מימין: תיכון אנקורי, הבין תחומי, אחד העם. צילומים זאב שטרן
מימין: תיכון אנקורי, הבין תחומי, אחד העם. צילומים זאב שטרן

הישג: 7 בתי ספר בפתח תקווה ברשימת המצטיינים של משרד החינוך

בתי הספר אחד העם, אנקורי, הרב תחומי א', מקצועי בית בלומה, טכנאים והנדסיים, גן ונוף ובן גוריון הצטיינו בשורה של מדדים. המורים יקבלו גמול כספי בין 3,000 ל-8,000 שקלים

פורסם בתאריך: 14.8.17 19:32

משרד החינוך פרסם היום (שני) את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בין בתי הספר ברחבי הארץ הצטיינו לא פחות ולא יותר מאשר שבעה תיכונים בפתח תקווה: אחד העם, אנקורי, הרב תחומי א', מקצועי בית בלומה, טכנאים והנדסיים, גן ונוף ובן גוריון.

המשרד בחר בבתי הספר הזוכים על סמך שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי השנה הקודמת. כל מורה בבתי הספר יקבל מענק – גמול כספי אישי הנע בין 3,000 שקלים לכ־8,000. במשרד החינוך, מדגישים, שהקריטריונים לתגמול לא מכוונים לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, אלא לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים.

בית ספר גן ונוף. צילום זאב שטרן

בית ספר גן ונוף. צילום זאב שטרן

כך משל בתיכונים אחד העם ומקצועי בית בלומה שדורגו בדירוג מספר 2 יקבלו המורים 6,213.92 שקלים, גן ונוף שדורג מספר 3 יקבל 4,142.61 שקלים ואילו כל בתי הספר האחרים שדורגו 4 יקבלו 3,106.96 שקל.

התיכונים הזוכים פרוסים לאורך כל המדינה בכל המחוזות והמנהלים של משרד החינוך. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 714 חטיבות עליונות בחישוב הזכאות לתגמול, כאשר מתוכן 285 חטיבות זכו בתגמול. 53 אחוז הן חטיבות במגזר היהודי הממלכתי, 32 אחוז בממלכתי דתי, 8.5 אחוז בחינוך הערבי, 5 אחוז בחינוך בחרדי, אחוז אחד בחינוך הדרוזי וכך גם בחינוך הבדואי.

בית ספר בן גוריון. צילום זאב שטרן

בית ספר בן גוריון. צילום זאב שטרן

בין המדדים שנכללו בשקלול: שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות אזרחי או לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, מידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

שר החינוך, נפתלי בנט: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

תיכון עמל ב'. צילום: זאב שטרן

טכנאים והנדסיים. צילום: זאב שטרן

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך צועדת קדימה, בכל הפרמטרים, וזאת בזכות עובדי הוראה מצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם. אני מברך את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה. משרד החינוך מקדם שיח חינוכי שמשלב ערכים, הישגים לימודיים, מניעת נשירה וטוהר בחינות, וניכר שבתי הספר שזכו בתגמול הדיפרנציאלי השכילו לקדם ערכים אלו".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר