אולפנת ישורון צילום זאב שטרן
אולפנת ישורון צילום זאב שטרן

סערה באולפנת ישורון: אבות לא הסכימו לצאת ממופע של בנותיהם, בית הספר העניש

למחרת השביתו מורות את האולפנה לשעתיים במחאה על התנהגות האבות. גם הבנות הוענשו: מופע הבגרות שלהן נערך ללא נוכחות קהל

פורסם בתאריך: 23.4.18 17:41

סערה באולפנת ישורון: בשבוע שעבר העלו בנות האולפנה את החזרה הגנרלית שלהן לקראת מופע הבגרות למחרת במסגרת מגמת תיאטרון, וחלק מהאבות של הבנות ביקשו להישאר לראות את המופע. לטענת ההורים, הדבר לא מצא חן בעיני מנהלת בית הספר ריקי אורן שביקשה מהם לצאת, ובעיני רב האולפנה יניב כהן. לטענת ההורים, בעקבות כך, למחרת הוענשו הבנות, כאשר את מופע הבגרות בתיאטרון הן העלו ללא קהל, בניגוד למה שהיה בשנים קודמות.
הורים באולפנה מספרים כי במשך שנים רבות המופעים באולפנה הם בנוכחות נשים בלבד. במופע שהתקיים השבוע, באופן ספונטני החליטו האבות להישאר ולצפות במופע לאחר נאום המנהלת, דבר אשר לא מצא חן בעיני הצוות. לטענתם, טרם המופע, עלתה מנהלת בית הספר לדברי פתיחה שבסופם דרשה מהאבות לעזוב את האולם, אך למרות זאת חלק מהאבות נשארו במקום.
למחרת בבוקר השביתו המורות את הלימודים לשעתיים, כאות מחאה נגד התנהגות האבות. כאמור, הבנות נענשו והופיעו בבחינת הבגרות ללא קהל. "לצערי, האולפנה הופכת מוקצנת יותר משנה לשנה בהנהגת הרב כהן, וזה גורם לכעס אצל ההורים, אומר הורה באולפנה. הוא לא מבין את האוכלוסייה שלא רוצה רמה כזו של חרדיות, הוא הולך עם הראש בקיר. הוא לא מבין שההורים של היום כבר לא מוכנים לשתוק, אם בעבר ההורים היו מורידים את הראש ומסכימים לכל דבר, בשנים האחרונות ההורים אומרים מה שעל ליבם".
יצוין כי בתחילת השנה התלוננו הורים על כך שהרב כהן שלח הביתה בנות בגלל אורך החצאית, לטענתם, הוא הוציא הנחיה שהחצאיות יהיו 'נושקות לריצפה' במקום חצאית מתחת לברך כפי שנהוג בכל האולפנות בארץ, דבר שגרם גם הוא לכעס רב אצל ההורים ואצל הבנות. לבסוף, לאחר דיונים ושיחות, הוחלט להשאיר את החצאית מתחת לברך.
אולפנת ישורון מונה כיום כ־1,200 תלמידות בגילאי ז'- י"ב משכונת כפר גנים והסביבה ולטענת ההורים, בית הספר צריך להבין שהבנות מגיעות כמעט מכל הקשת של הציבור הדתי, לכל אחת יש העדפות אישיות וההקצנה לא עושה טוב לבית הספר.

תגובת חזי חקאק, דובר עיריית פתח תקוה: "הטענות לא נכונות. ההיפך הוא הנכון. מדובר באולפנה פתוחה ופלורליסטית אבל כמובן מתנהלת על פי ההלכה כמקובל במוסדות מרכז ישיבות בני עקיבא. מופע הגמר לא התאים להצגה גם בפני גברים. התנהל שיח של הנהלת המוסד ונציגי ישיבות בני עקיבא עם וועד ההורים על התאמתו בעתיד להשתתפות האבות. למרבה הצער מספר אבות ומספר תלמידות החליטו להתעלם מהסיכומים וההחלטות ולקבוע עובדות בדרך כוחנית שאינה מתאימה למוסד חינוכי. תגובת ההנהלה עמדה באמות המידה הנדרשות על דעת הפיקוח. אולפנת ישורון תמשיך להיות אולפנה מצטיינת לימודית חינוכית וערכית. כל בקשה של הורים או תלמידות לשינויים שונים תיבחן על ידי צוות ההנהלה, מרכז יב"ע והפיקוח הממלכתי לגופו של עניין ומתוך שיח מכבד. התלמידות והוריהם מחויבים, בכל מקרה, להחלטות הנהלת בית הספר ויכולים לערער עליהם בפני הפיקוח של החינוך הממלכתי דתי".

רוצים להישאר מעודכנים באירועים החשובים בפתח תקוה?

הורידו את האפליקציה של מלאבס והצטרפו לדף הפייסבוק שלנו:

מלאבס באנדרואיד
מלאבס באייפון

להצטרפות לדף הפייסבוק של מלאבס

מוועד הורי בית הספר טרם התקבלה תגובה.

תגובות

21 תגובות
21 תגובות
 1. א.נ

  הרב יניב לא מתאים לניהול האולפנה כאן לא בית יעקב מתי תפנים שאנו ההורים לא רוצים אותך ותלך

 2. יחזקאל - הורה שמודאג מההקצנה.

  חזי חאקק, מה היה בהצגה שלא התאים לגברים? האם ראית את ההצגה או שהכתיבו לך מה להגיד?
  איך אתה רוצה שנתייחס ברצינות לתגובה של "דובר העירייה"?

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כנראה שגם חלק מהבנות לא הסכימו להופיע בפני אבות של בנות אחרות…
  אני לא הייתי מרגישה בני להופיע מול אבא של חברה…
  אם מראש אמרו לבנות שלא יהיו גברים נוכחים, אז מה פתאום הם נשארו?!

 4. בוגר ישיבה

  ועוד מתפלאים שהנוער בועט בדת…ישורון, המנהלת והרב, תתביישו לכם.

 5. יעקב

  איזה עניין יש לאבות, בלצפות בנשים בנות 18 רוקדות או מופיעות. הם דתיים או מזויפים? אם מזויפים אז שישלחו את הבנות שלהם לבית ספר חילוני ולא יכפו את זממם על בנות דתיות.

 6. אנונימי

  אני רושם את הבת שלי שנה הבאה בלי נדר , ואני בתדהמה מול התגובות ,
  הכיצד יתכן במפגשי ההכרות הצוות הבכיר של האולפנה הפגינו חמימות ואווירת ביתית האומנם ?

 7. אחת מהעיר.

  עדיף דתוציאו את הבנות משם ככה גם האבות וגם הילדות יחלקו את הרגעים היפים של החיים יחד עם האם והאחים.ממתי אבא הוא הורה לא רלוונטי.יהדות מעוותת

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הקצנה דתית היא הסיבה שעזבתי את הדת. הורים אמורים להיות מוזמנים לפרויקט סיום חשוב בתיאתרון של בנותיהן. אני בטוחה שזה לא יגרום להשחתה במוסר. בושה לרבנים שמרחיקים אנשים מהדת, ויש לזה השלכות

 9. תלמידת ישורון

  בתור אחת שלומדת שמה ונכחה בהפקות התאטרון אני מרגישה שעשו פה עוול גדול לרב יניב ולנהלה בכללי. בהזמנה היה רשום לנשים בלבד והבנות הפרו תעניין והזמינו בנים וזה לא בסדר. והשאלה אם זה צנוע או לא נתונה לוויכוח, כי היה שמה לבוש פחות הולם מבחינת בת דתית לא קשור "לנושקות לרצפה". אז אני לא אומרת שזה בסדר לא לתת להן להכניס קהל להצגה, אבל אני כן מרגישה שעשו פה שיימינג מיותר ויצאו מפרופורציות ישורון הוא בית ספר נהדר ובאמת שמתחשבים ודואגים בתלמידות מעל ומעבר כמובן שזה עוזר לביה"ס עצמו אבל באמת שלמרות שזה בית ספר גדול אתה מרגיש שיש יחס אישי כלפייך.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ישורון זה לא בית יעקב.
  אם הרב יניב והמנהלת לא מבינים את זה, שיעברו לבית יעקב

 11. תלמידת ישורון

  כלא ישורון, מקום מדכא וחסר התחשבות בתלמידות.
  מה יותר ברור מזה שאבא יצפה בהצגת הברות של הבת שלו. אני כתלמידה ממליצה לא להרשם לאולפנה
  #עד_מתי_כלא_ישורון

 12. ענב ברוך בוגרת

  כל השנים זה היה נהוג ככה אל תחפשו על מה לעשות כתובות!!
  וכמובן איך לא, להכניס את עניין החצאיות בכל הנושא הזה..
  שטויות במיץ, תמצאו כתבות יותר מעניינות!!

 13. בוגר ישיבה

  תגובות מאוסות ומגעילות.
  אתם בחרתם לשלוח למוסד שהוא דתי לאומי. אין בזה מקום לעגל פינות. בנות לא מופיעות בפני גברים.
  איפה ההתחשבות בשאר הבנות המופיעות שבוחרות לא להופיע מול גברים. אתם מוזמנים לשלוח את בנותיהם לתיכונים דתיים (כדטג' צייטלין בת"א, שם הבנות ילכו כאוות נפשו). זו אולפנה!

 14. מישהו

  שמענו על כל הרבנים המהוללים הללו, הגיע הזמן להילחם! הרפורמות הללו כבר לא מתאימות את העידן שלנו. הורה-אב רוצה לשמוח בשמחת בתו ולצפות בהצגה שהיא משחקת. שהרב לא יתערב וימנע בעדם. את הדקטטורות הללו שיעשה בבית שלו. הגיע הזמן להתעורר!!!

 15. גועל נפש של התנהלות עירונית

  עירייה פח זבל!
  מאשימים את ההורים בהתנהגות לא נאותה?
  איזה איש קטן.

  ההקצנה בבני עקיבא היא כבר כמה שנים, ההנהגה מתחרדת וכולם צריכים להתיישר לפי כמה גברים הזויים ונשים הזויות עוד יותר שהולכות ביחד איתם, על חשבון החניכים!

 16. נתנאל

  כמו שאמרו
  לו המןסד היה חילוני חופשי ופלורליסטי אני מבין את התגובות הנזעמות
  אבל אתם החילונים שכל כך דוגלים בחופש הדת מדוע אתם נזעקים
  אלו כללי המקום וזהו זכותו
  וחובתם של כל מי שמעונין שבנותיו ילמדו במוסד זה לכבד את כלליו
  איך.הגעתם לרמיסת זכויות הפרט.לפגיעה בנשים ולקיצוניות?!?

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר