בית ספר עין גנים. צילום זאב שטרן
בית ספר עין גנים. צילום זאב שטרן

10 ילדים מעמישב נותרו ללא צהרון

מנהלי מתנ"ס עמישב אמרו להורים כי הצהרון לא יפתח מאחר והם לא הצטרפו לתוכנית "ניצנים" לסבסוד הצהרונים של משרד החינוך. בעירייה לעומת זאת השיבו לטענתם כי אם יהיו מספיק ילדים הצהרון ייפתח. ההורים חסרי אונים

פורסם בתאריך: 28.8.17 17:41

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים: הורים ל-10 ילדים שלומדים השנה בבית הספר היסודי "עין גנים" ומתגוררים בשכונת עמישב, טוענים שעדיין הם אינם יודעים לאיזה צהרון ישלחו אותם. לעין גנים הגיעו הילדים מאחר ובית הספר "יובלים" נסגר לפני כשנה. בשנת הלימודים הקודמת, למדו הילדים במתנ"ס בשכונת עמישב, אך השנה כשבאו לרשום את הילדים נאמר להם על ידי צוות המתנ"ס שהשנה הוחלט לא לפתוח צהרון.

לדברי ההורים נאמר להם כי משום שבמתנ"ס לא שותפים לתוכנית "ניצנים" לסבסוד הצהרונים של משרד החינוך, הוחלט שלא לפתוח צהרון. כשפנו ההורים לעירייה נאמר להם לטענתם כי במידה ויהיו מספיק ילדים, הצהרון יפת. במתנ"ס חוזרים ואומרים מנגד כי לא כך הדבר.

"כשחזרנו למתנ"ס עם תשובת העירייה הם אמרו לנו שמבחינתם גם במידה ויהיו מספיק ילדים הצהרון לא ייפתח", אומרת אם לילד בכיתה א'. "אנחנו מיואשים".

ומה עם הצהרון הקיים בבית הספר עין גנים?

"זה לא רלוונטי מבחינתנו משום ששם אין הסעה הביתה בסיום הצהרון. כשיום הלימודים הרגיל מסתיים, ההסעה מחזירה את הילדים הביתה. בשנה שעברה זה התאים לנו כי כולם היו יורדים במתנ"ס. בסיום הצהרון הילדים היו חוזרים הביתה עם האחים, סבא, סבתא או לבד כי זה קרוב לבית. מי יקח את הילדים בסיום הצהרון בעין גנים. מדובר במקום מרוחק מאוד ואנחנו כבולים כי אנחנו עובדים או לא זמינים עם רכב מכל מיני סיבות. אנחנו מבינים שיש פה בעיה אבל בעירייה צריכים לעזור לנו למצוא פיתרון הולם".

תגובת העירייה: "מנהלת ביה"ס צריכה לבנות את הפיזורים בהתאם להנחיית משרד החינוך, לא יותר מ-2 פיזורים כל יום. לבית הספר עין גנים אושר פיזור שלישי בעקבות סגירת ביה"ס יובלים".

תגובת מנהלת מתנ"ס עמישב, גילה מנור יקיר: "מתנ"ס עמישב ישמח להציע לתושבי עמישב והדר גנים צהרון, אלא שצהרוני ניצנים מחייבים להפעיל צהרון על פי המתווה שקבע משרד החינוך וועד ההורים העירוני בשיתוף עם נציגי העירייה. עלות הצהרון שנקבעה על פי המתווה הינה 735 שקל להורה ומשרד החינוך ישלים עד 935 שקל. על מנהת שנוכל להפעיל צהרון במתכונת העירונית כפי שנקבעה, יש להפעיל צהרון לפחות עם 28 ילדים ולתת את המעטפת המתבקשת. מאחר ונכון להיום נרשמו 2 ילדים, לצערנו לא יפתח הצהרון במתנ"ס".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר