כיתת המחשבים בבית הספר. צילום באדיבות בית הספר
כיתת המחשבים בבית הספר. צילום באדיבות בית הספר

פרסום ראשון: העירייה חזרה בה, לא תעביר ילדי גן חרדי לפיק"א

במכתב שהעביר מנכ"ל העירייה למנהלת הוסיף כי בכל הקשור לתשתיות בעתיד היא מתבקשת שלא לפנות אליו. הוועד: "זה ניצחון, רק חבל שהבטחות השיפוץ נמחקו כלא היו"

פורסם בתאריך: 7.8.17 16:38

בעקבות חשיפת "מלאבס": ערייית פתח תקווה חזרה בה והודיעה היום כי למרות  שהעברת הקראוונים, שישמשו כגנים הזמניים של ילדי הגנים החרדיים, לחצר בית הספר הייסודי פיק"א נעשתה בהסכמתה המלאה של המנהלת, היא נעתרת לבקשת ההורים והחליטה שלא לעשות זאת. לכיתות הגן יימצא מקום חלופי אחר.

במכתב שהעביר מנכ"ל העירייה, יעקב ממן למנהלת גילת אנגל כתב: "בהמשך לסיור שנערך בבית הספר פיק"א בתאריך ה-20 ביולי 2017 בנוכחותך ובנוכחות סגנית מנהלת בית הספר ואנשי מקצוע, על רעיון של בניית שלוש כיתות יבילות שישמשו באופן זמני צרכי העירייה, תוך התחייבות שכיתות אלו תוך חצי שנה יפונו ויעברו לטובת בית הספר.באותו מעמד קיבלנו את הסכמתך העקרונית, והתחלנו לבצע בדיקות קרקע והכנת תוכניות לקבלת היתר בנייה. לאור התנגדות ועד ההורים של בית הספר לתכנית המוצעת, החלטתי לקבל את עמדתם ולא לבצע את עבודות בינו הכיתות. בעתיד, כל נושא תשתיות בית הספר יש להתנהל מול סמנכ"ל מינהל החינוך ומנהלת אגף חינוך יסודי".

בית ספר פיק"א. צילום: זאב שטרן

בית ספר פיק"א. צילום: זאב שטרן

"מבחינתנו זה סוג של ניצחון", אומרים בוועד ההורים. "ברגע שדיברנו על כך שהבנייה של גני הילדים בשטח בית הספר עבור עמותה פרטית לא חוקית, אז בעירייה התקפלו. רק חבל שברגע שהעירייה החליטה שהיא מעבירה את הגנים למקום אחר, הודיעו לנו באופן מרומז שגם כל ההבטחות הרבות שנתנו לבית הספר לאורך השנים נמחקו כלא היו. המסר במכתב של המנכ"ל היה שאין לנו מה לדבר איתו". לדבריהם המאבק הבא שלהם התנגדותם להכניס למבנים של השירות הפסיכולוגי ומת"י, שאמורים להתפנות בקרוב, עמותות פרטיות חרדיות.לטענתם אין מדובר במעשה חוקי.

לטענת ההורים, העירייה התקפלה, לאחר שהם שלחו מכתבים למשרדי הממשלה, למשרד החינוך ולמבקר המדינה ובו הם הצביעו על סדרה של טענות כלפי התנהלות העירייה בנושא ולגבי התכנון להקים גני ילדים למגזר החרדי בבית ספר החילוני הראשון בישראל. במכתבם ציינו ההורים שהמבנים שהעירייה שמה בשטח בית הספר מיועדים לגנים פרטים של עמותות של החינוך החרדי והעברת שטח או מבנה ציבורי לעמותה פרטית מחייבת נוהל הקצאות מה שהעירייה לטענתם לא עשתה במקרה הזה.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר