בית ספר שיפר. צילום זאב שטרן
בית ספר שיפר. צילום זאב שטרן

ועד הורי שיפר החליט: לא פותחים את שנת הלימודים

במכתב להורים כותב הוועד כי לאור חוסר הטיפול של העירייה בבעיות בבית הספר ובשכונה הלימודים ב-1 בספטמבר לא יפתחו: "המבנה ישן והצפיפות בו הפכה להיות סכנה ממשית לבטיחות הילדים"

פורסם בתאריך: 27.8.17 14:26

וועד הורי בית הספר היסודי שיפר בשכונת שיפר-נווה דקלים, הוציא הבוקר הודעה להורים ובה נאמר כי שנת הלימודים בבית הספר לא תיפתח ב-1 בספטמבר לאור העובדה כי בעירייה לא סיפקו פתרונות לבעיות הרבות שהעלו מבעוד מועד, בעיקר בעיית הצפיפות האקוטית והעובדה כי ילדי החטיבה והתיכון נאלצים ללמוד מחוץ לשכונה. בית הספר ימנה השנה כ-650 תלמידים.

כזכור, לפני כשבועיים התלוננו בוועד כי העירייה הקצתה את השטחים הפנויים בשכונה למוסדות חינוך לתלמידים מחוצה לה: בית ספר חרדי ובית הספר מעוף לחינוך מיוחד.

"אתמול (מוצ"ש) התקיימה ישיבה בנוכחות נציגי וועד ההורים המרכזי ונציגי השכונה על מנת לדון במאבק על עתיד תלמידי בית הספר ועתיד תושבי וילדי השכונה", נכתב במכתב שהוציא הוועד להורים. "בישיבה הועלו כל הבעיות הידועות בבית הספר ובהן מבנה בית הספר אשר הינו מבנה ישן שאינו מותאם לכמות התלמידים עד כדי כך שהצפיפות בו הפכה להיות סכנה ממשית לבטיחות הילדים. המבנה אינו עומד בסטנדרטים המתבקשים מבית ספר בשנת 2017: צפיפות, מחסור בשטח המותאם למספר התלמידים בבית הספר אשר בשנת הלימודים הקרובה יעמוד על כ-655 תלמידים והמחסור במתקנים ראויים כגון אולם ספורט ומרחב מוגן המתאים למספר התלמידים".

ההפגנה של הורי שיפר לפני כשבועיים. צילום: מיקי שטרק

ההפגנה של הורי שיפר לפני כשבועיים. צילום: מיקי שטרק

לטענת ההורים הכספים הולכים לטובת אינטרסים אחרים: "בזמן שבשיפר הושקעו כספים לתיקונים ושיפוצים מחויבי מציאות, מיטב הכספים והתקציבים הושקעו בבניית מבנים לטובת תושבים וילדים מחוץ לשכונה", נכתב. "על כל אלה יש להוסיף את העובדה שבוגרי בית הספר נאלצים להמשיך את לימודיהם בבית ספר רשיש אשר נמצא בקצה השני של העיר ומאלץ את ילדינו להיות תלויים בהסעות אשר לרוב אינן מספקות ואוטובוסים גם במזג אוויר קשה. כל זאת בזמן שקיימים בתי ספר שש שנתיים בסמוך לשכונה שלנו ובהם ילדינו אינם רשאים ללמוד".

לטענתם למרות פניות חוזרות ונשנות לעירייה ומאבק ממושך של וועד ההורים ותושבי השכונה הם לא זכו לפתרון, גם לא פתרון בראייה עתידית. "אנו רואים בחומרה את העובדה כי העירייה מונעת מילדינו את התנאים אשר היא מספקת לילדים מחוץ לשכונה, בשטחי השכונה תוך הפרעה בלתי נסבלת להתנהלות ופגיעה קשה באיכות החיים של תושבי השכונה. אם לא די בכך, העירייה ממשיכה לבנות בשטחים הציבוריים בשכונה מבני חינוך אזוריים לטובת ילדים מחוץ לשכונה, כאשר ילדינו זוכים להתעלמות וזלזול בטובתם ובביטחונם".

לכן, ולאור "אזלת ידה של העירייה", לטענתם באספקת התנאים הבסיסיים לתלמידי בית ספר שיפר, הם הגעו למסקנה כי לא יוכלו לאפשר את פתיחת שנת הלימודים ללא הגבלת זמן. "אנו קוראים להורים לילדים בגילאי הגן לאחד איתנו כוחות במאבק על עתיד ילדנו ולהצטרף לשביתה, כמו כן אנו קוראים לכלל תושבי השכונה לצאת להפגנה על מנת להילחם על עתיד ילדינו. אל לנו לשכוח כי הילדים הקטנים של היום הם הסרדינים בשיפר של מחר".

תגובת העירייה: "מחלוקות ניתן ליישב בדרך של הידברות, ושביתה אינה הדרך לפתור בעיות. צר לנו כי הורי התלמידים בוחרים בהשבתה של בית ספר שיפר על אף שבשנתיים האחרונות עבר בית הספר שיפוץ נרחב שכלל את מבנה כיתות א', הספרייה, הקמת חדר מחשבים וחדר טכנולוגיות, שיפוץ מגרש הספורט ועוד, כל זאת בתאום עם וועד ההורים וההנהלה. בבתי הספר השש-שנתיים הקרובים בשכונת הדר המושבות אין מקום כלל, וכך גם לגבי שש שנתי יצחק שמיר שמתעתד לקלוט את ילדי נווה גן.  לילדי שיפר יש הסעה לחטיבת הביניים רשיש המצוינת. שינוי אזורי רישום הוא מהלך רחב מאוד שמצריך שיתוף פעולה עם ועד ההורים העירוני וכלל בתי הספר".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר