בנייה בגבעות המזרחיות בראש העין. צילום אילן חתוכה
בנייה בגבעות המזרחיות בראש העין. צילום אילן חתוכה

חשש בקרב זוכי דיור למשתכן: הדירות גדולות, המחירים גבוהים

במכתב לראש העיר עליו חתומים חברי מועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה הם מבקשים להעלות לדיון בוועדה המקומית את בעיית הדירות הגדולות בפרוייקט מחיר למשתכן: "זוגות צעירים לעולם לא יוכלו לממש את זכייתם לאור מחירם הגבוהה של הדירות בתמהיל הנוכחי"

פורסם בתאריך: 28.8.17 12:21

שבעה חברי מועצה, מהקואליציה ומהאופוזיציה, חתמו השבוע על מכתב לראש העיר בו הם מבקשים ממנו להעלות לדיון בישיבה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הקרובה את אחד הפרויקטים של המחיר למשתכן בעיר, מאחר ולטענתם הזוכים בו יאלצו לרכוש דירות גדולות במיוחד ולא בהכרח שיוכלו לעמוד מעמסה הכספית.

שבעת חברי המועצה הם מיכאל מלמד, עומר רצון, עדי אביאני, משה סיני, אלכס קפלונוביץ, רזיאל אחרק ואיתן תם. במכתבתם לראש העיר, שלום בן משה, כתבו: "במסגרת היוזמה לפתרון בעיית הזוגות הצעירים עלתה בעיה בהגרלה 249 בפרויקט E בראש העין של הקבלן רמי שבירו, עולה כי בהגרלה זו, זוגות צעירים לעולם לא יוכלו לממש את זכייתם לאור מחירם הגבוהה של הדירות בתמהיל הנוכחי. עוד עולה כי המחירים של דירות יהיו כמעט כמחירי השוק ברכישה מיידית, וזאת מבלי להכליל את ההוצאה הנוספת שנוצרת עקב המתנה של שלוש שנים, שגוררת עימה שכירות זמנית של הזוג בשלוש שנים עד הכניסה לדירה במחיר למשתכן. נראה כי מחיר הדירה בסופו של התהליך תעבור את מחיר השוק".

לטענת חברי המועצה, יש לקבל החלטה בנושא. "כמות הדירות בהגרלה זו עומדת על כ-543 יחידות דיור ו-90 אחוז מהדירות הינן דירות בנות 5 ו-6 חדרים הכוללת מרפסת וגינות גדולות מאוד, אשר המעמיסות על עלות הדירה במאות אלפי שקלים. עלות דירה יכולה להגיע ל-2.600 מיליון שקלים. לאור זאת אנו מבקשים לזמן את מועצת העיר המכהנת כמליאת ועדת התכנון והבניה בנושא כדי לקיים דיון וקבלת החלטה בנושא מחיר למשתכן בו זכה רמי שבירו".

לפני כשלושה שבועות הוכרזו הזוכים בדירות מחיר למשתכן בפרויקטים בראש העין. בסך הכל הוצעו בסבב האחרון 1,684 דירות במסגרת המחיר למשתכן, שמתוכן זכו 413 תושבים מהעיר.

תגובת העירייה: "רמי שבירו, כמו כל שאר הקבלנים במתחם E, זכה במכרז של מחיר למשתכן על ידי משרד השיכון. גדלי הדירות נקבעו בתב"ע מאושרת וליזמים אסור היה לעשות שינוי בתב"ע בתנאי המכרז מול משרד השיכון. ועדת המשנה לתכנון ובנייה זיהתה זה מכבר את הנושא ועוסקת בו במשך כשלושה חודשים כדי לשנות את תמונת המצב. לפיכך, הועדה יזמה שינוי תב"ע כדי לאפשר הקטנה של הדירות. התב"ע נדונה והוחלט להפקידה בועדה המקומית. במסגרתו, תמהיל הדירות וגודלן ישתנה. דבר שישפיע כמובן גם על מחיר הדירות. עם זאת, הנושא יעלה לדיון בישיבת המליאה הקרובה".

תגובת חברת שבירו: "עניינים פנימיים של עיריית ראש העין אינם מענייננו".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר