צילומים זאב שטרן
צילומים זאב שטרן

מתחמם: בני בית אור הכריז על מועמדותו והכניס את מערכת הבחירות להילוך

השלושה שהכריזו על מועמדותם, בני בית אור, ישי אדוארד, רז שגיא וראש העיר שלום בן משה שטרם הצהיר, אך בסביבתו אומרים שהוא רץ, כולם אנשי צבא, מדברים על מערכת הבחירות. ומה קורה עם המועמדים הפוטנציאליים איתי ונה וד"ר יוכבד פנחסי אדיב?

פורסם בתאריך: 11.5.18 16:04

מערכת הבחירות העירונית ממשיכה להתחמם – השבוע הודיע בני (בנגה) בית אור על התמודדתו לראשות העיר בבחירות הקרובות. הוא יצטרף אל מועמדים נוספים שכבר הצהירו שירוצו לתפקיד מול ראש העיר המכהן שלום בן משה.

בית אור יתמודד בראש סיעה בשם "מהפך בראש". בסרטון שהעלה אחד מתומכיו לעמוד הפייסבוק שלו נכתב כי מדובר בתנועה שיצרו תושבי העיר, שניסו להניע את ראש העיר הנוכחי לפעול על פי חזונם ללא הצלחה, וכי הם מאמינים כי בנגה הוא המועמד הטוב ביותר לתפקיד בשל היכרותו העמוקה עם המערכת העירונית.
בכך הופך בית אור למועמד הרביעי שיתמודד לראשות העיר אחרי עו"ד ישי אדוארד, רז שגיא, ושלום בן משה – שבנגה היה בסיעתו ושימש כסגנו כשלוש שנים עד שהתפטר בשנה שעברה ועבר לספסלי האופוזיציה.

בית אור, בן 76, איש צבא בעברו, היה מפקד חטיבה ונספח הצבאי בוושינגטון, ושוחרר בדרגת אלוף משנה. בין השאר ייסד ועמד בראש עמותת נש"ר לטיפול נוער בסיכון. "יש הרבה מתמודדים ואני רוצה לנצח את כולם", אומר בית אור בשיחה ראשונה לאחר הצהרתו עם "מלאבס ראש העין". "אני חושב שיש סיכוי די גבוה שאני אהיה ראש העיר, לאור הרקע שלי והניסיון שלי שצברתי בעירייה גם כסגן ראש העיר, כיו"ר החברה הכלכלית, כיו"ר מינהלת תכנון ובניית המתחמים וגם כחבר אופוזיציה. אני מגיע לעבוד בעירייה כל יום".

על התקופה בה נגלעו חילוקי הדעות בינו לבין ראש העיר, אמר: "הייתי מספר שתיים של בן משה והיו בינינו המון מחלוקות, אך הן היו בתוך החדר הסגור. ניסיתי להשפיע על ניהול העיר והתפטרתי כי לא ראיתי שאני מצליח להשפיע. בן משה הלך בכיוונים שלא התאימו לי מה שהוביל לחוסר ההסכמה בינינו בכל הקשור לדרך ניהול העיר. לכן, אם אני חושב שראש העיר כשל בתפקידו, אז אין בעיה שאני אתמודד מולו. זה לא שאני בן ברית ועברתי מחנה. למעשה במהלך הקדנציה התפטרתי שלוש פעמים ובכל פעם ביקשו ממני לחזור והסכמתי. בפעם הרביעית כבר התפטרתי באופן סופי".

לדבריו השינוי בעיר צריך להתחיל מהחזון. "צריך חזון, כי אין חזון לעיר. אין תוכנית אסטרטגית רב שנתית לעיר ואין תוכניות עבודה. קודם כל צריך להתחיל לנהל את העיר, לנהל את העבודה עם האגפים, לערוך רפורמה בחינוך ולבדוק אפילו את האפשרות לבטל את חטיבות הביניים. צריך לטפל בנושא התחבורה כי העיר במצור, ולבנות מחדש את מינהלת תכנון ובניית המתחמים. בנוסף להקים צוות לקליטת התושבים החדשים".

האם תחבור למי מהמועמדים במהלך הקמפיין?

"אני מכיר את רוב המועמדים באופן אישי. כל מי שרוצה להצטרף אליי אני פתוח ומוכן להקשיב. עם זאת, לדעתי לא מתקבל על הדעת שאדם מנוסה וותיק כמוני יצטרף אליהם כשהם פחות מנוסים ממני".

"הכל יכול לקרות"

אם שמתם לב שכל המועמדים שהכריזו על מועמדותם לראשות העיר הם אנשי צבא, לא טעיתם. ישי אדוארד, בן ה-48, עורך דין בהכשרתו, יליד ראש העין שמתגורר בראש העין הוותיקה, השתחרר מצה"ל בדרגת סגן אלוף לאחר 25 שנות שירות בהן ביצע מספר תפקידי פיקוד ותכנון לוגיסטי ואסטרטגי, כשהאחרון שבהם היה מפקד בית הספר לצניחה. רז שגיא שירת בצבא במשך 23 שנים והשתחרר בדרגת אלוף משנה ואילו שלום בן משה שימש בשלל תפקידים בצה"ל בהם גם כקצין חינוך ראשי.

"כדי להשפיע אני יודע להביא את היכולות שלי מהראש", אמר אדוארד מיד לאחר הכרזתו. "אם יהיה מעלי ראש אני לא אבוא לידי ביטוי". השבוע התייחס לריבוי המועמדים במירוץ. "הכמות מהווה בעיה וייתכן סיבוב שני אם כל המועמדים ירוצו עד הסוף. בשלב הזה לא ניתן לדעת מי יפרוש. אני בכל אופן מעוניין להתמודד עד הסוף. עשינו סקרים ואני חש את ההתחזקות שלנו מידי יום. בסך הכל אני בעד לבצע חיבורים, אך אני מעוניין שיתחברו אלי ולא אני לאחרים כמספר שתיים של מישהו. אני מעוניין להיות ראש העיר, ואין לי סיבה לסגת מההחלטה הזאת".

 

שגיא, יו"ר ועד שכונת נווה אפק האזרחית ומנכ"ל המועצה המקומית אבני חפץ, פועל בשטח מזה זמן מה וירוץ ראש רשימה עצמאית שנקראת "התחדשות". הוא בן 48, אב לשלושה, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ומזרח תיכון ובעל תואר שני בתחום האסטרטגיה, מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. "ההחלטה להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר, נובעת מהרצון להוות חלופה ראויה, להנהיג התחדשות אמיתית ולהבטיח עתיד טוב יותר לתושבי ראש העין", אמר לאחרונה. באשר לריבוי המועמדים אמר השבוע: "מוקדם מידי לדון בנושא הזה. אני מניח שעוד יהיו חיבורים. לדעתי סיבוב שני זאת לא מילת גנאי, אף שעדיף ש הבחירות יסתיימו בסיבוב הראשון. אנו נרוץ עד הסוף במטרה לנהל את העיר בחמש השנים הבאות לפחות".

כעת נשאלת השאלה האם יצטרפו על הארבעה מועמדים נוספים. מי שעשויים להכריז הם יו"ר עמותת עסקים מצליחים בראש העין, איתי ונה ויו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות, ד"ר יוכבד פנחסי אדיב.

ונה אומר השבוע כי יתמודד בבחירות למועצת העיר, אך עדיין לא ברור אם יתמודד לראשות העיר. "אני מתמודד בבחירות הקרובות בכל מצב, וההצהרה תצא בהקדם בין אם זה יהיה לראשות או רק למועצה"", הוא מצהיר השבוע. "מבחינתי הכל פתוח. עצם זה שבנגה הכריז על התמודדותו לא משפיע על ההחלטה שלי ועל התוכניות שלי. אין לי כרגע הגדרת זמן ועדיין לא החלטתי מתי אודיע, אבל זה יהיה בזמן הקרוב. אני מאחל לכל המתמודדים הצלחה ושהטוב והמתאים ביותר ינצח. לדעתי, כמו בכל מערכת בחירות, סביר להניח שכדי לנצח צריך לבצע חיבורים ושיתופי פעולה, ככה שבפוליטיקה הכל יכול לקרות".

גם ד"ר פנחסי מביעה את רצונה להתמודד לראשות העיר. "כרגע יש לי עוד זמן עד להכרזה על ההתמודדות, אך זו בהחלט כוונתי", היא אומרת. "לא הכרזתי עדיין משיקוליי. מספר המועמדים לא ישפיע על החלטתי. בחצי השנה שנותרה יקרו עוד המון דברים בשטח. היסטורית, פוליטיקה זו פוליטיקה, ואי אפשר לדעת מה יקרה, אך אני מאחלת לעיר את מי שיהיה הנכון ביותר לטובת העיר, ויוכל לעשות את העבודה הטובה ביותר. החשיבה צריכה להיות של מי באמת יכול לסייע לעיר ולהביא לשגשוגה".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר