רמי גרינברג וירון קדושים צילומים זאב שטרן

כנס תושבים? גרינברג מנע את כניסת ירון קדושים. צפו בסרטון ובמהומה

מפגש התושבים שהתקיים השבוע עסק בשינויים שעתיד לעבור כביש 40, נושא בו פעיל ירון קדושים רבות. אחת התושבות תיעדה את האירוע, גרינברג התעמת גם איתה

פורסם בתאריך: 23.8.21 18:25

המחלוקת נמשכת: ביום ראשון השבוע התקיים מפגש תושבים של שכונות שעריה, הדר גנים וצמרת גנים בנושא השינויים התחבורתיים שעתיד לעבור האזור כחלק מתוכנית הבנייה בסירקין, ובעיקר כביש 40. למקום הגיע גם אחד הפעילים המרכזיים בנושא, ירון קדושים, תושב שכונת הדר גנים, אלא שלדבריו ולדברי תושבים נוספים, וכפי שנראה בסרטון, כניסתו לאולם נמנעה. "ראש העיר בעצמו מנע ממני כניסה לכנס על סגירת צומת שעריה ושלמה", אומר קדושים בתסכול.

בסרטון וידאו שהגיע למערכת מלאבס, אותו צילמה אחת התושבות שנכחה במפגש, נראה ראש העירייה גרינברג סוגר את דלתות האולם ובכך מונע את כניסתו של קדושים. כאשר התושבת מבקשת להבין מדוע נמנעת כניסתו של קדושים למקום מבקש ממנה ראש העיר לשבת, מתעמת גם איתה, ושואל אותה האם "הגיעה לעשות פוליטיקה".

 

כזכור, כפי שדיווחנו בעבר בין גרינברג לקדושים היו לא פעם חילופי דברים קשים סביב פעילות העירייה בנושא התחבורתי. "זה לא מעמד נעים. אבל הכנתי עצמי לקראתו", אומר קדושים על כך שלא הורשה להשתתף בכנס התושבים, "חבל שזו ההכנה של ראש העיריה לימים הנוראים. כמי שניהל והגיש את ההתנגדות המקצועית הרחבה בשם כל השכונות, אני מייצג בעניין הזה כל תושב ותושב. תושבי שעריה וצמרת גנים ביקשו ודרשו שאבוא. ידעתי שלא יכניסו אותי כי זאת עיר של טרור ודיקטטורה וכבר היו דברים בעבר. באתי כדי לכבד את התושבים ולענות לשאלות בחוץ. גרינברג בוחר להסתיר מהציבור את האמת. אמשיך לספוג כל ביזיון שצריך בשביל האמת הזאת, הפשוטה. גרינברג סוגר ל-80 אלף תושבים את עורק החיים. שלושה צמתים של שבע שכונות".

 

מלשכת ראש העיר נמסר: "במסגרת המדיניות שראש העיר מיישם עם כניסתו לתפקיד, הוא עורך כמעט מידי ערב מפגשים עם קבוצות תושבים מרחבי העיר, שומע את הצרכים ומעדכן על פעילות העירייה בנושאים הרלוונטיים לכל שכונה. מדובר במפגשים ענייניים לטובת הציבור ורווחתו. לצערנו, ישנם פעילים פוליטיים שלא השלימו עם תוצאות הבחירות ב-2018 ומנסים לשבש מפגשים אלו. בהמשך לכך, נערך השבוע כינוס במתנ"ס שערים אשר יועד לתושבי שכונות שעריה וצמרת גנים בנושא כביש 40 החדש. מטרת הכינוס הייתה להסביר ולשתף את הציבור במהלכי העירייה כנגד התכניות שהמדינה מקדמת במרחב סירקין ובכלל זה גם כנגד התכנון של כביש 40 החדש. כזכור, לאור מפגשי התושבים בנושא, גיבשה העירייה את מסמך ההתנגדות אשר פורסם לתושבים. המסמך מפרט את התכנית האלטרנטיבית של העירייה כחלופה לתכנית שמקודמת ע"י המדינה לכביש 40 החדש. כפי שראש העיר אמר פעמים רבות בעבר, ככל שהדבר היה תלוי רק בו – הפרויקטים בסירקין לא היו יוצאים לפועל. מאחר וסירקין יקודם בכל מקרה, מוטלת על ראש העיר האחריות לייצר פתרונות שימזערו את הסיכונים העתידיים. במסגרת זו ובהמשך למפגשים שערך ראש העיר בנושא, נרשמו מספר הצלחות משמעותיות בנושאים שונים הקשורים לסירקין בכללותו. בין היתר, נקבע כי קצב הבניה יותאם לתשתית התנועתית ויונמך רף יח' הדיור שבו תיבדק השלביות, נציגות מטעם העירייה תשולב בצוות המלווה של הפרויקט ותייצג את עמדת התושבים ועוד. בנוסף, לאור דרישות העירייה בנוגע לתכנון סירקין ב', הוחלט בין היתר כי ביצוע התכנית יחל לאחר סיום בניית כלל הפרויקטים התנועתיים הקבועים בתכנית סירקין מזרח וכן ההנחיות והתנאים כפי שנקבעו בתכנית תמל/1076. מאחר ומדובר באירוע הסברתי שבו ראש העיר, תושבים רבים ואנשי מקצוע השקיעו מזמנם, לא ראוי היה לבזבז את הזמן היקר על פרובוקציות של האינטרסנטים הפוליטיים. הם יכולים להמשיך ולהפיץ את שקריהם בפלטפורמות אחרות שעומדות לרשותם. האינטרסנט קדושים מקפיד לעשות זאת בכל הזדמנות, גם כאשר הספיד את חיים הוברט פילוס ז"ל, דאג בהודעתו להשמיץ את העירייה ולשקר כאילו היא זו שיזמה את תכנון כביש 40 החדש. אנחנו לא נרד לרמה, מה גם שהציבור מבין שמדובר באדם שמטרתו רק לזרוע הרס ושנאה, גם על חשבון מקרה טרגי ומצער כפי שצוין לעיל. כמו כן נסיון העבר מלמד כי זמנם של התושבים יקר בשביל שיבוזבז על פרובוקציות ולכן ראש העיר החליט כי לא יאפשר לזה לקרות שוב".


רוצים להיות מעודכנים בכל הנושאים החמים בפתח תקוה?

הורידו את אפליקציית "מלאבס" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "מלאבס" באייפון

עקבו אחר דף הפייסבוק של "מלאבס"

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של "מלאבס"

הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

4 תגובות
 1. מיקי.

  מי שחושב שהאוצר ישקיע אגורה בכבישים ומחלפים , פרייר . אין סיכוי
  מי שייקנה דירה שיצפה לפקקים אין סופיים בצמתים

 2. רון

  הייתי בכנס הזה והייתי עד לבושה של סתימת פיות ומניעה מאזרחים להשתתף בכנס ציבורי…
  יצאתי בהרגשה עגומה שראש עיריית פתח תקווה מנסה לעשות עלינו סיבוב…

 3. אריק

  פתח תקווה בקרוב העיר השלישית בגודלה.
  שטחים ירוקים, צפיפות, חינוך במקומות הנמוכים.

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר