השאלת ספרי לימוד צילום ג'יני אנצ'ו גוש ג'יני
השאלת ספרי לימוד צילום ג'יני אנצ'ו גוש ג'יני

בשורה להורים: תוכנית השאלת ספרי לימוד מתרחבת

תוכנית השאלת ספרי הלימוד מתרחבת ל-30 בתי ספר חדשים. התוכנית, שהופעלה עד כה ב-63 מוסדות חינוך בעיר, חוסכת כ-500 שקל לתלמיד בממוצע

פורסם בתאריך: 21.5.17 16:25

השבוע הודיע משרד החינוך שהוא מרחיב את תכנית השאלת ספרי לימוד בפתח תקוה ונערך לקלוט עוד 30 בתי ספר חדשים. על פי משרד החינוך התכנית חוסכת כ-500 שקלים לתלמיד בממוצע.
התשלום עבור פרויקט השאלת ספרים עומד על 280 שקלים לתלמידים בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים ועד 320 שקלים לתלמיד בחטיבה העליונה. בעיר פתח תקווה הופעלה התוכנית עד כהב-63 מוסדות חינוך. "התכנית פועלת בבתי הספר מכוח חוק השאלת ספרי לימוד, ומכוח התקנות להשאלת ספרי לימוד", מסר גורם במשרד החינוך, "הפרויקט הוא פרויקט חברתי-קהילתי המספק הזדמנות להטמיע ערכים של שוויון, שמירה על הרכוש והסביבה, ותרומה לקהילה".
לדברי אנשי המשרד, בהתאם לנוהל נקבע כי מנהל בית ספר שעדיין לא מפעיל את התכנית, יודיע להורים עוד במהלך שנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז) על כוונתו להפעילה בשנת הלימודים הבאה. הורה שמתנגד יוכל לבחור שלא להשתתף בתכנית. אם מעל 40 אחוז מההורים בבית הספר מתנגדים להשתתף בתכנית, המנהל רשאי לפנות לפיקוח ולבקש דחייה בשנה נוספת. בידי מנהל המחוז הסמכות לאשר את הדחייה.
סל השאלת ספרים כולל חוברות עבודה מאושרות, ערכות-אביזרים ואסופות של יצירות מקור בספרות. כמו כן, התכנית כוללת רכישת ספרים דיגיטליים, בדיוק באותו האופן שבו נרכשים ספרים מודפסים. בית ספר רשאי להחליט על רכישת ספרים דיגיטליים, במסגרת התקציב שיאושר לו להפעלת התכנית.
לצורך יישום התכנית, משרד החינוך מעמיד עבור מנהלי בתי הספר סיוע מקצועי, באמצעות מינהלת השאלת ספרי לימוד. במשרד מצינים שעל פי נתוני סקר הוצאות משק הבית של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2013 ההוצאה הממוצעת לתלמיד על ספרי לימוד הייתה 396 שקל בשנה. הוועדה לשינוי כלכלי חברתי (ועדת טרכטנברג) שבחנה את סוגיית ההוצאה על ספרי הלימוד במערכת החינוך, העריכה כי משק בית מוציא בין 600 ל-800 שקל לתלמיד בשנה על ספרי לימוד. על רקע זה, מפעיל משרד החינוך את התכנית להשאלת ספרי לימוד, שבמסגרתה נרכשים ספרי הלימוד באופן מרוכז והתלמידים מחזירים את ספרי הלימוד לבית הספר לשימוש חוזר, עבור התלמידים הצעירים יותר. בשנת 2016 תקצב משרד החינוך את התכנית ב-31.4 מיליון שקל ומשתתפים בתכנית קרוב ל-900,000 תלמידי כיתות א' עד י"ב, בכ-2,576 בתי ספר.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר