עיריית ראש העין
עיריית ראש העין

עיריית ראש העין הודיעה למבקר העירייה על יציאתו לגמלאות. "מדובר בפיטורים שלא כדין"

למבקר עירית ראש העין, משה כהן, נמסרה הודעה על יציאתו לגמלאות. לדבריו רק מליאת מועצת העיר יכולה לאשר את סיום תפקידו. כהן: "מדובר בהפלייה על רקע גיל. אני מתכוון להמשיך בתפקידי עד סוף הקדנציה"

פורסם בתאריך: 24.10.17 12:16

לפני כשבוע קיבל מבקר העירייה משה כהן הודעה ממחלקת משאבי אנוש בעירייה על סיום עבודתו בעירייה ויציאתו לגמלאות מפאת גילו (67). כהן שלח בתגובה מכתב זועם לראש העירייה, שלום בן משה, בו ציין כי ההודעה מבזה ומדובר בפיטורים בפועל משום שלא נעשו על פי חוק.

"בתאריך ה-15 באוקטובר הועבר אליי על ידי מנהל משאבי אנוש במסירה אישית מכתב שכותרתו: 'הודעה מוקדמת לקראת יציאה לגמלאות'", כתב כהן לבן משה. "בגוף המכתב צויין כלהלן: 'הריני להודיעך כי סיום עבודתך ופרישתך לגמלאות תהיה בתאריך 15.1.18 לפי כך חודשים 10,11,12 הינם חודשי הודעה מוקדמת כדין'. זאת ועוד למחרת התקבל מכתב מטעם הרשות שעניינו שלילת בקשתי למימון השתלמות למבקרי רשויות בתואנה כפי שהמופיע בהנמקה: 'העובד בתקופת הודעה מוקדמת'".

כהן סבור כי מדובר בהליך מעליב ולא חוקי. "אציין כי אקט ההודעה המוקדמת מהווה למעשה פיטורים שלא כדין, העומד בניגוד לסעיף 171 לפקודה, המחייב החלטת מועצה ברוב מיוחד להחלטה על פיטורי המבקר", ציין כהן. "התנהלות הרשות כפי שתואר לעיל כלפי עובד בכיר (מבקר העירייה) מבטאת יחס משפיל, בלתי הוגן וחסר תקדים מצד הרשות על לא עוול בכפי, כל שכן עת ביצעתי את תפקידי במקצועיות, ללא מורא ובמסירות תוך הפגנת יושרה נטולת פניות כמתבקש בתפקיד זה. מימוש ההוראות לפי חוק גיל הפרישה, המאפשר למעסיק לחייב פרישה בגיל 67 או למעלה מכך, כרוך ומחייב בקיום הליך סיום תפקיד במתבקש בחוק (סעיף 171 לפקודה) המחייב קיום דיון במועצת העיר בעניין וקבלת החלטה ברחוב הנדרש לאחר עריכת שימוע. בכוונתי להמשיך בתפקידי עד תום הקדנציה הנוכחית. בהתחשב בעובדה שגם אתה אדוני יליד תש"ח, מן הסתם תסכים כי אפלייה על רקע גיל איננה ראויה גם בעינייך, וכי תבטל ההודעה על היותי בתקופה מוקדמת".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר