מימין רז שגיא, ראש עיריית ראש העין, אור פירון זומר ראש מועצת אורנית, אושרת גני גונן, ראשת מועצת דרום השרון. קרדיט צילום רונן מני
מימין רז שגיא, ראש עיריית ראש העין, אור פירון זומר ראש מועצת אורנית, אושרת גני גונן, ראשת מועצת דרום השרון. צילום רונן מני

ראשי רשויות רבים במכתב לנתניהו: "עצור את מחדל תחנת הכוח"

ראש רשויות רבים מהאזור פנו אל ראש הממשלה בבקשה שימנע את מחדל הקמת תחנת הכוח קסם: "סכנה לתושבי ישראל כולם שתשרת את בעלי ההון"

פורסם בתאריך: 27.6.24 18:17

ראשי הרשויות מהאיזור פנו אל ראש הממשלה, בנימין נתניהו בבקשה ישירה לעצור את מחדל תחנת כח קסם, שאמורה להיות מופעלת בגז ובסולר בסמוך לריכוזי אוכלוסייה ובאזור אסטרטגי מבחינה ביטחונית. העתקים מהמכתב נשלחו לשר האנרגיה אלי כהן ולשרים נוספים.

על המכתב חתומים: רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה; רז שגיא, ראש עיריית ראש העין; היתם טאהא, ראש עיריית כפר קאסם; אבי רואה, ראש מועצת שער שומרון; אסף מינצר, ראש מועצה מקומית אלקנה; אושרת גוני-גונן, ראש מוע"א דרום השרון; אור פירון-זומר, ראשת מועצה מקומית אורנית; מחמוד עאסי, ראש מועצה מקומית כפר ברא; דרויש ראבי, ראש מועצה מקומית ג'לג'וליה.
נציין כי עד לרגע זה לא התקבלו תשובות למעט תשובה טכנית כי המכתב התקבל.

ראשי השרויות כתבו לראש הממשלה: "אנו ראשי הערים הסובבים את שטח תחנת הכוח בצומת קסם (תת"ל 98) מבקשים ממך לעצור לאלתר את הקמת תחנת הכוח בצומת קסם.
"התחנה נולדה בחטא תכנוני חמור ובניגוד מוחלט לדעתם של משרדי הממשלה השונים בהם: המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ולפרקים גם משרד האנרגיה, עלולה להטיל אסון על תושבינו המונים למעלה מחצי מיליון אזרחים המתגוררים ברדיוס הזיהום הישיר מהתחנה.
התחנה מתוכננת להפוך אותנו ל"חצר האחורית" של העיר תל-אביב, במטרה לספק לתושביה את צרכי האנרגיה ולשרת את עסקאות הנדל"ן שלה, עם סגירתה של תחנת רידינג, וזאת תוך סיכון בריאותם של שכונות מגורים בנות עשרות אלפי תושבים, 700 מטרים בלבד משטח התחנה.
מעבר לכך, התחנה מהווה סכנה לתושבי ישראל כולם שכן התחנה מתוכננת לקום מעל אקוויפר המים הגדול של מדינת ישראל לשעת חירום, ירקון-תנינים – עליו מתוכננים לקום מכלי ענק לאצירת סולר ובהם יאחסנו 18,000,000 ליטר סולר, לצד מערך צינורות הובלה של דלק, אשר דליפה "קטנה" מהם, עתידה להשמיד את מאגר המים הלאומי כולו; וכל זאת במרחק מטרים בודדים מצירי התנועה המרכזיים (כביש 6, כביש 5 וכביש 444) ובמרחק טיל או רחפן נפץ אחד, מאפשרות לאסון ביטחוני וסביבתי אדיר ממדים".

 

עוד נכתב: "נזכיר את המחלוקת הגדולה באשר לצרכי משק החשמל, וטענתם של גורמים רבים בממשלה כי לא קיים מחסור משמעותי, בניגוד למוצג מטעמים מסחריים בתקשורת, וכי את הפער, אם קיים, ניתן להשלים באמצעות אנרגיות מתחדשות ומתקני אגירה, כפי שהתחייבה מדינת ישראל בהסכמיה הבינ"ל.
הקמת התחנה תרשם בספר דברי הימים של מדינת ישראל כמחדל ובהעדפת בעלי ההון, אל מול חלופות טובות אחרות. אנו פונים אליך כמוצא אחרון – אל תיתן את ידך לאסון הזה!".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר