הרמת חזה ללא שתלים. תמונה ממאגר Shutterstock

הרמת חזה ללא שתלים במרכז: השד לא כל כך נורא

נשים רבות מתמודדות עם צניחת שדיים שפוגעת בביטחון העצמי שלהן ובתחושת הנשיות. אם עד כה התפיסה הרווחת הייתה הכנסת שתלים למראה אחיד, שיטה ייחודית מציעה מהפך - הרמת חזה ללא שתלים

פורסם בתאריך: 27.3.19 21:21

אסטרה מדיקל

השינויים ההורמונליים, הגנטיקה, הזדקנות העור, הריונות. קיימות אין ספור סיבות שמובילות לשד נפול אצל נשים ולפגיעה באיכות החיים. 'אסטרה מדיקל' מציעה פתרון מהפכני אחד – הרמת חזה ללא שתלים. והתוצאה? חזה מלא ואסתטי במראה טבעי

צניחת שד היא לא רק בעיה פיזית ממנה סובלות נשים רבות, היא משפיעה גם על הביטחון העצמי שלהן ואיכות חייהן. מדובר באיבר הרגיש והנשי ביותר שנתון לשינויים הפיזיולוגיים שעובר הגוף עם השנים. אולם, בעוד לא ניתן לעצור את דרכו של הטבע, ב'אסטרה מדיקל', בראשות ד"ר ביאנקה רוזנברג, נלחמים בתוצאות שהוא מביא עמו בשיטה מהפכנית וייחודית – הרמת חזה ללא שתלים.

נשים המגיעות למנתחים כירורגיים פלסטיים במטרה להגשים את חלומן לחזה עגול ואסתטי, במרבית המקרים מציעים להן הכנסת שתלים שיתנו לחזה צורה שווה. לדבריה של ד"ר רוזנברג, מדובר בדעה רווחת ולא פעם מוטעית, היות ורופאים רבים שרואים שד נפול, שטוח, ללא צורה וריקני מציעים את השתלים כפתרון קל יחסית, אך לא תמיד מתחשבים בגודל השד, בנסיבות שהביאו לנראות שלו או ברצון המטופלת.

בל נשכח גם את הסיכונים והחסרונות שמביא איתו הכנסת גוף זר. השתל אומנם ממלא את החלק העליון, אך מפיל יותר את החלק התחתון, כך שבסופו של דבר יש צורך גם בהרמה בנוסף להגדלה (כולל הצלקות שמתווספות לכך). אותו גודל הוא לעיתים כבד, לא נוח, לא קליל ולא אסתטי, ולרוב לא מה שהאישה רוצה לשדר. כמו כן, ישנו חיסרון רפואי מאחר ומחקרים מצאו כי קיים קשר ישיר בין שתלי סיליקון ללימפומה באחוזים נמוכים מהמקרים. בנוסף, ישנו צורך בניתוחים חוזרים במידה והשתל לא יושב במקום הנכון או שהקופסית גורמת לחזה להתקשות.

המסקנה אליה הגיעה ד"ר רוזנברג, היא שעל המנתחים הפלסטיים לעשות כל מאמץ לנצל את מה שקיים אצל האישה, בעיקר כל עוד הוא קיים, "בספרות הרפואית הרמת חזה מתוארת כאשר החלק העליון מתרוקן בגלל כוח הכבידה", מסבירה ד"ר רוזנברג. "מה שהיה נהוג עד עכשיו הוא לתפור מהעור חזייה, אבל העור שלנו הוא אלסטי ולאורך זמן הוא לא מתגבר על הגרביטציה, וכאשר מכניסים שתל הוא הופך את החזה לעוד יותר כבד. בהתחלה זה נראה בסדר, אך עם הזמן זה מושך את העור כלפי מטה והחלק העליון מתרוקן שוב. אנחנו שאלנו את עצמנו מה האלטרנטיבה? איך לא נזיק לשד ועם זאת נשאיר אותו קבוע גם ברבות השנים? ופיתחנו את השיטה הייחודית".

ד"ר ביאנקה רוזנברג. קרדיט צילום: גיא גלעד

ד"ר ביאנקה רוזנברג. קרדיט צילום: גיא גלעד

מחזירים עטרה ליושנה

השיטה של ד"ר רוזנברג לוקחת בחשבון את הנפח שכבר קיים בשדיים ובעצם משמרת אותו. בשיטה שפיתחה הניתוח מתחיל כקילוף שטחי של העור, הרמת העור בחלק הפנימי של השד ותפירת מעטפת השד לשריר בעזרת ארבעה-חמישה תפרים. החזה יושב בחלק העליון שלו על השריר ובעצם נשאר מקובע אליו. לאחר מכן, העיצוב עצמו של השד הוא בעזרת המעטפת של החזה כלפי חוץ המכוסה על-ידי העור. השיטה נותנת לחזה צורה יפה ועגולה, מבלי לחדור יותר מדי פנימה, מבלי לחתוך שום חלק נחוץ ומבלי לנתק אותו מצינורות החלב. גם לאחר שנה-שנתיים שבהן קיימת צניחה קלה של העור, החלק העליון נשאר מלא.

"כשהמטופלות מגיעות אלינו לקליניקה אנחנו מנסים להבין ולהתחשב קודם כל ברצונות שלהן. לאחר מכן אנחנו בוחנים את המצב הפיזי הקיים ואת הניסיון המקצועי הגדול שלנו בטכניקות שקיימות ומשלבים אותם לכדי תוצאה אחת מנצחת", מספרת ד"ר רוזנברג. "בשיטה הייחודית שפיתחנו אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שלפציינטית יש את הגודל של השד הנכון אבל הוא לא נמצא בגובה המתאים. הטכניקה שלנו מאפשרת לתפור מהעור של הפציינטית חזייה חדשה ולמקם את הקונוס של השד במקום הרבה יותר גבוה על-ידי תפרים לשריר. זה נותן צורה אסתטית, במיוחד בתופעה שנקראת שדיים צינוריים. אלה שדיים שנראים כמו צינור שהרווח בין שד אחד לשני הוא גדול, מה שמשאיר בית חזה מאוד רחב ולא יפה. זה פוגע באיכות החיים, בביטחון העצמי ובמערכות היחסים".

סניף ת"א. קרדיט צילום: צוות הסניף של אסטרה

סניף ת"א. קרדיט צילום: צוות הסניף של אסטרה

השיטה אותה פיתחה ד"ר רוזנברג מתאימה למרבית הנשים הסובלות מחזה נפול, גם למי שאין מספיק שומן בשדיים עצמם וגם למי שעברה ניתוח פלסטי עם שתלים שעם הזמן משכו את השד למטה. מאחר ומדובר באיבר רגיש רוב הניתוחים יתבצעו בהרדמה מלאה. לאחר כמה שעות בלבד המטופלות משוחררות לביתן ללא נקזים, ללא כאבים ועם צלקות שכמעט ואינן נראות, "הצלקות הן פונקציה של כמות העור שעלינו להוציא כדי לקבל חזייה יפה. זו יכולה להיות צלקת ורודה שבקושי נראית מסביב לפיטמה ועד לצלקת לולי-פופ (סוכרייה על מקל) שהיא עדינה מאוד ומקבלת את הצבע של העור. בתור אישה וכירורגית הצורה של השד המתקבלת בסוף גוברת על הצלקת. השד הוא איבר כל-כך יפה והפיסול הוא אלגנטי מאוד וזו בעצם המטרה שלנו".

ד"ר רוזנברג היא מנתחת פלסטית, בעלת ניסיון של למעלה מ-36 שנה בכירורגיה פלסטית וחברה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מזה שנים רבות. ב-30 השנים האחרונות עוסקת ד"ר רוזנברג בכירורגיה אסתטית. בתחומים אלו היא נחשבת כפורצת דרך בעיקר בניתוחי שדיים. המרכז 'אסטרה מדיקל' שבראשותה, מציע את המגוון הרחב והמושלם ביותר לפתרונות בתחום הכירורגיה הפלסטית בזכות נבחרת של כירורגיים פלסטיים מנוסים ומקצועיים, בעלי התמחויות ומיומנויות מתקדמות ללא פשרות. כולם חרטו על דיגלם מתן שירות איכותי ויוצא דופן, המותאם באופן אישי לכל מטופל, תוך דגש על הקשבה, אמפתיה, סבלנות ודיסקרטיות מלאה.

לדבריה של ד"ר רוזנברג, החלק המהנה ביותר במקצוע שלה הוא התגובות של הלקוחות שמסתכמות לרוב במילה אחת – וואו, "אני רואה אותן נכנסות לקליניקה עם גב ישר וחיוך. הן מספרות לי שבפעם הראשונה הן הלכו לים עם בגד ים משולשים. גברים מספרים לי שהם נזכרו באישה שהכירו לפני 50 שנה. הרבה פעמים הן מודות שהצלנו להן את החיים, את האינטימיות ובעיקר את הנשיות, ואין סיפוק גדול יותר מזה".

סניף תל-אביב: רמת החייל, רח' הברזל 19, כניסה סי קומה ב'. ניתן ליצור קשר בטלפון: 1-800-800-806, בפקס: 03-5359015 או במייל: [email protected].

וסניף ירושלים: רח' דרך חברון 101, בית הנציב, כניסה A. ניתן ליצור קשר בטלפון: 02-5368000, בפקס: 02-5368001.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר 'אסטרה מדיקל'

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר