כביש 40. צילום זאב שטרן
כביש 40. צילום זאב שטרן

"הילדים בכו ונלחצו שלא יהיה להם איך לחזור הביתה"

תושבי שכונת שעריה שילדיהם לומדים בבתי הספר "עמיטל" ו"עמישב" טוענים כי העירייה מאלצת אותם לשלם בעבור הסעות אף שאין בתי ספר בשכונה. "אמרו לילדנו לא לעלות להסעות"

פורסם בתאריך: 17.10.17 13:51

נושא התשלום להסעות עבור ילדי בתי הספר "עמיטל" ו"מורשה" בשכונת הדר גנים, המתגוררים בשכונת שעריה, שוב על הפרק. בשנה שעברה דרשה העירייה מהורים לשלם בעבור ההסעות, אולם הדבר לא קרה בעקבות מחאת ההורים. השבוע טוענים ההורים כי הם קיבלו הודעה, דרך הילדים, שבמידה ולא ישלמו את התשלום עבור ההסעות, ילדיהם לא יוכלו לעלות לרכב ההסעות. כידוע, בשכונת שעריה אין בית ספר יסודי, כך שהתלמידים נאלצים ללמוד בשכונות אחרות. מדובר בהוצאה כספית מאוד גבוהה ולעיתים מגיעה ללמעלה מ-3,000 שקלים, מאחר ויש יותר מילד אחד שלומד בבית הספר.

לטענת ההורים, מזכירת בית הספר "עמיטל" בקשה מהילדים להתקשר להורים שיבואו לקחת אותם מאחר והם לא יכולים לעלות להסעות. "לקראת סוף היום, קראו לכל הילדים בבית הספר עמיטל לבוא למזכירות ולהתקשר להורים להגיד להם שמכוון שלא שילמנו על ההסעות, שיבואו לקחת אותם", אומרת אם לאחד התלמידים. "לא מובן לנו מדוע מערבים את הילדים בכך. יש להם תלונה, שידברו איתנו ישירות. הילדים חזרו לכיתה, חלק התחילו לבכות ונכנסו ללחץ שלא יהיה להם איך לחזור. כרגע, נתנו הערכה עד יום שישי, אבל אנחנו מתכוונים להילחם, כל עוד אין לנו בית ספר בשכונה אז שהעירייה תדאג לממן לילדים שלנו את ההסעות".

"מבחינת העירייה, אנחנו מתגוררים מתחת לשני קילומטר מבית הספר ולכן אנחנו לא זכאים להסעות" אומרת תושבת שעריה. "זו הסיבה שדורשים מאיתנו לשלם בעבור ההסעות. זה לא בסדר כי אין אצלנו בשכונה בית ספר", היא אומרת. "אין לנו אלטרנטיבה אחרת, זה לא שיש לנו אפשרות ללמוד בשכונה. עכשיו מה האופציות שלנו? אנחנו לא יכולים לתת לילדים לחצות את כביש 40 שהוא מאוד סואן ומסוכן וידוע בשם 'כביש הדמים'. לצערי העירייה לא דאגה לקדם גשר הולכי רגל מעל הכביש, ולכן הילדים לא יכולים ללכת לבד. חוץ מזה רוב ההורים עובדים ולא יכולים לקחת ולהחזיר את הילדים בכל יום בכוחות עצמם. במקום להתעסק בעיקר, העירייה רק יודעת לאיים. במידה ולא נשלם, הילדים יצטרכו ללכת לבד ברגל ועד שלא יקרה אסון, אף אחד לא יתעורר".

אם אחרת מוסיפה: "גם כשאני הייתי ילדה, לא למדנו בשכונה ותמיד העירייה מימנה את ההסעות. לפני שנתיים החליטו לשנות את זה ודרשו שנשלם. ההורים התנגדו, אז ירדו מזה. השנה החליטו שחייבים לשלם ואומרים לנו שמבחינתם הילדים יכולים ללכת ברגל. גם מבחינתנו, רק בתנאי שישימו במקום בכל בוקר וצהריים שוטר שיעביר את הילדים. מדובר בכביש אדום שהוא סכנה ואנחנו לא נסכן את ילדינו".

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "להורים הופץ מכתב בתחילת חודש ספטמבר לגבי תשלום לתלמידים שאינם זכאים ומוסעים בנסיעה מאורגנת עם התלמידים הזכאים. מועד התשלום האחרון היה עד לאחר ראש השנה. ניתנה אורכה להורים לשלם עד אחרי חופשת סוכות. להורים שלא שילמו נמסרה הודעה בע"פ ובכתב להסדיר את התשלום עד סוף השבוע קרי 20.10.17".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר