מימין אילוסטרציה גן ילדים, איציק ברוורמן, תכתובות על ההפגנה. צילומים זאב שטרן
מימין אילוסטרציה גן ילדים, איציק ברוורמן, תכתובות על ההפגנה. צילומים זאב שטרן

הורי ילדי גנים מארגנים הפגנה בוואטסאפ: סגנית ראש העירייה וחברי מועצה הוצאו מהקבוצה

כמאה הורים לילדי גנים בשכונת אם המושבות מארגנים הפגנה מול בית ראש העירייה. העירייה: "העיר עוברת תהליכים דמוגרפים טבעיים"

פורסם בתאריך: 20.7.17 13:48

הורים לילדי גנים בשכונת אם המושבות, הוותיקה והחדשה, מתכוונים לקיים הפגנה מול ביתו של ראש העירייה, בשבת בשעה 18:30. ארגון ההפגנה מתבצע באמצעות קבוצת וואטסאפ שהוקמה לאחרונה בשם "הורים מוחים על צפיפות". בקבוצה חברים יותר מ-110 תושבים, חלקם הקטן פעילי אופוזיציה, וההורים החברים בה מוציאים קיטור על מדיניות העירייה."האם אתם יודעים שהפעוטות המתוקים שלכם שמסיימים עכשיו עוד שנה בגן הפרטי ידחסו בשנה הבאה עם עוד 34 פעוטות בגן עירוני", כתבה אחת האמהות, "סוגרים גנים וסוגרים כיתות ונותנים את המבנים החדשים, ששילמתם עליהם מכיסכם, לגורמים פרטיים. בפתח תקווה משלמים ארנונה מהגבוהות בארץ, אבל תמורה אין".

מסביבתו של ראש העירייה נשמעו טענות כי פעיליו מורחקים מהקבוצה, למרות שחלקם מתגוררים בשכונה וזכותם המלאה לקחת חלק בדיון. תחילה הוסרו מהקבוצה, עלי ידי צדוק בן משה, אשתו של ראש העירייה, דפנה ברוורמן וסגניתו, אורנה דוידאי, דבר שגרר טענות על קבוצה מוטה פוליטית. "אני לא רוצה פעילים של ראש העירייה בקבוצה שלי", הגיבה לטענות ס', מקימת הקבוצה, "אנחנו לא קבוצה פוליטית אבל אנחנו מוחים נגד מדיניות של העירייה".

אבל אנשי אופוזיציה כן מופיעים ברשימת החברים בקבוצה. מדוע מוציאים מהקבוצה רק תומכים בקואליציה?

"נכוןכי הם נגדנו".

בשעות האחרונות המשיכה להתפתח העלילה, כשגם רמי גרינברג וצדוק בן משה מהאופוזיציה הוסרו מהקבוצה על ידי מנהלת הקבוצה, ס', שאמרה: "היו תלונות שהמחאה פוליטית ואני ממש לא מתעסקת בפוליטיקה".

לטענת ההורים, בשנת הלימודים הקרובה צפויה פגיעה קשה בילדי הגנים. זאת לאור צמצום הגנים בשכונה ומדיניות העירייה לאכלס כל גן בכמות הילדים המקסימלית המותרת, 35 ילדים. בנוסף, חלקם דורשים, כפי שפרסמנו באתר מלאבס, פתיחת גן חב"ד בשכונה הוותיקה. "נאמר לנו על ידי ראש העירייה, בפגישה שקיימנו איתו, שהגן לא יפתח כי אין תקציב", אומרת אחת האמהות, "הוא אמר לנו במפורש שאין תקציב לגנים בהם לומדים פחות מ-35 ילדים, שצריך למלא את המכסה. ניסינו להבין לאן הולך הכסף. אמא נוספת שאלה אותו למה לאירועי יום העצמאות יש כסף והוא ענה לה שהוא ראש עיר של 275 אלף תושבים ושרובם רוצים אירועים כאלה. לצערי האירועים האלה הם על חשבון הילדים שלנו". לטענת ההורים המעונינים בגן חב"ד, יש בידיהם רשימה של 24 ילדים שמעוניינים ללמוד בגן, 20 מהשכונה וארבעה משכונת קריית מטלון, והתגובה של העירייה, שההורים מרוצים מהשיבוץ, היא לא נכונה. טענה נוספת אותה משמיעים ההורים מתייחסת לצפיפות ולעומס בגן. לדבריהם, הגננת והסייעת לא מצליחות להגיע לכל אחד ואחד מהילדים, הדבר מוביל לרעש, אלימות וחוסר ריכוז. "זה לא מסתכם רק בפעילות בגן ומול הילדים, גם במסיבות בעיקר בגנים שהם בקרוואנים הרבה פעמים מבקשים להגיע רק הורה אחד ולא שניים כי אין מקום".

תגובת דובר העירייה, חזי חקק: "העיר עוברת תהליכים דמוגרפים טבעיים במסגרתם ישנם אזורים שגדלים ומגיעה אליהם אוכלוסייה צעירה, וישנם אזורים בהם האוכלוסייה מתבגרת ויש קיטון במספרי התלמידים. סגירת גנים מתבצעת במקומות בהם מספר התלמידים קטן. המדיניות בנושא השיבוץ לגנים הפוכה לחלוטין מהטענות המועלות. המדיניות היא לעשות כל מאמץ להגיע לזכאות לסייעת שנייה (זאת באמצעות מספר מקסימלי של ילדים בגן על פי הנחיית משרד החינוך, מ.ט.ל). מדיניות זו מיושמת הן בשיבוץ הראשוני והן בוועדת העברות במטרה להגיע למספר המקסימלי של סייעות שניות בגנים . רק במקרים של גנים קטנים מאוד או של ביטולי רישום ברגע האחרון הגנים לא יגיעו למספר ילדים שלא יזכה בסייעת. ברשימה שהוגשה לעירייה ישנם לכאורה 20 הורים בשכונת הדר המושבות שמבקשים לשבץ את הילדים לגן מנגו של חב"ד בשכונה הוותיקה. מניתוח הנתונים עולה כי שני ילדים אינם רלוונטיים, שכן אחד מהם לא גר בשכונה אלא בכפר גנים והשני נרשם למוסדות המוכר שאינו רשמי ולא הגיש בקשת העברה. חמישה ילדים מתוך הרשימה שביקשו להשתבץ בגן חב"ד ברישום הגישו בקשת העברה לגנים חילוניים וכתבו מפורשות שהם טעו ברישום ולא ביקשו גן חב"ד. שמונה ילדים ביקשו להיכנס לגן חב"ד בערעורים ויש מקום לכולם בשני גני חב"ד, במשה סנה וביוני נתניהו. כל שאר הילדים ביקשו גן חב"ד ושובצו בהתאם לבקשתם".

 

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. אימא שחיה באולימפוס

    עם כל הכבוד זו חוצפה לבקש לבטל אירועי יום העצמאות לעיר שלמה רק עבור הגן של הילד שלך. אם הגן שלכם קטן מידי ולא ניתן לפתוח אותו מסיבה זאת, אנא רשמי אותו לגן אחר. אם את רוצה גן בוטיק של 15 ילדים, אנא ממני אותו מכיסך. אנחנו לא צריכים לממן מותרות עבור ילדייך. הרוב המוחלט של התושבים שמשלמים פה את הארנונה לא לומדים בגן של הבן שלך ואין להם ילד או נכד בגן של הבן שלך אך הם כן נהנים מאירועי יום העצמאות, לכן לדרוש כי יבוטלו אירועי יום העצמאות עבור תקציב לגן של הבן שלך, זו דרישה הזויה שמנותקת מהמציאות.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר