הכשרות מאמנים לטיפול בילדים. תמונה ממאגר Shutterstock
הכשרות מאמנים לטיפול בילדים. תמונה ממאגר Shutterstock

גני ילדים בפתח תקוה

המעבר לגן הוא צעד חשוב עבור הילדים, אך הוא לא פחות משמעותי בשבילכם, ההורים. אתם רוצים לדעת שילדכם יגיעו למקום בטוח וחם, שיעניק להם יחס אישי ומסור. על מנת להקל עליכם בתהליך בחירת הגן, הכנו עבורכם רשימה של גני ילדים מומלצים בפתח תקווה

פורסם בתאריך: 16.1.18 09:31

ארץ הקטקטים

למי שמחפש את המקום עם תשומת הלב האולטימטיבית, גישה חינוכית מוקפדת ורמה לימודית גבוהה יחד עם חום ואהבה של בית

גן פעוטון טרום חובה וטרום טרום חובה החוגג השנה 3 שנים של פעילות  מציע מיגוון רחב של כיתות החל מגיל 3 חודשים. "ארץ הקטקטים" נמצא ברישיון ובפיקוח משרד החינוך והבריאות. במקום תמצאו צוות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש באווירה חמה ואוהבת.

הגן נמצא במבנה רחב ידיים שיש בו גם אולם גדול ומקלט כמו גם חצר מרווחת אשר מחולקת כך שלכל כיתה יש את החצר משלה מאובזרת במתקנים בטיחותיים ומשחקים. צוות הגן מתגאה בכך שהחוגים הפעילויות ואפילו האוכל – בכל אלמנט מוקדשת מחשבה מרובה על התוכן, מדוע מעבירים כל פעילות ועל הדרך שבה היא מעוברת.

לגן הטרום טרום חובה וגן הטרום חובה יש גננות בכירות בעלות תואר ראשון עם ותק וניסיון מעל 25 שנה. הגנים מפוקחים בפיקוח צמוד של מפקחת ממשרד החינוך ועל פי תוכנית הלימודים של משרד החינוך .מכיוון שהנהלת הגן שואפת  תמיד למצויינות בכל תחום לימודי הרי שהם מרחיבים ומוסיפים על תוכנית הלימודים המון ידע ותכנים לימודיים כך שכל ילד יוצא מהם "פרופסור קטן".

לעומת גני העיריה שעמוסים ילדים – מעל 30 ילד בכל גן, בארץ הקטקטים בגני הטרום טרום חובה והטרום חובה מספר הילדים קטן ומוגבל כך שלכל ילד ניתנת מירב תשומת הלב, החום והאהבה איתם הוא פורח ומשגשג. החוגים והפעילויות המעוברות לילדים על ידי צוות הגן נעשות בקבוצות קטנות כך שכל ילד מקבל את מירב תשומת הלב האפשרית וכל חוג שמועבר לילדים נבחן ופותח בקפידה לקידום ושיפור יכולות פסציפיות אצל הילד. לדוגמה, בחוג מוזיקה בתנועה הילדים לומדים איך מספרים סיפור באמצעות מוזיקה, פיתוח השמיעה והדמיון ולומדים האזנה לכוונת המלחין. דוגמה נוספת היא חוג תיאטרון המועבר לילדים ובין המטרות שלו אפשר למצוא פיתוח הבטחון העצמי של הילדים, כשרון המשחק וההתבטאות מול קהל. כל ילד מקבל מעקב צמוד על ידי צוות הגן אשר מורכב מאנשים מקצועיים ומשכילים בעלי השכלה גבוהה מתאימה וכך יודעים לגבי כל ילד בדיוק במה הוא כישרוני יותר ובמה צריך להשקיע תוך כדי ליווי חם, אוהב ומחבק. חוגים נוספים שהילדים עוברים למשל: משחקי חשיבה, מדעים ואנגלית לדוגמה.

בגן מתגאים בהישגים לימודיים מרשימים כמו ילדים בני שנתיים שיכולים לסור באנגלית ובעברית ובילדים בגיל טרום חובה אשר יודעים קרוא וכתוב. הגישה החינוכית של הגן, לפי מנהלת הגן, היא שבכל ילד רואים גאון ורק נשאר לפתח אותו עם הרבה תשומת לב, חום ואהבה.

ב"ארץ הקטקטים" מקפידים על אוכל בריא, לא מעובד וטרי שנעשה במקום באופן יומי ויודעים להכיל ולדאוג לילדים עם כל מגבלה תזונתית או אלרגיה. במקום אפשר למצוא אפשרות לצהרון, כמו גם חוגים והרצאות אחרי הצהריים ואפילו חוגים להורים ולמבוגרים.

ארץ הקטקטים – יחזקאל רבינזון 6, פתח תקווה

טלפון: 03-6093187

קישור למייל


"גן סאנשיין" – רשת ביטחון לילדים וביטחון ברשת להורים

איזה מדאיג זה לשלוח את הילד שלכם לגן בפעם הראשונה בחייו. למרות המחקר המעמיק שכנראה ביצעתם על הגן, אתם עדיין לא מרגישים בטוחים. אך למזלכם, "גן סאנשיין" מצא פתרון גאוני לבעיה שלכם.

"גן סאנשיין" הינו מסגרת חינוכית לגיל הרך, אשר מעסיק צוות גננות מנוסות, ותיקות וחמות. הייחוד של הגן מתבטא בהיותו "גן שקוף". כלומר אתם, ההורים, יכולים לצפות בילדכם בכל רגע נתון. הכיצד זה ייתכן? ראיינו את מאיר, מנהל הגן, על מנת לקבל פרטים נוספים על הגן הייחודי הזה.

גן סאנשיין פתח תקוה

מדוע הגדרתם את עצמכם כ"גן שקוף"?

"'גן סאנשיין'  מרושת במצלמות 'אונליין', המחוברות ישירות לפלאפון של ההורים. הפתרון המתקדם הזה, מהווה פריצת דרך משמעותית עבור כלל הגנים הפרטיים בישראל ולמעשה, מסיר מפני הורים רבים את תחושות הדאגה והפחד. באמצעות השידור החי, הורי הגן יכולים לצפות בילדיהם אוכלים מנות מהתפריט העשיר והמגוון של הגן, שנבנה בשיתוף עם תזונאית מומחית, עוברים שיעורים וחוגים מיוחדים, משחקים בג'ימבורי הפרטי של המקום ויותר מכל- נהנים מהחוויה החמה והאנושית שמעניק להם 'גן סאנשיין'".

מדוע החלטת לפתוח את "גן סאנשיין"?

"בנוסף להיותי אב לשלושה ילדים, למשפחתי יש רשת המחזיקה מעונות רבים ברחבי הארץ. במהלך העשור האחרון, רכשתי ידע רב בתחום גני הילדים ולכן, החלטתי לפתוח מקום אשר יהווה חממה לילדים ויקנה להורים תחושת רוגע וביטחון. בהתאם לתפיסה זו, החלטתי לרשת את הגן במצלמות מתקדמות, אשר יציגו עבור ההורים את המתרחש במקום בשידור חי".

מעבר לתכנית החינוכית המועברת בגן, האם קיימים חוגי העשרה נוספים?

"ראשית כל, אנו מקיימים בתחילת השנה קורס עזרה ראשונה לצוות העובדות ולהורי הגן, אשר מקנה להם כלים להתמודדות עם מצבי חירום שונים. יתרה מזאת, הגן מספק לילדים שיעורי אנגלית ייחודיים בתחומי המוזיקה, הספרות והריקוד, המתקיימים פעמיים בשבוע למשך שעתיים. עפ"י תפיסתו של 'גן סאנשיין', השפה האנגלית חשובה מאוד לעתיד הילדים, וקיימת חשיבות עצומה להקניית ידע בסיסי בה, כבר בגילאים מוקדמים. לימוד השפה האנגלית מפתח את היכולות הקוגניטיביות והאנליטיות של הילדים ואף מקנה להם תחושת ביטחון עצמי. שיעורי האנגלית נבנו בשיתוף עם שושנה- בעלת החברה ‘English4life’, המתמחה בלימוד השפה האנגלית לגיל הרך ומעבירה את השיעורים הללו בגן. נוסף על כך, במקום מתקיים חוג חיות חוויתי במיוחד".

גן סאנשיין פתח תקוה

גן סאנשיין פתח תקוה

כיצד נראה מבנה הגן?

"הגן מעוצב בסגנון מודרני ונחשב לרחב ומרווח מאוד. מתחם הגן מתפרש על פני שטח של 330 מ"ר ומחולק לשלוש קומות, המקושרות אחת לשנייה באמצעות מעלית. בכל קומה פועלת קבוצה אחרת, כאשר כל אחת מהן מכילה מספר מצומצם של ילדים, על מנת ליצור אווירה מגובשת ואינטימית ביניהם ולאפשר לצוות הגננות להעניק יחס אישי אמיתי לכל אחד. בגן אף ניתן למצוא חצר גדולה עם דשא סינתטי, ג'ימבורי ועוד. נוסף על כך, ברחבי הגן מפוזרים לחצני מצוקה, המחוברים ישירות למוקדי החירום השונים".

מדוע כדאי להירשם ל"גן סאנשיין"?

"יש כל כך הרבה יתרונות ב'גן סאנשיין': מערכת השידור הישיר של מצלמות הגן, שיעורי האנגלית הייחודיים, השטח הרחב של הגן, עיצובו המודרני והנוח, אפשרויות הבידור והפנאי שיש לילדים ועוד המון. אך היתרון המשמעותי ביותר של 'גן סאנשיין', הוא הצוות הרגיש, המקצועי והמסור, אשר יעמוד לרשות ילדכם בכל מה שיצטרכו".

"גן סאנשיין"

שעות הפעילות 7:00-17:00
שישי 7:30-12:00.

ובכתובת כותב הכורם 44 נווה עוז פתח תקווה

טלפון: 072-3957200.

קישור לאתר

קישור לדף הפייסבוק

גן סאנשיין פתח תקוה

 


הגן של חגית

גן שהוא כמו משפחה, חם ואוהב, שיודע איך לתת לכל ילד את מלוא תשומת הלב וההשקעה שהוא צריך בשנים הראשונות והקריטיות להתפתחות.

״כיום למצוא מסגרת חינוכית עבור הילדים, זוהי משימה לא פשוטה – המבחר הוא גדול, אך גם קיים חשש גדול עבור ההורים שאכן בחרו במקום הנכון. תנו לנו להמליץ לכם על מקום מקסים- "הגן של חגית" ברחוב דוד וולפסון 23, מנוהל על ידי חגית לבהר בהכשרתה- גננת ובעלת ניסיון בניהול פעוטון וחינוך לגיל הרך כבר קרוב ל- 17 שנים.

כיתות הגן מחולקות ל- 3 קבוצות בהתאם לגילאי הילדים: תינוקיה פעוטות ובוגרים.
במקום תמצאו חצר מרווחת ומושקעת, בטיחותית ומאובזרת שמחולקת לפי כיתות כך שגם הילדים בתינוקייה יכולים ליהנות מהחצר בהנאה ובבטחה.

הגן של חגית

הגן של חגית

הצוות המקצועי והמסור מלמד ומעביר תכנים חינוכיים לילדים עם מפגשים, פעילויות, יצירות וחשיפה לגירויים שהילדים צריכים בכל שלב בהתפתחות שלהם, בין אם זו התפתחות חושית, קוגנטיבית, מוטורית או ריגשית.

כמו כן, כחלק מהפעילויות השונות מועברים בגן חוגים שונים כמו:
• חוג חיות, בהם הילדים פוגשים בע"ח שונים, למדים על עולמם והמאפיינים שלהם ובעיקר מתרגשים בחוויות הליטוף והמגע בפעם הראשונה.
• חוג משחק בתנועה (ג'ימבורי) הנועד לפתח אצל הילדים קואורדינציה, שיווי משקל והפעלת הגוף.
החוגים נבחרים בקפידה וביחד מייצרים מתווה של חוויות וגירויים אידאליים לילדי הגן.

הדגש והייחודיות של הגן הוא בהקפדה על גן בוטיק וחם, אוהב וקשוב לילדים וגם להורים. הגישה המובילה את הצוות הינה הקפדה על המון תשומת לב לכל ילד, מתן כל הכלים ההתפתחותיים כדי לאפשר לילד עיצוב חיובי של הבטחון העצמי שלו. יחס אישי הוא המפתח פה לטיפוח הילדים מכל היבטי ההתפתחות. ולכן הצוות תמיד עירני ליכולותיו וקשייו של הילד ולרמתו מכל היבטי ההתפתחות.

הגן של חגית | הכי קרוב לאמא

הגן של חגית | הכי קרוב לאמא

ילדי הגן נהנים מ- 3 ארוחות ביום, כולם כשרות, בריאות, טריות ובעיקר נעשות ומבושלות במקום. בכל מרכיבי הארוחות ניתן למצוא חלבונים, פחמימות וירקות וכמובן מקפידים על הפרדה של אוכל לילדים עם אלרגיה מסויימת.

ה"אני מאמין" של הגן והצוות הינו- לכל ילד כבר מחודשיו הראשונים קיימת האפשרות להתנסויות בסביבה שבה הוא נמצא וגירויים שונים שיאפשרו לו למצות את היכולות המצויות בו באופן טבעי בשילוב עם אינטראקציה חברתית בהשגחה וליווי אישי, מסור, חם ואוהב להמשך התפתחות טובה עבור הילדים.״

 

הגן של חגית – דוד וולפסון 23, פתח תקווה

טל': 052-4491044

קישור לדף הפייסבוק

קישור לאתר

ימים א'-ה' : 7:00-16:00 אופציה עד 17:00

יום ו'- 7:30-12:00

הגן של חגית


גן בון בון

אם אתם מתלבטים לאיזה גן לרשום את ילדיכם לקראת שנת הלימודים הבאה ומחפשים מקום חם, שמעניק תשומת לב מוקפדת לכל ילד ויש לו עשרות שנים של ניסיון בגידול דורות רבים של ילדים, יכול להיות שכדאי לכם לשקול את גן בון בון בנוה עוז.

גן בון בון הוא גן ופעוטון. את הגן מנהלות ומפעילות זהבה ומירה, גננות מקצועיות ומוסמכות בעלות ניסיון של 30 שנה. בגן מאמינים בגידול הילדים ובחום, באהבה ובתשומת לב אישית לכל ילד ולקצב שלו. כל חלק בגן בנוי ומעוצב לקדם את הגישה החינוכית של הגננות.

מבנה הגן – בגן 3 קבוצות גיל: פעוטון – 3 חודשים עד שנה וחצי, קבוצת צעירים – שנה וחצי עד שנתיים וחצי וקבוצת בוגרים – שנתיים וחצי עד שלוש וחצי. בגן חצר מרווחת מאד אשר מחולקת ל-3 ולכל  כיתה חצר משלה (חצר פעוטות, חצר צעירים וחצר בוגרים). במרחב החצר מספר רב של מתקנים בטיחותיים ופרדס. מרחב החצר בשטח דונם אחד ממש כמו פארק ציבורי גדול ירוק ונעים.

גן בון בון

גן בון בון

מלבד השיעורים והפעילות החינוכית השוטפת שמעביר צוות הגן המסור יש גם פעילות חיצונית מעשירה וחוגים אשר מועברים לכיתת הצעירים ארבע פעמים בשבוע וחמש פעמים בשבוע לכיתת הבוגרים. פעילויות כגון בייבי מיוזיק, אפייה ובישול, שעת סיפור ושעת מוזיקה.

ב"בון בון" אוכלים אוכל בריא, לא מעובד ביתי המוכן יום יום במקום, טרי וטעים. כשאר אחת מתוך הארוחות היא בשרית. מלבד החוגים הגן פועל בשוטף על העברת תכנים חינוכיים והעשרה, קבלת שבת בימי שישי וחגיגת חגים וימי הולדת.  האווירה החמה והמשפחתית שנוצרת בגן ממשיכה עם ילדים והמשפחות הלאה ועובדה לכך אפשר לראות כאשר ילדים אשר התחנכו בגן, חוזרים אליו היום בתור הורים ומעוניינים שלילדיהם תהיה את אותה החוויה והחינוך וזוהי כנראה ההוכחה החזקה מכולן ואין הרבה גנים היום שיכולים להתגאות בדורות הרבים שהם גידלו.

הגן פועל בימים א'-ה': 17:00-07:00 וביום ו': 12:15-07:00

גן בון בון – דגל ראובן 47, פתח תקווה

טל':  072-3222080

אימייל: [email protected]

גן בון בון

גן בון בון


גן צהרון עדי

עדי רצאבי, מנהלת גן צהרון עדי בשכונת נוה עוז מזה כ-20 שנה מגדלים דורות ילדים מאושרים . תושבת נוה עוז מזה כ 20 שנה, בוגרת וינגייט לגיל הרך, בוגרת מימד בי"ס לאדריכלות,בוגרת עבודי –    קופירייטרית החלה דרכה כמורה בבי"ס גורדון בעיר והמשיכה בניהול צהרון בנע"מת כ-7 שנים ומשם הדרך לעצמאות הייתה קצרה. מאז ועד היום דוגלת עדי בהקניית עצמאות לדור הצעיר ובחינוך ילדים עצמאיים,סקרניים והכי חשוב חייכניים ומאושרים.

הגן הינו פיסת גן עדן ירוקה בעיר פתח תקוה. מבנה מרווח וגדול עם שטח נרחב ועצים בחצר, גם בחלל הגן מרחב פתוח וגדול עם חלק נפרד לחדר אוכל ומבנה נפרד לשינה. במקום קיר גדול נמצא חלון שקוף גדול הנותן מרחב ראייה גדול לכל החצר. הילדים גדלים באווירה נינוחה עם צוות אוהב ומסור עם שקיפות מלאה כלפי ההורים להם אנו זמינים 24\7.

גן צהרון עדי

החוגים בגן מגוונים כמו למשל: ג'ימבורי, טבע, ריתמוסיקה ושעות סיפור מומחזות. ב"גן עדי" האוכל מבושל טרי מדי יום ביומו . האוכל מגוון, תוספות הפחמימות מלוות במרק ירקות עשיר חם מזין וטרי מדי יום. ירקות טריים מוגשים בבוקר וירקות מבושלים בצהריים . בכל בוקר מתחיל עם ירקות, חביתות, כריכים, טונה, קורנפלקס וגבינות כמו גם חומוס, לביבות תירס ועוד. נמשיך בארוחת עשר מלווה בפירות ובצהריים ארוחה בשרית ביתית . הקו המנחה הוא שטריות שווה בריאות.

מנהלת הגן עדי מאמינה שילד עצמאי הוא ילד בריא . הגן הינו רב גילאי ילדי הגן הינם בגילאי שנה עד שלוש. כאשר הקטנים יותר למדים מהר מאוד התנהגות בוגרת יותר מהגדולים ומתפתחים מהר בדיבור הרגלי אכילה ועוד … כמובן שכל החלק החינוכי והעבודה המעשית מחולקת לפי גילאים .הגן מקושט תמיד על פי הנושא הנלמד

המקום פועל גם כצהרון לגילאי 3-5 באהבה רבה .

בחופשת הקיץ מתקיימת קייטנה החל מה-9.8 מלאת חוגים והנאה מרובה.

פועלים לפי המוטו  "במקום שיש אהבה – יש הכל"

"גן צהרון עדי" – האביב 4, פתח תקווה

טל: 050-5479157

גן צהרון עדי


גנגלית

כל מי שיש לו ילדים קטנים ואפילו גדולים, זוכר את הפעם הראשונה שחיפש גן עבור הילד שלו. כולם מחפשים את הגן המושלם, שייתן מצד אחד את המעטפת האוהבת והתומכת ומצד שני, את המסגרת החינוכית המושקעת. מי שעונה על הצורך של מרבית ההורים הוא 'גנגלית', הגן של גלית שובל במושב כפר סירקין (דקה מפתח תקווה) הגן של גלית, הוא אחד הגנים הוותיקים באזור פתח תקווה והסביבה. הגן החל את פעילותו בשנת 1998 והיום הבוגרים של הגן בני ה-20 פלוס, מגיעים לא פעם לבקר על מדים ולעיתים כצוות פעיל.

הגן עצמו, בנוי במבנה היסטורי בן 60 שנה שבעברו היה צריף בבית הספר, גן ילדים ומקום מחבוא למעפילים בכפר.גלית עיצבה ובנתה את הגן מחדש, תוך שמירה על היופי הנוסטלגי והצביון המקורי, הפך המקום לקסום ומושך את הילדים וההורים כאחד.

גלית שובל, היא גננת מוסמכת לגיל רך מגיל לידה ועד 6 שנים,  בוגרת סמינר לווינסקי ובעלת ניסיון בתחום האמנות הפלסטית "אוהבת, נושמת, חיה ולומדת מילדים כל יום, כל היום" היא אומרת בהתלהבות שעדיין לא חלפה גם אחרי 21 שנה. לתחום הגיעה במקרה "שהבן שלי היה בגן, הגננת שלו החליטה אחרי 14 שנה שהיא מיצתה את עצמה ורוצה למכור את הגן ואני שבכלל הגעתי מתחום ההפקות והאירועים, ידעתי שזה הסימן בשבילי לעשות את השינוי ולעשות מה שאני כל כך אוהבת וזה לעבוד עם ילדים".

אחד הקווים המנחים את גלית והצוות בגן הוא שילד בשנותיו הראשונות זקוק לחום, אהבה ותחושה של משפחתיות וכבוד ושילד מרגיש שאוהבים אותו, שכיף לו בכל בוקר להגיע לגן, הוא יתפתח היטב ויגיע לגן בכל בוקר בשמחה.

"אוהבת, נושמת, חיה ולומדת מילדים כל יום, כל היום", גלית שובל

"אוהבת, נושמת, חיה ולומדת מילדים כל יום, כל היום", גלית שובל

את היום פותחים בשיחת בוקר בכל קבוצה בהתאם לגיל הילד ובשל ההתפתחות המהירה בגילאים, המעקב הוא יום יומי גלית והצוות החינוכי מדווחים להורים ברמה היום יומית על העשייה בגן, על מנת שניתן יהיה להמשיך את המעקב בבית "אני בתור מנהלת הגן, מדווחת ומיודעת על כל מה שנעשה עם כל ילד וילד" מסבירה גלית "אני נפגשת עם ההורים, משוחחת ומייעצת להם בכל מה שקשור לעולם הילד, החל מתזונה ועד ההסתגלות הכללית שלו בגן" היא מסבירה.

"גנגלית" מחולק לשלוש קבוצות גיל- קבוצת הבוגרים- "נרקיס"- בניהולה של גלית  עם נעמה גולדשטיין שמלווה את הגן כמעט מיום הקמתו, שמיועדת לגילאי שנה ו-11 חודשים ועד ארבע שנים.  קבוצת כלנית- כיתת הפעוטות – עם הגננת המוסמכת אדווה כהן -שנה רביעית בגן לגילאי 12 חודשים ועד שנה ועשרה חודשים וקבוצת סביון – קבוצת התינוקיה, בהובלתה של רונית לוי לגילאי ארבעה חודשים ועד 12 חודשים. לצד הצוות הקבוע יש צוות נוסף ומטפלת סבב, שנותנת מענה ועזרה לקבוצות.  במהלך היום, נכנסים לגן חוגים שונים העוסקים בתחום המוזיקלי, מוטורי ומדעי וזה לצד הפעילות השוטפת בגן בקבוצות פרטניות של פעילות יצירה- ציור, הדבקה, גזירה. הרכבת משחקים, שעת סיפור ופעילויות ייעודיות לקראת חגי ישראל ועונת השנה וכמובן טיולים רגליים וחצר כמו שאפשר רק בכפר.

אחד הדברים הייחודים לגנגלית, היא חצר הגרוטאות. בחצר יש עולם שלם שמורכב מחפצים וכלים מעולם המבוגרים והילדים מאוהבים במקום. בחצר הילדים מתאמנים על החפצים שמעולם המבוגרים, מפתחים ערך לגבי חפצים ומיצוי מקסימלי בשימוש בהם, בונים, משחקים ומחליפים דמויות אין סופיות "מדובר בחצר החלומות" היא אומרת בחיוך "זה מרחב פתוח ורחב ולילדים יש מרחב תנועה ובעיקר מקום ליצירתיות אישית וקבוצתית, כל מה שנמצא בחצר, נבחר בקפידה והם רוכשים במקום מיומנויות שונות ובטחון עצמי".

 ומה לגבי ארוחות?

"אחד מזכרונותיי הכי מוחשיים כילדה – היה הריח של הגן, כבר בבוקר כשהייתי מגיעה "תפס" את אפי ריח הכריכים עם הריבה והשוקולד, זכרון שהולך איתי לטוב. היום כמנהלת גן, המודעת היטב לתפקיד המזון בהתפתחותם התקינה של ילדים, אני בוחרת להגיש לילדי הגן זכרונות ריחניים שיצעדו עימם לטוב ויתרמו להתפתחותם בכל התחומים והצבא שלנו ב"גנגלית" צועד על קיבתו וזאת בחסות שף ערן הרשקוביץ שנה שישית בגן -האוכל בגן טרי ומזין. התפריט עשיר ומאוזן וכולל את כל אבות המזון ומוגש לילדים בשעה קבועה".

שעות הפעילות מ-7:00 עד 17:00 ולנרשמים חדשים הם מתאמים פגישת היכרות והסבר ופגישה נוספת הכוללת סיור לצורך התרשמות.

גן גנגלית בכפר, הגפנים 18 כפר סירקין, פתח תקווה 054-766-9368‏.

קישור לאתר

קישור לדף הפייסבוק

גנגלית


הבית החם בניהולה של אינה שרץ

אחד הדברים שמחפשים בגן, מעבר לחינוך, אהבה והחום, זה שהגן יהיה נקי ואסטטי, שהאוכל יהיה טרי ושההרגשה תהיה כמו בבית. כבר מהכניסה לגן 'הבית החם', אפשר להבין שהגעתם למקום אחר. המקום החדש ששופץ רק לאחרונה, בנוי על 250 מ"ר, מדובר בגן גדול מאוד ומרווח, נקי ומסודר שאהבה נשקפת מכל חלק שבו "אני פתחתי את הגן מתוך אהבה שלי לילדים ולחינוך" מסבירה מנהלת הגן אינה שרץ. הגן של אינה, הוקם לפני כשמונה שנים ובתחילת השנה עבר למשכנו החדש במבצע קדש 5 "כל העשייה בגן נעשית מתוך אהבה אמיתית, מתוך הלב שלי החוצה" מסבירה אינה, שאומנם במקצועה היא לא גננת, אבל הניסיון שהיא צברה לאורך השנים והעשייה שלה היא מתוך הרצון לעשות טוב ושהגן יצליח.

הבית החם בניהולה של אינה שרץ

מבחינה פדגוגית, מנהלת את הגן הגננת יערית פרידמן, שנמצאת בגן מהיום שהוא נפתח לפני כשמונה שנים "בבית החם" אנו מאמינים בחשיבותה של התפתחות הילד באווירה משפחתית, ביתית וחמה. ולראיה, הגן מותאם באופן מושלם לצרכי הילד, כיתות הגן מרווחות ומוארות ומעניקות סביבה חינוכית מזמינה, עשירה ותואמת את גילאי הילדים." היא מסבירה.

בגן שלוש קבוצות גיל- תינוקייה לילדים בגילאי  שלושה חודשים עד שנה, קבוצת צעירים משנה וחודשים עד גיל שנתיים וקבוצת בוגרים מגיל שנתיים ומעלה.

אינה ויערית מדגישות שצוות הגן הוא יציב וקבוע וכולל מטפלות מנוסות וגננת מוסכמת בעלת תואר בחינוך ותעודת הוראה "תכנית הלימודים בגן הינה על פי התוכנית השנתית של משרד החינוך, הכוללת את עונות השנה וחגי ישראל.  בנוסף, הילדים בגן נחשפים לנושאים מגוונים נוספים כמו צורות, צבעים, חברות, לילה ועוד. הלמידה בגן נעשית באופן חוויתי תוך כדי משחק, פעילות, שירים, ריקודים וסיפורים. בגן אנו שמים דגש על לימוד ערכים, הרגלים, דחית סיפוקים, סובלנות והקשבה." בנוסף בגן חוגים על פי קבוצות גיל: התפתחות הילד לתינוקייה וחוג תאטרון בובות, מוסיקה וחוג תנועה לקבוצות הבוגרות.

ואינה מתייחסת לאחד הדברים שמעסיקים לא מעט הורים – נושא האוכל "הארוחות בגן הן ביתיות, מגוונות ובריאות הניתנות לילדים בקבוצות קטנות וכל ילד מקבל את תשומת הלב הדרושה לו. האוכל מבושל בגן מידי יום, זה אוכל טרי ומזין ואנחנו שמים דגש על אבות המזון, ירקות ובריאות, אין בגן חטיפים ושוקולד ואנחנו שמים דגש על בריאות הילדים".

מה מבדיל אות הגן שלך מגנים אחרים?

"קודם כל יש לנו צוות מאוד וותיק ואמין. בנוסף, הגן שלנו הוא גן מאוד מיוחד וקסום, השקענו כסף רב בשיפוץ על מנת שבכל בוקר הילדים יכנסו לגן בשמחה וגם אנחנו מרגישות שאנחנו מתעוררות כל בוקר לעשייה מבורכת".

מבצע קדש 5 פתח תקווה.

ראשון עד חמישי- 7:00-17:00 ושישי 7:30-12:00.

052-8024157, 03-9227242

הבית החם בניהולה של אינה שרץ


אקדמיקט

גני ילדים יש הרבה – ולילד שלכם מגיע הטוב ביותר!

הורים רבים מבינים שהבחירה של גן הילדים היא אחת ההחלטות החשובות ביותר. בשנים הראשונות מתעצבים אצל הילד הביטחון והדימוי העצמי, כללי התנהגות חברתיים, מיומנויות יסוד, דרכי למידה, תהליכי חשיבה וכישורי חיים – זו בדיוק הסיבה שהורים רוצים לדעת שהגן בו בחרו הוא הטוב ביותר שהצליחו לאתר עבור ילדם. הם רוצים ללכת לעבודה בראש שקט מתוך ידיעה שילדם במקום טוב, שמחנך אותו, מעשיר אותו, מלמד אותו, מטפל בו, אוהב אותו ובעיקר רואה אותו ואת הצרכים שלו ועונה עליהם.

אקדמיקט

וכאן בדיוק – במרכז החינוכי לגיל הרך "אקדמיקט" – מתחיל העתיד של ילדיכם.

גן אקדמיקט משלב סטנדרטים סביבתיים גבוהים עם עקרונות חינוך ברורים, המשתלבים עם היכולות הרגשיות התלויות בילד ובגילו. ייחודה של שיטת העבודה אינה בדגלים ותיאוריות אלא ביישומן. במרכז הגישה החינוכית – חום, הבנה והכלה יעטפו את הילדים מגיל ינקות ועד המעבר לגן  העירוני. באמצעות תכניות הלימוד הייחודיות והאתגרים המוצבים בפני הילדים, מטפחים את הסקרנות הטבעית איתה הם נולדים, דבר המבטיח רצף התפתחותי אמיתי ושמירה על תהליכי התפתחות טבעיים של הילד.

השינוי בגישה מתבטא גם בפעילויות ההעשרה שמועברות לילדים, עבודה בקבוצות קטנות ועבודה פרטנית משמעותית כשכל ילד וילדה יכולים לקבל דגש על הצדדים בהם הם חזקים וחיזוק ותמיכה לפי הצרכים האישיים שלהם. גם הארוחות בגן הינם מרכיבים חשובים בסטנדרטים של המרכז החינוכי "אקדמיקט". האוכל מוכן במקום והוא טרי, מזין, כשר ומסודר. התפריט מורכב על ידי תזונאית עם דגש על איכות ואיזון.

בהחלט לא מדובר פה ב"עוד" גן רגיל, המרכז החינוכי אקדמיקט מציע סביבה חמה, תומכת ומשפחתית ועם זאת מקצועית והישגית – במקום זה יודעים להקנות לילד את הכלים הדרושים לו כדי להתמודד וליהנות מעולם הילדות ולהתכונן לעולמם המורכב של המבוגרים, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

במרכז החינוכי "אקדמיקט", בבעלותה של דנה ראובנוב, מחנכת, מטפלת בבעיות קשב וריכוז ומורה לטיפוח כישורי למידה מתחנכים ילדים מגילאי 0.4 ועד גיל 3 המחולקים לקבוצות על פי גיל והתפתחות. השיקול למעבר בין הקבוצות במהלך השנה הוא פרטני, לפי רמת המוכנות של כל ילד לחוות אתגרים יותר מורכבים.

הצוות החינוכי נבחר בקפידה רבה וכולל אנשי חינוך, סייעות, מפעילי חוגים מקצועיים, ומלווה ע"י ריקי ממרן, יועצת חינוכית, מלווה התפתחותית ומנחת הורים ומשפחות. הצוות המקצועי עוסק בפיקוח ופיתוח תכניות לימוד והעשרה בהתאם לקבוצות הגיל השונות, בשילוב ליווי אישי, תמיכה התפתחותית וייעוץ משפחתי חינוכי להורים ולצוות הגן.

המרכז החינוכי אקדמיקט דוגל בשקיפות מלאה מול ההורים. נגיש להורים לכניסה על ידי קודן, מצולם במערכת סגורה וכל מערכת הלימודים מונגשת. ישנה תכנית חודשית כללית ואפילו תכנית שבועית ויומית וכמובן – עדכון שוטף להורים.

במרכז החינוכי אקדמיקט – מכוונים להתפתחות, עצמאות, העצמה, חשיבה ויחסי חברות נאותים והכי חשוב – הכוונה ללימוד תוך הנאה – שהיא הדרך ל"הנעה".

מתכונת זו משולבת בהרבה אהבה, תשומת לב אישית ואווירה של כיף.

גן "אקדמיקט" המרכז החינוכי לגיל הרך – לוי אשכול 19, פתח תקווה.   

טל': 050-8949597                           

אימייל: [email protected]

קישור לאתר


גן גנונה בהנהלת ויויאן דוד

20 שנות וותק יש לויויאן דוד בתחום החינוך ובכל פעם מחדש היא מצליחה להתרגש מהילדים, מההצלחה שלהם, מאהבה שהיא מקבלת ובעיקר רוצה להמשיך לגדל עוד שנים רבות דורות של ילדים.

גן הילדים גנונה הוא מעון מקצועי ואיכותי הפועל ברוח מונטסורי , לויויאן תואר ראשון בהתמחות לגיל הרך ותואר שני במנהל החינוך והתפישה החינוכית שלה היא שטיפול בילדים מצריך המון חום ואהבה "אני מאמינה שתפקידי כבר מגיל צעיר לאפשר לפעוט להיות חוקר עצמאי של סביבתו על ידי חושיו" ומבחינתה זה לא מסתכם רק במילים אלא במעשים בשטח "אנחנו בגן מעודדים אצל הילדים יצירה וחשיבה חופשית. אני מאמינה שכבר מגיל צעיר אפשר להבטיח אצל הילדים מצוינות בתחום החינוך, מדובר בתהליך אותו אנחנו מתחילים כבר בשלב הראשוני של הפעוט ולאורך השנים עובדים עם הילדים על התחום המוטורי, הקוגניטיבי והשכלי".

גן גנונה פתח תקוה

גן גנונה פתח תקוה

בגן גנונה, שלוש קבוצות גיל מגיל שלושה חודשים ועד שלוש שנים וצוות המעון, הוא צוות מקצועי ומוכשר אשר מלווה בפיקוח והדרכה לאורך כל השנה "יש לנו בגן חצר גדולה ומרווחת עם דשא סינטטי המאובזרת במגוון של מתקנים המאפשרים לילדים חופש בחירה ומרחב הרצוי למשחק, התפתחות ותנועה. הגן שלנו מספק גירויים רבים ותנאים מקסימליים ללמידה ואנחנו מובילים את הילד ללמידה על ידי תיווך, משחק וחוויה אישית".

בגן סדר יום קבוע והם מקפידים על אכילה נבונה ותפריט מאוזן ללא מזונות מעובדים וצבעי מאכל. וכן מטמיעים אצל הקטנים את החשיבות לפעילות גופנית כחלק משגרת יום קבועה על מנת לחזק את הדימוי העצמי ולעודד את הכרת הגוף "הגן שלי הוא סוג של ממלכה, שילדים מקבלים בו את המיטב הן מבחינת מזון, מבחינת תשומת לב וחינוך" לצד כל זה, הגן של ויויאן הוא גן שקוף ובגן מוצבות מצלמות, אשר ההורים יכולים בכל שעות היום לצפות בילדים ולהיות רגועים.

איזה חוגים יש אצלכם בגן?

"חוג אנגלית לקבוצה הבוגרת, חוג התפתחות לתינוקיה וחיות וספורט לפעוטות ולבוגרים וכן חוג תאטרון בובות. לצד זה מידי שבוע מחליפים ספר בספרייה של הגן ואופים חלות.

מה מבדיל אותך מגנים אחרים?

"ראשית, אני עובדת בגן ברוח מונטסורי, שיטה שמתבססת ומפתחת את חושיו של הילד על ידי משחק, יצירה ולמידה. אני יושבת עם הילדים באופן אישי וייחודי והילדים שלנו יוצאים מפה לגני עירייה מוכנים ברמה גבוהה ביותר וכמובן, האני מאמין שלי שטיפול בילדים מצריך להעניק המון חום ואהבה ותנאים מקסימליים ללמידה והתפתחות" מסכמת ויויאן דוד.

הגן פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 7:00-16:45 ובשישי 7:30-12:15.

קישור לדף הפייסבוק

יחיאל מיכל פינס 26, פתח תקווה- 054-4442101

גן גנונה, פתח תקוה

מעיין החינוך התורני

כבר כשהיה אריאל בן שנה וחצי, חפשה לו אמו הילה את גן החלומות. אריאל הוא הנסיך שלה, ומגיע לו את הטוב ביותר.
הילה פנחס היא תחקירנית בערוץ 13, ותסמכו עליה שהיא תדע לחקור ולברר היכן נמצא המקום הזה. גן שיעניק חינוך מקצועי וערכי, שיעמוד בדרישות הלימודיות הגבוהות של המחונן שלה, ושיכין אותו כראוי לעתיד טוב ומצליח. מקום שיעטוף אותו באהבה, שיחכה לחבק אותו בכל בוקר, ושהוא ישמח להגיע אליו בכל יום מחדש.
וחוץ מזה, היא יודעת שלאריאל פוטנציאל גבוה במיוחד, והיא מצפה שימקסמו את כל היכולות והכישורים שלו, יקנו לו מיומנויות למידה חשובות וגם יפתחו כישורי חיים.
אז איפה מוצאים את גן החלומות הזה?

כל הורה מגיע לשלב בו עליו לבחור מסגרת חינוכית לילדו, והוא שואל את עצמו: במה להתמקד? מה באמת יעזור לילד שלי לגדול הכי טוב שאפשר?
את השאלות הללו הצגנו בפני אנשי מקצוע מהתחום כדי לקבל תמונה ברורה יותר.

הגב' קלודיה קראוס- פסיכולוגית קלינית לילדים, בגני "מעין החינוך התורני", בפתח תקווה, מסכימה ש"בחירת גן מתאים לילד היא אחת המשימות החשובות שהורים מתמודדים עמה". מבחינתה, "גן טוב הוא גן שיש בו גננת חמה היודעת להתייחס אישית לכל ילד, וגם לשים גבולות ולחנך כשצריך. גן שיש בו חינוך לערכים, ובמקביל דאגה ותשומת לב לצרכים הרגשיים, הפיזיים והלימודיים של הילד".

כדי לוודא זאת, מציעה קלודיה: "בקרו בגן בעצמכם ובדקו: האם הילדים שנמצאים בו שמחים ומרוצים, האם הם ניגשים לצוות הגן לקבלת מענה לצרכיהם? כיצד מגיב הצוות החינוכי לילדים? כיצד אתם מרגישים בגן, האם נעימה לכם השהות בו? דאגו גם לקבל המלצות אישיות מהורים של ילדים שאתם מכירים וסומכים עליהם".

הגב' גליה אך M.A. בקלינאות תקשורת, בעלת ניסיון ניהולי במכוני התפתחות הילד, ומנחת צוות הקל"ת של "מעין החינוך" ממליצה על: "גן שבו יש לגננת הסתכלות התפתחותית רגישה וסבלנית לילד, כמו גם סביבה מגרה ומאתגרת שתפתח בילד את היצירתיות, הסקרנות והלמידה, להן הוא נדרש בשנים החשובות הללו".

מרכז מוזיקלי לילדי הגנים במעין החינוך

המלצה דומה קבלנו מהגב' מוריאל כהן M.A. בחינוך, אשר מעצבת את סביבת הלמידה בגני המעין. היא טוענת ש"סביבה גנית המתוכננת באופן מקצועי, מעניקה לילדים השראה רגועה ובטוחה. גם לבחירת צבעי הגן, יש משקל חשוב ביצירת האווירה. בנוסף, חשוב לבדוק שפינות המשחק בגן משלבות מיומנויות למידה, כמו פיתוח אוריינות, חשבון ועוד, מעבר למשחק הסוציו דרמטי".
מסתבר שהכל חשוב.
הילה פנחס צדקה בהחלט.
חשוב לחפש את גן החלומות שיענה על כל המעלות… האם קיים מקום כזה?
מי שמכיר את הילה יודע, שכאשר היא מציבה לעצמה מטרה, היא משיגה אותה.
היא מתחילה בחיפוש בשכונת מגוריה: אם המושבות. בדרכה מגלה גנים מטופחים, אך אין בהם די ערכים… שומעת על גנים שמצטיינים בלמידה, אך לטעמה חסרים בהם חום ואהבה…
לבסוף היא מגיעה לגן של מיכל, גן של הרשת הוותיקה: "מעין החינוך התורני".

מיד כשנכנסת מרגישה משהו שונה באוויר. היא פוגשת גננת מאירת פנים, שמשדרת לכל ילד יחס של כבוד ואהבה.
הילדים יושבים נינוחים, ומקשיבים להסבר נעים וקולח על נימוסי שולחן ודרך ארץ בשעת הארוחה. הילה מסמנת וי ראשון.

היא מתבוננת בקירות הגן, הכל מעוצב בגווני ורוד פוקסיה וירוק תפוח. הריהוט מסוגנן בטוב טעם, והכל קסום כל כך.
את עיניה צדה פינה ססגונית מפינות הבית: "המכבסה", שמזמינה את הילדים למיין בגדים לפי כהה / בהיר, עם הוראות כביסה מצוירות. הילדים תולים כביסה על פי דגם בהתאם לצבעי האטבים ולמספר הבגדים. "לומדים כאן חשבון, צבעים וכישורי חיים, דרך פינה שכולה חוויה. אין דברים כאלה!"
היא מסמנת בסיפוק וי נוסף.

פינת מטבח במעיין החינוך התורני

פינת מטבח במעיין החינוך התורני

כשהילדים ניגשים לארוחה. מספרת לה מיכל הגננת על הביקור החודשי במרכז המוזיקלי, שם לומדים הילדים תוים ומקצבים עם מגון כלים, ונחשפים לתכנים מוזיקליים ברמה גבוהה.
להילה כבר ברור מעל כל ספק שהיא מצאה את המקום אותו חפשה…
היום אריאל לומד בגן חובה, וזו שנתו השלישית בגני המעין. הוא כבר יודע לקרוא הודות למורה לקריאה שיש רק ב"מעין", פעם בחודש מבקר ב"מרכז מדעי טכנולוגי" הבלעדי של הרשת, וגם בצהרון נהנה ממגוון חוגים ומנסיעה לחדר הסנוזלן המתקדם המיועד לילדי הצהרונית במעין.
אמא הילה מרוצה ומאושרת, וממליצה בחום לכל החברות בשכונה: "הגנים של 'מעין החינוך התורני פ"ת', הם המקום הנבחר שמגשימים לילדינו את כל החלומות!!"
מילה של הילה- זאת מילה. כבר אמרנו.

קישור לאתר

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

5 תגובות
  1. מירה

    הגנים הכי מיוחדים ויפים בפתח תקווה . צוות חפ ומסור שאין כמוהו .. אל תחשבו פעמיים.

  2. אחת שמבינה

    כל מילה אמת! גני המעין באמת מגשימים את כל החלומות של ההורים. הילד הולך לגן בשמחה, ומביא ידע מדהים ברמה של בית ספר.
    הגננות בשעריה פשוט מדהימות, מספר 1 בשכונה!

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר