משה פישר בשטח הבניה בכפר סירקין. צילום: זאב שטרן
משה פישר בשטח הבניה בכפר סירקין. צילום: זאב שטרן

הדיון בבג"ץ בעתירה נגד הבנייה בסירקין הסתיים. העותרים אופטימיים

בעתירות, שהגישו העמותה לשמירה על מחנה סירקין ועיריית פתח תקווה הם דורשים להחזיר את תכנון הבנייה מידי הוותמ"ל לוועדה המחוזית. יו"ר העמותה משה פישר: "התחושה שלנו הוא שיש סיכוי של 50 אחוז שהשופטים יחליטו לקבל את עמדתנו"

פורסם בתאריך: 16.11.17 16:47

הדיון בעתירות שהגישו העמותה לשמירה על מחנה סירקין ועיריית פתח תקווה בבג"ץ הסתיימה לפני זמן קצר, כרגע ללא החלטה ממשית.

בעתירות, הם דורשים להחזיר את תכנון הבנייה מידי הוותמ"ל (ועדת תכנון מתחמים לאומיים לדיור) במשרד האוצר, לידי הוועדה המחוזית, כפי שהיה תחילה. בעתירה ציינו כי מטרת קבינט הדיור היא לקדם בניה באופן מהיר, מבלי להבין את ההשלכות לכך. החשש העיקרי מפני התנהלות כזו הוא יצירת קטסטרופה תחבורתית אף גדולה יותר מזו הקיימת היום.

דיון בבגץ. צילום ירון קדושים

דיון בבגץ. צילום ירון קדושים

מדובר בעתירה שהוגשה בגין תכנונם של שני מתחמים, הראשון הוא שטח המחנה הצבאי סירקין שעתיד להכיל 15 אלף יחידות דיור, ובמתחם השני שטחים חקלאיים המצויים בשטח המועצה האזורית דרום השרון שעתידים להיות מסופחים לפתח תקווה בהם ייבנו 4,500 יחידות דיור נוספות.

 

יו"ר העמותה לשמירה על מחנה סירקין, משה פישר: "באנו במצב די קשה כי אנו מבקשים להחזיר את התוכנית לוועדה המחוזית וזו החלטה מאוד קשה כי יש פה גם עניין תקדימי ולא פשוט. ברגע שהתיק עובר לוותמ"ל קשה מאוד להוציא אותו משם. עורכי הדין של העמותה ניסו להציג בדיון שההכרזה הייתה הליך לא תקין. בית המשפט קבע שייתן את החלטתו במועד אחר, אך את בית המשפט הטריד מאוד העניין שההליך נעשה בצורה מהירה ובחוסר אפשרות לתת לעירייה להגיש חלופה אחרת".

עוד מוסר פישר: "התחושה שלנו הוא שיש סיכוי של 50 אחוז שהשופטים יחליטו להחזיר את התיק לקבניט הדיור ומשם הוא יוחזר לוועדה המחוזית, ושם תהיה לעירייה יותר השפעה. במהלך הדיון גם ראש העיר דיבר ואמר שההחלטה על ההכרזה נפלה עליהם באופן פתאומי מבלי שהם נערכו לכך".

ירון קדושים חבר במטה המאבק סיפר: "הגענו לבג"ץ מאוד מתוחים. חמש שנים של פעילות אינטנסיבית ואין ספור פגישות ודיונים הגיעו לנקודה קריטית. שאבנו עידוד מאמירות השופטים ומכך שהם מההזדהות שהביעו לעיתים הזדהות עם המצב. הסיכויים להצלחה עלו. אך חשוב לציין כי הדרך עוד ארוכה. גם אם ההכרזה לותמ"ל תבוטל, עדיין נכון לנו מאבק ארוך בוועדה המחוזית. אבל לא נרפה ולא נתעייף עד שנצליח. בכל החלטה שלא תהיה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר