תיכון בן גוריון למצולמים אין קשר לכתבה. צילום זאב שטרן
תיכון בן גוריון למצולמים אין קשר לכתבה. צילום זאב שטרן

כל "סודות" בתי הספר בעיר נחשפים

האתר החדש של משרד החינוך "שקיפות בחינוך" מציג: באילו בתי ספר המורים הכי שבעי רצון, היכן רמת האלימות הכי גבוהה ומהו שיעור הזכאים לבגרויות בתיכונים

פורסם בתאריך: 24.8.17 10:01

ביום שלישי השבוע עלה אתר מיוחד של משרד החינוך בשם "שקיפות בחינוך" אשר כולל 21 מדדים המחולקים לארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי. לראשונה אי פעם ניתן לראות את הנתונים בכל בית ספר ובכל עיר על פי פרמטרים, שכוללים תקציב מהמדינה, מספר הזכאים לבגרות, נשירה, אלימות, צפיפות ועוד.

על פי הנתונים תקציב החינוך העירוני בפתח תקווה עומד על 1.05 מיליארד שקל שמתחלקים בין 42,548 אלף תלמידים ו-13,718 גני ילדים. עלות ממוצעת על פי הנתונים עומדת על 17,918 אלף שקל לתלמיד. בפועל בבתי הספר היסודיים ובגנים הסכום נע סביב 11-12 אלף שקל ובתיכון הוא עולה לכיוון ה-20 אלף שקלים. בגנים התקציב פר ילד עומד על 12,614.

עוד עולה מהנתונים כי ממוצע תלמידים בכיתה בעיר עומד על 26.5. בגנים הממוצע עומד על 25.9 ילדים בכיתה. שיעור הזכאות לבגרות בעיר עומד על 71.6 אחוז, מעל הממוצע הארצי העומד על 66.2 אחוז, למרות שהיא כוללת בתוכה מלבד התיכונים גם את הישיבות החרדיות שבדרך כלל מורידות את הממוצע. במקרה כזה, אם סופרים רק את חמשת התיכונים הממלכתיים הממוצע נוסק ל-93.57 אחוז.
זכאות לבגרות מצטיינת בעיר (תעודת בגרות ברמה של חמש יחידות אנגלית, לפחות ארבע יחידות מתמטיקה וממוצע ציונים 90 – כולל הצטיינות בתכנית להתפתחות אישית ומעורבות חברתית) עומדת על 9.6 אחוז בשעה שהזכאות לבגרות מצטיינת הארצית עומדת על 7.2 אחוז.

נתון נוסף הוא שיעור הניגשים לבגרות חמש יחידות במתמטיקה שעומד על 13.2 אחוז. שיעור הנשירה בעיר נמוך ועומד על שני אחוז בלבד, שיעור התלמידים בחינוך הטכנולוגי הוא 36.3 אחוז ושיעור מורים בעלי תואר שני ומעלה עומד על 44.9 אחוז. עוד נתון מעניין הוא ש-79.9 אחוז מהבנים מתגייסים לצבא לעומת 55.3 מהבנות.

שימו לב בטבלה, כי בפתח תקווה חמישה תיכונים ממלכתיים בן גוריון, אחד העם, ברנר, גולדה ויצחק שמיר החדש. עוד בעיר שלושה טכנולוגים: עמל א', עמל ב' ונעמ"ת. פנימיית גן ונוף שייכת לויצ"ו ושמונה תיכונים דתיים (בטבלה מצוינים רק שניים מהם) ישורון, אולפנת רעות, אולפנת הדר גנים, ישיבת אמית כפר גנים, ישיבת אמי"ת אלירז, כפר הנוער אמי"ת, ישיבת צביה ותיכון אדר.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר