מדרגות גידרון. צילום: צופית שרפי
מדרגות גידרון. צילום: צופית שרפי

תושבי רחוב גידרון: הבתים שלנו לא מונגשים לבעלי מוגבלויות בגלל המדרגות

בחודשים האחרונים מנהלים תושבי רחוב גידרון משא ומתן מול העירייה. לטענתם בעלי מוגבלויות לא יכולים להגיע אל דירות בבניינים שהגישה אליהם היא באמצעות מדרגות בלבד. מהנדס העירייה: "אין חובה חוקית לשנות את המצב הקיים"

פורסם בתאריך: 20.11.17 11:45

תושבים ברחוב גידרון מבקשים מהעירייה למצוא פתרון לבעיית הנגישות לבניינים ברחוב. לטענתם בעלי מוגבלויות לא יכולים להגיע אל דירות בבנינים שהגישה אליהם היא באמצעות מדרגות בלבד.

הרחוב בשכונת גבעת הסלעים, כולל שתי כניסות, אחת ממזרח ואחת ממערב. בשתיהן ישנם גרמי מדרגות שצריך לעלות או לרדת כדי להגיע לבניניים. מזה חודשים מנהלים התושבים שיח עם העירייה בנושא ולמקום אף הגיעו נציגים מטעם העירייה כדי לבדוק את הנושא. לטענתם, נכים על קביים, כיסאות גלגלים ואמהות עם עגלות מתקשים לעלות מאחר ואין אופציה אחרת להגיע לכניסה לבניינים.

"אני פונה אליך בשם דיירי השכונה בנוגע לבעיית הנגישות בשכונתנו", כתבה למהנדס העירייה, אריה גלברג, נציגת הדיירים, צופית שרפי. "כפי הידוע לך, על מנת להגיע לביתנו אנו חונים את רכבנו בחנייה ונאלצים לרדת במדרגות הציבוריות למעברים עד לביתנו. מדרגות אלו נבנו לפני זמן רב, אינן תקניות ואף מסוכנות מאוד. עם הזמן האבנים המשתלבות כבר אינן ישרות ולא פעם נפלתי אני ומשפחתי בדרך הביתה, נחבלתי ברגלי ובנס לא קרה אסון. כמו כן, גם שכני מעדו ונפלו. יש לציין כי קיימים שני מעברים ואנו מבקשים לתת פתרון הנגשה לפחות למעבר אחד. כיום, עם קידום חוק הנגישות, אנו מבקשים בנוסף לתיקון המדרגות למצוא פתרון ולהנגיש את השכונה כך שגם אדם עם מוגבלות ברגליים, או אדם הנמצא בכיסא גלגלים, יוכל להגיע לביתו בצורה מכובדת ומבלי להרגיש חוסר כבוד. חשוב שקובעי המדניות בעירייה אשר בונים ומעצבים את סביבת מגורינו ידעו ויבינו את החשיבות של נגישות הסביבה הבנויה עבור אנשים על כל סוג של מגבלות".

בתשובה לפניה ציין גלברג כי "הבדיקה העלתה שאומנם יש באזור בתים שהגישה אליהם היא במדרגות בלבד. יועצת הנגישות ציינה כי המצב הקיים נבנה בזמנו ואין חובה חוקית לשנותו. מאידך, יש מקום להתארגנות התושבים עם העירייה לשם תכנון וביצוע שיפורים בנושאי רמפה נגישה ומאחזי יד".

"למעשה לא קורה כלום כרגע", אומרת שרפי. "כנראה שצריך ללחוץ על העירייה כדי שהדברים יזוזו. המדרגות שם במצב לא טוב, ומעבר לכך יש את הבעיה של הנכים שלא יכולים לנוע במדרגות. מאז תחילת התהליך שהחל לפני כחצי שנה, לא השתנה משהו בשטח".

תגובת העירייה: "מדובר במספר בתים פרטיים שתוכננו כך בתחילת שנות ה-90 ונבנו על פי החוקים שחלו בעת בנייתם. למרות זאת, העירייה תבחן פתרונות אפשריים לנושא".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר