פסיכותרפיסטיים מומלצים במרכז. מאגר תמונות Shutterstock
פסיכותרפיסטיים מומלצים במרכז. מאגר תמונות Shutterstock

פסיכותרפיסטים מומלצים בתל אביב

עוברים משבר נפשי כלשהו וזקוקים לעזרה מקצועית? תחום הפסיכותרפיה מציע עבורכם מגוון רחב של פתרונות בתחום בריאות הנפש, אשר ישפרו את איכות חייכם ויעמתו אתכם עם הרגשות העמוקים ביותר שלכם. הכנו עבורכם רשימה של פסיכותרפיסטים מומלצים בתל אביב

2.1.19 08:57

נעמי בר – משנה חיים

החיים אינם צפויים. לעתים אנו נתקלים בחוויות קשות, אשר משנות דפוסי התנהגות ופוגעות בתפקוד היומיומי התקין שלנו. נעמי בר היא פסיכותרפיסטית מומחית בעלת ניסיון של למעלה מעשור, אשר התראיינה בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות לגבי נושאים של ביטחון עצמי ומצבי חרדה.

היא מוסמכת לטפל בבעיות מגוונות, ובעזרת טכניקות של כלים תרפויטיים השלכתיים, מנתחת בר באופן מעמיק את חוויותיו וזיכרונותיו של המטופל, מרפאת את הבעיה מן השורש ומשנה את חייהם של רבים מן הקצה אל הקצה.

בר מטפלת במקרי חרדה, דיכאון, דימוי עצמי נמוך, פחד מאינטימיות, קשיים בזוגיות, התמכרויות, התקפי זעם, טראומה ממוקדת, טראומה התפתחותית ועוד. הטיפול שלה מתפרש על פני מגוון רחב של בעיות, וחלק מהמטופלים אף מגיעים על מנת להעלות את המודעות ולהתייעץ באופן כללי על חייהם. נוסף על כך, היא מנחה סדנאות מודעות בתל אביב.

בר מספרת לנו על תחום הפסיכותרפיה ושיטותיו: "הייחוד בפסיכותרפיה הוא נתינת כלים טיפוליים המאפשרים גישה פשוטה אל לב הבעיה הנמצאת באזור הלא מודע שלנו. רוב המצוקות והקשיים הנפשיים נובעים מחוויות עבר, ובאמצעות כלים תראפויטיים, אני כמטפלת יכולה לאפשר גישה של המטופל לרגשות המודחקים המתחבאים בתוכו".

בר משתמשת בטיפולה בשיטות מגוונות: "הטיפול שלי בטראומה או בחוויות מתבצע באחת משלוש השיטות: שיטת ה'אס.אי.'- טכניקה עדינה הפורקת את החוויות הקשות באמצעות רעד פיזי, שיטת ה'אי.די.אמ.אר.'- יצירת תנועת עיניים קוטבית המחברת בין החלק הרגשי של המוח לחלק הרציונלי שלו ושיטת ה'אן.אל.פי' שבמהלכה משנים את הרגש המשויך לאירוע כך שלא ייתפס כשלילי בעיני המטופל. במקרי חרדה אני נעזרת בשיטות הרפיה, דמיון מודרך ו'מיינדפולנס'".

אך יותר מכל, בר מקפידה בטיפולה על יצירת חיבור בינה לבין המטופל. "זהו המרכיב החשוב ביותר עבורי. חייבת להיות התאמה בין המטפל למטופל, על מנת ליצור תהליך ריפוי מעמיק ואישי יותר. זה ממש כמו בחיים- הקשר בין אנשים הוא הגורם המשמעותי והמרכזי ביותר".

נעמי בר – פסיכותרפיסטית מוסמכת

כתובת: שכונת בבלי, תל אביב

טלפון: 0507399852

קישור לאתר

קישור למייל

נעמי בר

נעמי בר


דוקטור אלישבע מילוא – בעלת ניסיון רב שנים

אם אתם מחפשים איש מקצוע בעל ותק של שנים רבות בתחום, אלישבע מילוא היא הפסיכותרפיסטית בשבילכם. אלישבע מילוא היא דוקטור במיקרוביולוגיה ובוגרת התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א. יש לה ניסיון של למעלה מ-20 שנה, מתוכם 15 שנה במרכז לבריאות הנפש "שלוותה".

אלישבע התמחתה במכון "ויניקוט" לפסיכותרפיה פסיכואנליטית והיא חברה בפורום לנוירו-פסיכואנליזה, שבו לומדים כיצד תהליכים כימיים המתרחשים במוח קשורים לתהליכים הרגשיים שהאדם עובר. בנוסף, היא עברה אינספור התמחויות והשתלמויות בתחום הפסיכותרפיה.

אלישבע מספרת לנו מדוע החליטה להיכנס לתחום: "תמיד רציתי לחקור את הדברים שאינם ידועים. לכן בהתחלה, פניתי לתחום המחקר המדעי, אך עם הזמן, הרגשתי שאני משתמשת רק בחלק הקוגניטיבי שלי. רציתי לעבור לתחום המערב בתוכו גם רובד רגשי ולהבין מה באמת עובר על בני אדם. כך הגעתי לתחום הפסיכותרפיה".

אלישבע מטפלת בבעיות רבות, כגון: דיכאון, חרדה, ביטחון עצמי נמוך, בלבול בזהות המינית, קשיים בזוגיות, בעיות בעבודה וכדו'. הטיפול שלה משלב בין שתי שיטות מרכזיות: "עפ"י הכשרתי כפסיכותרפיסטית פסיכואנליטית, אני בוחנת עם המטופל את עולמו ועוברת יחד אתו תהליך של שינוי. כמו כן, בהתאם לצורך, אני משתמשת בשיטת הטיפול הקוגנטיבי ההתנהגותי ככלי עזר במציאת פתרונות, על מנת להגיע לתהליך ריפוי".

לא רק הלקוחות של אלישבע עוברים חוויה חיובית בטיפול, אלא גם אלישבע עצמה: "אני נהנית מאוד ממתן עזרה לאנשים אחרים. אני מרגישה שבזכות המקצוע שלי, אני תורמת לעולם ומשנה אותו לטובה. זו הסיבה שבחרתי בעבר לשנות את הדרך המקצועית שלי ולעבור לתחום הפסיכותרפיה. אין תחושה נפלאה כמו זו".

אלישבע מילוא – פסיכותרפיסטית

כתובת: רחוב איינשטיין, רמת אביב

טלפון: 0522899811

קישור לאתר

קישור לפייסבוק

קישור למייל

ד"ר אלישבע מילוא


אורית קלפיש – כשגוף ונפש נפגשים

משברים הם חלק בלתי נפרד מהקיום האנושי ויכולים לנבוע מסיבות שונות. פעמים רבות אנשים מוצאים כי טיפולים תרופתיים לא עוזרים לשינוי מיטבי. כדי לחזור לחיים לאחר דיכאון, חרדה או משבר נפשי נדרשת קרקע יציבה ובטוחה. טיפול פסיכותרפי יכול לתמוך ולסייע לאחוז במושכות החיים ולחזור לחיות חיים מאוזנים.

אורית קלפיש היא פסיכותרפיסטית מומחית לטיפול בטראומה בעלת ותק של שלושים שנים. אורית מטפלת בשיטת הפסיכותרפיה ממוקדת הגוף ותרפיה בתנועה בשילוב עבודה ורבלית דינאמית.

במהלך השנים אורית התמחתה במגוון שיטות בהם היא מטפלת בקליניקה. את תחילת דרכה המקצועית החלה בטיפול במגע, דיקור ורפלקסולוגיה, המשיכה ללימודי גישות שונות בפסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן לרפואה משלימה  וביוסינתזה וסיימה לימודי תואר שני בתרפיה בתנועה בהצטיינות באוניברסיטת חיפה. כעת היא משלבת את כל ידע המצטבר בכתיבת דוקטורט מחקר בנושא "הדיאלוג התנועתי לטיפול בטראומה" העוסק ביכולת לקיים אינטגרציה בין חלקי עצמי שונים במצבי PTSD  בקרב נפגעות מינית בילדות, במסגרת לימודי מגדר בבר -אילן.

את שנות התמחותה ביצעה במרכז בריאות הנפש  באר יערב במחלקת המאושפזים הכרוניים וגם ביחידה לטיפול יום בלוד. כמו כן, אורית הכשירה מטפלים במכללת רידמן במשך ובמכללת כרכור 16 שנים וכיום היא ממשיכה להכשיר קבוצת מטפלים רב תחומית בתחום הטראומה בתל אביב ומנהלת "קורס לטיפול בטראומה ממוקד גוף הגישה ההתייחסותית" בשירות הציבורי ובאופן פרטי, "קורס סופרוויזרים לטיפול ממוקד גוף בגישה ההתייחסותית" ואף יצרה קורס חדש למטפלים באינטרנט "הדיאלוג הגופני ההתייחסותי".

אורית מטפלת בעיקר באנשים הסובלים ממשברי חיים, טראומות בנושאים שונים, דיכאון וחרדות.

אורית קליפש. צילום: מאיה הרלינגר

אורית קליפש. צילום: מאיה הרלינגר

"רוב הטראומות שאני עובדת איתם נוצרו ביחסים  עם הורים, בני זוג וחברים", משתפת אורית. "מכיוון שאני פסיכותרפיסטית התייחסותית (פסיכולוגיה המתבססת על נוכחותם של שני אנשים בחדר), אני נעזרת גם בתחושות וברגשות שלי כקו להדהוד גופני-רגשי. במהלך הטיפול, אנחנו בוחנים לא רק את מה שקורה בגוף של המטופל, אלא מה שקורה בתוך הדינמיקה של היחסים ביננו. זהו תהליך מאוד משמעותי שמסייע למטופל לעבור שינוי בשדה היחסים המלא בחייו האישיים".

מה התרומה הגדולה ביותר של השיטות בהן את מטפלת?

"בתרפיה ממוקדת גוף ותנועה אנחנו שמים לב אל התגובות הגופניות למצבים הנפשיים וגם על מקור הטראומה שנאגרה בתוך הגוף", מספרת אורית. " אני משתמש בגישה של הפסיכולוג פיטר לוין על פיו ה'סטרט' שנשאר בגוף מפריע לטראומה להיות מעובדת. השיטה מאפשרת למטופל לפרק את הסטרס באמצעים ושנים דרך הגוף או דרך הרגש. הטיפול משלב גם שיחה וגם אלמנטים שמחברים את המטופל לזרם החיים- תנועה, נשימה ומגע. זה לא עוד טיפול סטנדרטי, אלא טיפול מיוחד בו שני הצדדים נהנים מהתהליך".

שירותים נוספים

בימים אלו משיקה קלפיש קורס אינטרנטי ייחודי למטפלים בשיטת "הדיאלוג הגופני ההתייחסותי".  הקורס כולל עשרה מפגשים וירטואליים המציגים שמונה כלים, הדרכות והסברים רחבים על השיטה. הקורס מלווה בקבוצת הדרכה סגורה בפייסבוק, המאפשרת שיח עמיתים, מענה לשאלות על הכלים וכר לעיבוד תכנים אישיים. המחזור הבא נפתח בחודש מרץ 2019.

לפרטים נוספים, לחצו כאן

אני מאמין

"אני מאמינה גדולה במשאבים הגופניים כריפוי עמוק ואפקטיבי". באותה מידה בה "הגוף זוכר", טראומות נאגרות ונשמרות בו, כך כוח החיים קיים מיום היוולדינו ועד מותנו. השאלה רק על מה שמים את הזרקור. הגוף שלנו מלא בפוטנציאל ריפוי. צריך רק לדעת כיצד להתמקד ומה האופן המיטיב, המפתח עבור כל אחד להתחבר לכוחות אלו"

מידע לגבי קורס עומק לטיפול בטראומה למטפלים:

למידע נוסף, לחצו כאן

מידע לגבי קורס סופרווייזרים ממוקד גוף בגישה ההתייחסותית:

לפרטים נוספים , לחצו כאן

טלפון: 052-2631213

קישור לאתר

 קישור לדף הפייסבוק


כתבה שיווקית


 

כל הידיעות החמות בעיר אצלך במייל

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר