מטפלים לגוף ולנפש במרכז. תמונה ממאגר Shutterstock
מטפלים לגוף ולנפש במרכז. תמונה ממאגר Shutterstock

מטפלי גוף- נפש במרכז

המודעות הרבה לשמירה על בריאותנו עולה. לתחושות ולהרגשה שלנו השפעה מכרעת על בריאות גופנו. כיום מוצעים מגוון טיפולים המשלבים התייחסות לגוף ולנפש גם יחד. מטפלי גוף- נפש במרכז

28.1.19 11:34

אשר אדלשטיין, מאזן גוף ונפש

לא מעט בעיות מקשות עלינו בחיי היום יום- דאגות, לחצים, מתחים וחרדות הם רק חלק מהגורמים שמשפיעים על ההרגשה הכללית ועל התפקוד שלנו. זה לא סוד שגופנו הוא בעצם כלי העבודה שלנו. המרוץ היום יומי אחר משימות החיים גורם לנו, לעיתים, לשכוח את עצמנו ואת גופנו. לשמירה על גוף בריא ישנה חשיבות רבה. הגוף והנפש הולכים יד ביד ועובדים יחד. כאשר הם עובדים יחד בהרמוניה מתגברת הבריאות ותחושת הרווחה הנפשית. ולכן חשוב לבצע עבודה משולבת של גוף ונפש.

אשר אדלשטיין הוא מאזן גוף ונפש. בטיפולים אותם הוא מבצע בקליניקות בתל אביב ונס ציונה, מקפיד אשר להתייחס לגוף ולנפש גם יחד. לדבריו, גוף ונפש הם פשוט ביטוי שונה של העצמי שלנו והם משפיעים ומושפעים אחד מהשני. אדלשטיין עוסק בפסיכותרפיה גופנית – שיטה המושתתת על הקשר בין הגוף לנפש. זוהי שיטת טיפול נפשי, שבה מתקיימת עבודה משולבת של שיחות ומענה רגשי וקוגניטיבי בשילוב התייחסות לגוף, לתנועה ולנשימה. בפסיכותרפיה הגופנית הגישה הוליסטית ועל פיה קיים קשר הדוק בין הגוף והנפש ומדובר במערכת אחת. לכן בטכניקת הטיפול בפסיכותרפיה הטיפול משלב בין השניים. ומכיוון שמשלבים בין הגוף והנפש מתאפשר טיפול שלם, אפקטיבי ומדויק במיוחד.

כמאזן גוף ונפש וכמומחה העוסק בפסיכותרפיה גופנית מסביר אדלשטיין שניתן לטפל במגוון רחב של מצוקות רגשיות ונפשיות. בין השאר בדיכאונות, חרדות, קשיים חברתיים, טראומות וכיו"ב. הטיפול משלב שיחות ותמיכה רגשית יחד עם עבודת מגע והפעלת הגוף. מטרת הטיפול בפסיכותרפיה גופנית הינה לסייע למטופל להתמודד באופן מיטבי עם קשייו. וזאת באמצעות שחרור הקיבעונות הרגשיים והגופניים, יחד עם יצירת קשר טיפולי מיטיב ומכיל.

אשר אדלשטיין בטיפול

אשר אדלשטיין בטיפול. אילוסטרציה

כך למשל, במקרה של מטופל הסובל מביטחון עצמי נמוך. הטיפול יתמקד גם בשיחה אבל גם בעבודה על יציבה גופנית בוטחת יותר. ובחקירת הפער בין תנוחת הגוף המכונס והחושש לבין תנוחת הגוף הבטוח והפתוח לעולם. דווקא מתוך עבודה גופנית שכזו יצופו הרגשות ותתאפשר למטופל התבוננות פנימית עמוקה. ביחד עם המטפל. ועל ידי זה יתחיל השינוי לטובה. חשוב לציין שכמו בכל טיפול מקצועי ורציני, אין כאן פתרונות קסם. ניתן לעבוד על טיפול קצר מועד אבל לרוב מדובר בטיפול שנמשך כשנה בממוצע. אדלשטיין מטפל בכל הגילאים אך מתמקד בעיקר בטיפול בילדים ובמתבגרים.

מדוע בחרת להתמקד בטיפול בילדים ובמתבגרים?

בעברי עבדתי שנים רבות עם ילדים ונוער מכל הסוגים. מנוער נורמטיבי דרך נוער במצבי סיכון ועד לנערים ונערות מתחום בריאות הנפש. וזאת במסגרת תפקידי השונים בתחום החינוך הבלתי פורמאלי. בזכות זה קל לי מאוד להבין ולתקשר איתם לעומק ולהגיע עימם ליחסי אימון. ומכאן הדרך לטיפול מיטיב כבר פתוחה. בעיני זו זכות מיוחדת לסייע במצוקות דווקא בגילאים הללו. לפני שהמצוקות מתקבעות ועוברות הלאה, לחיים הבוגרים. וגורמות לשנים ארוכות של סבל מיותר, שניתן למנוע.

אשר אדלשטיין, פסיכותרפיסט גופני מאזן גוף ונפש
מנחם בגין 51, תל אביב
השייטת 4, נס ציונה
טלפון: 054-2204215

אשר אדלשטיין

אשר אדלשטיין


"התדר הנכון" עם אסתר קסוביץ' – להתחבר לתדר החיים ולשמחה באמצעות תנועה

עוד מימי קדם ותרבויות עתיקות, תנועה הייתה שפה בפני עצמה, אנרגיה שעוברת ללא מילים ומאפשרת ריפוי, שחרור וחיוניות. זה לא סוד שבתרבות המערבית בה אנו חיים, הטכנולוגיה משאירה מעט מקום לתנועה הטבעית של הגוף. ההתניות החברתיות הפכו אותנו מלאי ביקורת ושיפוטיות כשהראש הפך להיות המוביל בזמן שהנפש נשארה מאחור. הניתוק יצר חוויה של התרחקות מאמת פנימית, העדר שמחה וחיים בלתי מספקים.

בדיוק בשביל זה, יצרה אסתר קסוביץ' (57), מרחב תנועה קסום בשם "התדר הנכון". זהו מרחב בטוח המאפשר גילוי וחיבור לתדר החיים והחופש דרך תנועה וריקוד. אל "התדר הנכון" מוזמנים כל אלו בעלי הסקרנות הפנימית לחקור, לגלות ולמצוא עוד שמחת החיים. צורת הנחייתה של אסתר מעודדת את המשתתפים לאותנטיות מרבית מתוך אמונה שההתרחבות טמונה בחיבור אל מי שאנחנו באמת. "דרך המפגש עם המוזיקה וההתבוננות העצמית כל אחד יכול להתחבר לתדר המדויק עבורו ולחיות חיים מלאים באנרגיה ושמחה", משתפת אסתר. "המרחב מאפשר להיות מי שאנחנו ללא השוואות ושפיטה, וכך התנועה מתרחשת מעצמה".

אסתר עוסקת בעבודה התפתחותית של גוף ונפש במשך שנים רבות. במשך חייה הוכשרה בפיזיותרפיה, נוירו-פידבק, הנחיית קבוצות והתמקדות. את מרחב התדר הנכון אסתר יצרה לפני כחמש שנים מתוך אהבה ותשוקה לחוויית השחרור הגלומה בתנועה חופשית.


 

איך הכל התחיל? 

"במהלך חיי התנסתי בסגנונות שונים של ריקוד ועם זאת משהו בתוך גופי לא הרגיש מדויק וביקש תמהיל נכון יותר לעצמו. מתוך החוויה והחקירה האישית שלי, נוצר התדר הנכון. רציתי ליצור מרחב תומך שיאפשר לכל אדם עם או בלי רקע בריקוד לחוות את ההתעלות הפלאית בתנועה חופשית- כשהגוף, הנפש, הרגש והנשמה מבעבעים להם יחדיו".

מה קורה במרחב של "התדר הנכון"? 

"מפגשי התדר הנכון נפתחים בהאטת הקצב ומעבר הדרגתי משטף המחשבות למימד חוויתי", מספרת אסתר. "ההנחיה גמישה ומעודדת כל אחד להישאר מחובר לקול הפנימי שלו ולאפשר לתנועה טבעית וספונטנית להיווצר. התהליך נע בקלילות בין חיבור לעצמנו לעבודה עם אחרים במגוון התנסויות של תנועה, ריקוד ומשחק, ומייצר מפגשים טבעיים ומעוררי שמחה והשראה".

אסתר קסוביץ'. צילום: נטלי (מדיה, צילום ותקשורת שיווקית Charisma Pixel).

אסתר קסוביץ'. צילום: נטלי (מדיה, צילום ותקשורת שיווקית Charisma Pixel).

איך החוויה משפיעה על חיי היום יום?

"גם אם כואב לנו, או שאנחנו מרגישים פחות טוב עם עצמנו,  ברגע שאנחנו מאפשרים לתנועה לקרות מעצמה בלי מאמץ, אנחנו מתחברים לתדר הנכון שלנו. לכל אחד מאיתנו יש תבונה פנימית קסומה וכשאנחנו מוכנים להקשיב ולתת לה מרחב אנחנו נמצאים במיטבנו.  גילוי התדר הפנימי המדויק דרך התנועה מוביל אותנו למסע של חופש, יצירתיות וספונטניות. במרחב המשתתפים מקבלים כלים מעשיים להגברת החוויה והשמחה בחיי היום יום, וכך לומדים להתחבר לאהבה ולחופש הפנימי ולהשתמש באותו התדר בחיי היום יום".

איפה זה קורה?

פעילות התדר הנכון מתקיימת כל שבת שנייה, בת״א, בין השעות 10:30-13:00 בדוג׳ו האינטגרלי לאייקידו, ברחוב האחים מסלאויטה 7 (קומה אחרונה). יש להירשם ולתאם מראש כי המקומות מוגבלים לכ-35 אנשים. לידיעתכם, בקרוב תיפתח גם קבוצת בוקר של כשעתיים למפגשי התדר הנכון.

פרטי התקשרות:

054-2056025

כתובת מייל

דף פייסבוק של התדר הנכון וגם דף הקבוצה של חובבי התדר הנכון

 

התדר הנכון. צילום: נטלי (מדיה, צילום ותקשורת שיווקית Charisma Pixel).

התדר הנכון. צילום: נטלי (מדיה, צילום ותקשורת שיווקית Charisma Pixel).

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר