בית הספר מתחם A ראש העין- פסגות אפק. צילום באדיבות ההורים
בית הספר מתחם A ראש העין- פסגות אפק. צילום באדיבות ההורים

הבוקר: בית הספר במתחם A בפסגות אפק יושבת לשעתיים

הורי בית הספר נלחמים מזה כשנה וחצי להעביר את התלמידים למבנה חלופי ולהסיט את קווי המתח העוברים מעליו. בעקבות תלונות תלמידים על כאבי ראש ועלייה ברמת הקרינה המנוטרת, החליטו בהנהגת ההורים לפתוח בשביתת אזהרה

פורסם בתאריך: 13.11.17 07:54

הנהגת ההורים בבית הספר במתחם A בפסגות אפק החליטה להשבית הבוקר (שני) את הלימודים לשעתיים, בין השעות 8:00-10:00. לדבריהם, בעקבות תלונות של לא מעט תלמידים על כאבי ראש חוזרים ונשנים, התגלו לאחרונה נתוני קרינה גבוהים מהמומלץ בקווי המתח שעוברים מעל בית הספר. גם בבית הספר 906 – יגאל אלון, שלומד במתחם באופן זמני עד שבית הספר שלהם יהיה מוכן שובתים.

נזכיר כי בשנה וחצי האחרונות מתריעים ההורים על סכנות הקרינה והשלחותיהן אם בעירייה לא יעבירו את התלמידים ללמוד במבנה אחר, בטוח יותר ובחברת החשמל יעתיקו את קווי המתח.

"לא נישלח את ילדינו במודע לבית ספר שבו הקרינה מסכנת את חייהם", מסבירה יו"ר הנהגת ההורים, נעה טסה. "נדמה שלמרות התרעותינו, לאיש לא אכפת מבריאות הילדים. מאז תחילת שנת הלימודים רמת הקרינה מנוטרת באופן רציף בחלק המזרחי של בית הספר, ובשבוע האחרון החלה עלייה בשטף המגנטי. ביום ראשון השבוע עברנו את סף 3 המיליגאוס (יחידת מידה למדידת שדה מגנטי) ובשעה שלוש רמת הקרינה הגיעה ל-3.53 מיליגאוס. ההמלצה של הרגולטור היא חשיפה של עד 4 מיליגאוס בתקופה העמוסה ביותר בשנה, בתנאי שישמרו על ממוצע יומי של שני מיליגאוס".

לדבריה כיוון שחודש נובמבר הוא עונת מעבר, הערכים כעת אינם משקפים תקופות בהן צריכת החשמל גבוהה יותר, אז גם רמת הקרינה בקווי המתח עולים. "אם הערכים הללו ימשכו אין לנו ספק שנעבור את הממוצע השנתי ליום של 2 מיליגאוס ובתקופת השיא אף נעבור את ה-4 מיליגאוס", אומרת טסה. "אין לנו שום כוונה לשלוח את ילדינו לבית הספר אם הערכים הללו ישארו. אנו דורשים להיערך כבר עתה עם תכנית לבית ספר חלופי ולהגביל בימים אלה את השימוש בחלק המזרחי של בית הספר. במקביל, אנו דורשים כי העירייה תפעל לאלתר בכל דרך כדי להזיז את קווו המתח".

עוד לפני שאוכלס בית הספר, התלוננו ההורים על כך שמעל עוברים קווי מתח גבוהים. ההורים טענו שיש להעביר את הקווים או לחלופין למצוא לתלמידים בית ספר אחר, מאחר וזה מסכן את חייהם. הם התגבשו ופתחו דף פייסבוק בשם "מאבק למען הזזת קווי המתח מראש העין", והודיעו שבית הספר לא יפתח עד להסטת קווי המתח מהעיר.

העירייה טענה שהכל בסדר, שהנושא נבדק ונוטר וכי קווי המתח עומדים בתקן. הדברים הללו לא הרגיעו את ההורים שביקשו לא לרשום את ילדיהם לבית הספר, אך כאמור, השנה החלה וגם הלימודים בבית הספר נפתחו כסדרם, על אף חששות ההורים. לפניכ שבועיים, כאמור התלוננו התלמידים על כאבי ראש והשבוע כאמור על פי ההורים נמדדו ערכים גבוהים מהמותר.

תגובת עיריית ראש העין: " אנו פועלים בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה. הממונה על הקרינה במשרד להגנת הסביבה קיבל עדכון על העלייה בערכים. בכדי לבחון את משמעויות העלייה, החל ממחר נציג ממשרד להגנת הסביבה, יקבל את הדוחות וימדוד את הערכים שלושה ימים ברציפות ואנו נפעל בהתאם להחלטת המשרד להגנת הסביבה".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר