בית ספר נעמי שמר. צילום: זאב שטרן
בית ספר נעמי שמר. צילום: זאב שטרן

מחאת שלושת השקלים: חברים בוועד ההורים רוצים את הכסף בחזרה

מכל תלמיד נגבה שקל וחצי לוועד ההורים הארצי ושקל וחצי לוועד ההורים העירוני. לפחות חמישה בתי ספר שותפים למחאה

פורסם בתאריך: 28.6.17 14:55

הורים בוועד ההורים העירוני מתנגדים להעברת התשלום, בסך שקל וחצי, הנגבה מכל תלמיד בבתי הספר בעיר, לטובת וועד ההורים הארצי וכן שקל וחצי נוספים לטובת וועד ההורים העירוני המיועדים למלגות. זאת מאחר ולטענתם הם לא קיבלו דוחות מסודרים בנוגע לשימוש בכספים בוועד הארצי, לא נעשתה הצבעה מסודרת בוועד המקומי ולא הוסברו עיקרי ההסכם בין הנהגת ההורים העירונית לפורום הארצי. יצוין כי הכספים שנאספים עוברים לחשבון הבנק של בית הספר ו-ועד ההורים, בראשית השנה וכי עד היום לא הועברו בפועל לוועד הארצי בשל הוראת ועדי ההורים.

“ביקשתי ודרשתי להחזיר את שלושת השקלים מהשנה הנוכחית על מנת להחזיר אותם להורים מאחר ולא קבלנו דוחות מסודרים”, אומר אייל אחיאל, יו”ר ועד הורי בית הספר נעמי שמר, ומוסיף כי ביקש בנוסף להוציא את סעיף הוועד הארצי והמקומי מחוזר התשלומים של שנת הלימודים הבאה.

אייל אחיאל

אייל אחיאל

בשלב זה בודקים ההורים את האפשרות להעביר את הכסף שקיים בקופה לטובת תלמידי בית הספר כתרומה או למימון פעילות לבית הספר והקהילה, מאחר ושנת הלימודים כבר הסתיימה ולא ניתן בחלק מבתי הספר להחזיר להורים את הכסף שכבר נגבה. “מבדיקה שעשינו לא ניתן להעביר את הכסף לשנת הלימודים הבאה, מאחר וזה לא מאושר על פי חוק התקציב”, מסבירה סיגל מקמל מוועד ההורים בתיכון בן גוריון.

יצוין כי פרט לבתי הספר נעמי שמר ובן גוריון, ידוע על לפחות שלושה בתי ספר נוספים ששותפים לדרישה. “אנחנו הוצאנו הודעה להורים שהם יכולים להגיע לבית הספר לאסוף את שלושת השקלים באופן אישי. הורה שלא יהיה מעוניין בכך, כספו יתרם לפעילות קהילתית בבית הספר", אומר אייל אחיאל. מקמל מוסיפה: "אני מסרבת להעביר את הסכומים מאחר והיו"ר היוצא לא העביר לנו את הנתונים, למרות המכתבים והדרישות ששלחתי. מבחינתי, יש מקום לבטל לחלוטין את תשלומי ההורים לוועד הארצי ולוועד המקומי, מדובר בוועד הורים מתנדב והוא לא אמור להיות מתוקצב וההורים לא אמורים לשלם על ההוצאות של הוועדים”.
תגובת לשכת דובר העירייה: “בית ספר שהוועד שלו יתנגד להעברה לוועד הארצי לא יעביר את הכסף והכסף יוחזר”.
תגובת אלי מור: “משרד החינוך אישר לפני חודשיים שוועד ההורים הארצי הוא הגוף המייצג את ההורים במדינת ישראל. מאחר ומדובר בעמותה חדשה, טרם הוצאו דוחות. לגבי השקל וחצי המקומי, הכסף מועבר לטובת מלגות לתלמידי העיר, השנה המלגות לא חולקו, מאחר והעירייה לא העבירה את החלק שלה בזמן והכסף יחולק בשנת הלימודים הבאה”.

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר