מיכל אונגר. צילום: זאב שטרן
מיכל אונגר. צילום: זאב שטרן

אם המושבות: הורים מוחים על סגירת גן חב"ד

לטענת ההורים, למרות שהגישו רשימה של 24 ילדים שהוריהם מעוניינים לרשום אותם לגן, אנשי אגף הגנים, בראשות מיכל אונגר, מתעלמים מהם וממשיכים לפעול לסגירתו

פורסם בתאריך: 3.7.17 13:35

הורים לילדי טרום טרום חובה, המתגוררים בשכונת אם המושבות, מתלוננים כי אגף גני הילדים החליט לסגור את גן חב"ד ברחוב חדרה, בטענה שאין מספיק נרשמים. לטענת ההורים הם שוחחו עם מנהלת האגף, מיכל אונגר, שביקשה מהם להביא רשימה של הורים אשר מעוניינים להירשם לגן ולמרות שהם מצידם הגישו רשימה של 24 ילדים, כולל תעודת זהות ומספרי טלפון, בעירייה מתעלמים מהם וממשיכים לטעון כי הגן לא ייפתח.

"אנחנו מרגישים שהעירייה ואגף גני ילדים מזלזלים בנו ההורים", אומרת אם לילד שאמור להתחיל השנה את לימודיו בגן, "אחרי שהבנו שבעירייה לא מתכוונים לפתוח את הגן, פנינו לאגף גני ילדים על מנת להבין מה הסיבה. נאמר לנו שאין מספיק נרשמים ומיכל אונגר אמרה לנו שבמידה ותהיה רשימה, הגן ייפתח. יצרנו קשר עם ההורים, אספנו חתימות ולמרות זאת מיכל הודיעה לנו שהגן לא ייפתח, בכל מצב. הסיבה היחידה שאנחנו מוצאים למהלך היא שהם רוצים לצמצם את כמות הגנים בעיר. במקום שיהיו גנים מרווחים של 27 ו-28 ילדים, הם דוחסים בגן 35 ילדים. הילדים שלנו יסבלו מכך".

לטענת ההורים ישנו אמנם גן נוסף של חב"ד בשכונה, אך הוא ממוקם בשכונה החדשה בתוך קרוואן, והתפוסה בו כמעט מקסימלית. "מעבר לכך שהגן כבר די מלא, למי שאין רכב, כמעט בלתי אפשרי להגיע לשם ברגל. מדובר בילדים קטנים שלא יכולים ללכת חצי שעה בחום ובקור", אומרת אם ומציינת שהם פנו גם ללשכת ראש העירייה אך הם לא קבלו כל מענה לפנייתם.

"מדובר בגן שהלימודים בו מעורבים לבנים ובנות. זה גן שמיועד למי שרוצים להעניק לילדים שלהם מסורת וערכים נוספים. זה ששולחים אותנו לגן דתי, לא עונה על הצורך שלנו", אומרת אם נוספת, "אני לא דתייה, אבל אוהבת את החינוך הזה. מעבר לזה, יש בגן גננת מדהימה ולא מובן לנו ההורים מאיפה נובע חוסר התחשבות ברצון שלנו. אנחנו נמשיך להילחם על מנת שהגן יישאר פתוח".

תגובת העירייה תובא לכשתתקבל.

תגובות

7 תגובות
7 תגובות
 1. לירון

  הגן היחיד של מסורת וערכים כבר פועל שנים רבות בשכונה, לא ברורה ההחלטה הפוגענית הזאת. הגננת שם אחץ המעולות בשכונה

 2. נ

  ואותי מעניין לשמוע האם מישהו מעובדי אגף הגנים בעייריה הולכים עם ילדיהם חצי שעה בכל יום לגן. יש לי תחושה שאצלהם זה לא היה קורה. אבל כשזו צרה של אחרים – האטימות וחוסר האכפתיות חוגגגים.

  אז אני רוצה לבשר לעיריית פתח תקווה – אנחנו משלמים ארנונה לא רק כדי שתוכלו לממן משכורת לכל העובדים אלא כדי שנקבל שירות כשאננחו זקוקים לו. אני מבטיח שאנחנו נלחם על כך עד שייפתח הגן.

 3. ערן

  בתור גננת בגן ילדים, כיתה של 35 ילדים בגן גורמות לילדים עיכוב והפרעות בהתפתחות החינוכית והדידקטית.

 4. הורה מפ"ת פגישה עם ראש העיר

  לפני 4 שנים העירייה רצתה לסגור את הגן של בתי שבמרכז העיר, אך הפעלנו לחץ על העירייה, נפגשנו עם ראש העיר הקודם והגן המשיך לפעול כסדרו. ממליץ לכם להיפגש עם ראש העיר הוא בטח יעזור לכם. בהצלחה.

 5. סגירת גן דתי

  לדעתי העירייה לא רשאית לסגור גן דתי! ועוד יחידי בשכונה! ממש אפלייה דתית!!!!

 6. רונית

  מדיניות סגירת גנים והגדלת מספר הילדים בכל גן מנוגדת לכל הגיון. מעניין שכיתות ברוורמן אינו מצמצם מפני שאותן מממן משרד החינוך. את הגנים הוא סוגר כדי לחסוך על גבם של פעוטות.
  בושה וחרפה ובניגוד לכל שיקול פדגוגי. מספר גדול של ילדים מביא לגילויי אלימות ואינו מאפשר התייחסות אישית ראוייה לכל ילד.
  אזרחי פתח תקווה זכרו זאת ביום הבחירות. בזבוז ביום העצמאות, מגלשות המים הפתטיות, והגדלת מספר עובדי עיריה ובעלי תפקידים ממקורבי ברוורמן, ניהול ישיבות תוך סימוס בסלולארי, חבירה לדתיים והעדפתם. כל אלה צריך לזכור ולהביא בחשבון בעת הבחירות.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר