רמי גרינברג. צילום: זאב שטרן
רמי גרינברג. צילום: זאב שטרן

מחנה יהודה תוקפת את גרינברג: "העירייה רוצה לאחד את הפועל ומכבי ואת קבוצות הפרבר"

אחרי החלטת העירייה לקזז חמישים אלף שקלים מההקצבה להפועל מחנה יהודה ומכבי עמישב, תוקפים במחנה את ראש העיר: "מהלך האיחוד כל ייעודו פירוק הפועל מחנה יהודה ושימוש במגרש הכדורגל לנדל"ן". מהעירייה נמסר: "לא ייתכן שמועדונים קטנים שפועלים בתוך השכונות יקבלו את אותו התקציב כמו מועדון שמשחק בליגת העל"

פורסם בתאריך: 3.9.19 12:15

אחרי המחמאות הרבות שקצר מהפועל ומכבי פתח תקוה, ראש העיר רמי גרינברג חוטף אש מכיוון הפועל מחנה יהודה, זאת בעקבות החלטתו לקצץ מ"תקציב השכונות" של מחנה יהודה ומכבי עמישב, לטובת קבוצות הכדורגל הבכירות בעיר. כזכור, בישיבת מועצת העיר ביום ראשון שעבר אושרה ההחלטה לקצץ 50 אחוזים מתקציב השכונות למועדונים, עקב "עיוות היסטורי" שנעשה בתבחינים, כך לפי דברי ראש העיר.

אנשי מחנה יהודה, שקבוצתם ירדה בעונה שעברה לליגה ב', באים כעת בטענות קשות לראש העיר נוכח החלטתו. "הנהלת 'המחנה' מביעה את אכזבתה הרבה מהחלטת מועצת העירייה על קיזוז מחצית מתוספת הזכונות בתמיכות הספורט, בניגוד להבטחת ראש העירייה ליו"ר העמותה ערב קודם בתכתובת ווטסאפ. כידוע במשך עשרות שנים מועצות העירייה וראשי העירייה הקודמים ראו חשיבות רבה לעידוד ילדי השכונות בנטילת חלק בספורט תחרותי חרף קשיים כלכליים. לפיכך תמכו בקבוצות הפרבר (תקציב שוטף) המעניקות מסגרת ספורטיבית-חברתית-חינוכית לילדים בהתנדבות מלאה של פעיליה. זהו מתן הזדמנות שווה לילדים ולא החלטה על קיזוז היסטורי בתקציב קבוצות הפרבר לטובת תקצוב הקבוצות הבכירות אשר הן בבעלות פרטית".

עוד המשיכו במחנה: "העברת התקציב שקוזז לקבוצות הבכירות באה על חשבון ילדים חסרי יכולת כלכלית אך עם רצון רב לשחק במסגרת תחרותית. ספורט הישגי, חשוב ככל שיהיה, אסור שיבוא על חשבון ספורט תחרותי של ילדי השכונות החפצים בשוויון הזדמנויות, כי גם מהם יוצאים שחקנים מוכשרים מאוד". בהמשך הפתיעו במחנה יהודה ואמרו: "מגמת ראשי הספורט בעירייה היא איחוד קבוצות הפועל ומכבי פ"ת וכן את קבוצות הפרבר כפי שאמר ראש העירייה, לא אחת. אנו מודיעים לכבודכם כי נתנגד נחרצות למהלך זה מסיבות רבות ומעל לכול ביודענו כי מהלך האיחוד כל ייעודו: פירוק הפועל מחנה יהודה בת כשבעים שנה ושימוש במגרש הכדורגל לנדל"ן – לא נוותר על מורשתנו וזהותנו! אדוני ראש העירייה וחברי המועצה, נאבקנו עליו 12 שנה מול ההסתדרות לא לספקולציות נדל"ן ואחרות אלא למען ילדי השכונות".

לסיום ציינו במועדון: "נכון הוא שהעירייה הנוכחית השקיעה 1.5 מיליון שקלים (תב"ר) במגרש (נכון להיום טרם אושר למשחק) וזאת לשם ביצוע חגיגות יום העצמאות. שהרי אם טובת הפועל מחנה יהודה הייתה לנגד עיני מאן דהוא בעירייה את העבודות במגרש היו מסיימים תוך חודשים ספורים לאישור משחקי הקבוצות. ואולי, היינו שורדים בליגה א' (בוגרים) ובליגה לאומית (נוער). לסיכום, הנהלת 'המחנה' פונה לחברי מועצת העירייה וראשה לבטל בישיבת המועצה הקרובה את ההחלטה על קיזוז, או לחילופין לאשר החלטה תשלום 35% דמי שימוש במגרשים כשם שניתן לקבוצות הבכירות, כתיקון שוויוני. אנו מקווים שהשכל היישר יגבר ויוחזר המצב על תקנו".

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "ראש העיר רמי גרינברג, מרגע כניסתו לתפקיד, דאג לתחום הספורט בעיר על אף התקציב הגרעוני שעמו הרשות מתמודדת. בנוסף, ראש העיר ביצע מהלך חסר תקדים וקיצץ ממשכורתו 10% אשר נתרמות מידי חודש לטובת ההקצבות לספורט. כמו כן, התקיימו דיונים עם כל אגודות הספורט ונוצר קשר ישיר כפי שלא היה מעולם. לאחרונה הושקעו מיליוני שקלים לטובת הקמת מתקני ספורט חדשים, פריסת דשא סינטטי, שיפוץ והשקעה בכל המגרשים של כל קבוצות הספורט, בניית אולמות חדשים ועוד".

עוד נמסר: "לגבי התבחינים, נציין כי לאחר שנים שבהן תקציבי הספורט הופנו באופן לא שוויוני למועדונים השונים בעיר, ביניהם למועדונים שכונתיים, מתקיים היום תיקון לעיוות והתחום מוסדר. בעבר היה מצב לא שוויוני שבו ילד אחד קיבל פי שניים מילד אחר רק בגלל שם קבוצתו ואילו היום כל ילד יקבל את המרב דרך המועדון וע"פ מספר הילדים בו. התקציבים כעת יחולקו בהתאם לפעילות המועדונים והיקף ההשקעה בהם יקבע על פי מספר הילדים המשחקים במועדון. מועדונים שאליהם יגיעו ילדים מכלל שכונות העיר ויגדלו שחקנים ברמה הגבוהה ביותר – יקבלו תקציב בהתאם. לא ייתכן שמועדונים קטנים שפועלים בתוך השכונות יקבלו את אותו התקציב כמו מועדון שמשחק בליגת העל".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. מתי דורון

    החלטת מועצת העיר מצערת ומדאיגה. היא תפגע בהמשך המפעל האדיר שנקרא "המחנה" שמגרש הכדורגל משמש עבורם"חממה". ההשקעה של הרבה שנים עלולה להיעצר ועתידה אינה ברורה. חייבים לשנות את ההחלטה!!!

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר