עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

הוועדה לענייני ביקורת דנה בדוח מבקר העירייה

דוח המבקר עסק בהקמת אגף הביטחון והשיטור העירוני, באגרת שמירה, בבחינת פעילות מרכז המוסיקה ועוד. בוועדה, בראשה עומד חבר המועצה משה סיני, מתחו ביקורת על ראש העיר, שלום בן משה, על שלא הגיש את תגובתו לדוח הביקורת עד למועד הדיון

פורסם בתאריך: 2.10.17 10:20

דוח מבקר העירייה לשנת 2017 נדון השבוע בוועדה לענייני ביקורת של העירייה. הדוח עוסק בנושאים: הקמת אגף ביטחון והשיטור העירוני, אגרת שמירה, בחינת פעילות מרכז המוסיקה, צריכת חשמל ועוד. בוועדה מתחו ביקורת כלפי ראש העיר, שלום בן משה, על כך שלא הגיש את תגובתו לדוח הביקורת עד למועד הדיון.

בראש הוועדה עומד ראש העיר לשעבר, חבר המועצה משה סיני, יחד עם חבר המועצה עוזי אשוואל, גזבר העירייה רחבעם חיים ומבקר העירייה משה כהן.

עיריית ראש העין הקימה בשנת 2014 אגף ביטחון חדש. בוועדה ציינו כי "המבקר קבע כי הקמת האגף התנהלה באופן לא סדור, לא שקוף, לא הוגדרו יחסי גומלין, נוהלי עבודה ועקרונות פעולה. בנוסף המבקר ציין בדוח כי היועצת המשפטית טענה כי לא הייתה מעורבת כלל בנושא, והדבר מעורר תמיהה שכן מעורבותה הייתה מתבקשת. היא מעורבת בזוטי דברים ובנושא כזה אינה בתמוה".

בדוח הביקורת התייחס המבקר גם למרכז המוסיקה. "המבקר קובע כי למכרז שבו הושקעו 31 מיליון שקלים, והחל בפעולתו בשנת 2014, טרם נקבעו על ידי הרשתות כללים ברורים של הגדרת פעילותו מול הרשות", נכתב בסיכום דיון הוועדה. "מנהל המרכז פועל עצמאית וללא כל בקרה. אין נהלים של הפקדת מזומנים, גביית תקבולים ועוד. נוצר מצב אבסורדי בו גופי הביצוע מתוקצבים על ידי העירייה, והכל בלא פיקוח שוטף, הכוונה ובקשה מצד גורם עירוני כלשהו".

עוד התייחסו בוועדת הביקורת לעלייה בתלונות הציבור בעיר. "בשלוש השנים האחרונות שיעור העלייה בפניות המוקד השנתית כמעט הכפילה את עצמה", הם כותבים. "מדובר בגידול של 17 אלף פניות. מרביתם בנושא אף שיפור פני העיר".

"חברי הוועדה שיבחו את עבודת מבקר העירייה", נכתב בסיכום הדוח. "החתום מטה (סיני) ציין כי על מועצת הרשות לדון בכובד ראש בממצאים שחלקם קשים ומצביעים על כשלים ניהוליים ברמה בכירה ובירידה ברמת השירות שמעניקה העירייה לתושביה".

סיני: "ראש העיר צריך להגיש את תגובתו לדוח הביקורת ואנחנו צריכים לנתח את התגובה הזאת ולהגיד איפה הוא צודק ואיפה לא. חמור שראש העיר שאולי עסוק בדברים אחרים, מזלזל בדוח הביקורת של מבקר העירייה ובדברים מהותיים שנכתבים ולא לנסח תגובה. לא נשמע דבר כזה. דנו בדוח מבלי שראש העיר טרח להגיש את תגובתו".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר