הרב תחומי א'. צילום: זאב שטרן
הרב תחומי א'. צילום: זאב שטרן

בגלל מחסור במורים: רק חלק מהתלמידים ברב תחומי א' לומדים היסטוריה

בבית הספר טוענים שבגלל עומס על התלמידים, חלק ניגשים לבגרות במועד חורף וחלק במועד קיץ. הורים וגורמים אחרים מתעקשים שהסיבה היחידה היא מחסור במורים להיסטוריה בבית הספר

הורים לתלמידים בשכבת י"א בבית הספר הרב תחומי א' – עמל א', מתלוננים על כך שמתחילת השנה הילדים לא לומדים היסטוריה. לטענת בית הספר, הסיבה היא שהם החליטו לחלק את הבגרות השנה למועד חורף ומועד קיץ, למרות שהתלמידים מתעקשים שנאמר להם בבית הספר שזו בעיה של כוח אדם. "מתחילת השנה הבן שלי לא לומד היסטוריה וכל פעם הם פונים לבית הספר וכל פעם הם מקבלים תשובה, שמחפשים מורה", אומר הורה לתלמיד מאחת הכיתות בשכבה. "היה מורה שעזב ומאז הם לא מצליחים למצוא מורה אחר ואנחנו לא יודעים מה יהיה עם הבגרות. לנו אף אחד לא אמר שחלק יגשו לבגרות חורף וחלק לקיץ, אני שומע על כך פעם ראשונה".
לטענת גורם עירוני, הם מכירים את הבעיה. "יש תוכנית לימודים מוגדרת ואחידה לכל בתי הספר בארץ שבה לומדים היסטוריה לאורך כל השנה ובעמל א' המערכת החליטה אחרת, הבעיה היא שיש להם קושי לגייס כוח אדם וכרגע יש בבית הספר רק מורה אחת שמעבירה לבגרות. לכן הפתרון שלהם זה לחלק את השכבה בטענה שזה יוריד את העומס אצל התלמידים". לבגרות חורף נגשים התלמידים בתחילת פברואר ובגרות קיץ, אליה לומדים התלמידים לאורך כל השנה, היא בקיץ, יחד עם כלל התיכונים בארץ.
מהנהלת בית הספר נמסר: "לאור העומס במערכת השעות של שכבת י"א, הוחלט שחלק מהכיתות תוגשנה לבגרות בהיסטוריה במועד חורף וחלק מהכיתות תוגשנה במועד קיץ. כל שכבת י"א ניגשת השנה ליותר בגרויות מאשר בשנה הקודמת".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הנושאים החמים בפתח תקוה?

הורידו את אפליקציית "מלאבס" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "מלאבס" באייפון

עקבו אחר דף הפייסבוק של "מלאבס"


, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
תגיות:
אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר