אילוסטרציה שומר בגן ילדים (למצולם אין קשר לכתבה)
אילוסטרציה שומר בגן ילדים (למצולם אין קשר לכתבה)

ביטול השמירה בגנים: באם המושבות ישביתו את השעה הראשונה כל השבוע

הורים במתחמי הגנים באם המושבות ובנווה גן אינם מוכנים לקבל את הסרת השמירה הפיזית מהגנים, והחליטו להביא במחאה את הילדים בשעה 9:00. העירייה: "איומי השביתה בפועל לא ישנו את המציאות"

פורסם בתאריך: 10.9.17 13:20

הורים לילדים מגני הילדים בשכונות אם המושבות החדשה ונווה גן משביתים החל מהיום את הלימודים בשעה הראשונה והילדים יגיעו בשעה 9:00 לאורך כל השבוע, זאת במחאה על ביטול השמירה הפיזית בגנים. לטענתם השומר היה שייך לבית הספר ומשום שהילדים עברו למבנה הקבע, השומר עבר איתם.

כזכור, כפי שנכתב לראשונה ב"מלאבס" הודיעה עיירת פתח תקווה להורים, כי לאור הנהלים החדשים והעברת השומרים מהמתחמים לבתי הספר הקבועים שלהם, תוסר השמירה פיזית במקום.

ההודעה של  ראש העיר הכעיסה מאוד את ההורים, גם מחשש לשלום ילדיהם וגם עקב העובדה שבמתחמים סמוכים תימשך השמירה הפיזית בגנים.

במכתב לראש העיר כתבו ההורים כי מדובר בשני מתחמי גנים שכל אחד מהם כולל בתוכו כ-140 ילדים. שני האשכולות נמצאים בצמידות לאתרי בנייה שונים. המתחם באם המושבות החדשה ממוקם למשל לטענת ההורים, בסמוך לאתר בניית התחנה המרכזית הזמנית, מקום שלטענתם רווי בפועלים.

"באשכול הגנים באם המושבות פעל בשנה האחרונה בית ספר צומח כיתות א'-ב' (כ-70 ילדים) שהועבר השנה למתחם אחר וכרגע במקומו נמצא מרכז חוגים", כותבים ההורים. "האבטחה במתחם הייתה קיימת עוד לפני הקמתו של בית הספר במתחמנו".

לטענתם הפתרונות שהוצעו על ידי העירייה הינם מגוחכים ולא יתנו מענה אמיתי בזמן אמת. "טלוויזיה במעגל סגור שהיחידות שצופות בה הן הגננות ושלא מחוברת לאף גורם אחר היא פשוט לא אפקטיבית", הם מוסיפים. "המחסור באנשי צוות הינו ידוע לכל, לא ייתכן שגננות אשר הוכשרו לטפל בילדים יאלצו לשמש גם מאבטחות, במיוחד במצב כיום שבו גננת וסייעת עסוקות בטיפול ב-35 פעוטות/ילדים ואין להן את המסוגלות להסתכל כל היום במצלמה, לזהות מאות של הורים ולמנוע סכנה".

לדבריהם גם לחצן מצוקה לא אפקטיבי בזמן אמת והוא אינו יכול להחליף מאבטח. "חשוב לציין כי ברוב הגנים באם המושבות ובנווה גן נשארה האבטחה כסדרה (במתחמים יותר קטנים מאתנו) ולא ברור לנו מדוע מפלים את מתחמנו משאר מתחמי גני הילדים. באם לא תיענה דרישתנו אנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול בכל המישורים הפתוחים בפנינו".

ממשרד החינוך נמסר כי הנושא באחריות העירייה.

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "שמירה הינו נושא בטחוני והצורך נקבע על ידי הגורמים המקצועיים בתחום הביטחון והמשטרה. מבחינה ביטחונית הוחלט שאין צורך בשמירה בגנים אלו, כמו ברוב הגנים בעיר. עד השנה הייתה שמירה למתחם בשל בית הספר שפעל בו באופן זמני. השנה בית הספר עבר למשרדנו החדש והשמירה עברה איתו. איומי שביתה ושביתה בפועל לא ישנו את המציאות ולא יתנו לגנים השובתים את מה שלא מגיע להם אין הצדקה לשמירה ולכן לא תהייה שמירה, כל זאת בהתאם לגורמי הבטחון המוסמכים".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר