אוסקר ווילד. צילום: אלירן אביטל
אוסקר ווילד. צילום: אלירן אביטל

כבר לא עיר שינה: כך התפתחו חיי הלילה בפתח תקוה

תרל"ח, אוסקר ווילד, ברולו, ברקוד וגם הג'ופלין והג'קי O, אם השמות האלו לא אומרים לכם כלום, זה אומר שאתם לא בליינים. בעיר, שנחשבה לאנדר דוג של המרכז, פועלים כיום עשרות ברים ומסעדות שהפכו אותה לעיר בלי הפסקה. לא מה שחשבתם

פורסם בתאריך: 6.7.17 20:30

למרות שהעיר חוגגת 80 שנה, רק בעשור האחרון התפתחו בה חיי לילה עשירים שהפכו אותה למוקד משיכה לבליינים. סיבוב בעיר אחרי השעה תשע בערב חושף מגוון אופציות לבילוי, כאלו ששינו את חייהם של צעירי העיר, אך לא רק. גם הקהל הבוגר זוכה למקום של כבוד עם ליינים ומסיבות שלא היו מביישות את תל אביב או הרצליה. איך נולד השינוי? מבחר ברים ומועדונים נפתחו בזה אחרי זה, כשבראש הרשימה, ה- BAROLO, בבעלותו של יניב אוברקוביץ, תושב העיר, אשר זיהה לפני עשור וקצת את הואקום בתחום חיי הלילה ופתח בר מסעדה שהפך במרוצת השנים למוסד מוכר בעיר ומחוצה לה. "נולדתי בפתח תקוה וכל חיי גרתי בה", מספר אוברקוביץ, "כשהייתי צעיר ורציתי לצאת לא היה לאן. בהשוואה לתקופתי, מבחר האופציות לבליינים הוא אדיר. לדעתי, זה שינוי שהתחולל רק בעשר, אחת עשרה השנים האחרונות וזה קרה לא רק בגלל שנפתחו מקומות אלא גם בגלל שישנה התפתחות של העיר, בנייה וחזרה של פתח תקוואים לעיר, משפחות וצעירים שעוברים להתגורר בה, וגם בזכות התחרות שנוצרה כי נפתחו עוד ברים, לדעתי תחרות שכזו עושה רק טוב לכולם".

ברולו צילום יח"צ

ברולו. צילום: יח"צ

בר הברולו הוותיק, נמצא בקו התפר של קריית אריה ומטלון, אזור בו נפתחו ברים ומסעדות רבות, כולל התרל"ח, הג'קי O, הג'ופלין האוסקר ווילד ואחרים. "אנחנו הבר הראשון שנפתח בעיר. ב- 2006 פתחנו ואז לא היו ממש חיי לילה בעיר", מסביר אוברקוביץ, "כיום העיר מספקת חיי לילה פעילים לתושבים כמו גם לבליינים מחוץ לעיר. כמות המקומות שנפתחו בעשור האחרון היא בהתאם לדרישה. אני מרגיש בעיקר בסופי שבוע שאנשים מצביעים ברגליים, לא רק מפתח תקווה אלא גם מהוד השרון, מרמת גן, מגבעת שמואל ואפילו מתל אביב מגיעים. ברולו זה כבר מותג שמכירים אותו בכל הארץ ולא רק בפתח תקוה".
אתה חושש מתחרות?
"בעיני תחרות זה דבר טוב. אנשים יודעים לזהות איכות, גם באוכל וגם באווירה, לכן אני רגוע. המקום שלי השתנה במשך השנים, גם כי הקהל השתנה והתבגר יחד איתי. יש לנו קהל שמלווה אותנו שנים, לקוחות קבועים. אצל הצעירים אנחנו נחשבים מקום פחות אטרקטיבי כי הקהל שלי יותר בוגר אבל אני אוהב את זה, אני מחכה שהקהל הצעיר יתבגר ויצטרף. למרות הטייטל, חיי לילה, המסיבות וההופעות בעיר מסתיימים בדרך כלל באזור השעה אחת בלילה, מה שנקרא חצות וקצת, ואני פותח בהתאם, מ-12 בצהריים ועד אחת בלילה. אין לי בעיה עם זה שיש מעל עשרה ברים חדשים, כי אני פונה לקהל מסוים ולא פונה לקהל דתי או לקהל צעיר מאוד, אני לא עושה ליינים כמו כולם אלא שומר על הייחוד של המקום שלי, מקום שבניתי בעשר אצבעות. אין לי לא שותפים ולא מנהלים, אני עושה הכל לבד. אני חושב שזה מה שעושה את המקום שלי למיוחד. הלקוחות מכירים אותי ויודעים שהעבודה הזו, קשה ככל שתהיה, מביאה לי סיפוק וזה הכי חשוב".
למה יכולים הבליינים לצפות בשנים הקרובות?
"אני מאמין שחיי הלילה בעיר עוד יתפתחו. אנחנו עדיין לומדים את הקהל ואת הסצנה, החזקים יישארו והחלשים ייפלו. הביקוש רק ילך ויגבר כי אנשים מזהים את השינוי ויודעים שיש איפה לבלות בעיר. בסופו של יום, נפתחים כל הזמן מקומות חדשים".

ברולו צילום יח"צ

ברולו. צילום: יח"צ

"יותר שוקק מתל אביב"

אז נכון, חיי הלילה של פתח תקוה לא נמשכים עד השעות הקטנות של הלילה. מצד שני, הם מתחילים מוקדם. כבר בשעה שבע בערב תוכלו ליהנות מ- HAPPY HOUR על הבר, אחרי העבודה. ראש העירייה, איציק ברוורמן, מקדם פתיחת בתי עסק בעיר ומעודד הקמת מסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי פנאי. ואי אפשר שלא להזכיר את הליינים והמסיבות שמוכיחים מדי שבוע כמה עוצמות יש לעיר. מה ברשימה? מסיבות לקהל המבוגר ב- Hollywood CLUB, מסיבות טראנס בג'סיקה בר, ערבי קריוקי (שפירא, ביט בוקס, CLOX), ליינים מקוריים (טכזינה בניחוח תימני בברקוד, בלוז בג'ופלין, במה פתוחה בגולה, הרצאות וערבי שירה בתרל"ח), הופעות חיות (גולה, ג'יימס ביר פקטורי, אוסקר ווילד) ועוד.
"חיי הלילה בפתח תקוה ממשיכים לגדול ולהתפתח וזה טוב לנו", מבהיר רן דור חי, הבעלים של האוסקר ווילד שנפתח לפני חמש וחצי שנים, "היינו בין הראשונים במתחם ואחרינו הגיעו עסקים נוספים".
התחרות פוגעת בך?
"ממש לא. אני בר עם קונפסט, בר אירי. משהו ייחודי בעיר. חוץ מזה, אנחנו מקדמים אחד את השני, כי כשמישהו מגיע לפאב שלך ורואה שיש עוד 3 – 4 ברים באזור, הוא יודע שיש לו אופציות לבילוי והוא יחזור לבלות שם. בשנים האחרונות, הפכנו להיות מתחם בילוי, לא רק יעד לבילוי. יש לנו יתרונות כי רחוב שחם הוא רחוב הומה אדם ויש לנו לקוחות קבועים שבאים. אין פה את המניירות שיש בתל אביב למשל".
למה פתחת דווקא בפתח תקווה?
"רציתי לפתוח בר אירי כי בעיני זה עסק שיכול לפעול גם שלושים שנה, עם קהל יחסית בוגר ומוזיקת רוק ושנות השמונים. רציתי לעשות משהו שמזכיר את מה שקורה בחו"ל, להיות בית שני עבור הלקוחות שלי. חוץ מזה, אני פתח תקואי במקור ואני מאמין בעיר ובפריפריות, ידעתי שיש פה קהל גדול ותושבים שמחפשים מקומות בילוי, ממש כמוני. גם אני חיפשתי לאן לצאת כשהייתי צעיר. המיקום של העסק גם היווה עבורי שיקול כי העיר ממוקמת ממש בצומת, בין גבעת שמואל וקריית אונו. מילאנו ואקום של חוסר. אגב, גיליתי גם שהעירייה עוזרת. לפני שנתיים ביקשנו לפתוח חנייה מול העסק שלי ושלושה חודשים אחר כך זה כבר בוצע, אז כל הכבוד לראש העיר".
איך ייראו חיי הלילה בעיר בעתיד?
"אני מעריך שייפתחו עוד בארים בשנים הקרובות. מי שמקצועי ועובד טוב, זה לא ישפיע עליו. הייתי רוצה שיפתחו בעיר מקומות כמוהם אין פה, למשל, מקומות לצעירים ממש או כמו הזאפה עם הופעות חיות".
איך השתנו פני מפת הבילויים בעיר בעשור האחרון?
"קודם כל, אנשים פחות יוצאים לתל אביב ורוצים לבלות קרוב לבית. רחוב שחם, וכל אזור יכין סנטר, הפך למתחם בילויים מאוד שוקק. אנחנו רואים מה קורה ברחוב הזה, יותר שוקק מתל אביב. נפתחו גם עסקים שנותנים מענה לקהל הדתי כמו קפה קפה והגולה. על ההצלחה תעיד החנייה הענקית, אלפי מקומות חניה מתמלאים במבלים, גם ביום ראשון. אני חושב שמתחם הבילויים זו החוזקה של העיר הזו, גם באמצע השבוע אנחנו עובדים פה יפה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר