עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

העירייה הלוותה לחברה הכלכלית 6.5 מיליון שקל לתשלום שכר טרחה לעורכי דין

בית המשפט פסק שהחברה הכלכלית תשלם לעורכי הדין שכר טרחה בגין פרוייקט שלא יצא אל הפועל. מועצת העיר אישרה השבוע העברת הלוואה לחברה הכלכלית לשם כך. חבר מועצת העיר, עוזי אשוואל: "שיקחו הלוואה מהבנק"

פורסם בתאריך: 18.10.17 17:22

מועצת עיריית ראש העין אישרה השבוע מתן הלוואה בסך 6,500,000 שקל לחברה הכלכלית בראש העין, לצורך מימון תשלום שכר טרחה לעורכי דין שתבעו את העירייה ונפסק לטובתם שכר טרחה של מיליוני שקלים.

לפני כחודש בית המשפט המחוזי מרכז אמנם דחה את תביעת שני עורכי הדין מראש העין, שרגא בירן וגדעון חתוכה, כנגד העירייה ורשות מקרקעי ישראל, אך הוא קיבל חלקית את תביעתם כנגד החברה הכלכלית בראש העין ונפסק לזכותם תשלום שכר טרחה בגובה 4.675 מיליון שקל. התשלום ינתן בגין מיזם שקידמו ביחד עם העירייה והחברה הכלכלית עוד בשנות ה-90, להרחבת היישוב, מיזם שלא יצא בסופו של דבר לפועל. השניים  השקיעו בו שנים ארוכות ומשום כך דרשו את שכר הטרחה המגיע להם. בית המשפט פסק כי לעורכי הדין מגיע את השכר בתוספת הפרשי ריבית והצמדה.

 

במועצת העיר האחרונה הוחלט כי העירייה תלווה לחברה הכלכלית, חברת בת עירונית, את הכסף לתקופה של עשר שנים. לשם כך אושר תב"ר (תקציב בלתי רגיל) בסך של 6.5 מיליון שקלים. בסדר יום המועצה צויין כי החברה הכלכלית טרם קיבלה החלטה אם להגיש ערעור לפסיקה, אך יש להיערך לביצוע התשלום.

אחד המתנגדים למהלך הוא חבר מועצת העיר, עוזי אשוואל. "החלטה בית המשפט זו החלטה ועל זה אי אפשר להתווכח", הוא מסביר. "בעיניי זו הלוואה בכאילו, כי זה כמו שאבא ילווה כסף לבן, ואם הוא לא יחזיר את ההלוואה, אז הרי האב לא יתבע את הבן. אמרתי לראש העיר, שהוא גם יו"ר הדירקטוריון של החברה הכלכלית, שהחברה הכלכלית תיקח הלוואה מהבנק,ואם החברה לא תעמוד בהלוואה אז העירייה תפרע להם את החוב. העירייה טוענת שאם החברה הכלכלית תיקח הלוואה מהבנקים אז תהיה תוספת ריבית בסך של כ-400 אלף שקל. אני טוען, שאם החברה הכלכלית רווחית, היא תוכל להחזיר את ההלוואה".

תגובת העירייה: "מדובר בתביעה שהוגשה נגד העירייה, החברה הכלכלית לראש העין ורשות מקרקעי ישראל. בפסק הדין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי חויבה החברה הכלכלית בתשלום 'שכר טרחה ראוי' על פי הגדרת בית המשפט. הלוואת בעלים ניתנת על ידי העירייה לתשלום הסכום שנפסק, כפי שהובהר בהרחבה בדיון שהתנהל במועצה. החברה הכלכלית סיימה את שנות התקציב האחרונות עם רווחים, על כן לא עולה חשש כי לא תוכל להחזיר את ההלוואה".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר