מאיה יעקובי. צילום אורלי לירז
מאיה יעקובי. צילום אורלי לירז

וועד הגנים: השביתה בצהרונים מושהית. ניתן צ'אנס אחרון למפעילים

המשבר בין וועד הגנים בראש העין לבין העירייה בכל הקשור למצב הצהרונים עדיין בעינו אולם בוועד החליטו בעקבות ישיבת חירום שהתקיימה להשהות את השבתת הצהרונים החל מיום ראשון הקרוב כדי לאפשר לאחראים לתקן את הליקויים

פורסם בתאריך: 18.9.17 12:36

בשבוע שעבר הודיע וועד הורי גני הילדים בראש העין על השבתת הצהרונים בעיר, החל מיום ראשון השבוע – זאת לאור התנהלות בעייתית של מפעילי הצהרונים לטעמם ואי התייחסות העירייה לתלונות הוועד. בתום ישיבת חירום שהתקיימה ביום שישי בערב, הודיע הוועד בראשות מאיה יעקובי כי הלימודים לא יושבתו בצהרונים כדי לתת את האפשרות לעירייה ולמקום בלב לטפל בבעיות.

בישיבת החירום שהתקיימה ביום שישי לפנות ערב נכחו מנכ"ל העירייה שלמה שילה, עוזר ראש העיר אריאל אשוואל, ממלא מקום מנכ"ל "מקום בלב" ד"ר מאיר צרויה ונציגי ועד ההורים: יו"ר הוועד יאיר דואק נציגת וועד ההורים שרון בנד ויו"ר וועד גני הילדים מאיה יעקובי. בתום הישיבה כאמור הוחלט לדחות את השביתה לאחר החגים ולתת למפעיל הצהרונים צ'אנס אחרון.

כזכור, מתחילת השנה מתלוננים הורי הצהרונים על בעיות קשות בהתנהלות הצהרונים: מחסור באנשי צוות, אנשי צוות מתחלפים, בעיות באוכל, קבוצות עמוסות, בעיות בשמירה, עירוב גילאים, הכשרה לוקה בחסר, אין סדר יום קבוע, מחסור בציוד ועוד. בנוסף, התלוננו בוועד על הבעיות בגנים בשעות היום כמו בנייה בזמן שהילדים בגן וחצרות לא מוכנים.

בפגישה סוכמו הפרטים הבאים: חברת "קיטו מרום" הבטיחו לעירייה ו"למקום בלב" שמיום ראשון הצהרונים יהיו מאוישים במלואם. ב"מקום בלב" יעברו החל מיום ראשון בכל הצהרונים בעיר וימפו את כל הבעיות שהעלו נציגי הגנים וכן יבדקו מול הסייעת לגבי בעיות נוספת. בנוסף, במקום בלב התמנתה מנהלת אגף גיל רך חדשה שתיכנס במיידי ותפקח באופן הדוק ורציף על כל הצהרונים.

לגבי הגנים, העירייה תפסיק את כל עבודות הבנייה בזמן פעילות הגנים. דשא והצללה יותקנו בכל הגנים עד יום חמישי בתיאום עם הגננות והקב"ט. אינטרקומים יותקנו בכל הגנים בפסגות אפק בשלב ראשון ובכל העיר בהמשך.

"לפיכך, ולאור בקשות רבות של הורים לתת להם מספיק זמן מראש להתארגן, ההשבתה נדחתה", אומרת השבוע יעקובי. "לאחר המיפוי של מקום בלב, נדאג לקבל סטטוס מסודר מהעירייה, ובעקבות זאת נשקול את צעדינו לגבי מימוש או הקפאת השביתה".

לדבריה הם מבקשים מכל ההורים לפקוח עיניים ולדווח להם על כל בעיה שנצפית בגנים או בצהרונים. "אנא בידקו עם הסייעות האם החתימו אותם על חוזים או לא, האם קיבלתם ציוד לגן, וכו'.. חשוב לנו לשמוע על כל ליקוי בו אליו נחשפתם והאם הדרישות שלנו בוצעו".

תגובת דובר העירייה: "בהנחיית ראש העיר, ביום שישי נערכה ישיבה דחופה של מנכ"ל העירייה, מ"מ מנכ"ל מקום בלב ועוזר ראש העיר עם ועד הורי הגנים. בפגישה סוכם כי ביום א' צוות של מקום בלב יערוך סבב בכל הצהרונים לסקירה ודיווח של כל הבעיות שהוצפו על ידי ההורים וכן, תיערך בדיקה ממצה של נוהל הפעלת צהרונים כפי שהתחייבה חברת 'קיטו מרום' בחוזה. כן סוכם כי הצהרונים יאויישו בצוותים קבועים ע"י חברת קיטו מרום. מנהלת לגיל הרך במקום בלב שנבחרה ונכנסת לתפקידה בימים אלה, תהיה אחראית על פיקוח הצהרונים וימשיך שיתוף הפעולה ועדכון שוטף של ההורים על פעילות הצהרונים. כמו כן, הנחה ראש העיר לכנס את הדירקטוריון כדי לקבל דיווח ולבחון את האופציות השונות".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר