גן תדהר
גן תדהר

צרות בקייטנה: בצהרון סירבו להמשיך לשמור על ילד אלרגי ללא סייעת רפואית. האם נאלצה להעבירו

אמו של ילד בקייטנה של מקפ"ת המתקיימת בגן תדהר, מתלוננת כי בצהרון שינו את הכללים. למרות שמצבו של בנה היה ידוע בשלב הרישום, הודיעו לה לפתע אנשי הצהרון כי עליה לאסוף אותו ב-14:00

פורסם בתאריך: 10.7.17 13:15

הורים לילד בקייטנה המתקיימת בצהרון של מקפ"ת בגן תדהר, טוענים שבצהרון לא מסכימים שהילד יישאר במקום אחרי השעה 14:00, מאחר והסייעת הרפואית שלו מסיימת לעבוד בשעה זו. לטענת האם, לאורך השנה הנוהל היה דומה, הסייעת, שנמצאת לאורך היום (מאחר והילד אלרגי לאגוזים) שהתה עד השעה 14:00. בהמשך שעות הפעילות, עד לאיסוף על ידי ההורים בשעה 16:15, הועבר הילד לאחריות צוות הצהרון ואף הוזמנה לו מנת מזון מיוחדת.

האם מספרת על שיחת הטלפון מצוות הצהרון, שהודיע לה כי הנהלים השתנו. "כשרשמתי את הילד לקייטנה, צוות הצהרון ידע שהילד אלרגי. בשבוע שעבר קיבלנו טלפון שבו התבקשנו לבוא לקחת את הילד בשעה 14:00, מאחר ויש נהלים חדשים. הם אמרו לי שהם לא יכולים לאפשר לילד להישאר ללא ליווי סייעת צמודה ושאם אנחנו רוצים שהוא יישאר, צריך לשלוח להם פתק שבו כתוב שהוא יכול לאכול הכל ושהם לא לוקחים אחריות".

לטענת האם, היא ניסתה לבדוק מול אנשי הצהרון איך ניתן לפתור את הבעיה אך ניסיונותיה לא צלחו. "אני לא מבינה מדוע הם שינו את הנהלים פתאום. הרי כשרשמתי את הילד לא הסתרתי כלום, הם ידעו שהוא אלרגי. פתאום הם לא מוכנים שהוא יישאר עם הצוות כפי שהיה בגן, במידה והייתי יודעת את זה לפני, הייתי מתארגנת אחרת. אני עובדת בבית חולים שניידר ואבא שלו מחוץ לעיר. אין מי שיאסוף אותו בשעה 14:00 ואנחנו בבעיה. הסייעת שלו מוכנה להתחיל לעבוד בשעה 9:00 ולהמשיך עד שעה 15:00 וכך היא תלווה אותו גם בארוחת הבוקר וגם בצהריים, אבל גם לכך צוות הצהרון לא מסכים. לצערי נאלצתי להעביר את הילד בדמעות למסגרת חלופית מהיום להיום והוא מאוד עצוב בגלל זה".

האם דורשת לקבל בחזרה את התשלום ששילמה עבור הקייטנה, במלואו, על מנת לרשום את הילד למקום אחר. "ביקשתי לקבל החזר עבור התשלום ששילמתי לקייטנה, או שמישהו ייקח אחריות על השעתיים הנוספות. הם קיבלו אותו בתנאים האלה ולא ייתכן שפתאום זה לא מתאים להם".

תגובת מקפ"ת: "בימים האחרונים מתקיים שיח כנה עם ההורים, מקפ"ת עושה מאמץ לתת מענה מקצועי בנושא.על פי נוהל שילוב ילדים אלרגנים של משרד הכלכלה והתעשייה: במידה וילד זכאי לסיוע צמוד בשעות הבוקר, חלה חובה על ההורה לדאוג לסיוע מעין זה גם לשעות הפעלת הצהרון, ללא סיוע זה, הילד לא יוכל להתקבל לצהרון/קייטנה.  אנו מבינים את המורכבות שנוצרה ומתוך רצון אמיתי לבוא לקראת ההורים הוצע להורים: ההורים יזוכו בעבור ארוחות הצהריים וידאגו לספק ארוחות בעצמם – כאלה שתואמות את רגישות בנם, בנוסף יקבלו הנחה משמעותית אשר תקל עליהם בתשלום בעבור סייעת בזמן הצהרון עד השעה 16:30".

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר