נדב משאלי
נדב משאלי

צפו: נדב משאלי, יותר וונדר וומן מגל גדות

הוא בסך הכל בן 14 אבל הסרטונים המצחיקים שיצר כבר זכו למאות אלפי צפיות. נדב משאלי הוא אחד השמות החמים בקהילת היוטיוברים הישראלית

פורסם בתאריך: 21.6.17 13:50

הוא בסך הכל בן 14 וכבר נחשב לכוכב עולה בסצינת היוטיוברים הישראלים. את הסרטונים שלו אפשר לראות בערוץ 'הרדאר' ביוטיוב, הוא מכונה "הילד שהראש תמיד מתפוצץ לו", הסרטון שהקדיש "לחשיפת הסודות" מאחורי הקליפ "זהב" של סטטיק ובן אל תבורי זכה לכמעט 800 אלף צפיות, בסרטון אחר ניסה להוכיח כי הוא יותר וונדר וומן מגל גדות, תכירו את נדב משאלי מכפר סירקין.

נדב, תלמיד כיתה ח' בבית הספר האזורי ירקונים, לומד במגמת תקשורת. התחביב שלו, שהופך אט למקצוע אחרי שלאחרונה הוחתם בסוכנות talenteen המייצגת יוצרי רשת צעירים, הוא להעלות סרטונים מאוד מושקעים, שמציגים לראווה, מלבד יכולות קומיות, גם יכולות עריכה שלא מביישות עורכים מקצועיים. "התכנים שאני מעלה הם תכנים עם הומור, אני מאוד אוהב להצחיק. החברים שלי מאוד אוהבים את מה שאני עושה, אנחנו רואים את זה ביחד. הם מספרים לי על הרעיונות שלהם, שואלים אותי מה אני חושב ולפעמים אני מוצא את עצמי מכניס את הרעיונות שלהם לסרטונים. ההורים שלי והאחים שלי, מתים על זה, הם כל הזמן מפרגנים לי".

לפעמים הצחוק פוגע, אתה לא חושש שמישהו יפגע ממשהו שאתה אומר?

"אני לא עושה דברים שפוגעים, אני לא מעלה דברים אישיים נגד אנשים, היחיד שאני באמת צוחק עליו, זה אני".

"אנשים לא מבינים שמדובר בהומור"

בימים אלה מסתיימת שנת הלימודים. נדב כבר מחכה לחופש הגדול, אז יוכל להמשיך ליצור מבלי להסתכל על השעון בגלל אילוצי בית הספר.

איך הכל התחיל?

"עלה לי רעיון להעלות סרטון על איך שאני פותח קופסא ונותן טיפים לכל מיני דברים. קיבלתי כמה תגובות טובות וכמה רעות. החלטתי להמשיך, לראות מה יהיה. אחרי תקופה מסויימת יצא הקליפ של סטטיק ובן אל והחלטתי לעשות על זה פרודיה. זה קיבל למעלה מ-750 אלף צפיות ומאוד התלהבתי, זה גרם לי להמשיך הלאה. סטטיק ובן אל הם הטרנד הכי גדול בארץ וידעתי שרק על ידי רעיון מקורי שאחבר ללהיט אוכל להגדיל את הערוץ שלי. משם הכל התחיל".

איך אתה בוחר את התכנים של הסרטונים שלך?

"יש לי שישה אחים ושני הורים ואני מתייעץ איתם. אני יושב בחדר עם דף ועפרון, כותב ומצייר את התסריט ואז אני מראה להם, בודק מה הם חושבים. לפעמים הם מסכימים, לפעמים לא, אבל אני עדין עושה את זה", הוא אומר בחיוך.

ואתה לא חושש מבריונות ברשת, נגדך?

"לא ממש. לא אכפת לי מה כותבים עליי בתגובות וכבר כתבו דברים לא יפים, קללות לפעמים. אנשים לא באמת מבינים שמדובר בהומור ובפרודיה. אני לא נעלב ולא לוקח שום דבר באופן אישי, מבחינתי זה עובר לידי. בסרטון שעשיתי על סטטיק ובן אל מאוד הסתלבטו עליי והיו הרבה תגובות שליליות. בתגובה, עשיתי סרטון על התגובות שקיבלתי והראיתי להם את הקללות שלהם. באמת לא אכפת לי".

החלום שלך הוא להיות מפורסם?

"אין לי רצון כזה להיות מפורסם. אני רוצה לעשות משהו נחמד בשבילי ובשביל אנשים אחרים. אין לי מושג מה יהיה בעתיד, אבל כרגע אני עושה את זה בשביל הכיף"

ואם כן תתפרסם?

"אני אזרום עם זה. זה לא יהפוך אותי למישהו אחר או ייתן לי כוח מיוחד, אני אשאר נדב".

מחכה לחופש הגדול, נדב משאלי

מחכה לחופש הגדול, נדב משאלי

"ברשת אני מאוד מוחצן"

להבדיל מבלוגרים אחרים שמעלים סרטונים פעם בשבוע, נדב מעלה סרטונים כארבע פעמים בשבוע. "אני יושב בחדר וכותב פרק", הוא מספר על התהליך, "אני לוקח חצובה, שם מצלמה ועמוד במקום ספציפי ומצלם. מקסימום יצא לא טוב, אני מצלם פעם נוספת ולאחר מכן עורך את הסרטון ומעלה. העריכה יכולה לקחת שעות ואפילו ימים, זה מאוד תלוי בסוג הסרטון".

כאשר צופים בסרטונים שלו אפשר להבין למה לעיתים העריכה לוקחת ימים. הוא שותל את עצמו בתוך הסרטונים, מוסיף קטעי קישור, תמונות וסרטונים והתגובות לא מאחרות להגיע.

כמות הצפיות חשובה לך?

"ברור. אני לא מתבאס במידה וכמות הצפיות בסרטון מסויים פחות גבוהה, זה יכול לקרות ואני ממשיך הלאה. אני קורא את התגובות, מנסה להבין למה הם לא אהבו את זה ומנסה להפנים לפעם הבאה".

יש הבדל בין החיים האמיתיים לתדמית שאתה משדר ברשת?

"ברשת אני מאוד מוחצן, יותר מדבר על עצמי ובחיים האמתיים, אני יותר שקט, פחות דומיננטי.אף אחד לא מתנהג ברשת כמו שהוא מתנהג במציאות".

מי צופה בסרטונים?  מי קהל היעד?

"אני חושב שמי שצופה בי הם בעיקר בני נוער, בגילאי 12-15, שהדברים שאני מעלה מדברים אליהם. ילדים שאוהבים את מה שאני מדבר עליו. אני מדבר על דברים עכשוויים, כמו הסרטון שהעליתי על הספינר, שצבר למעלה מ150 אלף צפיות".

אתה מרגיש שהחיים שלך השתנו כתוצאה מהחשיפה ברשת?

"בינתיים לא, כרגע זה לא פוגע או משנה לי את החיים. זה לא שעוצרים אותי ברחוב ומבקשים חתימות. מה שכן, לפעמים שאני מסתובב, יש חבר'ה שמזהים אותי מהיו טיוב וזה נחמד מאוד. הם בדרך כלל מתלהבים ומבקשים להצטלם, אבל בזה זה נגמר".

היית רוצה לחוות ילדות כמו זו של ההורים שלך?

"לפעמים הייתי רוצה חיים יותר פשוטים כמו פעם, שיוצאים החוצה ומשחקים. אבל העולם מתקדם ואני מתקדם איתו".

למרות הביטחון האין סופי שהוא מפגין, וכאמור הוא בסך הכול בן 14, כשמדברים עם נדב על בנות, הוא קצת נסגר. "אין לי מושג מה הן חושבות על העיסוק שלי", הוא אומר כשהוא נשאל בנושא, "בבית הספר שלי כולם צופים בי. גם הבנות", הוא אומר ומרגיש מובך לשוחח על הנושא.

אפשר להכיר דרך היוטיוב חברים חדשים?

"כן. אני לא נותן אמון בכל אחד אבל עד עכשיו הכרתי שני חברים, שעם אחד מהם עשיתי סוג של סרטון ויש עוד סרטון שאני מתכנן לעשות. אתה מכיר אנשים וזה מאוד נחמד".

קיים פחד מסוטים, פדופילים וכדומה שמחפשים ילדים ברשת?

"אין לי פחד כי אני לא נותן לאף אחד את הפרטים האישים שלי או את מספר הטלפון. קשה להגיע אליי באופן אישי. אני יודע לסנן וגם את החברים שהכרתי, לקח זמן עד שיצרתי איתם קשר אמיתי".

כמה שעות אתה מול מסכים?

"לא משהו מטורף, זה יכול להיות שעה ולפעמים שעתיים, שלוש ויותר. אלא אם כן אני עורך, ואז אני יכול למצוא את עצמי מולם שעות".

מה אתה מתכנן לחופש הגדול?

"בחופש הגדול יהיה לי הרבה יותר זמן פנוי ואני מתכוון להפציץ בסרטונים".

ומה היה עם גל גדות?

"הסרטון על גל גדות הוא עוד סוג של פארודיה. אני מראה לכולם, בהומור, שאני יותר טוב מגל גדות. כשאני יוצר סביב נושא שהוא חם ומדובר, זה גורם להתלהבות מעבר לרגיל".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

9 תגובות
  1. חרא חרא חרא משוויצן

    כל הכבוד הוא לימד אותי את כל מה שאני יודע!!!

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    עילאי אתה אחלה ילד שבעולם – כל הכבוד!!!

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ימאלךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר