רותם סלע ויוסי פיטוסי. צילום מסך מתוך האודישן של התכנית 'הכוכב הבא'. קשת ערוץ 12
רותם סלע ויוסי פיטוסי. צילום מסך מתוך האודישן של התכנית 'הכוכב הבא'. קשת ערוץ 12

"זו הייתה אמירה לרותם סלע, הנה, גם נהג משאית יכול לשיר יפה"

רותם סלע לעגה לו, אבל זה לא הפריע ליוסי פיטוסי, נהג משאית ביום, די.ג'יי וזמר בלילה, לתת שואו ב"כוכב הבא". ראיון מהלב

פורסם בתאריך: 20.11.17 14:40

יוסי פיטוסי (40), נהג משאית ביום ודי.ג'יי בלילה, תושב פתח תקוה, כיכב בימים האחרונים ברשתות החברתיות, לאחר ההופעה שלו בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018, בערוץ 12 של קשת". פיטוסי זכה ב־81 אחוז מהקולות של הקהל והשופטים ועבר שלב, אבל עיקר הסערה הייתה בגלל הערות פוגעות כלפיו של המנחה רותם סלע, על מראהו החיצוני ועל עיסוקו. סלע אף הגדילה ואמרה שהיא חוששת מהכישוף שאשתו תעשה לה. זה אפילו לא היה מצחיק או שנון. הדברים הללו נאמרו במפגש ההיכרות של המנחים עם פיטוסי.
"הכל בסדר", פותח פיטוסי את הראיון בקול מעט צרוד. "אני חטפתי דלקת גרון אבל הכל בסדר ותודה לכל מי שדואג לי. אני עדיין בהלם מכל האהדה שאני מקבל ומהפרגון". פיטוסי, העובד בבקרים כנהג חלוקה של חלקי חילוף לרכב ובערב כ־די.ג'יי וזמר, מתגורר בשכונת רמת ורבר מזה 4 שנים, יחד עם אשתו שירלי ושני ילדיהם, בן ובת בגילאי שנתיים ושנה.
"אני שר הרבה שנים", הוא מספר, "עוד מאז שהייתי ילד וסבא שלי מהצד הטורקי היה שר. גם אמא שלי הייתה שרה. היא לא עשתה עם זה משהו כי היא הייתה חולה באסטמה, אבל היא תמיד רצתה שאני אהיה זמר. אני יכול להגיד שרק בעשור האחרון אני ממש מופיע בשירה. זה התחיל לפני בדיוק עשר שנים, באירוע שעבדתי בו בחתונה והמארח התעקש שאשיר את שיר החופה שלו, "האישה של חיי" של שלומי שבת. זה קרה אחרי שמישהו בקהל אמר לו שאני שר טוב והוא בא אלי ואמר, 'אני לא רוצה ששלומי שבת ישיר לי אלא אתה'. בסוף הערב הוא נתן לי שתי מעטפות, אחת של הכסף עבור האירוע ואחת עבור השירה והוא גם אמר לי שהוא רוצה תוך עשר שנים לראות אותי מופיע בטלוויזיה. אמרתי לו טוב, אני אנסה וככה זה התחיל. עכשיו אני ממש סגרתי מעגל עם הבחור שהאמין בי. אני מופיע בתוכנית בפריים טיים".

שירל ויוסי פיטוסי ואשתו. צילום מתוך הפייסבוק

שירלי ויוסי פיטוסי צילום מתוך הפייסבוק

צפו באודישן של יוסי פיטוסי

איך הגעת לתחרות?
"לפני מספר חודשים, כשעוד עשו אודישנים לתחרות הכוכב הבא וחיפשו זמרים, הלכתי בקניון הגדול פה בפתח תקוה עם אשתי. היא ראתה את הבמה של האודישנים של התחרות והיא שכנעה אותי לנסות. אשתי תמיד תומכת בי והיא מעריצה מושבעת והיא באה איתי לכל מקום ומאוד מפרגנת לי. אני מודה שבהתחלה אמרתי לה לא. יש לי ניסיון לא טוב. הייתי בתחרות 'כוכב נולד 2' והגעתי שם רק לשלב השני עם שיר של יורם גאון, חוץ מזה שהייתי בלא מעט אודישנים בחיים שלי ואני לא ממש רציתי לנסות שוב. אבל היא שכנעה אותי לנסות שוב, עליתי לבמה ואחרי כמה זמן הודיעו לי טלפונית שעברתי. ואז הגעתי לאודישנים נוספים וגם אותם עברתי, עד שהגעתי למסך. בכל אודישן שרתי שיר אחר כמובן. יש לי מנעד של סגנונות ואני גם מנגן על קלידים ואוהב לשיר. אני שר הכל, החל מתום ג'ונס, אלביס, טורקית, יוונית, צרפתית, ספרדית, אנגלית. אני חזק בים תיכוני, יווני וגם קצת אופרה וישראלי. אני רומנטיקן ושר לאשתי שירים באיטלקית. אבל בהופעות שלי אני מופיע עם קלידן וגיטריסט וגם עם פלייבקים וכיום אני מופיע בעיר באירועים".

מי בחר לך את השיר באודישן מול השופטים?
את השיר 'אם את עדיין אוהבת אותי' של בועז שרעבי, השיר שנבחר לביצוע מול השופטים, בחר לי יואב צפיר ומאוד התחברתי אליו כי זה שיר ששרתי לאשתי באוניה כשרק נפגשנו לפני ארבע שנים. אני הייתי על תקן זמר שמופיע באוניה בשיט ליוון ואשתי באה עם חברות שלה. וזה מצחיק כי ממש לפני שעליתי לאוניה אמרתי לאמא שלי בצחוק שאני נוסע להביא כלה מחוץ לארץ ובסוף חזרתי עם כלה שהיא ייבוא מקומי שהכרתי בלב ים".

 

העלבון וההתנצלות

העלבון שספג מרותם סלע לא הפריע לפיטוסי לתת שואו מול הקהל והשופטים. אגב, כנראה שסלע הבינה שההערה שלה לא הייתה במקומה, כי רגע לפני שפיטוסי החל את האודישן, היא עלתה והתנצלה. פיטוסי קיבל את המחווה ועלה לשיר אולם הצופים והטוקבקיסטים חגגו על האירוע ודרשו את פיטוריה של סלע בשל מעשה "משפיל ומביש".
איך הרגשת לעמוד שם ולשיר?
"כבר מדתי על במות בחיים שלי, גם בחו"ל ולא רק בארץ, אבל מבחינתי זה תמיד כיף גדול לרגש אנשים, במיוחד שזה היה רגע מרגש כי הביאו לי את אשתי שלא הייתה אמורה להיות שם וזה השיר שלנו. באתי לרגש והפכתי לשקוף כי אני בא לבמה לשיר מכל הלב ולא ממש מסתכל על כלום".

מה שרותם סלע אמרה לך, השפיע על השירה שלך?
"כששרתי, הסתכלי רק על העין של המצלמה. לא על אשתי שפרגנה מהקהל לצידו של אבא שלי ולא על המספרים שעלו, לא הסתכלתי על כלום. כששרתי אל עדשת המצלמה זה היה סוג של אמירה לרותם, הנה גם נהג משאית יכול לשיר יפה. בסוף כשפתחתי את העיניים ראיתי שהמסך עלה עם 81 אחוז".
ומה חשבת על מה שהיא אמרה?
היא לא בן אדם רע. הייתה לה סוג של פליטת פה ואני ניסיתי להעביר את זה הלאה והיא גם התנצלה. זהו. אני חושב שלא כולם יודעים לבוא ולהגיד טעיתי והיא עשתה את זה. אני מאמין שזה נתן לי את הכוח לשיר הכי טוב שאפשר. היו הרבה טוקבקים על זה, אני קראתי אבל לא הגבתי על מה שכתבו על רותם, כי הבנתי שהיא בסך הכל בן אדם ואין טעם להיכנס לכל זה".
איך אתה מתכונן לשלב הבא?
"אני עושה הרבה חזרות בבית ועושה הקלטות בבית. אשתי נותנת לי פידבק כי היא שומעת מה אני עושה אבל אני זה שבעיקר מבקר את עצמו. אני גם מקשיב לבוס שלי בעבודה כי אני סומך על דעתו. אני לא יכול לחשוף מה אני שר אבל אני יכול להגיד שזה שיר ישראלי, אני מקווה שאני אצליח לרגש כי עבדתי על השיר הזה ממש כמו שעבדתי על השיר שעברתי איתו את האודישן".
יש לך איזו אמונה טפלה שאתה עולה איתה לבמה?
"יש לי תמונה של אמא שלי, בלנקה ז"ל, אצלי בכיס. היא נפטרה לפני שנה וקצת ואני מאמין שאם אני אגיע לשלבים מתקדמים אני אקדיש לה שיר, אולי שיר שאני כתבתי. זה היה החלום שלה שאני אצליח בגדול. אני לא יודע אם אני חולם על קיסריה אבל אני כן חולם להוציא אלבום עם שירים שלי ושתהיה לי הכרה, שהקהל ידע מי זה יוסי פיטוסי ומה היכולות שלי. אני רוצה להביא לאנשים את מי שאני, זמר ישראלי שאוהב לשיר עם גוון אחר. אני כן יכול לספר שיש לי הצעות מכותבים לכתוב לי ומאחד מהם לקחתי את ההצעה שלו, מאיציק שמלי, שהוא זמר וכותב ומלחין בחסד עליון. אני ממשיך להופיע ואנשים בתחום שלי מכירים אותי, במיוחד אנשים מהצפון, שם גרתי בטירת הכרמל עד לפני ארבע שנים כשהכרתי את אשתי".
מוכן לחשיפה שבאה עם התחום?
"בטח! זה כבר התחיל, בעיקר עם אנשים שמבקשים ממני סלפי והודעות ותגובות וזה ממש כיף לא נורמלי. זה מפרגן וזה ממש עושה טוב, גם ההודעות והטלפונים של האנשים שהציפו אותי גם עכשיו כששמעו שאני חולה. אני מוכן לכל החשיפה הזו ואני משווע לזה כבר הרבה שנים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר