגנת הורי ותלמידי יד לבנים בשנה שעברה צילום באדיבות ההורים

"לא נוותר": כ-200 הורים ותלמידים הפגינו נגד סגירת בית ספר יד לבנים | צפו

ההורים נשאו שלטים עליהם נכתב 'אנחנו לא אוכלוסייה חלשה', 'לא להחליף בית ספר מוצלח, בבית ספר יוקרתי', ועוד. מזכ"לית הסתדרות המורים דורשת את התערבות מנהלת המחוז במשרד החינוך

פורסם בתאריך: 6.4.21 07:54

כ-200 תלמידי והורי בית הספר 'יד לבנים', הפגינו אתמול בערב (שני) מול בניין העירייה כנגד סגירת כיתות א', שתוביל בסופו של דבר לסגירת בית הספר. כזכור לפני כשבועיים, הודיעה העירייה שבשנת הלימודים תשפ"ב, לא יפתחו כיתות א' בבית הספר, מאחר ובשנים האחרונות נרשמה מגמת ירידה ברישום לבית הספר. בעירייה ציינו שתלמידים שכבר נרשמו ליד לבנים, יבצעו רישום מחדש ויבחרו בין בתי הספר קפלן, פיק"א, הדר וביאליק. למבנה בית הספר ייכנסו בהמשך כיתות א'-ג' של בית הספר האנתרופוסופי שפועל כיום באם המושבות.

ההורים והתלמידים לבשו חולצות אליהם היה כתוב 'גרינברג תתפטר יד לבנים שווה יותר'. על שלטים שנשאו נכתב 'אנחנו לא אוכלוסייה חלשה', 'משפחה כן בוחרים, אנחנו משפחת יד לבנים', 'לא נוותר על עתיד ילדינו', 'לא להחליף בית ספר מוצלח, בבית ספר יוקרתי' ועוד. הילדים וההורים צעקו לגרינברג: 'אנחנו בחרנו בך, אין סיבה לסגור את בית ספר יד לבנים', 'אנחנו לא הולכים לשום מקום' ועוד.

צפו בהפגנה:

לצד זה, העלו ההורים עצומה ובה ציינו בין היתר שהמהלך של העירייה לסגירת כיתות א', פוגע בכל ילדי בית החינוך, שייאלצו לעבור לבתי ספר אחרים בשכונת כפר גנים וברמת ורבר. הם הוסיפו שבית חינוך זוכה בתעודות הצטיינות מטעם משרד החינוך בכל שנה בתחום אחר, מהווה מענה לכיתות חינוך מיוחד וכיתות רגשיות עם צוות מוביל בתחום אשר מכיר כל ילד וילדה ונמצא שם עבור הילדים וההורים.

נציגי הורי יד לבנים ציינו שהורים שביקשו לרשום את ילדם לבית הספר וקיבלו שיבוץ אחר או נאמר להם שאין אפשרות, יכולים לפנות אליהם במייל – [email protected] – והם ייצרו קשר עם ההורים.

בנוסף, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, שלחה מכתב למנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, ובו ציינה כי עיריית פתח תקוה מנסה "לטרפד" רישום תלמידים לכיתה א' ובמקביל מפרסמת שלא כדין פרסומים על הכוונה לסגור את בית הספר על מנת לגרום לציבור להימנע מלהירשם לבית הספר, ובכך לנסות ליצור "יש מאין". על פי המכתב ששלחה בן דויד, לשנת תשפ"ב נרשמו 43 תלמידים לכיתה א' ועוד 8 נמצאים בהמתנה. היא דורשת את ההתערבות המיידית של שיטאי מול עיריית פתח תקוה לביטול מניעת הרישום לכיתה א'. "אנו דורשים ממשרד החינוך לפרסם להורים הודעה לפיה לא התקבלה כל החלטה לסגירת בית הספר ועל כן ממילא אין כל צורך להיענות לבקשה שפרסמה העירייה לשינוי הרישום", כתבה בן דויד.

ראש סיעת הביצועיסטים אורי אהד שלח מכתב לגרינברג ובו הוא מבקש לקבל לידו על פי פקודות העיריות מידע לגבי סגירת בית הספר, ובין היתר את החומר המקצועי של צוות המומחים אשר גיבשו את המלצתם לסגירת בית הספר ואת נתוני הרישום המלאים של בתי הספר באזור הרישום המדובר. עוד הוא מבקש לדעת מה מספר הילדים הפוטנציאליים לעלות לכיתה א' ומספר גני הילדים המזינים את בתי הספר באזור הרישום המדובר. "מינהל החינוך שלח מכתב שמשמעותו ייבושו של בית הספר יד לבנים עד סגירתו", מציין אהד, "המכתב "מסתמך" על מסמכים שמעולם לא הועברו לעיון חברי מועצת העיר או הוצגו למשרד החינוך והורי בית הספר ולכן שלחתי לגרינברג דרישה להעברת כלל החומרים המוזכרים במכתב בהתאם לחוק".

הפגנת הורי ותלמידי יד לבנים צילום באדיבות ההורים

מדוברות העירייה נמסר: "כפי שהובהר להורים, העירייה פועלת אל מול הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך בנושא זה וטרם התקבלה החלטה סופית. אנחנו שבים ומדגישים את עמדנו, לפיה, העירייה פועלת לחיזוק מסגרות החינוך הממלכתיות, בשכונות הותיקות בפרט, וראש העיר רמי גרינברג פרס בפני הורי בית הספר יד לבנים את הרפורמה אותה הוא מוביל בשנתיים האחרונות לחיזוק החינוך הממלכתי בכל העיר, לרבות בשכונת כפר גנים, בה פועל בית הספר. לצד ההיבט הפדגוגי, הרפורמה העירונית באה לידי ביטוי גם בבניית מוסדות חינוך חדשים ברחבי העיר, יישום פרוייקטים של חדשנות, בניית מרחבי למידה במגוון בתי ספר וכן הוספת כיתות לימוד חדשות בבתי ספר מתפתחים. בתוך כך, עיריית פתח תקוה פועלת במגוון דרכים כדי לחזק את שכונות העיר הותיקות במטרה שיקלטו בהן אוכלוסיות חזקות נוספות. כפר גנים א', שבה פועל בית הספר יד לבנים, היא אחת מהשכונות שבהן הפוטנציאל הוא גבוה מאוד, וכדי שהפוטנציאל יבוא לידי מימוש עלה הצורך להכניס את בית הספר האנתרופוסופי למבנה של יד לבנים. בית ספר זה יכיל שכבות גיל מכיתה א' ועד יב'. בשנים האחרונות נרשמה מגמת ירידה ברישום לבית הספר יד לבנים ומדובר במצב שהוא אינו אופטימלי עבור התלמידים. מספר הנרשמים שעליו מדברים ההורים הוא המספר הראשוני לפני הורדת התלמידים שנשארים שנה בגן או עוברים לחינוך מיוחד ולפני הורדת התלמידים שגרים בסמוך לבתי הספר סמוכים, שגם בהם מספר התלמידים מצטמצם, ומעוניינים ללמוד בהם. בפועל מספר התלמידים שרלוונטי שילמדו בבית הספר יד לבנים הוא של כיתה אחת. על כן, אנו פועלים אל מול הגורמים הרלוונטיים כי בשנה הבאה לא יתבצע שיבוץ לכיתה א' בבית הספר יד לבנים ותינתן אפשרות בחירה לשיבוץ בבתי ספר נוספים מאשכול מערב העיר וכפר גנים. במבנה יד לבנים יקלטו בהמשך כיתות א'-ג' של בית הספר האנתרופוסופי. בהתאם לכך מגמת התחלופה תעמיק גם בשנים הקרובות".

ממשרד החינוך נמסר: "ערב חג הפסח, העבירה עיריית פתח תקווה למשרד החינוך את בקשתה לסגור את בית הספר "יד לבנים". בימים הקרובים תידון הבקשה ותתקבל החלטה בהתאם".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר