מאיה יעקובי. צילום אורלי לירז
מאיה יעקובי. צילום אורלי לירז

יו"ר וועד הורי הגנים בראש העין: הבלאגן בצהרונים חוגג

מחסור בסייעות בגנים, אוכל שמגיע חלקית או מאוחר ושומרים שלא נמצאים הם רק חלק מהבעיות של הצהרונים בראש העין בשבוע הראשון ללימודים. יו"ר וועד גני הילדים: "ראש העיר, קח אחריות"

פורסם בתאריך: 5.9.17 12:52

היום הראשון להפעלת הצהרונים הפרטיים בראש העין היה לטענת ההורים מלא בתקלות. לטענת יו"ר וועד הורי הגנים, מאיה יעקובי, הבעיה העיקרית היא כי מפעיל הצהרונים "קיטו מרום" נבחר חודש לפני פתיחת השנה ולכן לא הספיק להתארגן. ההורים מציינים שהדבר שבלט בעיקר ביום הראשון הוא חוסר סדר. נציגי הנהגת ההורים והגנים בעיר, סיירו ביום הראשון במרבית הגנים בפסגת אפק וכן קבלו דווחים לגבי הגנים בגבעת טל, גבעת הסלעים ומנווה אפק.

לטענת יעקובי, הבעיות הן רבות: במרבית מהגנים לא הגיעו סייעות, במקומות שכן הגיעו לרוב הייתה סייעת אחת ובמקרים אחרים היו סייעות שאיחרו. גם לגבי האוכל נשמעו טענות שהוא הגיע באיחור – באחד הגנים הגיע האוכל בשעה 15:00 והילדים בני השלוש נשארו רעבים. בגנים אחרים הכמות שהגיעה לא הספיקה לכלל ילדי הצהרונים.

לטענת יעקבי, בעיה גדולה אחרת איתה התמודדו היא איחוד צהרונים במתחמים. לדבריה הילדים עוברים מצהרון לצהרון דרך כביש ללא סיוע סייעת נוספת. לטענת הוועד, נציגי "מקום בלב" והעירייה שאמורים לפקח, לא נכחו במתחמים.

בנוסף ההחלטה לא לפתוח צהרונים בחלק מהגנים הועברה להורים במייל לפנות בוקר, היא אומרת. לטענתה לא כל ההורים ידעו שלא יהיה צהרון וילדים רבים נשארו ללא צהרון והוריהם נאלצו שלא ללכת לעבודה. יעקובי אומרת כי בעיות היו גם מבחינת השמירה, שלא הייתה בכל האשכולות.

בוועד מציינים שיש שרשרת שלמה של גופים שמעורבים בתהליך, החל ממשכ"ל, מקום בלב, קיטו מרום ובעיקר עיירת ראש העין. "ראש העיר, קח אחריות על ההחלטות שלך ועשה סדר, אם צריך להכניס עוד מפעילים ועוד ספקי אוכל תעשו זאת", היא קוראת. "זה עובד טוב בשאר הערים, רק אצלנו הכל 'מורכב'. בחודש וחצי האחרונים עבדנו קשה כדי לסייע לעירייה להרים את האופרציה לגנים, ביקשנו את שמגיע לנו וקיבלנו לתחילת השנה רק מענה חלקי: גנים שעדיין לא יכולים לספק את הנדרש לחינוך ילדינו, ולקינוח הוספתם לנו את מחדל הצהרונים. אנו קוראים לכם לכנס בדחיפות ישיבת חירום עם הנהגת ההורים ונציגי הגנים ולפעול במיידית בכדי שילדינו יוכלו להתחיל את השנה בצורה הטובה ביותר".

תגובת מפעיל הצהרון "קיטו מרום": "רפורמת נטו למשפחה אושרה לפני חודשים בודדים, ובין היתר כפתה על ההורים, העייריות ומפעילי הצהרונים מחירים מקסימליים להפעלת מסגרות הצהרונים. כבר באותה העת הודיעו המפעילים שלא ניתן לתת שירות מיטבי לילדים במחירים שנקבעו. כמובן שמנהיגי הרפורמה 'עצמו עיניים' ודאגו לפרסם לציבור כמה כסף חסכו להם על חשבון חינוך ילדיהם.

מאז זכתה החברה במכרז לפני כשלושה שבועות, היא עושה את מירב המאמצים לבנות צוות צהרונים איכותיים. מערכת החינוך בראש העין גדלה בשנה האחרונה ויש צורך במסגרות צהרונים רבות יותר. חברת 'קיטו מרום' עשתה ועושה מאמצים לגיוס עובדים איכותיים, על מנת לפתוח כמה שיותר מסגרות צהרונים לרווחת תושבי ראש העין. מנכ"ל החברה עצמו ועובדים נוספים נמצאים כל העת בשטח בכדי לתת מענה מיטבי.

בכתבה מוצגים אי דיוקים רבים ומטרת החברה כרגע היא להתרכז בעשיה ובשיפור המצב. החברה עושה מאמצים אדירים בכדי לפתור את כל הבעיות בשטח. בעז"ה כל הבעיות יפתרו בזמן הקרוב מאוד. כמובן שלא ניתן לשפוט הצלחתו של פרויקט לפי יום הפעלתו הראשון, ויש לזכור שקיימות הגבלות שונות לפי תוכנית נטו למשפחה, אשר מקשה על המערכת ליישמן בפרק זמן כל כך קצר. צהרוני ראש העין אינם שונים משאר הצהרונים בחלקי הארץ השונים, ולצערנו הרב הרפורמה יצרה גם שם בעיות רבות".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר