ההפגנה בבית הספר פיק"א הבוקר
ההפגנה בבית הספר פיק"א הבוקר

צפו: שלושה בתי ספר לא פתחו הבוקר את שנת הלימודים בפתח תקווה

בתי הספר שיפר, פיק"א ובית הספר לחינוך מיוחד מעוף, לא פתחו את שנת הלימודים הבוקר. הנה הסיבות והתגובות

פורסם בתאריך: 1.9.17 09:19

בתי הספר שיפר, פיק"א ובית הספר לחינוך מיוחד מעוף, לא פתחו את שנת הלימודים הבוקר.

שיפר

וועד בית הספר שיפר הודיע כבר בתחילת השבוע להורים ששנת הלימודים לא תפתח כסדרה, זאת לאור תלונות חוזרות ונשנות על בעיות צפיפות קשה בכיתות, על כך שילדי החטיבה נאלצים ללמוד מחוץ לשכונה ושהעירייה הקצתה את שטחים בשכונה לטובת מוסדות חינוך לתלמידים שמגיעים מבחוץ – ביניהם בית ספר חרדי ובית הספר מעוף לחינוך מיוחד.

ההודעה יצאה לאחר ישיבת חירום שקיים וועד ההורים המרכזי ונציגי השכונה. בעירייה טענו מנגד כי מחלוקות ניתן ליישב בדרך של הידברות ולא שביתה והוסיפו כי בשנתיים האחרונות עבר בית הספר שיפוץ נרחב. ראש העיר, איציק ברוורמן, אף הוציא מכתב להורים בו השיב על טענותיהם. ההורים טענו מנגד כי במכתב עלו אי דיוקים והחליטו להמשיך בתוכנית המקורית.

שלט הכניסה לרחוב הבוקר

שלט הכניסה לרחוב הבוקר

"הוחלט שכל תלמידי השכונה לא יפתחו את שנת הלימודים כולל יסודי, חטיבות ביניים  ותיכונים. בגנים על פי החלטת ההורים", אומרת יו"ר וועד ההורים בשיפר, רויטל עשור. "חברי הוועד הגיעו הבוקר לכניסה לבית הספר כדי למחות ולהפגין נגד המצב נוצר באופן שקט ומכובד . בשלב הזה, השביתה ללא הגבלת זמן".

הורים בכניסה לבית הספר שיפר הבוקר

הורים בכניסה לבית הספר שיפר הבוקר

מדוברות העירייה נמסר בעניין שיפר: "מחלוקות ניתן ליישב בדרך של הידברות, ושביתה אינה הדרך לפתור בעיות. צר לנו כי הורי התלמידים בוחרים בהשבתה של בית ספר שיפר על אף שבשנתיים האחרונות עבר בית הספר שיפוץ נרחב שכלל את מבנה כיתות א', הספרייה, הקמת חדר מחשבים וחדר טכנולוגיות, שיפוץ מגרש הספורט ועוד, כל זאת בתאום עם וועד ההורים וההנהלה. בבתי הספר השש-שנתיים הקרובים בשכונת הדר המושבות אין מקום כלל, וכך גם לגבי שש שנתי יצחק שמיר שמתעתד לקלוט את ילדי נווה גן. לילדי שיפר יש הסעה לחט״ב רשיש המצוינת. שינוי אזורי רישום הוא מהלך רחב מאוד שמצריך שיתוף פעולה עם ועד ההורים העירוני וכלל בתי הספר".

פיק"א

גם הורי בית הספר פיק"א, הודיעו שהם לא פותחים את השנה. הבוקר הם הפגינו מול שער בית הספר. לטענתם עיירת פתח תקווה "מתנקמת" בהם בעקבות המאבק שניהלו נגד הצבת קרוואנים של עמותה חרדית פרטית המנהלת גני ילדים, בשטח בית הספר. לטענת ההורים, נודע להם לאחר שבעירייה חזרו בהם מהמהלך, כי השיפוצים נדחו לעוד כשנתיים. השיפוץ אמור היה לכלול: קירוי החצר, החלפת רצפת המגרש המוצף בימי החורף, הוספת תאי שירותים, הקמת גינה, צביעת כיתות ועוד.

עוד טוענים ההורים, שהעירה מתכוונת להעביר את המבנים שבהם פעלו השירות הפסיכולגי ומת"י ושייכים לבית הספר, לטובת עמותה פרטית חרדית. לטענתם אין מקום לפעילות חרדית בבית ספר חילוני. בעירייה ציינו מנגד שתמוהה להגיד שמדובר בנקמה. "בית הספר שובת על פי התוכנית", מסבירה יו"ר וועד בית הספר, צביה גלר. "לאחר מכן נשקול את המשך דרכנו".

מדוברות העירייה נמסר בעניין בית הספר פיק"א: "תמוה מאוד שקבוצת הורים מבית ספר פיק"א טוענת ל'נקמה' מצד העירייה. זה הרי לא יעלה על הדעת. נציגי ההורים נפגשו עם ראש העיר ב-3 באוגוסט ורשימת הנושאים שהועלתה הועברה לאגף אחזקה ופיתוח מוסדות חינוך על מנת שתיבדק במסגרת תוכנית העבודה הבאה לשנים הבאות בה מצויים בתי ספר ותיקים נוספים".

מעוף

הפגנה נוספת הייתה הבוקר של הורים לתלמידים מבית הספר לחינוך מיוחד מעוף. ההורים טוענים שבית הספר נראה כמו אתר בנייה ובמצב הנוכחי לא ניתן לפתוח בו את שנת הלימודים. עוד הם מציינים שלאחר שהעירייה העבירה אותם למבנה החדש, בוטלו ההסעות לילדים.

אתמול בערב (חמישי), הפגינו ההורים באירוע שהתקיים בהיכל התרבות, הרימו שלטים וביקשו לקבל את תשומת הלב הנוכחים במקום. לטענתם, מדובר בילדי חינוך מיוחד שאינם יכולים להגיע ללימודים בתחבורה ציבורית. לטענתם, לא ניתן לסמוך על הילדים, שיעלו על האוטובוס הציבורי הנכון, ירדו במקום הנכון ויגיעו בזמן ללימודים. עוד טוענים ההורים, שמדובר שהצומת הקרוב לבית הספר מסוכן.

"לא שלחנו את הילדים לבית הספר", אומר אחד ההורים. "מבחינתנו, ההשבתה תימשך עד שילדינו יקבלו הסעות".

בית ספר מעוף. צילום: זאב שטרן

בית ספר מעוף. צילום: זאב שטרן

מדוברות העירייה נמסר בתגובה לבית הספר מעוף: "מנכ"ל העירייה, יעקב ממן, קיים סיור בשטח בית הספר עם כל הקבלנים והספקים. בית הספר ערוך ומוכן לקליטת התלמידים ב-1 בספטמבר. בית ספר מעוף לחינוך מיוחד הינו מהמפוארים והחדשניים בארץ".

באשר להסעות נמסר: "במיקומו הקודם ברחוב השחם 62 בפתח תקווה לא הייתה גישה לתחבורה ציבורית ועל כן התלמידים הוסעו בהסעה מאורגנת. מעוף מוגדר כבית ספר לתלמידים לקויי למידה 'רב בעייתיים' בתפקוד גבוה, ומכאן שזכאותם להסעה בתחבורה ציבורית הינה החל מ-3 ק"מ. כאמור, הרשות לפנים משורת הדין מאפשרת מימון להסעה בתחבורה ציבורית החל מ 1.5 ק"מ. תלמידים שקיבלו בוועדת ההשמה זכאות לכיתות או בתי ספר לתלמידים לקויי למידה ולהם מאפיינים נוספים בנוסף ללקות הלמידה, והוריהם מבקשים הסעה מאורגנת, יגישו מסמכים המעידים על כך. הבקשות יועברו לדיון בוועדת הסעות מרכזית במשרד החינוך".
 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר