צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

"אנחנו כבר מזמן לא המין המסכן". הפרלמנט העירוני מדבר על הטרדות מיניות

הפרלמנט עונה: האם אתם בעד או נגד פרסום הפוסטים על הטרדות מיניות ברשת?

פורסם בתאריך: 23.11.17 11:34

חגית ויחנסקי

חגית ויחנסקי

חגית ויחנסקי

"אישה חייבת להתלונן על הטרדה מינית ואם אפשר לרמוס מטריד אגרסיבי עד עפר אז יפה שעה אחת קודם. מפריע לי דבר אחר, מפריע לי שכל התלונות האלה הפכו קצת את צמד המילים הטרדה מינית לחסרות משמעות. ישנן נשים שבאמת הוטרדו ועברו חוויה טראומטית אמיתית וישנן נשים שהתלוננו על הטרדה מינית אחרי שעמית לעבודה אמר להן שהן יפות הבוקר, אנחנו כבר מזמן לא המין המסכן ואם מישהו מעיר לנו משהו לא לענין אפשר לתת לו שתי סטירות, לא צריך לקפוא במקום על כל הערה. הטרדה מינית מבחינתי זה כשכופים עלייך משהו בניגוד לרצונך, כשמנשקים אותך בניגוד לרצונך, כשנוגעים בך בניגוד לרצונך, כשמעירים לך הערות סקסיסטיות פוגעניות, אבל אם לכל שיחת חיזור קוראים היום הטרדה מינית אז צר לי לבשר שנוצרה בעולמנו בעיה חברתית עצובה שבה גבר לא יכול לחזר אחרי אישה. אני כמובן לא שופטת אף אחת שהתלוננה, לכל אחת כנראה הייתה חוויה מסוימת שבה רק היא הרגישה את התחושה. אני רק יכולה להמליץ למי שכן הוטרדה או תוטרד בעתיד לא להישאר במקום שבו מטרידים אותך, פשוט לקום, לעזוב וללכת להתלונן במשטרה".(ויחנסקי היא בעלת סטודיו למחול)

אייל אחיאל

אייל אחיאל

אייל אחיאל

"החוק במדינת ישראל קובע שאדם זכאי עד אשר הוכחה אשמתו. נושא ההטרדות המיניות, החשיפה והפתיחות ואפילו האומץ של נשים בתקופה האחרונה לצאת מהמקום שבו חוו הטרדות ולדבר על זה מבורך. עלינו הגברים להבין מתי לא. היום יש טרנד בעולם בעקבות החשיפה של נשים על הטרדות מיניות של לפני 20 ו-30 שנה. גם בארץ זה יצא בצורה שאיבדה כל דרך מחשבתית ומכובדת לנהל שיח כזה או להביא את המקום של האישה הנפגעת לקדמת הבמה. אישה שהוטרדה מינית חייבת לדווח על כך עכשיו, לא מחר, לא לחשוב על זה, לא אולי, פשוט לדווח וכמה שיותר מהר. להעלות זיכרונות כואבים לאחר 30 שנה, במקום שלעיתים, ה"מטריד" כבר לא יכול להגיב, זה לא ראוי, לא ערכי ומאבד את המטרה. לכן אני נגד פרסום ברשת, עד אשר הוכחה אשמתו של "המטריד" ובשביל זה יש חוק". (אחיאל הוא יו"ר הנהגת בית הספר נעמי שמר ועוסק באבטחת מידע)

שלום קוטלר

שלום קוטלר. צילום זאב שטרן

שלום קוטלר. צילום זאב שטרן

"לעניות דעתי חייבים כולנו לנהוג לפי החוקים, הנורמות והכללים הקיימים ולנהוג בחוקים כלשונם ועל פי הגדרת חוק ההתיישנות ולא מעבר לכך. אבל באם מישהו נאשם בהטרדה מינית, חייבים לטפל בו ולהענישו בכל חומרת דין. וזאת ללא שום פשרות. ההתנהלות והנורמות שהיו בעבר הן לא הנורמות התקפות שקיימות היום. אנחנו היום נמצאים בעידן המהפכה השוויוניות והמגדרית בין המינים, כנגד השובינזם הקיים. מהפיכה זו הביאה לפתיחת ברז תלונות כמעיין המתגבר שאין לו סוף, באם זה נכון, אמיתי או שקרי. לך תוכיח אמיתות לאירועים שהיו עוד לפני 40 שנה. אני מסכים שצריך לטפל ולחקור את ההטרדות המיניות אבל בהווה ובתחום חוק ההתיישנות ועל פי החוק והקריטריונים של היום. לכן נוצר מצב מסוכן של פרסום ברשתות כמו ברולטה הרוסית, גל המלווה דרך השיימינג שעלול להביא לפגיעה לא רק באיש עצמו, אלה גם במשפחתו ובכל הסובבים אותו, ולך תדע אם חלק מהם לא זכאים". (קוטלר הוא חבר מועצה לשעבר ויו"ר סניף מפלגת העבודה בפתח תקוה)

דוד חג'ג'

דוד חג'ג'

דוד חג'ג'

"אסור להיות אדישים לגל הגילויים שאנחנו נחשפים להם בזמן האחרון, עברייני מין כמו כל עבריין אחר צריכים לבוא על עונשם. אם אין אפשרות חוקתית אחרי עשרות שנים להעמידם לדין אז שייחשף פרצופם האמיתי בכל רשת חברתית או עיתון, של הפוליטיקאי או שדרי הרדיו או הבמאי או כל אדם שנמצא בעמדת כוח ומנצל זאת לפגוע באישה ונערה. אם לא ניתן להעמיד לדין אז שייעצר קידומו ויסולק מתפקידו ויפורסם פרצופו בבושת פנים בכל מקום אפשרי. נשים שחוו הטרדה או תקיפה על רקע מיני העדיפו לשמור את ״החוויה״ הקשה עמוק בתוכן ולא סיפרו ולא התלוננו ובכך אפשרו לעבריין להמשיך בחייו, להתקדם, להצליח ולהשאיר מאחור את המוטרדת פצועה ומצולקת. הכוח שבקמפיין הנוכחי me too שהחל לפני מספר שבועות זה להדהד ברשתות החברתיות ולהציג את התופעה שנשים שמרו עליה זמן רב בסודי סודות. חשיפת הממדים הגדולים של הבעיה אמורה לחולל שינוי חברתי בחינוך וביכולת של נשים להגיד לא, עד כאן, ולגברים המטרידים היזהרו בדבריכם ובמעשיכם". (חג'ג' הוא פעיל חברתי)

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר