צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

הורי בית ספר מעוף: אל תבטלו לילדינו את ההסעה

לטענת ההורים לתלמידים בבית הספר לחינוך המיוחד, הודיעה להם העירייה כי החל משנת הלימודים הבאה יאלצו ילדיהם להגיע לבית הספר בתחבורה ציבורית

פורסם בתאריך: 5.7.17 09:22

הורים לתלמידים בבית הספר מעוף לחינוך מיוחד מתלוננים שהעירייה הודיעה להם כי החל משנת הלימודים הקרובה, בה עובר בית הספר למיקום חדש (מאזור יכין סנטר לאזור התעשייה סגולה), התלמידים לא יהיו זכאים להסעות מאורגנות כפי שהיה נהוג עד כה.

"לא מובנת לנו החלטת העירייה", אומר הורה לתלמיד שילמד בשנה הבאה בכיתה ט' בבית הספר, "בשנה הקודמת היו תלמידים שהתגוררו במרחק הליכה של פחות מחצי קילומטר מבית הספר וקיבלו הסעות, ועכשיו קיבלנו הודעה שזה לא יהיה כך. ההורים לא מתכוונים לשתוק".

יש לציין כי על פי החוק, הרשות המקומית אחראית על ארגון הסעות עבור ילדים עם צרכים מיוחד למוסד החינוכי שבו הם לומדים בהתאם למערכת השעות הרשמית ובהתאם להחלטת וועדת ההשמה, ועדת שיבוץ וועדת שילוב. ההסעות הן במימון המדינה ובמקרים מסוימים תיתכן גם זכאות למלווה בהסעה. תלמידי החינוך המיוחד הסובלים מלקויות אחרות זכאים להסעה עבור אותם מרחקים שנקבעו לגבי תלמידי החינוך הרגיל, כלומר, בבית ספר יסודי: החל מ-2 קילומטר, בחטיבה ובתיכון: החל מ-3 קילומטר.

לטענת ההורים, מדובר בתלמידים שגם כך מתקשים בלימודים ובלקיחת אחריות, לכן לא אחראי לדרוש מהם להגיע לבית הספר באוטובוס ציבורי. "אני צופה שתיווצר סיטואציה לא פשוטה", מסביר ההורה, "הילדים יידרשו אופניים חשמליים, הם בכלל מתחת לגיל 16 וזה מסוכן. זה לעשות עוול לילדים, מדובר בבית ספר שעושה עבודת קודש, שהביא את הילדים למקומות אחרים. כל ילד שמסיים את בית הספר, מסיים עם תעודת בגרות. ילדים שבבית ספר רגיל הלכו לאיבוד, היום מוציאים ציונים של מאה פלוס ואנחנו לא רוצים להרוס את זה".

גם אם נוספת עמה שוחחנו חוששת מההשלכות של ביטול ההסעה המאורגנת. "על מנת להגיע לבית הספר מהמקום שאנחנו מתגוררים, הילדים ייאלצו לקחת שני אוטובוסים. אני כבר רואה איך כל בוקר אני אריב עם הילד על מנת שיגיע בזמן, חבל שזה יגיע לכך. אנחנו לא מתכוונים לשתוק ובמידת הצורך, אפילו נשבית את הלימודים".

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "בית ספר מעוף הינו בית ספר לתלמידים לקויי למידה בתפקוד גבוה ועל פי קריטריון משרד החינוך זכאותם להסעה הינה על פי מרחק של 3 קילומטר, כמקובל. בית ספר מעוף עובר למשכנו החדש שאליו קיימת תחבורה ציבורית, אך יודגש כי נושא ההקלות לתלמידים ידונו בנפרד תוך שימת דגש בנתונים נוספים על פי הצרכים של התלמידים להם תתאפשר הסעה מאורגנת ועל כך תימסר הודעה אישית ונפרדת לכל תלמיד ותלמידה".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. דנה

    ממליצה להורים להגיש בקשה לוועדת חריגים שמתקיימת בעיריות במיוחד לעיניין ההסעות. בצרוף מכתב מכם ההורים על הקשיים שיהיו באם יצטרכו להעזר התחבורה ציבורית. אומנם הבן שלי היה ביסודי אבל היה לי את אותו סיפור עם ביטול הסעות לחינוך מיוחד בגלל מרחק והגשתי עירעור להחלטה בוועדת חריגים. בהצלחה להורים ולתלמידים

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר