עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

עיריית ראש העין: חמישה חודשים בלי ממלא מקום

מאז התפטר סגן ראש העיר בני (בנגה) בית אור מתפקידו כממלא מקום ראש עיריית ראש העין, לא מונה אחר תחתיו. היועצת המשפטית לעירייה: "יש למנות מחליף". חבר המועצה עוזי אשוואל: "ראש עיר מורח את הנושא כי יש הטוענים לכתר"

פורסם בתאריך: 17.9.17 15:39

חמישה חודשים חלפו מאז התפטר בני (בנגה) בית אור מתפקידו כממלא מקום ראש עיריית ראש העין, וטרם מונה מחליף שיתפוס את מקומו. בשבוע שעבר אף הוגשה שאילתה בנושא ליועצת המשפטית של העירייה, פורמה פורת.

כזכור, בנגה, שימש כסגן ראש העיר וממלא מקום ראש העיר. הוא התפטר מתפקידו לאחר שנגלעו מספר מחלוקות עם ראש העירייה שלום בן משה. מאז שעזב בן משה לא מינה ממלא מקום שיחליף אותו במקרה של העדרות צפויה או בלתי צפויה – כפי במחייב החוק.

על פי פקודת העיריות, ברגע שנעדר ראש הרשות מן הארץ או נבצר ממנו למלא תפקידו או חדל לכהן וטרם התחיל לכהן ראש רשות חדש, ימלא סגנו שנבחר על ידיו את מקומו. במידה ולא נקבע ממלא מקום, יכהן כממלא מקומו של ראש העירייה נציג הסיעה הגדולה מבין סגני ראש העיר.

לאור אי בחירת ממלא מקום, פנה חבר המועצה עוזי אשוואל ליועצת המשפטית פרומה פורת, והיא ציינה בתשובתה אליו כי "אכן יש למנות סגן ממלא מקום. הנושא בטיפול ראש העירייה".

"יש הבדל בין סגן לממלא מקום", אמר השבוע חבר המועצה אשוואל. "ממלא מקום לא יכול להיבחר מבלי שהוא יהיה סגן. ראש העיר יכול לבחור מאחד הסגנים הקיימים כרגע, כמו מיכאל מלמד או סיגל שיינמן, או שהוא יכול לבחור באחד מחבר המועצה לתפקיד סגן ראש עיר שלישי וממלא מקום. החוק קבע את זה במקרה של נעדרות או נבצרות, ובמקרה וראש העיר טס לחו"ל לתקופה ממושכת, או חלילה חולה. כרגע אין מי שיחליף אותו. הוא מורח את הנושא כבר כמעט חצי שנה. דיברתי עם ראש העירייה והוא מתחמק מלתת תשובה. לכן פניתי ליועצת המשפטית והיא אמרה שהוא צריך למנות. לעניות דעתי, הסיבה לאי מינוי ממלא מקום היא כי יש טוענים לכתר. כי בניגוד לסגן ראש עיר, ממלא מקום חייב להיות על פי בחירתו של ראש העיר ולפי הצעה שלו".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר