הבריכה הישנה בראש העין. צילום רות רזגור
הבריכה הישנה בראש העין. צילום רות רזגור

החברה הכלכלית תבנה את הבריכה העירונית?

חבר המועצה איתן תם וחברים נוספים העלו הצעה לסדר במועצת העיר הקרובה לפיה העירייה תבנה את הבריכה העירונית החדשה. הסיבה: מיקום הבריכה לא מאפשר את פתיחתה בשבת והיזמים לא ניגשים למכרז

פורסם בתאריך: 9.11.17 13:00

מועצת עיריית ראש העין תדון בישיבת מועצת העיר הקרובה, בעוד כשבוע וחצי, באחד הנושאים הבוערים בעיר: בריכת השחייה העירונית שאמורה להיבנות ברחוב האצ"ל בעיר. הסיבה היא שאף שיצאו שני מכרזים לבניית הבריכה, יזמים ממאנים לגשת אליהם. מדובר ביזמים שאמורים גם לבנות את הבריכה וגם להפעיל אותה. לאור זאת בעירייה בודקים אפשרות שהחברה הכלכלית או חברה עירונית אחרת, תיקח על עצמה את האחריות לבנות את הבריכה במקום יזם פרטי.

אחת הסיבות האפשריות לחוסר ההיענות מצד קבלנים לבנות את הבריכה ולהפעיל אותה, היא מיקום הבריכה באזור של אוכלוסייה דתית והעובדה שהיא לא תיפתח בשבת. ללא פתיחה בשבת, החשש הוא שיפגעו הכנסות היזמים וזו הסיבה לדרישה שהעירייה תיקח את האחריות על הנושא.

השטח המתוכנן לבריכה נמצא ברחוב האצ"ל במקום בו עמדה הבריכה העירונית הישנה של ראש העין. בעבר נבחר יזם פרטי ואף נחתם הסכם בינו לבין חברת מקום בלב, אך כאמור ההסכם לא יצא לפועל. אחד מיוזמי ההצעה הוא חבר המועצה איתן תם. "עד היום, תאגיד 'מקום בלב' חיפש יזם שיקים את הבריכה ויפעיל אותה", אומר תם. "היה יזם כזה שעזב בסופו של דבר. אני נכנסתי למועצה לפני כחצי שנה ואמרתי שהגיע הזמן שהעירייה תיקח את האחריות על הקמת הבריכה. לא מדובר בפרויקט ענק אלא בפרויקט של 5-7 מיליון שקלים כאשר לעירייה יש תקציב של מאות מיליוני שקלים. אנו רוצים שהחברה הכלכלית או מקום בלב יבנו את הבריכה, ומבחינתי שלאחר מכן יוציאו מכרז ליזם שינהל אותה. לא יכול להיות שכל תושבי ראש העיר, שיש בה הרבה זוגות צעירים שמגיעים לעיר, אין לה בריכה עירונית. יש את בריכת הולמס פלייס שהמחיר שלה הוא יקר, והיום תושבים הולכים לבריכות במושבים הסמוכים. יש קרקע ויש יעוד, רק צריך לבנות".

 

תם מונה את ההיתרונות בהקמת בריכה עירונית. "אם באים ליזם ואומרים לו שיש כבר בריכה בנויה וצריך רק לנהל, אז מבחינתו הוא לא צריך להשקיע מיליוני שקלים, אלא לשלם אחוזים מהרווחים. אין לו סיכון גדול כמו לבנות את הבריכה בעצמו. מדובר בשירות עירוני שכל תושב צריך לקבל. ולכן הוגשה בקשה לזימון ישיבה שלא מן המניין שאחד מנושאיה יהיה הקמת הבריכה העירונית".

תגובת העירייה: "הבריכה העירונית תוכננה להיבנות ברחוב האצ"ל. התקיימו שני מכרזים, שלא ניגשו אליהם יזמים. לאחר מכן, המתנ"ס בתיאום עם העירייה ניהלו מו"מ לבניית בריכת שחיה עם חברה המפעילה מתחמי בריכות בארץ והיזם חזר בו משיקולי כדאיות כלכלית. פנייתם של חלק מחברי ההנהלה/מועצה לחידוש היוזמה לבנייה היא ראויה וחשובה, מתואמת עם ראש העיר ובעידודו. לפיכך, נושא זה הכולל היתכנות, תקצוב וכו', ייבחן בזמן הקרוב. יש לציין כי ברובע f מתוכנן להיבנות מתחם קאנטרי קלאב שיכלול בריכה עירונית המיועדת לשרת את כל תושבי העיר".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר