אלרום בן אברהם
אלרום בן אברהם

היוטיובר שנלחם בהומופוביה: “יש המון בני נוער שצריכים עזרה בנושא של היציאה מהארון”

אחד היוטיוברים הבולטים בפסטיבל Playcon לאושיות רשת הוא תושב העיר, אלרום בן אברהם, רק בן 18. ראיון על הטיפים שהוא מעניק לצופים בהתבסס על ניסיונו האישי ועל החלום להגיש בעתיד תוכנית טלוויזיה

פורסם בתאריך: 21.7.17 00:02

בשבוע הבא, 26-28 ביולי, יתקיים במרכז הירידים תל אביב פסטיבל PlayCon, פסטיבל כוכבי הרשת הגדול והראשון מסוגו בישראל, בו ייקח חלק גם אלרום בן אברהם בן ה-18, שלערוץ היוטיוב שלו יש כבר יותר מ-8,000 מנויים. סרטוניו המשעשעים של אלרום נוגעים במגוון נושאים אולם הבולטים שבהם עוסקים בסוגיות הנוגעות לנוער גאה. באחד הסרטונים נלחם אלרום, באמצעות הערוץ, בתופעת השיימינג נגד צעירים גאים. באחר, הביא רשמים ממצעד הגאווה. לכוכב הרשת הצעיר, שיצא מהארון לפני שנתיים, יש אג’נדה: לייצר שיח שונה והרבה יותר מכבד ברשת. בסרטון שהעלה הוא מעודד צעירים להתחבר לזהות המינית שלהם ומספק טיפים מניסיונו האישי לקראת היציאה מהארון. “זה היה אחד הצעדים הקשים והכי משמעותיים שעשיתי בחיים שלי”, הוא מספר בגילוי לב, “וזה הדבר שהכי עזר לי בחיים. משם הבנתי שיש המון בני נוער שצריכים עזרה בנושא של היציאה מהארון, כי התחושה שהחברה נותנת היא תחושה מפחידה ועוינת. המטרה שלי לגרום לכולם להרגיש בנוח, לא לפחד ולא להתבייש במי שאתם, ובנוסף, אני רוצה שיותר ויותר אנשים יקבלו את הקהילה, ילמדו את הנושא ויבינו שזה לא משהו מפחיד”.

איך ההורים שלך קיבלו את הבשורה?

“הראשונה שסיפרתי לה מהמשפחה הייתה אמא שלי. מאוד פחדתי מהתגובה שלה, כי לאחותי יש ידיד הומו וכשהיא הייתה מספרת עליו, אמא שלי כל הזמן הייתה אומרת לה ‘מה זה הדבר הזה’. לכן חששתי. אבל כשסיפרתי לה, היא אמרה לי שאני הבן שלה והיא תקבל אותי בכל מצב וזה מאוד הקל עליי. היום היא מפרגנת לי, ותומכת בי, וזה אושר גדול. עם אבא שלי גם היה לי חשש מאוד גדול, כי כל הזמן כשהיו משדרים בטלוויזיה את מצעדי הגאווה, הוא היה אומר דברים רעים על הקהילה.  לו סיפרתי רק לפני שנה. אבא שלי מתגורר בתאילנד ולכן היה לי יותר קל להסתיר ממנו את זה. לפני שנה החלטתי שאני חייב לספר לו ועשיתי את זה בטלפון, זה היה קצת יותר קל. יום אחד התקשרתי וסיפרתי לו והוא אמר לי שהוא קצת ראה את זה עלי והוא מבין והכל בסדר, זו לא התגובה שציפיתי לה, אבל כן התגובה שרציתי לשמוע”.

“אתה הופך לדמות משמעותית עבורם”

כאמור, פסטיבל PlayCon יציג אירוע ענק וייעודי עבור יוצרי, צופי ומובילי תעשיית תכני האונליין והוידאו. גם בן אברהם יגיע לפסטיבל וייפגש עם העוקבים שלו. הפסטיבל מציע לכל העוקבים של כוכבי הרשת, לפגוש אותם מקרוב. הבלוגרים, הוולגרים, היוטיוברים, הגיימרים המשפיעים והאהובים ביותר, יתכנסו כולם במקום אחד. הפסטיבל יתקיים במרכז הירידים תל אביב עם נגיעות בכל עולמות התוכן הפופולריים ברשת: ביוטי, אופנה, גיימינג, בישול, הומור, מוזיקה ועוד. “יש לי 8,000 עוקבים ביוטיוב, באינסטגרם עוד 4,000 ובמיוסקלי עוד 4,000. הכי הרבה צפיות שקיבלתי היו 95 אלף על קליפ שעשיתי על הדמות ארתור, אנשים מאוד אהבו את זה. במהלך הפסטיבל אני אפגש עם בני הנוער שצופים בי לאורך השנה”, אומר בן אברהם, “הם שולחים לי הודעות ואומרים שהם מתרגשים לראות אותי בפסטיבל. אני מאוד מחכה לזה. תמיד כיף לראות את הצופים שלך, פנים מול פנים, ולהגיד להם תודה. מדובר במפגש חברתי. שואלים שאלות, מצטלמים ובעיקר נפגשים בעולם האמיתי”.

מה הופך ערוץ יוטיוב לערוץ פופולרי?

“אתה קודם כל צריך להשקיע. לתת את כל כולך. אם זה בתוכן שאתה מייצר, באיכות הצילום, התאורה והעריכה. אתה צריך לדעת איך לייצר כותרות מושכות, על מנת שכמה שיותר אנשים ייכנסו לדף שלך וכך תוכל להגדיל את הערוץ. אני יוצר בערוץ שלי סרטונים בהם אני מדבר על המון דברים. יש את הסרטונים של היציאה מהארון ויש גם סרטונים בנושאים אחרים כמו מערכונים מצחיקים, שאלות ותשובות ועוד כל מיני דברים”.

כל אחד יכול לפתוח ערוץ?

“כן, לגמרי. כל אחד יכול לפתוח מצלמה ולהתחיל לדבר.  בדרך כלל פותחים ערוץ על מנת לדבר על כל מיני נושאים שמעניינים אותך, והיתרון שביו טיוב אנשים באמת מקשיבים למה שיש לך לומר ולאט לאט אתה הופך לדמות משמעותית עבורם. הם צופים בך ומקשיבים למה שיש לך לומר, מתחשבים בדעה שלך. יש לך כוח שאתה יכול להשתמש בו למטרות טובות”.

זה מגדיל את מעגל החברים בחיים האמיתיים?

“באופן משמעותי. מאז שיש לי את הערוץ, הכרתי המון חברים שעכשיו הם החברים הכי טובים שלי. אנחנו מבלים ביחד ומשתפים אחד את השני בבעיות ובדברים שקרו לנו”.

ואפשר להרוויח מזה כסף?

“כן. יש את הפרסומות בתחילת הסרטון, באמצעותה מרוויחים כסף לפי כמות הצפיות. ככל שאתה גדל, אתה יכול לעשות גם קמפיינים. אני נמצא עכשיו בסוכנות טאלנטים והם נותנים לי קמפיינים תמורת תשלום”.

“קל להיחשף בפני מישהו שלא מכיר אותך”

לאורך השנים למד בן אברהם בבתי ספר דתיים, שאת שמותיהם הוא מעדיף שלא להזכיר. לדבריו, לאורך השנים, לפני שיצא מהארון החיים היו מאוד לא פשוטים. “אתה חי בלחץ תמידי כל הזמן. לא הצלחתי להתנהג באופן טבעי כמו שהיום. הייתי שוקל כל מילה לפני שאני אומר, שחס וחלילה לא יגלו ויבינו שאני כך, וישפטו אותי. מהרגע שעשיתי את הצעד החיים היותר יותר קלים, אני חש הקלה”.

מתי גילית את נטייתך המינית?

“אני חושב שמגיל צעיר ידעתי שאני הומו. תמיד הייתי משחק יותר עם בנות ועושה דברים שמגדירים אותם כ’נשיים’. כשהגעתי לגיל ההתבגרות הייתי מסתכל יותר על הבנים, הבנתי מה זה מיניות ושאני מעדיף את הצד השני”.

איך הגיבו החברים מבית הספר וההורים שלהם?

“החברים שלי ידעו לאורך כל הזמן ולשמחתי הם קיבלו אותי כמו שאני, למרות שהרוב דתיים. ההורים של החברים שלי, כשהם שמעו על כך מהילדים שלהם, לא כל כך התלהבו. בהתחלה אמרו לילדים שלהם להתרחק ממני כי אני השפעה לא טובה. אבל אני יודע לעשות את הסינון לאנשים שפחות מקבלים את מה שאני”.

ממי קיבלת באותו זמן ייעוץ, עם מי דיברת?

“בגלל שאני בנאדם שנמצא המון ברשת יש לי גם המון חברים שם. הרגשתי הכי בנוח לדבר איתם ולספר להם. הם לא באמת מכירים אותי ולכן יכולתי להתייעץ. זה הכי קל להיחשף בפני מישהו שלא מכיר אותך, כי במקרה שזה לא מתאים לי, תמיד אני יכול לחסום אותם. הם נתנו לי את הדחיפה לצאת ולספר, לא להתבייש במי שאני והכי להתגאות בעולם”.

ואיך נראים החיים אחרי היציאה מהארון?

“מדהימים. קודם כל אני יכול ללכת בגאווה לכל מקום, ולא להתבייש בזה יותר, זה משהו שלפני שנתיים לא חשבתי שאני אגיע אליו. היום, בגלל היוטיוב, כולם יודעים את זה וזה לא משהו שאני צריך לחשוב עליו. אין שום סיבה שזה יפריע למישהו, אני בסך הכול בא לאהוב”.

אתה נתקל בהומופוביה?

“במציאות פחות יוצא לי להיתקל בהומופוביה, ברשת זה הרבה יותר קורה. אני מקבל עשרות תגובות הומופוביות וזה לצד תגובות חיוביות. למדתי לעשות את הסינון ובכל פעם שאני נתקל בתגובה כזו, אני ממשיך הלאה ולא מתייחס לזה. אני מתייחס רק לתגובות החיוביות, זה מה שעוזר לי להמשיך ולהתקדם בתהליך שלי”.

האם לדעתך צריך לעשות מצעד גאווה בעיר?

“אני פחות מעורבב בעיר, למען האמת. אני חושב שיש לנו את המצעד בתל אביב וזה קרוב לפתח תקוה, כל מי שרוצה יכול ללכת ולצעוד שם, בלי להתבייש, לכן אין צורך במצעד בעיר. לגבי הקהילה בעיר, יש לי חברים בעיר שהם חלק מהקהילה הגאה והם הולכים למועדון איגי בתל אביב ומקבלים את כל החיבוקים והתמיכה שצריך. לדעתי, כן צריך לעודד את הנושא בעיר יותר, כי יש חבר’ה שיותר קשה להם להגיע לתל אביב או שלא נוח להם ולכן הם צריכים את הפינה שלהם פה ואני אשמח לבוא ולדבר איתם, לייעץ ולהקשיב”.

אתה בזוגיות?

“כרגע לא. התחלתי לאחרונה משהו, נראה לאן זה יתפתח. בעבר היו לי מספר קטעים אבל לא זוגיות רצינית. אפשר להכיר בכל מיני דרכים. יש חבר’ה שמזהים אותי מהסרטונים ושלחו לי הודעות וניסו להתחיל איתי, אפשר להכיר חברים דרך חברים מהקהילה, כשאתה יוצא, וכך זה מתפתח”.

מה תרצה לעשות שתהיה גדול?

“להמשיך כמה שיותר ביוטיוב, להעלות עוד תכנים. הייתי שמח בסופו של דבר להגיע לטלוויזיה ושתהיה לי תוכנית משלי. במידה וזה לא יסתדר, להיות צלם גדול ומוכר בעולם. החלום שלי, שבסופו של דבר כולם יהיו שמחים, ירגישו נוח עם עצמם ועם מי שהם, שאף אחד לא יתבייש במה ובמי שהוא ושפשוט תהיה כמה שיותר אהבת חינם”.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר