בית ספר פיק"א. צילום זאב שטרן
בית ספר פיק"א. צילום זאב שטרן

גם בבית הספר פיק"א: איום ההשבתה לא הוסר

לאחר שבעירייה הודיעו כי השיפוצים בבית הספר היסודי ממלכתי "פיק"א" נדחים בשנתיים, ועד ההורים מאמין שכעת הם משלמים את מחיר התנגדותם להצבת קרוואנים בתוך המוסד החינוכי שישמשו ילדים גנים חרדיים

פורסם בתאריך: 27.8.17 19:32

האם ב"פיק"א" שלמים מחיר על התנגדותם להצבת קרוואנים של עמותת החינוך החרדית הפרטית "בית יעקב" בשטח בית הספר היסודי ממלכתי? ייתכן מאוד. בוועד ההורים בבית הספר טוענים כי נודע להם שהעירייה החליטה לדחות את השיפוצים לשנת 2019 והם לא יתקיימו השנה כפי שהובטח לכאורה. לאור זאת, הם מזכירים כי איום בהשבתת בית הספר טרם הוסר. יותר מזה, הם מתכוונים לצאת למאבק חדש להחזרת מבנים שהופקעו בעבר מבית הספר ומועברים בניגוד לחוק לכאורה לחינוך החרדי הפרטי.

כזכור, לפני כשלושה שבועות חזרה בה העירייה מההחלטה להציב את הקרוואנים שהיו אמורים לשמש ככיתות גן ל-100 ילדים חרדים. ההחלטה התקבלה בשיתוף עם מנהלת בית הספר חרף התנגדות ההורים. במכתב שכתב מנכ"ל העירייה, יעקב ממן, אמר כי הוא מקבל את עמדת ההורים אולם הוסיף: "בעתיד, כל נושא תשתיות בית הספר יש להתנהל מול סמנכ"ל מינהל החינוך ומנהלת אגף חינוך יסודי". ההורים פירשו זאת כניצחון אך חששו כי מעתה כל ההבטחות לשיפוצים לא יתממשו.

לדברי ההורים דחיית השיפוצים הנוכחיים בשנתיים מנוגדת להבטחות שניתנו להם. לטענתם בפגישה שנערכה עם ראש העיר, איציק ברוורמן ב-3 באוגוסט הובטח להם כי העירייה תדאג בהקדם לקירוי מגרש הספורט וזאת בעקבות דוחות חמורים על הקרינה בהיקף החשיפה שיש לילדי בית הספר פיק"א לשמש. עוד הם אומרים כי הובטח להם להחליף את רצפת המגרש המוצף תמיד בימי החורף, לבנות מערכת ניקוז הולמת, להוסיף 10 תאי שירותים לאור גידול התלמידים בבית הספר והמחסור בתאים, להקים גינה בית ספרית, להוסיף עמדת המתנה מקורה להורים ולילדים בסמוך לשער הכניסה לבית הספר, לשתול צמחים ולקיים עבודות גינון קבועות ומתמשכות בשטח בית, לצבוע את הכיתות ולהרחיב את חדר המורים.

אם זה לא מספיק, לטענת ההורים, נודע להם על ידי גורמים עירוניים כי המבנים של השירות הפסיכולוגי ומת"י שעומדים להתפנות בעוד כחודש, לא יוחזרו לבית הספר ויעברו לטובת הגנים החרדים, צעד שהם לא מתכוונים להסכים לו. "משיחות שניהלנו עם בעלי המקצוע בשטח," אומרים ההורים. "המבנים הללו עתידים להינתן לעמותה פרטית של 'בית יעקב'. מעבר לכך, הוכנסו עוד שני קרוואנים לשטח זה, כך שצפויים להכנס כ-500 תלמידים בכל השטח במקום שהוא ישמש את בית הספר. לא ציפינו כי המבנים, לא רק שלא יוחזרו לבית הספר, אלא יועברו ללא הליך הקצאה מסודר לטובת החינוך החרדי".

חבר וועד אומר: "הכיתות הללו חשובות לנו כי אנחנו סובלים ממחסור בחדרי ספח כגון חדר מוסיקה, חדר מדעים וכדומה. חדרים אלו חיוניים לקיום שיגרת לימודים תקינה, ראויה ומשמעותית כפי שמתבקש מבית ספר שפועל ומחנך במאה ה-21. יש גם מחסור בשטחי חנייה לסגל בית הספר והם נאלצים לחפש בכל בוקר חנייה מחדש בתוך העומס התחבורתי שנוצר בשכונה. לאור המצב שנוצר, בכוונת ההורים לצאת בימים אלו למאבק על עתיד השכונה ובית הספר. המבנים נלקחו מאתנו בעבר ועכשיו אחרי שהם מתפנים, ההיגיון אומר שיחזרו אלינו ולא לתלמידים שמגיעים מחוץ לשכונה. אנחנו לא מתכוונים לפתוח את שנת הלימודים במצב הקיים במידה ותלמידי הגנים החרדים, ילמדו בשטח הצמוד לבית הספר ואשר מוגדר כשטח בית הספר. המבנים האלה הופקעו בעבר באופן חד צדדי מבית הספר וזה הזמן להחזיר אותם".

תגובת העירייה טרם התקבלה.

 

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. ישראל

    צריך להשבית בכל פ'ת את תחילת שנת הלימודים.
    לראש העיר אין מושג מה קורה בעירו.
    מדובר בבובה על חוט.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר