סדנאות טנטרה במרכז
סדנאות טנטרה במרכז

סדנאות טנטרה במרכז

המרדף אחרי האושר אף פעם לא פוסק, אך במקום לרדוף אחריו תוכלו לגרום לו להגיע אליכם. סדנאות טנטרה במרכז הן כיום אחד הטרנדים הלוהטים עבור כל מי שמחפש שיחרור, גילוי עצמי, הבנה ובעיקר שלווה

פורסם בתאריך: 26.5.19 10:15

נעמה הנגבי – טנטרה מסורתית

מה אומרת לכם המילה "טנטרה"? מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם שומעים אותה? אורגיות? מיניות חופשית? משהו אקזוטי אולי? הרבה אנשים לא יודעים זאת, אך טנטרה בכלל לא חייבת להיות קשורה למיניות.
נעמה הנגבי, המורה המובילה בארץ לטנטרה מסורתית, החלה ללמוד את התחום עוד בשנת 2002 ומאז נמצאת בלמידה בלתי פוסקת. לאורך השנים הספיקה לגור במרכזים שונים בעולם וללמוד ממורים רבי ידע, והכל בשם הסקרנות והרצון ללמוד את הטנטרה לעומקה. כיום, מלמדת נעמה בשיעוריה ובסדנאות שהיא מעבירה, את הידע שצברה במהלך מסעותיה.

"אתם יודעים מה עולה לי בראש כשאני חושבת על טנטרה? – מדיטציה". מספרת נעמה.
-ואיך טנטרה קשורה למדיטציה?
"בואו רגע נחזור למיניות. מה אתם חושבים יעזור למיניות שלכם להיות ממש ממש טובה? בטח שמעתם שיש איזו טכניקה של נשימה שתעזור לכם, כזו שמשתמשת באנרגיה שלכם כדי לשפר את המיניות, ושזה תלוי גם בהכרח בבני הזוג שלכם.
"אבל האמת היא שמיניות טובה תלויה מעל הכל בכם. במה קורה בתוככם בפנים, מה מצב המערכת האנרגטית שלכם, מה מצב הרגשות שלכם, איפה המחשבות שלכם, וכמה נוכחות ואהבה יש לכם לעצמכם ולבני הזוג שלכם. את הדברים האלו אפשר ללמוד מתוך תרגול מעמיק של טנטרה מסורתית".

הטנטרה המסורתית, שהגיעה אלינו מהודו, הועברה ממורה לתלמיד במשך מאות שנים כדרך חיים להתעוררות רוחנית והתפתחות אישית. יש שיתארו אותה אפילו כ"מדע של התעוררות". אותו תרגול של הטנטרה בא לטהר את הערוצים האנרגטיים, לעורר את הקונדליני (אנרגיית החיים), לפתוח את הצ'אקרות ולהרחיב את התודעה, והתוצאה? חיים שלווים ומלאים, וחיבור מלא חיים ליקום.

טקס האיחוד המקודש. צילום: Hridaya

טקס האיחוד המקודש. צילום: Hridaya

את המסע הנפלא לגילוי העצמי מעבירה נעמה כמורת דרך שמתרגלת את התחום בעצמה עוד משנת 2002, ומלמדת את תלמידיה כבר משנת 2005 .
עם כל מפגש שאליו מגיעים תלמידיה, הם לומדים על שילוב בין הרוח והחומר, וכיצד ניתן להתעורר ולהזכר במי אנחנו באמת, כדי שנוכל לחיות חיים של אהבה וחיבור עם בני הזוג שלנו ועם עצמנו.

הדרך שעשתה נעמה עצמה כללה לימודי טנטרה מסורתית בהודו ובתאילנד, שם גרה במשך 5 שנים בבית ספר של טנטרה יוגה. כיום, היא לומדת ומתרגלת עם גורו טנטרי הודי, בדרך שנקראת שיבואהם טנטרה ומשמשת גם כאחת ממחזיקות השושלת שלו.
בין היתר, גם למדה ותרגלה מסורות אחרות שכיום היא משלבת בלימוד שלה. ביניהן, גישות כמו בודהיזם טיבטי, נצרות, סופיזם, דזוגצ'ן ויהדות. את זמנה העבירה באשראמים ומרכזים רוחניים של יוגה ומדיטציה במקומות שונים בעולם, שם התגוררה ולמדה במשך שנים רבות. מאוחר יותר, כשחזרה לארץ, הקימה את פרמה, בית הספר הגבוהה לאהבה; את טנטרה מרגה, בית ספר בינלאומי לטנטרה מסורתית, וכעת מלמדת בעיקר בסטודיו הבית שלה ברחוב קפלן בתל אביב.

נעמה אומרת שהטנטרה יכולה להסתכם בציטוט הזה של מאסטר בשם ניסארגדטה מהאראג' "האהבה אומרת אני הכל, החכמה אומרת אינני דבר, בין שניהם חיי זורמים". וממשיכה להסביר "אהבה וחכמה הם שני כנפיים של ציפור שעוזרות לנו להמריא, כאשר אנחנו אוהבים; חיינו שמחים, כאשר אנחנו נוהגים בחכמה; חיינו שלווים. יחד הם מאפשרים לנו לדאות בחיים כציפור חופשיה”.

במסגרת הסדנאות והקורסים שתעברו עם נעמה, תוכלו לבחור להתנסות במספר סוגי טנטרה שונים:

טנטרה יוגה: שלוקחת את הידע הנרחב של היוגה ומלמדת אותה מנקודת מבט טנטרית. בטנטרה זו תבואו במגע עם כל חלקי החיים שיביאו אתכם להתעוררות ויהיו עבורכם "הדרך חזרה הביתה". אין צורך להתנזר, או לוותר על שום דבר בחיים. כל התנוחות שתלמדו ותעשו יפתחו לכם את הערוצים האנרגטיים ואת הצ'אקרות ויעזרו לכם לטהר אותם.

טנטרה יד ימין: בטנטרה זו תשתמשו במספר טכניקות שונות על מנת להתאחד עם המהות הנצחית וכדי לנקות את הערוצים האנרגטיים במטרה לחיות את החיים במלאות ובשלמות. הטכניקות בהן תשתמשו בטנטרה יד ימין הן:
○ מנטרות – אנרגיה במילה או בצליל.
○ יאנטרות – אנרגיה בצורה.
○ יאנגות – טקסי אש עוצמתיים ביותר.
○ שימוש בצמחי מרפא מטהרים שמורחים על הגוף.

ניאו טנטרה – עובדת ונוגעת רבות במיניות ומערכות יחסים, אך אין בה שום דבר מיני כמו עירום או מגע בזמן השיעור. בדרך טנטרה זו תעברו סדנאות, וטקסים מיוחדים לזוגות או ליחידים, בהם תיפגשו עם מקום של קסם, קירבה ואינטימיות שיוציאו אתכם ואת בני הזוג שלכם חזרה לעולם, יפים, אוהבים וקלילים יותר.

יאנטרה. צילום: לביאטריס תומאס

יאנטרה. צילום: לביאטריס תומאס

החיים הם מסע מדהים של גילוי עצמי שאיננו נגמר לעולם, אם אתם מרגישים שיש משהו מעבר לחיי היום יום ורוצים לקלף מעט את השכבות הנסתרות של החיים ולגלות את העונג והטוב האמיתי שיש לחיים להציע לכם, תצטרכו מורה דרך למסע.
נעמה מזמינה אתכם להצטרף אליה ויחד איתה תוכלו לגלות את השביל להארה, עליו תתחילו את צעדיכם הראשונים בדרך להתעוררות.

כתובת: תל אביב, קפלן 6 בית הסופר.
טלפון: 054-9400677

למעבר ליו-טיוב
למעבר לפייסבוק
למעבר לאתר
למעבר לאינסטגרם

נעמה הנגבי. צילום: גלעד פרייס

נעמה הנגבי. צילום: גלעד פרייס


בודהי דנה – ריפוי עמוק באמצעות אנרגיית החיים המינית

הסיפור של בודהי והקשר שלו לעולם הטנטרה התחיל כשהיה נער בן 17, ונחשף לעולם המדיטציות במסגרת לימודים אצל רפיק ידידיה המורה הרוחני. לאחר שירותו הצבאי טס בודהי להודו כדי להעמיק בלימוד הדרך הרוחנית: "בהודו למדתי את טכניקות המדיטציה של אושו, ובעקבותיהן התחברתי גם לטנטרה ולעוצמות שלה. העמקתי ברובד הפסיכולוגי שבטנטרה, שאחראי בין היתר על שחרור דפוסים של המיינד", מספר בודהי.

לאחר חמש שנים בהן חי בהודו, חזר בודהי לארץ והתחיל להפיץ את בשורת הטנטרה וחשיבותה בעיניו. לאחר 15 שנים של לימוד מעמיק, חלה בודהי במחלת הסרטן והחליט להתמודד איתה בעזרת הכלים הטנטריים שרכש במשך השנים: "קיבלתי את הסרטן באהבה ובקבלה במקום להילחם בו. ביצעתי את הטיפולים הרפואיים הנחוצים ללא התנגדות רגשית או מנטלית למצב. ההתמודדות שלי באה לידי ביטוי בצורה של קבלה והתמסרות למצב הקיים, מתוך ידיעה שכל מה שקורה לנו מביא איתו שיעורים של גדילה רוחנית, ושהכל זמני ויחלוף כשיגיע הרגע הנכון", מספר בודהי שהחלים לאחר תקופה של שמונה חודשים, ומסכם אותם כ"שפעת ארוכה".

תהליך ההתמודדות עם הסרטן הובילה את בודהי להחלטה לעבור מהעמקה שכלית בעולם הטנטרה, להעמקה פיסית באמצעות האנרגיה המינית: "טנטרה היא דרך. זו עבודה עם אנרגיית החיים שבאה לידי ביטוי באנרגיה מינית, במטרה להגיע למקום שלם ככל הניתן עם עצמנו ובעקבות כך גם עם הסובבים אותנו. בניגוד לשיטות טיפול שעובדות עם הכאב, הטנטרה עובדת גם עם העונג של הגוף ככלי ריפוי. בזמן עונג מופרשים הורמונים ברמות גבוהות מהמוח כמו דופמין, אקסיטוצין, וסרוטונין, שמזינים את הגוף באנרגיה בריאה וחיונית", מסביר בודהי. כיום מחלק בודהי את זמנו בין ישראל לעולם, ומלמד באירופה, קנדה, טורקיה, רוסיה, ובמדינות נוספות.

במהלך השנים בהן הוא התמחה בעולם הרוחני – טיפולי, רכש בודהי ידע וכלים רבים, ביניהם לימודי הנחיית קבוצות בבית ברל והנחיית קבוצות ריברסינג במכללת רידמן, לימודי שאמאניזם מיני ב ISTA – בית הספר הבין לאומי לאומניות המקדש, ולימים הפך למורה בין לאומי בבית הספר. כמו כן, בודהי מורה מוסמך ליוגה, מטפל בקונסטלציה משפחתית, מטפל בקינסיולוגיה (עבודה עם טונוס שרירים ועבודה עם המיינד), וכמובן מורה לטנטרה: "אני רואה בעיסוק שלי שליחות אמתית שמאפשרת לי הקשבה והכלה עמוקה של האדם שמולי", הוא מספר.


לסרטונים נוספים בערוץ היוטיוב של בודהי דנה, לחצו כאן


מהי מהות הטנטרה בעיניך?

"מהות הטנטרה לתפיסתי היא הראייה, ההבנה, והעשייה בעולם מתוך מקום של אחדות ואהבת הבריאה, במקום מתוך מקום של הפרדה, פחד, אשמה ובושה.  אנחנו חיים בתקופה בה רוב האוכלוסייה אוחזת בשלושה חסמים שמעקבים את ההתפתחות שלה – אשמה, בושה ופחד. חסמים אלו הם שורש לבעיות רבות, והטנטרה מאפשרת ריפוי שמשחרר אותם ברובד הרגשי, המנטלי, והפיסי. ישנם טיפולים בהם מתעלמים מהרובד הפיסי גם אם הבעיה טמונה שם, ואילו בטנטרה מטפלים בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה. העבודה בטנטרה היא רב שכבתית עם הגוף, המיינד והרגש, וכשמטפלים בכל הרבדים מתאפשרת זרימה חופשית של אנרגיה שמחזקת את האדם ומעצימה אותו".

בודהי דנה

בודהי דנה

מה קורה בטיפולים עצמם?
"מטרת הטיפול היא לשחרר את החסמים מבחינה מנטלית, רגשית ופיסית. הטיפול מתחיל בשיחה בה אני מבין בשיתוף המטופלים את הבעיה וכיוון הטיפול. השלב הראשון הוא ללמוד כיצד לסמוך על הגוף להעלות את האנרגיה שלו. הלמידה הזו מאפשרת לחוות את המתנות היפות שיש לגוף לתת לנו, ולחיות חיים מלאים יותר, מחוברים בין הרוח לחומר, בין הגוף לנפש, עשירים ביחסים טובים, אהבה ומין, אורגזמות מרובות, ריפוי וחיבור עם כל מה שסובב אותנו. לאחר השלב הוורבלי, עוברים למקדש הטנטרי בו עובדים פיסית עם האנרגיה המינית, ומתמודדים הקושי, האשמה, הפחד והבושה במידה ואלו הם החסמים שעולים, או לחלופין עם העונג והמצבים האקסטטיים במידה והם אלו שעולים".

מה אורך הטיפול?
"כל מפגש אורך כשעתיים, וכמו בכל טיפול יש תהליך. הטיפול יכול לקחת מספר שבועות או כמה חודשים, ויכול גם להיות חוויתי וחד פעמי".

למי הטיפול מתאים?
"לנשים שרוצות להכיר את הגוף שלהן יותר טוב, שרוצות לחוות מצבים אקסטטיים עם האנרגיה המינית,  לנשים שרוצות להיפתר מהאשמה, הבושה והפחד סביב המיניות, לזוגות שרוצים ללמוד טנטרה ומיניות קשובה אוהבת ורכה. המפגשים מתאימים לאנשים שמעוניינים לחבר בין המיניות לרוחניות, ולחוות חוויות מעצימות ומיסטיות שלא חוו עדיין".

איך הטיפול יכול לעזור לזוגות?
"אני מלמד את הזוג להשתמש במגע בצורה קשובה, נכונה ואינטימית באמצעות עיסויים טנטריים. הזוג לומד לתרגל יוגה, לנשום, ולמדוט ביחד. אנחנו עובדים יחד על התקשורת ומגיעים לרמות אינטימיות עמוקות מאוד. הטיפול מקנה לזוגות כלים לשליטה באנרגיה המינית שלהם כדי להשתמש בה בצורה נכונה ובריאה".

בודהי דנה – 052-2447855

[email protected]

קישור לדף הפייסבוק

מעבר לעמוד האינסטגרם

קישור לאתר

לסרטונים נוספים בערוץ היוטיוב של בודהי דנה, לחצו כאן

בודהי דנה: סדנאות טנטרה במרכז


אבישג חיה כספי

במשך שנים, טנטרה נחשבה כטיפול מסוג מסוים, אותו מבצעים בחדר אינטימי, מטפל ומטופל, על מנת לסייע למטופל לפתור בעיות פיזיות בכל הנוגע למיניות שלו. כיום, עם ההבנה העמוקה יותר של התחום, והרצון להנגיש את הטנטרה ליותר ויותר אנשים שחווים חסמים, פחדים ועכבות בחיי המין שלהם, ניתן להשתתף גם בסדנאות טנטרה קבוצתיות או זוגיות, בהן ניתן ללמוד, לחוות ולהתפתח רגשית ומינית כאחד.

אבישג חיה כספי, היא מנחה של מפגשים פרטיים לזוגות ולנשים, סדנאות קבוצתיות וקורס הכשרת מנחים ומטפלים. אבישג, בעלת תואר בפסיכולוגיה, עוסקת בתחום הטנטרה כשני עשורים, משנת  2000. "בעיניי עבודה רגשית ומינית זה השילוב המנצח" מספרת אבישג. "אני מנחה מפגשים וסדנאות בארץ ובחו"ל, הצטרפתי לשי משיח שהוא מטפל בפסיכודרמה וביחד אנחנו מעבירים סדנאות, כולל סדנת "אומנות האהבה" שאנחנו מעבירים זו השנה השנייה בקופנגן. בנוסף, כבר מספר שנים שאני מנחה את הקורס השנתי למיניות הוליסטית במכללת תלתן – בר-אילן וגם מעבירה קורס להכשרת מנחים אצלי בבית".

מה הקשר בין ארוחת גורמה לסדנה לזוגות?

אבישג, כאמור, מעבירה סדנאות לנשים, ליחידים ולזוגות. "כשאני מנחה סדנה לזוגות, אני גם מלמדת אותם איך להתכונן למין גבוה, מין שהוא ארוחת גורמה, אבל גם יודעת שאי אפשר לאכול ארוחת גורמה כל יום, לכן אני נותנת לזוגות את הדייט השבועי. בדייט השבועי מפנים שעתיים, מסדרים מרחב מקודש שמשלב את חמשת החושים, קטורת או נרות ריחניים, מוזיקה נעימה, מרחב מסודר ואסתטי, וכמובן הרבה מגע. ובשעתיים האלו הם מתרגלים וחווים שוב את הדברים שלמדו במפגש הזוגי הפרטי (או בסדנה). חשוב להקדיש לפחות שעתיים בשבוע משום שלוקח זמן לגוף האנרגטי להיפתח. ככל שהגוף יותר פתוח, כך עוצמות אנרגטיות גבוהות יותר נחוות. אורגזמה או שיאים מיניים הם אירועים אנרגטיים, ככל שיש יותר אנרגיה שנדחסת, הפורקן או ה"אפצ'י" יותר עוצמתי.  הכל תלוי בעבודה האנרגטית, ופתיחה של הערוצים האנרגטיים בגוף".

סדנאות חווייתיות

בסדנאות הקבוצתיות, מקפידה אבישג לשלב עשייה וחוויה. "הסדנאות שלי הן סדנאות חווייתיות, כי מילים לא מלמדות אותנו. מילים נותנות השראה, אך רק חוויות והתנסויות מלמדות אותנו ואז אנחנו יכולים להבין. אם אדם מעולם לא טעם בננה, אני יכולה להסביר מאד יפה מה טעמה, דבר שהוא אולי יכול להבין מושגית, שכלית, אבל לא חווייתית. כדי להבין באמת עליו לטעום.  התהליכים החווייתיים בסדנה הם מאד עוצמתיים והם אלה שיוצרים את השינוי. יש המון עבודה אנרגטית, וכאמור, העבודה הרגשית קודמת לכך, אחרת האנרגיה תחסם ולא תוכל לעלות. צריך לשחרר פחדים ואמונות שורש מעכבות. הרי אינטימיות ויחסי מין זה מקום מאד פגיע, אנחנו חשופים לא רק פיזית, אלא רגשית, לא סתם בעברית אנחנו אומרים "האמת הערומה". לצד העבודה הרגשית של הסרת חסמים ופחדים, גם יש הרבה תזוזה, מדיטציה אקטיבית, מנערים את הגוף כדי להיכנס לרטט, עושים קפיצות, נשימות, סוג של ג'יבריש של הגוף".

כל סדנה שמעבירה אבישג תתבצע בצורה קצת אחרת. עם גברים לבד תתבצע רק שיחה לצד עבודה אנרגטית, עם נשים וזוגות מדובר ממש בעבודה חווייתית, וכשהיא מלמדת זוגות עיסוי טנטרי, מתבצע עיסוי של כל הגוף. "המטרה של הסדנאות היא לבצע עבודה אנרגטית מינית" אומרת אבישג. "אין יחסי מין בסדנאות, אבל כן יש עירום. כל משתתף חופשי להחליט מה שמתאים לו, זו תמיד הבחירה שלו. אנחנו יכולים להתרחב ולצמוח אם אנחנו נמצאים במרחב בטוח ולא במרחב של חרדה או סטרס. כבר היו זוגות שאמרו לי "דברנו באוטו לפני שנכנסו ואמרנו לא משנה מה, עירום לא יהיה. אבל עשית את זה בצורה כל יפה, מלמדת, מכבדת, אין מילים להודות לך. זו חוויה משנה חיים". זו עבודת קודש מבחינתי, ואני מאד אוהבת את מה שאני עושה".

לפרטים על מפגשים וסדנאות:

כתובת: יהודה 14, ראשון לציון. ניתן לכתוב ישירות בוייז "אבישג חיה כספי".

טלפון ליצירת קשר: 0504083310

מעבר לאתר

מעבר לדף הפייסבוק

אבישג חיה כספי. צילום: דני מוטלה

אבישג חיה כספי. צילום: דני מוטלה


אור גל –  טנטרה יוגה מסורתית וטיפול הוליסטי

הדרך של אור גל אל עולם הטנטרה התגלגלה באופן מיוחד. עוד בילדותה במושב נחשפה אל עולם הרוח, כאשר הגיע לידה ספר יוגה, דרכו הגיעה לתרגל, בתקופה בה רק קומץ אנשים בארץ ידעו מה זה. כאשר המשיכה אחרי הצבא לקיבוץ בנגב, ללימודי הנדסת מחשבים ועבודה בתחום, תוך הקמת משפחה, העולם הרוחני נשאר בגדר עניין לא ממומש.

המהפך הגיע לאחר משבר בריאותי שהוביל אותה להתנסות בטיפולי רפלקסולוגיה. לאחר מספר טיפולים מצבה השתפר באורך פלא ולדבריה היה זה רגע מכונן עבורה. המסע שעברה דרך המצב הבריאותי ובזכות הטיפולים הביא אותה לנקודת מפנה בחייה בו הבינה שעולם הרפואה ההוליסטית טומן בחובו סודות עתיקים וחכמה עמוקה.

זה היה הצעד הראשון במסע הרוחני שכלל לימוד ותרגול גישות הוליסטיות ותורות שונות. בין היתר היא למדה רפלקסולוגיה, נטורופתיה, שיטות עיסוי הוליסטיות רבות (עיסוי תאילנדי, הוליסטי, איורוודי, שבדי, אנמו),שיטות הילינג אנרגטיות, טיפול בשמנים וצמחי מרפא, בד בבד עם תרגול אומנויות לחימה, יוגה , ברימה ושיטות תנועה נוספות. אל המסע הצטרף בן זוגה, עוזי, אשר התמחה דווקא בצד השיקומי של העיסוי הרפואי. דרך העיסוק המשותף יצרו אור ועוזי את קסם המגע – סדנאות מגע ובריאות, עם דרך ייחודית שלהם שמתאימה לכל אדם.

אל תחום הטנטרה הגיעו בשלב מעט מאוחר יותר, כאשר חיפשו דרך לשפר את חיי המין והזוגיות, וכמו רבים אחרים, נתקלו בעולם הטנטרה. מהר מאד הבינו שסדנאות פה ושם זה דבר נחמד, אבל זה לא זה והתחילו ללמוד את התחום ברצינות, עם מנחי הטנטרה המובילים בארץ באותה תקופה, לי ויובל, בועז שגב ועוד. העולם הטנטרי פתח בפני אור אינספור תכנים מעצימים וכלים פרקטיים שתמכו בריפוי שלה ובזוגיות לכן לא הפסיקה להעמיק באמצעות קורסים, סדנאות, ספרים , וכיום היא מורה בדרך המסורתית של טנטרה קריה יוגה בהנחייתם האישית של חנה כץ מאנגליה וקירבי ג'קובסון מהוואי.

מזה חמש עשרה שנים אור חיה, מלמדת, מטפלת ומתרגלת טכניקות וכלים מעולם הטנטרה המסורתית, ומשלבת בטיפוליה גישות הוליסטיות נוספות שלמדה במהלך השנים. את הידע העצום היא מעבירה הלאה מתוך תחושת שליחות הן בסדנאות שהיא מעבירה ברחבי הארץ עם בן זוגה עוזי שמלווה אותה בדרך כבר ארבעים שנים, והן באמצעות טיפולים אישיים או זוגיים.

אחת ולתמיד: האם טנטרה שווה מיניות?

"הטנטרה היא לא רק מיניות כמו שחושבים רבים. הטנטרה המסורתית היא דרך רוחנית שקיימת כבר אלפי שנים ומגיעה מאזור הודו. היא עוסקת בכלל רבדי החיים ומאפשרת לאנשים כמונו דרך מקוצרת להגיע להארה דרך החיבור לגוף. מה שכן, הטנטרה באמת משתמשת באנרגיה המינית, אותה אנרגית חיים שקיימת בגוף ובכל מקום ביקום,  כמקור עוצמתי להתפתחות והארה.

"ישנן גישות רבות לטנטרה. בשיטות הטנטרה ה"לבנות" עובדים עם האנרגיה המינית, אך ללא מגע ישיר במיניות. בשיטות ה"אדומות" יש גם נגיעה ישירה במיניות, ולכן העבודה הזוגית שלנו היא ברובה עם כלים של הטנטרה האדומה. הטנטרה המסורתית כוללת טכניקות וכלים ותהליכים רבים, שחלקם 'לבנים' וחלקם 'אדומים' ואנחנו מתאימים אותם לפי הצורך.

"צריך להבין שמיניות היא חלק מרכזי בחיים של כולנו ולכן הגיוני מאוד שנושא המיניות יעלה על הפרק בזמן מפגשים אישיים או זוגיים".

אילו כלים וטכניקות לדוגמא?

"אנשים רבים לא יודעים שיוגה ומדיטציה הן חלק מהטנטרה המסורתית. חלק חשוב בתרגול הטנטרי הן הטכניקות המדויקות שמשלבות תנועה ותנוחות, מודעות ונשימה, כדי ליצור את האיזון והבסיס לעבודה המתקדמת.

"בתחילת הדרך בטנטרה אנשים לא פעם מגיעים עם בעיות של חסימה אנרגטית, רגשית או מינית, שלא מאפשרות להתקדם – איך אפשר להעלות אנרגיה מינית כשהמיניות חסומה ומתסכלת? לכן פותחו טכניקות ריפוי לשחרור, איזון ועירור האנרגיה המינית באמצעות נשימה, מדיטציה, מגע וכדומה.

"בשלב המתקדם יש כלים ותהליכים נוספים שמאפשרים לנו להניע את האנרגיה הזו, לפתוח את הלב, להגיע לחיבור אל היקום (מה שמקובל לקרוא הארה) – טקסים אישיים וזוגיים, מדיטציות נשימה, מנטרות, קריות, ינטרות, בנדהות ומודרות.

"הזרם שאני שייכת אליו נקרא טנטרה  קריה יוגה, זרם שאקטיאיסטי שמחובר מאוד לאנרגיה הנשית ומכיל את כל המנעד של כלים וטכניקות וידע עמוק ומקיף".

ללמוד טנטרה מסורתית עם אור גל

ללמוד טנטרה מסורתית עם אור גל

כיצד תרגול טנטרה מסורתית תורם לאיכות החיים?

"התרגול של טנטרה מסורתית נותן כלים להעצמת יכולת היצירה, חיבור ליעוד האישי ושחרור דפוסים ומחסומים שמונעים ממני להיות מי שאני ולממש את הפוטנציאל המלא שלי, עבודה עם אנרגית החיים גורמת להתחדשות הגוף והתרחבות התודעה. אנחנו מתחברים לכל האנרגיות והאיכויות בגוף, לומדים להתמיר את האנרגיה לרמות גבוהות, ולהיות בחיבור ללב, לאינטואיציה ואל היקום. 'תופעת הלוואי' של הטנטרה היא שאנחנו הופכים לחזקים, בריאים ואנרגטיים יותר, המחשבה בהירה וכמובן גם המיניות משתפרת".

התהליכים עם אור ועוזי מתאימים גם ליחידים או זוגות מתחילים, גם לכאלו שכבר חוו טנטרה וגם למתקדמים שרוצים לעבור לשלב הבא. בין אם אתם זוג שנקלע לקשיים במערכת היחסים, מרגישים שאיבדתם את התשוקה, או מעוניינים לחיות מתוך אהבה, חיבור לאנרגיה גבוהה ועוצמה, אתם מוזמנים להגיע לפגישת היכרות קצרה לתיאום צפיות והסבר על התהליך. אור תלווה אתכם וביחד תצללו לעומק הדברים ותקבלו כלים וטיפים לחיים מענגים, יצירתיים ומאושרים יותר.

רוצים ללמוד עוד על עולם הטנטרה? צרו קשר עם אור ועוזי כבר היום >>>

אור 054-6614582

עוזי 054-9795002

מייל [email protected]

מעבר לאתר

אור ועוזי- טנטרה לזוגות ויחידים אור ועוזי- טנטרה


נטלי להב 

נטלי להב היא מאמנת אישית, הילרית ומרפאה רגשית-אנרגטית-מינית. נטלי מתמחה בעבודה עם טנטרה וורודה (עבודה עם הנשימה והאנרגיה המינית בגוף) ולמדה טכניקות ריפוי שונות ומגוונות. עברה הכשרה באימון אישי ב-״גומא״.

"במפגשים שאני עורכת, אני עוזרת לאנשים להתמודד עם כל בעיה או חסימה הקשורה לאהבה עצמית, נוכחות ברגע, שינוי  תודעתי, משמעות בחיים והעצמת התחושה האורגזמית בסקס ובחיים בכלל".

נטלי מסבירה כי הגורם המרכזי לקשיים במפגשים המיניים בין גברים ונשים טמון בגישתם לכל מה שנוגע לסקס: נשים לעתים קרובות חוות חסמים ועכבות בשל רגשות אשמה שהטמיעו בהן כבר בגיל הצעיר. אשמה זו מקשה עליהן להשתחרר, להתמסר ולהרגיש חופשיות במפגש המיני. הגברים, לעומת זאת, מגיעים למפגש המיני עם חשיבה מכנית וטכנית וניתוק מאוד גדול מהרגש. כך נוצר מצב ששני בני הזוג מגיעים לרגע האינטימי בגישה הפוכה –  נשים מנוהלות על ידי הרגשות והאשמה שמהווים מעצור, ואילו גברים לא מחוברים לרגשות שלהם ומתייחסים לסקס כאקט טכני.

נטלי להב. צילום: ליאור גולסאד

נטלי להב. צילום: ליאור גולסאד

הסקסולוגים על פי רוב מטפלים בבעיה מההיבט הפיזי, אבל פחות נותנים את דעתם על המצב הרגשי ותפיסת העצמי של המטופל/ת שמולם. על פי הטנטרה הוורודה, המתמקדת בקשר בין הגוף והנפש, התמודדות נכונה עם בעיות בכל תחום, ובתחום המיני בפרט, מגיעה דרך ההיבט הרגשי. נטלי מאמינה שהבעיות שיש לנו במיניות הן רק חלק ממכלול של כל מעגלי החיים – עבודה, ילדים, חברים וכו', ומכאן ששינוי בגישה למיניות משפיע ומהדהד על תחומי החיים כולם.

הטיפול הטנטרי במפגשים שעורכת נטלי מתמקד ברגשות ובתחושות בגוף. העבודה היא להתחבר לעצמנו, לגוף, למחשבות. נטלי מלמדת את מטופליה כיצד לחוות את עצמם ולהתחבר לטנטרה של הלב, הלא היא הטנטרה הוורודה.

נטלי להב. צילום: ליאור גולסאד

נטלי להב: סדנאות טנטרה מסורתית. צילום: ליאור גולסאד

הסדנאות של נטלי אינן תפורות מראש ולא מגיעות במידה אחת שאמורה להתאים לכולם. כל מטופל/ת שלה בוחרים את הדרך שלהם ומתכונת המפגשים המתאימה להם – מפגש אישי, זוגי, חד פעמי, סדרת מפגשים – הכל בהתאם לנכונות, הרצון והיכולת.

בסדנאות מלמדת נטלי:

  • אמצעים להגיע לקבלה ולאהבה עצמית אמתית
  • התמודדות עם מחשבות טורדניות
  • דרכים להתבונן בהתניות השליליות בחיים ולשנותן
  • כלים לבנות התניות חיוביות חדשות
  • דרכים להסתכל על העולם דרך ה״יש״ במקום דרך ה״אין״
  • התבוננות

טלפון: 054-6907747

מעבר לאתר

נטלי להב. צילום: ליאור גולסאד

נטלי להב. צילום: ליאור גולסאד


 

 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר