יועצי שינה במרכז. מאגר Shutterstock
יועצי שינה במרכז. מאגר Shutterstock

יועצות שינה במרכז: כך יעזרו יועצות השינה לפעוטות להירדם בלילה

הורים לתינוקות רכים מתמודדים עם חששות ואתגרים רבים כשהמרכזי בהם הוא מחסור מתמשך בשינה רצופה. תינוקות בחודשיהם הראשונים לחיים מתקשים להירגע בעצמם ולהיכנס באופן עצמאי למצב שינה. שוחחנו בנושא עם יועצי שינה ומדריכי הורים מובילים מאזור המרכז

2.1.19 08:43

חן טיסון מדריכת שפת התינוקות דנסטן ויועצת שינה 'מתחברים לקסם'

מזל טוב, נולד לכם בייבי חדש. ההתרגשות גדולה והשמחה רבה. אנחנו נלהבים מכל חיוך, הברה ותנועה אבל לא מעט הורים היו שמחים להבין יותר מה עובר על התינוק החדש שזה עתה נולד. הוא הרי לא יכול לדבר באופן ברור שיאפשר לנו להבין מה הוא רוצה וצריך. חן טיסון מדריכת שפת התינוקות ויועצת שינה גילתה את שפת התינוקות של דנסטן ובסדנאות אישיות, אינטרנטיות וקבוצתיות היא מסבירה להורים איך לחיות בתוך הורות שלווה ורגועה- כזאת שתאפשר לישון טוב בלילה.

חן היא אמא לשתי בנות וכבר לפני 12 שנים בהריון הראשון הבינה שמדובר בפלא וקסם של ממש. כאמא היא התחברה מיידית לקסם המופלא הזה והצליחה להקשיב לתינוקת שלה וליהנות מהאמהות במלוא עוצמתה. הניסיון האישי והרצון לסייע להורים לגלות את הקסם היו אלה שהביאו אותה להקים את 'מתחברים לקסם'. טיסון שמה בפרונט את שפת התינוקות ומלמדת הורים טרוטי עיניים להבין את תחושות, רצונות וצרכי תינוקם בצורה טובה יותר ומדויקת יותר.

מהי שפת התינוקות?

את שפת התינוקות יצרה מוזיקאית מחוננת בשם פריסיליה דנסטן. היא הצליחה לזהות בבכי של בנה חמישה צלילים ברורים אחרי מחקר של 10 שנים בהשתתפות של יותר מ- 1,000 תינוקות מרחבי העולם הגיעה דנסטן למסקנה שאלו הן חמש מילים שכל התינוקות משתמשים בהן כדי להביע את צרכיהם הבסיסיים. המילים מבוססות על רפלקסים של הגוף שאיתם התינוק נולד. כך למשל, כשתינוק רעב נוצר אצלו רפלקס המציצה, וכשנוסף לזה קול, זה תמיד יישמע כ”נה”. כשתינוק עייף, נוצר אצלו רפלקס הפיהוק, וכשנוסף לזה קול זה יישמע כ”אאו”. שפת התינוקות מאפשרת לזהות את צרכי התינוק שלנו ומאפשרת לנו להכין אותו לשינה טובה והירדמות במצב מיטבי יותר.

בסדנא חד פעמית- אישית או קבוצתית מלמדת טיסון את שפת התינוקות ומאפשרת להורים ללמוד ולהבין אותה. לאחר הסדנא זוכים ההורים לתמיכה וליווי צמוד ומקצועי של חן עד לנקודה שבה ההורים מרגישים שהם מדייקים, מבינים ויכולים לבד. אין ספק ששפת התינוקות היא שפה שתאפשר לכם ההורים להתחבר לתינוקכם, להבין את צרכיו וגם תאפשר לכם לישון בשקט בלילה.

חן טיסון, מתחברים לקסם-  הדרכת שפת התינוקות דנסטן, ליווי התפתחותי בייבי באלאנס וייעוץ שינה

טלפון: 054-7881883

קישורים לאתרים של חן טיסון, היכנסו ועקבו אחר הסדנאות הבאות איתה:

 www.chentison.com

https://chentis1.wixsite.com/sfat-hatinokot

חן טיסון

חן טיסון


אלה גרשטיין – יועצת שינה ואחות מוסמכת עם ניסיון של מעלה מ-30 שנה

אין הורה שלא מצפה בכיליון עיניים לקראת לידת תינוקו האהוב. חדר הילדים כבר מוכן מראש, הצעצועים כבר מסודרים על המדפים וההכנות האחרונות בשיאן. המחשבה על לחזור הביתה בידיים מלאות, להשכיב את המלאך במיטתו ולהסתכל עליו בהערצה בזמן שהוא ישן ממלאות את הלב בהתרגשות. אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד. רוב ההורים מוצאים את עצמם מסתובבים שעות עם הילד על הידיים במטרה להרגיע ולהרדים אותו. הלילות הופכים ללבנים והמחסור בשעות השינה מצטבר ומשפיע על כל בני המשפחה.

את התסכול הרב שחשים אותם הורים מכירה אלה גרשטיין מקרוב. כאמא שחוותה לילות ללא שינה עם בתה הבכורה במשך שלוש שנים, היא יודעת בדיוק מה עובר על ההורים שלא מצליחים לישון, ובמרבית המקרים לא מבינים למה. בעזרת שיטה ייחודית ועדינה מאוד שפיתחה, היא הצליחה לגרום לשני ילדיה הקטנים לישון כבר מהחודש הראשון, ומאז את השיטה הזו היא החליטה להעביר גם הלאה.

אלה גרשטיין היא אחות מוסמכת מזה 30 שנה ויועצת שינה לתינוקות וילדים עד גיל 5. במשך שנים עבדה כאחות בטיפת חלב ובמחלקת הפגייה ולמדה גם את תחום התזונה בילדים. במקביל, עברה הכשרות מקצועיות בתחום ייעוץ שינה והתפתחות תינוקות. בעזרת שילוב הכלים והטכניקות המיוחדות שצברה במהלך השנים ייסדה את 'שיטה עדינה ללא בכי', ומאז היא מלווה אלפי הורים מהארץ ומחו"ל באופן אישי ומאפשרת להם להפוך שינה של לילה שלם מחלום למציאות.

במה השיטה הייחודית שפיתחת שונה משיטות האחרות?

"כמי שחוותה את זה על בשרה אני מבינה קודם כל מאיזה בסיס אותם הורים ואותו ילד מתחילים. הראייה שלי שונה וההתייחסות שלי אישית יותר. על סמך הניסיון האישי שלי והידע המקצועי הרחב שלי פיתחתי כלים ושיטות שעובדות אחרת מייעוצי שינה סטנדרטיים. בייעוציים שלי אני שמה דגש על הדרגתיות והתקדמות בצעדים קטנים, בכדי שלא נגרום לתינוק או לילד לבכי ולתסכול".

מעטפת טיפולית –  תזונה, התפתחות ומצב בריאותי

גרשטיין לא ממהרת לייעץ כיצד להרדים את התינוק, היא ממהרת לבדוק מה בדיוק מפריע לו לישון ברוגע ואז מסבירה איך למנוע את הקושי. מאחר והיא מאמינה כי תזונה נכונה ושינה טובה הולכות יחד, היא מתייחסת להרגלי האכילה של הילד ובודקת האם הוא אוכל יותר מדי, האם הוא סובל מגזים, כאבי בטן, פליטות, אלרגיות, או במקרים קשים יותר האם הוא סובל מתת תזונה, בעיות בגדילה, בתנועה, במערכת העיכול או טונוס שרירים גבוה, ונותנת להורים הכוונה מקצועית בהתאם. מדובר בעצם באוכלוסיית תינוקות עם בעיות השינה הקשות ביותר לטיפול בתחום ייעוץ השינה, ואלה עושה זאת בהצלחה רבה.

אלה בתכנית הרדיו שלה – לילות שקטים ורגועים עם אלה גרשטיין

"טונוס שרירים גבוה גורם לגוף התינוק להיות בחוסר איזון", מסבירה אלה. "הילד נמצא כל הזמן במצב של החזקה ונוקשות, מה שגורם לו להיות מתוח ולא רגוע. הוא דרוך, לא נח ונמצא בתנועה מתמדת, וזה מקשה עליו להתרפק ולהירגע כדי להירדם. לכן, הפתרונות שאני נותנת להורים לא נועדו רק כדי להרגיע אותם שיהיה בסדר, אלא קודם לגלות את המקור של הבעיה, להצביע עליה ובעיקר לטפל בה ביסודיות. אני מאבחנת את הילד מכל הזוויות. מתמקדת לא רק במה שמפריע לו, אלא גם בוחנת את מערכת היחסים של ההורים עם הילד. אם אחד האבות מספר לי שהילד שלו בן השנתיים הוא היפראקטיבי ובגלל זה קשה לו להירדם, אני משיבה שעלינו לטפל בזה כבר עכשיו. אחרת, אותו ילד עלול לסבול מבעיות שינה הרבה יותר קשות ומבעיות התנהגות בעתיד. כבר מגיל ינקות עלינו לטפל בבעיה מהשורש".

איך מתקיים תהליך הייעוץ?

"על-מנת להגיע לשורש הבעיה אני מבקשת תחילה מההורים למלא שאלון. עם קבלת התשובות אני עולה מולם בשיחת וידאו פנים מול פנים, אם בוואטסאפ או בסקייפ, ולאט-לאט חושפת מה מקשה על הילד להירדם, מה גורם לו להתעורר בלילה ולמה היקיצה שלו מוקדמת. אני מלווה באופן אישי צעד אחר צעד את ההתקדמות של ההורים עם הילד ולא מרפה עד שאני מגיעה לשינה רגועה ושקטה".

כמו כן, מתמחה גרשטיין בילדים עם אתגרי שינה מורכבים וגדולים, שם הבעיות רחבות עוד יותר. היא מלמדת את ההורים כיצד להשכיב את הילד ולעזור לו הרפות את הגוף, מה שיבטיח שינה רציפה, איכותית ועמוקה.

אלה הייתה הראשונה, כבר לפני עשור, להבין את היתרונות של הטכנולוגיה שמאפשרות לה לשוחח באופן אישי עם הורים רבים מכל רחבי הארץ והעולם. ויעידו על כך אלפי המשפחות אותן ליוותה עם השנים. היא מאמינה שכל תינוק הוא בעל אישיות משל עצמו, גם אם הוא בן חודשים ספורים בלבד, ולכן כל ילד חייב לקבל פתרון המותאם לאופי שלו ולצרכים האישיים שלו. היא, כמובן, מודעת לעובדה כי בתהליך הזה לא רק הילד סובל, אלא גם ובעיקר ההורים. גם הם קמים בבוקר חסרי סבלנות, עייפים ומתוסכלים, מה שגורם ללחצים ומתחים רבים בהתנהלות היומיומית.

"אני מעניקה מעטפת שלמה של כלים מיוחדים שמאפשרים גם לילד וגם להורים לשפר את איכות חייהם ולחזור לשינה רגועה לאורך כל הלילה, כלים שיוציאו אותם ממצב של עייפות קיצונית וחוסר סבלנות. כל התהליך מתבצע בגישה עדינה, קשובה והדרגתית, בלי בכי, תוך שההורים עוטפים את הפעוט שלהם בחום ובאהבה, ובעזרת צעדים קטנים משנים את ההרגלים שלו. אני מאמינה בטיפול ייסודי ועמוק, ושמה דגש על כל התחומים בהם התמחיתי, אם בתזונה, התפתחות, הקלה על אי שקט, בעיות עיכול ועוד".

היכן ניתן ללמוד את שיטת אלה גרשטיין?

"בימים אלה אני עתידה לפתוח קורס ליועצות שינה המבוסס על המחקרים הרבים ועל השיטה יוצאת הדופן אותה פיתחתי. השיטה שלי מאפשרת להורים רבים להפוך שינה של לילה שלם מחלום למציאות, להחזיר להם את תחושת הביטחון והשקט הנפשי. מהניסיון שלי אני יודעת שאפשר אחרת ואני שמחה על הזכות שניתנה לי להעביר את המתנה הזו לכמה שיותר הורים".

פרטי התקשרות:

טלפון: 054-7201409
מעבר לאתר
עמוד הפייסבוק

אלה גרשטיין

אלה גרשטיין


הלוחשת לתינוקות – גילה פרץ

גילה פרץ, יועצת שינה מקצועית ומוסמכת, מסייעת להורים בכל הארץ להקנות הרגלי שינה עצמאית ומסודרת לתינוקות החל מגיל חמישה חודשים ועד חמש שנים, בהתמחות מיוחדת להורים לתאומים ושלישיות.

הורים העומדים בפני סיטואציה מורכבת וכמעט בלתי אפשרית של לילות ארוכים ללא שינה, וודאי יופתעו לגלות, כי הם אינם היחידים הצמאים לפתרונות השינה. גם רופאי ילדים ואנשי מקצוע אחרים בתחום בריאות הילד, מתמודדים עם סוגיות השינה מדי יום. למעשה, מחקרים שנעשו בתחום מראים, כי קרוב ל -25% מהילדים הצעירים חווים סוג של בעיית שינה שיכולה להשפיע באופן משמעותי על תיפקודם.

גילה פרץ, יועצת מומחית להקניית הרגלי שינה עצמאיים ונכונים לתינוקות ופעוטות, היא אחת היועצות המובילות בתחום בישראל, ואף ברחבי העולם. גילה עוסקת בתחום הליווי והייעוץ להורים מזה 11 שנים. היא החלה את דרכה בלימוד עיסוי תינוקות ומשם הרחיבה את לימודיה ללווי אמהות לאחר הלידה, עסקה בהנחיית קבוצות אמהות, ובוגרת מכון וינגייט בלווי התפתחותי. "לתחום ייעוץ השינה הגעתי בעת שזיהיתי את המצוקה הגדולה של ההורים שחווים לילות בלתי נגמרים ללא שינה, המשפיעים על כל היבט בחייהם". היא אומרת.

ללמד תינוקות להירדם באופן עצמאי

"לתינוקות שאך נולדים, אין את היכולת להירדם באופן עצמאי". מסבירה גילה "זה עניין פיזיולוגי הקשור להפרשת הורמון השינה", כאשר בגילאים הצעירים בחודשים הראשונים לחיי התינוק, אין הפרשה מספקת של הורמון זה ולכן הוא מתקשה להירדם בעצמו וזקוק לעזרה. במקרים רבים, זה הופך לסיוט עבור ההורים כאשר התלות של התינוק בעזרה להירדם, ממשיכה לגילאים המאוחרים יותר. זה המקום בו אני נכנסת ומדריכה את ההורים בהדרגה, כיצד לעזור לתינוק לנתק את התלות ולהצליח להירדם בעצמו".

הלוחשת לתינוקות - גילה פרץ

הלוחשת לתינוקות – גילה פרץ

באיזה גיל התינוק אמור להצליח להירדם לבד, מבחינה פיזיולוגית?

"בדרך כלל, בסביבות גיל חמישה חודשים, התינוק יכול להרגיע את עצמו לבד ולהיכנס באופן טבעי למצב של שינה. העניין הוא, שהוא התרגל בינתיים להורים שמסייעים לו להירגע, ולכן צריך לבצע תהליכים הדרגתיים ועדינים, שיאפשרו לו להתנתק מהתלות הזו. אני מלמדת את התינוק (ואת הוריו) כיצד להרגיע את עצמו ואז גם הוא וגם ההורים חוזרים לישון באופן נורמלי. ללמד תינוק לישון זו הקלה ואיכות חיים לכל המשפחה".

כיצד משפיעים הלילות ללא השינה על איכות חייהם של ההורים?

"הורים נמצאים במצוקה גדולה מאוד כאשר הם חווים לילות תמידיים ללא שינה מסודרת. אחד הקשיים הגדולים בהורות הם לילות עם הרבה התעוררויות. הורים מתנהלים בעייפות גדולה מאוד שפוגעת ביכולת שלהם לתפקד בדברים נוספים מלבד ההורות עצמה. כגון: העבודה, הזוגיות, הטיפול ביתר הילדים בבית ולבסוף, גם בתינוק עצמו. הורים עייפים הם באופן טבעי פחות סבלניים ופחות רגועים, וגם התינוק עייף ולא נעים לו, הוא בוכה יותר וחשוף יותר למחלות בשל מערכת החיסון שנחלשת כתוצאה משינה לא סדירה. אין ספק שיש להסדיר את השינה וכמה שיותר מהר, עבור כל הנוגעים בדבר".

מהי המומחיות שלך בנושא הלווי והייעוץ להורים לתאומים?

"כאם לתאומים בעצמי שמבינה את מורכבות העניין, הרחבתי את הלימודים כשהתחלתי לעבוד כיועצת שינה והתמקדתי בעבודה עם הורים לתאומים. במקרה של תאומים, כמובן שבעיות חוסר השינה גדולות יותר, וכשאני מבצעת ייעוצי שינה אני מביאה את ארגז הכלים הגדול שצברתי גם בתחום התאומים והשלישיות ואני בין הראשונות בארץ שלמדה ועסקה בתחום. המומחיות שלי בנושא תאומים חשובה מאוד. לתפישתי, יועצת שאינה מכירה את המורכבות של ההורות לתאומים על האתגרים שיש בה, תתקשה לספק פתרונות יעודיים לנושא, כך שההורים ירגישו שבאמת הבינו אותם עד הסוף. יש חשיבות גם לניסיון האישי, כאם לתאומים שחוותה את הלילות המורכבים הללו ואת השפעותיהם. לגדל שני תינוקות שיושבים על אותה משבצת התפתחותית זה יוצר סיטואציות שהורים לילדים שנולדו אחד אחרי השני, פחות מכירים.  אני מספקת להורים לתאומים כלים להבין ולטפל בכל תינוק באופן ספציפי ולא כיחידה אחת. להבחין במה כל תינוק זקוק ולמה הוא צריך לפני השינה ובמהלכה, לא רק בלילה, גם בשעות היום.  אני מספקת ערך מוסף חיוני מאוד להורים לתאומים ושלישיות, כי הורות כזו היא מורכבת ושונה".

כיצד מתבצע תהליך ייעוץ השינה לתינוקות?

"אני עובדת בשיטה שנקראת "לילה טוב", הכוללת שני אלמנטים עיקריים: תהליך לימוד הדרגתי שמלמד את התינוק להרגיע את עצמו ולהירדם לבד (ולא שנרדם כי הוא התייאש מכך שלא ניגשים אליו), וכן התמודדות עם הבכי של התינוק ולאפשר לו להבין שיש מישהו שנמצא איתו כל הזמן ושהוא לא לבד.

התהליך בנוי כך שאני מגיעה להורים לפגישת אבחון ראשונה נפגשת עם ההורים בביתם או בסקייפ. אני יושבת איתם ומתשאלת אותם, לומדת איך הדברים מתנהלים אצלם בבית ומתוך זה אני מבינה את הקשיים ומאתרת את "הבאגים" בהתנהלות השינה. על סמך התשובות אני בונה להם תכנית עבודה אישית להם ולתינוקות שלהם ומסבירה להם את עיקרי התכנית. מהנקודה הזו הם יוצאים לדרך ומיישמים את תכנית העבודה בעצמם, כאשר אני מלווה אותם מדי יום בטלפון ובמייל בסקייפ. אני מספקת שני סוגי תמיכה: תמיכה טכנית לדבקות ביעדי לעקרונות התכנית, וכן תמיכה רגשית להורים העייפים והמודאגים. חשוב להבין כי, הקשיים של ההורים יושבים בעיקר על קשיים רגשיים שלהם ולכן חשובה התמיכה הזו חשובה ביותר . ההצלחה הגדולה של התהליכים מבוססת על הלווי ועל היכולת לקבל בכל שלב הדרכה מותאמת למה שקורה בבית כי כשיוצאים לדרך יש סיטואציות חדשות שההורים לא נתקלו בהן לפני כן וצריך לתת פתרונות וידע בכל סיטואציה. כמובן, שאם אני מזהה בשיחה הראשונה שהתינוק סובל מבעיה התפתחותית או רפואית ולכן מתקשה לישון, אני מיד אפנה לגורמי המקצוע המתאימים".

גילה פרץ מספקת הדרכה ולווי שינה לתינוקות בכל רחבי הארץ וכן מעבר לים. במקרים בהם היא אינה יכולה להגיע פיזית למקום בשל המרחק, הייעוץ נעשה טלפונית ודרך הסקייפ. כמו כן, מספקת גילה אחריות למשך שנה עבור התהליך כך שההורים יכולים לפנות בכל עת ולקבל סיוע נוסף".

מעבר לאתר

בסימן תאומים

טלפון : 054-6805034

הלוחשת לתינוקות – גילה פרץ


ליאן בודאגה בן חביב יועצת שינה בכירה – מומחית לגיל הרך

ההתרגשות המלווה את כניסתו של תינוק חדש למשפחה מגיעה יחד עם חששות, דאגות והבנה שהאוצר הזה כאן לכל החיים. לאורך כל ההיריון עולות אין ספור שאלות על ההורים שנהיה, כיצד נגדל את הילד, איך נבטיח שלא יחסר לו דבר ומה עוד אנחנו יכולים לעשות כדי להפוך אותו למאושר עלי אדמות? אבל על שאלה אחת הורים רבים נוטים לדלג – איך נדאג שהילד ישן לאורך כל הלילה? שאלה שליאן בודאגה בן חביב יודעת שיום אחד תדיר שינה מעיניהם של ההורים. שאלה שהתשובה שלה נמצאת במרחק שיחת טלפון אחת.

כבר יותר מ-15 שנה שליאן עוסקת בחינוך לגיל הרך. היא בעלת תואר שני בחינוך, יועצת שינה בכירה, יועצת זוגית ומשפחתית, מנחת הורים, מדריכת שפת התינוקות של דאנסטן, יועצת ומדריכה פדגוגית בגני ילדים. הניסיון העשיר שלה הוביל אותה לחקור ולהתמחות בין היתר בבעיה שמטרידה את רוב ההורים לילדים צעירים – חוסר שינה של תינוקות וילדים. או במילים אחרות, מי המציא את המשפט "לישון כמו תינוק?", האם היו לו ילדים? האם הוא ידע שזוהי אחת הבעיות הקשות ביותר שהורים מתמודדים איתה?

אחרי שחקרה את תחום השינה לאורכו, לעומקו ולרוחבו פיתחה ליאן טכניקות רבות שבעזרתן היא מובילה תינוקות, ילדים והורים רבים לשינה רצופה ואיכותית. ליאן מתחברת לכל הורה באשר הוא ולגישתו הייחודית ומוצאת את הפתרון הנכון עבור כל משפחה ומשפחה.

הורות בתבונה

כשמדובר בתינוקות מגילאי לידה ועד 5 חודשים נעזרת ליאן בשפת התינוקות של דאנסטן. את השפה גילתה פרסיליה דאנסטן שהצליחה לזהות בבכי של תינוקה חמישה צלילים ברורים שחזרו על עצמם בצורה עקבית בתגובה לרפלקסים של רעב, עייפות, גזים עליונים ותחתונים וחוסר נוחות. מדובר בשפה אוניברסאלית שנחקרה מדעית ומתאימה לכל התינוקות בעולם. על-מנת ללמוד את השפה ממליצה ליאן להגיע לסדנה עוד לפני הלידה, כך יכולים ההורים להתאמן וללמוד את השפה עוד בטרם תינוקם נולד. וכאשר התינוק יגיע, הם כבר ידעו בדיוק מה הוא אומר, הרבה לפני שהוא ילמד להגיד 'אבא' ו-'אמא'.

מניסיונה של ליאן, מרבית הפניות מגיעות מהורים אחרי כמה חודשים נטולי שינה ועם מטען כבד של עצבים, חוסר אונים ורגשות אשם. הורים רבים נמנעים מלהגיע לייעוץ שינה משום שהם טועים לחשוב שזה אומר לגרור לילות שלמים של בכי והתעלמות מהילד. ייעוץ שינה נכון אמור לתת מענה לבכי וללמד את הילד, בצורה נעימה עד כמה שניתן, לבטוח בעצמו ולהירדם בצורה עצמאית וכן לישון ברצף כל הלילה. כמובן שלכל גיל יש את הציפיות המציאותיות שלו מבחינת אופן ההירדמות וכמות השינה, וליאן מתאימה את המטרות ליכולתו של הילד מבחינה רגשית ופיזיולוגית.

"לא פעם אני מגלה שהורים מפחדים לתת לילד לבכות ובמשך שעות מחזיקים אותו על הידיים בתקווה שיירגע", מספרת ליאן. "מצד שני, יש הורים שמאמינים שבכי ולילות ללא שינה הם חלק בלתי נפרד מהחודשים הראשונים של התינוק. לעיתים הורים לא מזהים את הצורך של הילד ומטפלים בו דווקא בצורה שעלולה להגביר את הבכי, ואת התסכול של הילד ושלהם. כשאני פוגשת אותם אני לא שופטת אותם, אלא מראה להם שהם רק צריכים למצוא את החיבור הנכון לדרך המתאימה להם ולהתמיד בה. במקום להיות קורבן של הנסיבות אני מלמדת את ההורים לשלוט בנסיבות ולנהל אותן, תוך שימוש בהמון רגישות לתינוקם או לילדם".

תהליך הפנייה אל ליאן מתחיל במילוי שאלון במייל ובפגישה בת שעה וחצי -שעתיים, במהלכם היא מגלה את כל הסיבות העלולות להפריע לתינוק או לילד להירדם בלילה ולישון ברצף עד הבוקר. היא בוחנת את  כל הגורמים שמשפיעים על השינה של התינוק או הילד ובהתאם לכך בונה תכנית לשינוי הרגלי השינה ונותנת מענה מותאם לכל משפחה ומשפחה.

בפגישה היא מסבירה להורים את הגורמים לבעיות השינה ומציעה להם תכנית או שתיים לשינוי הרגלי השינה, מתוכן בוחרים ההורים את התוכנית המתאימה להם ביותר. לאחר הפגישה מלווה ליאן את ההורים טלפונית ותומכת בהם לאורך כל הדרך, עד להשגת התוצאות הרצויות. במקרים בהם הפניות מתבצעות מכל רחבי הארץ ואף מחו"ל, היא תבקש מההורים לצלם את סביבת השינה של התינוק ותייעץ דרך הטלפון או הסקייפ. בכל מקרה היא לא תשאיר את ההורים לבד ללא תמיכה מלאה.

הורים כותבים לליאן

הורים כותבים לליאן

הורים כותבים לליאן

"בייעוצי השינה אני דואגת להתאים את השיטה לכל משפחה על-פי הגישה ההורית שלה. אני, אישית, מאמינה שאם מבינים מה הילד צריך ונותנים לו מענה לכך, אין כל סיבה שהוא יבכה ארוכות ויתנגד", מסבירה ליאן. "יתרה מזאת, אצל תינוקות מתחת לגיל 4 חודשים, ברגע שההורים מזהים את הצלילים שבוקעים מפיו של התינוק ויודעים לטפל בו בהתאם, כל הבית נרגע. התינוק מקבל מענה מדויק והופך להיות רגוע יותר, ההורים מרגישים בטוחים בעצמם, רגועים ואף פנויים לחזק את הזוגיות שהתערערה בעקבות הלידה. ובעיקר, מבינים שאפשר גם אחרת".

המטרה העומדת לנגד עיניה של ליאן היא להעצים את הילד ולגרום לו להאמין בעצמו שהוא יכול להירדם בצורה עצמאית, ללא פחד וחרדה וללא תלות בהורים. התהליך מתבצע בהדרגה ולכן חשוב לה ליצור את השינוי בצורה אחראית, נעימה, המותאמת לגיל הילד ולשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, תוך רגישות מקסימאלית והמון חום ואהבה. "אני נותנת להורים תחושת מוגנות, אני מלווה אותם בצורה מכילה ומקצועית. אני מרגישה לאורך כל הדרך את המקום בו הם נמצאים ובודקת כל הזמן מה נכון להם ומה לא. אין שום לחץ או דד ליין לעמוד בהם, אני פשוט מתחברת למה שנכון. הליווי הוא יום יומי וללא הגבלת זמן, במסגרתו אני גם נותנת הדרכת הורים כחלק מהשירות וכחלק בלתי נפרד מהפתרון. גם במקרים בהם לאחר השלמת התהליך יצוצו לפתע שאלות או קשיים, אני עדיין אהיה במרחק שיחת טלפון אחת".

לפרטים נוספים ניתן לפנות לליאן בודאגה בן חביב בטלפון: 052-6203221, באתר או בפייסבוק 'הורות בתבונה'

ליאן בודאגה בן חביב. קרדיט צילום: גליה חרמון

ליאן בודאגה בן חביב. קרדיט צילום: גליה חרמון

 

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר