מטפלים סיניים במרכז. תמונה ממאגר Shutterstock

טיפול ברפואה סינית במרכז

בעיות בעיכול, מיגרנות, לחץ, הפרעות בשינה - לפני שאתם רצים ליטול כדור שיעביר לכם את ההרגשה באופן זמני, כדאי שתכירו את נפלאות הרפואה הסינית. לשיטות ההוליסטיות יתרונות בולטים בהחלמה של הגוף והנפש ובהשגת שלווה, הקלה ורוגע כחלק בלתי נפרד מחייכם

פורסם בתאריך: 1.4.19 08:42

חיים ללא כאב – אולגה גורדין

נדמה שרבים המגיעים אל עולם הרפואה הסינית, מתגלגלים אליה כמעט במקרה, וכך גם סיפורה של אולגה גורדין. במשך כל חייה ידעה אולגה כי הסיפוק שלה בחיים נובע מלגרום לאנשים להרגשה טובה, אך לא ידעה כיצד זה יתבטא מקצועית. "לתחום הרפואה האלטרנטיבית הגעתי לאחר מסע חיפוש" מספרת אולגה. "למדתי הנדסת מחשבים, אבל די מהר לתוך עבודתי בחברת הייטק, הבנתי שזה לא שלי ועזבתי. במקרה הגעתי ליום פתוח של אחת המכללות לרפואה משלימה, התנסיתי בטיפול ברפלקסולוגיה והתאהבתי. באווירה, באנשים, בתחום, במגע, בשינוי שניתן לחולל בגוף ובנפש שלנו. ידעתי שמצאתי את הדרך שלי".

צילום: אולגה גורדין

צילום: אולגה גורדין

לצלול עמוק אל תוך עולם הרפואה הסינית

לאחר שנתיים של לימודי רפלקסולוגיה, החלה אולגה לעבוד הן דרך קופות החולים והן באופן פרטי, ונחשפה לאט להתקדמות שעוברים מטופלים המשלבים רפלקסולוגיה ביחד עם טיפולי רפואה סינית נוספים. היא החליטה ללמוד שיטות טיפול נוספות וכך המשיכה לארבע שנות לימוד נוספות ברפואה הסינית שהיו, כפי שהיא מתארת אותן "קשות אך קסומות ומרתקות".

אולגה גורדין. צילום: טאטיאנה קזנגרו

אולגה גורדין. צילום: טאטיאנה קזנגרו

דיקור לתוצאות מיידות

את המעבר לשיטת הדיקור הייחודית בה היא מטפלת הניע גורם המידיות בתוצאות. "ברפואה אלטרנטיבית קלאסית, הדגש הוא על התהליך" אומרת אולגה, "כאשר את התוצאות ניתן לראות רק אחרי מספר רב של טיפולים. בעבודתי בקליניקה לדיקור סיני, נחשפתי לגישה ושיטת דיקור שונה לחלוטין. בשיטה הזו תוצאות הטיפול הן מידיות. ברוב המקרים, כבר במהלך הטיפול הראשון, המטופלים חווים הקלה משמעותית בכאב. מאז אני נמצאת בתחום הדיקור האורטופדי, עוזרת לבחור בחיים ללא כאב, לחזור לספורט, לשגרת יום יום, לאיכות חיים טובה יותר".

ספרי לנו מעט על השיטה הזו

"השיטה נקראת שיטת האיזון שפותחה על ידי דר' ריצ'ארד טאן, שנפטר לפני כמה שנים. בהסברים שלו הוא משווה מחט סינית בגוף האדם למקל הנעוץ באדמה, כמו שמיד ישנו צל מהמקל, כך מיד מתרחשת תגובה בגוף האדם ממחט. השיטה שלו משתמשת ביחסים בין המרידיאניים, שהם ערוצי אנרגיה העוברים בכל הגוף, ומלמדת שניתן לטפל במרידיאן הפגוע, הלא מאוזן, שעובר באזור של הכאב, על ידי המרידיאן הבריא, המאוזן, ולכן הטיפול לא יתבצע במקום של הכאב אלא בנקודה מרוחקת בגוף, בדומה למנורה בתקרה שנדלקת מכפתור הנמצא ליד הדלת".

חוזרים לחיים ללא כאב

רוב המטופלים המגיעים אל אולגה הם אנשים שסובלים מכאבים אורטופדיים – כאבי צוואר, כתפיים, גב, וכאבים המקרינים אל הרגל או הברך ואל המפרקים. לרוב מדובר באנשים שנפצעו בעת עיסוק בספורט כלשהו, אנשים שעברו תאונות דרכים או כאלה שעובדים בישיבה, מול מחשב, ובשל אורח חיים יושבני מתקשים לשמור על גוף בריא ורמת אנרגיה גבוהה. "הטיפול שלי מוריד את עצמת הכאב, מונע את חזרתם של התקפי כאב, עד כדי העלמות מוחלטת של הכאב, משפר את זרימת הדם והלימפה, מרפא דלקות, מעלה גמישות ואת רמת האנרגיה בגוף. לעיתים ניתן אפילו להימנע באמצעותו מניתוחים!".

פרטי התקשרות:

טלפון: 054-3311032

כתובת הקליניקה: עמק יזרעאל 3, חולון

מעבר לדף הפייסבוק‎

מעבר לאתר


אלון לרנר

אלון לרנר, מטפל ברפואה סינית כבר למעלה מ- 20 שנה, פגש בצמד המילים ״דיקור סיני״ כשהיה אי שם בדרום אפריקה ועסק במכירות. יום אחד נתקל במודעה ללימודי רפואה סינית בעיתון ישראלי ומיד ליבו נמשך לתחום קסום זה. במהלך השנים עבר סטאג׳ בבית חולים בסין ומאז ועד היום, מטפל בכלל האוכלוסייה בתשוקה גדולה ובמסירות אין קץ.

אלון לרנר בטיפול. צילום: משה זנדבנק

אלון לרנר בטיפול. צילום: משה זנדבנק

אז מהו דיקור סיני?

דיקור סיני מתבסס על התיאוריה הסינית המאמינה כי האנרגיה המניעה את כל התהליכים ביקום היא הצ'י- אנרגית החיים. הצ׳י זורם בגוף בערוצים הנקראים ״מרידיאנים״. על ידי החדרת מחטים ניתן לגרות את המרידיאנים ובדרך זו להשפיע על הצ׳י ועל מצב המטופל.
הרפואה הסינית מאבחנת מחלות ובודקת האם הן אקוטיות או כרוניות ומטפלת בשני רבדים- בסימפטום ובשורש הבעיה, ובכך מספקת יתרון על פני הרפואה הקונבנציונלית שלרוב מטפלת רק בסימפטומים.

אלון מציין שבדרך כלל פונים אליו הלקוחות לאחר שמיצו את הכלים שהרפואה המערבית יכולה להציע, ולכן המטופל מגיע עם יותר סבלנות להכיר גישה חדשה ומוכן למצות את הטיפול ולקבל מענה יעיל יותר.

רפואה סינית, אמונה או עובדה?

אנשים רבים שלא מאמינים ברפואה הסינית טוענים כי כל הטיפולים בה קשורים באמונה. בכדי להפריך טענה זו, נעשה מחקר העוסק בהשפעתו הניורולוגית של הדיקור שנעשה על ידי שימוש בטכניקת ניתור ומיפוי מתוחכמת על מנת להגיע לבהירות מקסימלית. במחקר הוכנס אדם למכשיר ה-MRI, לגופו הוחדרה מחט בנקודת דיקור האחראית על היד. בסריקה ניתן היה לראות כי האיזור במוח שאחראי על תנועת היד הפך לפעיל. ניתן היה לראות כי מתחולל תהליך כימי במוח בתגובה למחט המוכיח את הטענה שרפואה סינית אינה קשורה לאמונה.

אלון לרנר. צילום: משה סנדבק

אלון לרנר. צילום: משה זנדבנק

מהו הטיפול? ומה משכו?

הטיפול עוזר לבעיות רבות כמו: פריון, היפוך עובר, דיקור קוסמטי, דיכאון אחרי לידה, חרדות, אלרגיות, קשב וריכוז, מיגרנות, אסטמה, בעיות גב, מפרקים, בעיות פיזיות ונפשיות ועוד.

בטיפול מוחדרים מחטים לנקודות מסוימות בגוף כאשר כל נקודה בגוף משפיעה על תפקוד מסוים שבו רוצים לטפל.
הטיפול של לרנר נעשה בקליניקה נעימה ומשכו 20 דקות בהן המחטים נמצאות בגוף. אנשים רבים תוהים על משך הזמן ופעולת המחטים הנמצאות בגופם ואלון מסביר כי גופנו נלחם כדי להגן על עצמו בכל פעם שחודר אליו גוף זר. כאשר גוף זר, במקרה זה- מחט מוחדרת לגוף, המוח מפריש כימיקלים- הורמונים, מורפינים, אנדרופינים, סרוטונין וכדומה. פעולה כימית זו מסתיימת לאחר 20 דקות.

ומה אם אנשים מפחדים ממחטים?

אלון טוען כי ישנם ילדים ואנשים רבים שמגיעים עם פוביה ממחטים ושאליהם הוא ניגש בצורה מאוד עדינה. כמו כן, הוא מציע לאנשים אלו לעבור טיפול באמצעות אופציות נוספות כמו: מדבקות בהן יש מחט קטנה, זרעים מיוחדים וקטנים שאיתם לוחצים על נקודות הדיקור, מוקסה- לענה רפואית וכן שימוש באלקטרופוקטורה- מכשיר חשמלי שמעביר זרם חשמלי עדין ועוזר בהחלמה.

לקוחות אחרים חשים הקלה מהעובדה כי הטיפול יכול להתבצע בבית הלקוח.
אלון טוען כי אנשים רבים מבקשים שיגיע לביקור בית, ביניהם אנשים בריאים שרק "נתפס" להם הגב ולא מסוגלים להגיע לטיפול ומבוגרים ומוגבלים שגרים בבניינים ללא מעלית ומתקשים לצאת מבתיהם. למרות שזה דבר שעלול ״לבזבז את הזמן״ למטפל, הוא רואה בכך עבודת קודש.

סיפורי הצלחה:
"הגיע אלי מטופל מעכו עם בעיה בשם טריג'ימינל נאורלגיה, רגישות עצבית שבה אפילו משב רוח קלה גורמת לכאב בפנים. הוא פנה לרפואה המערבית ואפילו נוירולוגים לא הצליחו לטפל בבעיתו. לאחר מספר טיפולים בדיקור, הבעיה חלפה לגמרי".

"לפני כשנתיים הייתה לי מטופלת ותיקה שהגיעה לטיפול ובאחד הטיפולים ביקשה שאעזור לה להכנס להריון. היא רצתה להיכנס להריון בגיל 46 בנישואיה החדשים, ללא קשר לבעיה שהיא באה אלי בגללה מלכתחילה. המטופלת עברה טיפולי פוריות ללא הצלחה. הוספתי נקודות דיקור לפוריות במקביל לטיפול בבעייתה. לאחר שנה היא באה לבקר אותי בקליניקה עם "תוספת". בעגלה שכב תינוק חמוד שלהפתעתי היא בחרה לקרוא גם לתינוק – אלון".

במהלך דרכו כמטפל הגיע לסרי לנקה ושם קיבל השראה שבעקבותיה הקים פרוייקט בשם ״מחטים של תקווה״. שנועד לטפל בדיקור סיני באנשים חסרי אמצעים כלכליים. למעלה מעשור אלון מגיע בימי שלישי ל״בית דני״ בת״א בכדי לעשות זאת עבור אנשים הזקוקים לכך.

אלון עד היום מתרגש לשמוע ולהיות חלק מסיפורי הצלחה של מטופליו ומחייך לעצמו בשמחה עם כל הצלחה למרות שהוא יודע שהרפואה הסינית באמת עובדת.

טלפון: 0522904008
מעבר לאתר
מעבר לעמוד הפייסבוק
מטפל בפתח תקוה

אלון בסטאז' בסין בשנת 1997.

אלון בסטאז' בסין בשנת 1997.


השקט שנשאר: עדי עמילני – מטפל ברפואה סינית

כמו כל דבר טוב שקורה לכם בחיים, מבלי שתכננתם. כך עדי עמילני הגיע ללימודי הרפואה הסינית – ממש במקרה.

עד לפני שלוש שנים חינך וניהל עדי תכניות במסגרת פרויקט 'מסע' של הסוכנות היהודית. כשחשב על מקצוע לעתיד הוא לקח את כל הדברים שמעניינים אותו ושבהם הוא טוב וחיפש מקום שייתן להם מענה. כשנתקל בלימודי הרפואה הסינית הוא ידע שזה הייעוד. החיבור בין עולם הרפואה ההוליסטית לתפיסת היהדות, העבודה עם הידיים, הקשר עם האנשים והעומק האין סופי שמצא בתחום הטיפולי היו עבורו הבחירה המושלמת.

"ללמוד את סודות הרפואה סינית זה כמו להתחיל ללמוד יהדות. אתה חושב שאתה מבין הכל ובעצם מגלה שאתה לא מבין כלום", מספר עדי. "כך, שכמו ביהדות, גם בעולם ההוליסטי תמיד יש מה ללמוד. בכלל, אני חושב שהקשר בין רפואה סינית לבין עולם היהדות ותפיסת החסידות הוא הרבה יותר עמוק והדוק ממה שחשבנו. בשני העולמות מסתכלים על תפיסת הזמן, מדברים על המחזוריות של הטבע ונפש האדם, על דרך החיים וכיצד הכל טמון בהכל".

מחקרים מוכיחים כי לרפואה הסינית יתרונות בולטים בהחלמה של הגוף והנפש ממכאובים פיזיים. לעיתים קרובות היא המשך ישיר וטבעי לרפואה הקונבנציונלית ולעיתים היא אף מייתרת את הצורך בתרופות וכדורים. המטרה עליה היא מתבססת היא היכולת להחזיר את גוף האדם למסלול הטבעי שלו, מבלי להכניס אליו חומרים לא רצויים, מבלי לסבול מתופעות לוואי ועם היכולת להפוך את האדם עצמו לשותף מלא בהליך הריפוי. כך לדוגמה, אם אדם סובל מכאבי גב הדבר הראשון עליו הוא יחשוב הוא לקיחת משככי כאבים. אלא שמדובר בפתרון קצר טווח, מאחר וברגע שתסתיים ההשפעה כאב הגב יחזור. אולם, הרפואה הסינית יוצאת מנקודת הנחה שמכאובי הגוף קשורים לפעולות לא נכונות שהאדם מבצע, וכדי למנוע אותם לחלוטין יש צורך להבין לעומק את אותן פעולות, כיצד ניתן להימנע מהן ומה על אותו אדם לעשות מעכשיו והלאה על מנת לפתור את הכאב אחת ולתמיד.

עדי עמילני. קרדיט צילום: דנה עמילני

עדי עמילני. קרדיט צילום: דנה עמילני

"כששואלים מטפל ברפואה סינית מהי בעצם המטרה, אני חושב שבקצרה המטרה החשובה ביותר היא להצליח לקרב את האדם בגופו ובנפשו אל הבריאה", מסביר עדי. "בין אם זה לאפשר הקלה בכאב, בחידוד ופיקוס המחשבה, התאמה לאורחות החיים או אפילו אוזן קשבת. לא בכדי בריאה ובריאות באו מאותו השורש".

ההתמחויות של עדי הן טיפול בדיקור, טווינה (טיפול במגע) וצמחי מרפא. בעזרתן הוא מטפל בבעיות שונות, החל מבעיות בעיכול, כאבים אורתופדיים, מיגרנות, לחץ, ועד הפרעות בשינה. לדבריו ניתן לפתור הכל כשיש שיתוף פעולה לא רק בין המטפל למטופל, אלא גם כאשר קיים חיבור בין המטופל לזרימה הטבעית המתנהלת בגופו.

תהליך הריפוי עם עדי מתחיל בפגישת אבחון המוקדשת לבירור אורח חייו של המטופל, בריאותו הכללית, מה מקור הבעיה ממנה הוא סובל, אילו כאבים הוא חש, מה מחמיר את אותו כאב ומה מקל עליו. לאחר מכן הוא מבצע אבחון גופני כללי וספציפי בעזרת כלים שונים שיכולים להעיד האם הבעיה היא אכן מה שטוען המטופל, או שישנם דברים נוספים שמקרינים עליה ואותו מטופל כלל לא מודע אליהם. לבסוף, מכין עדי תכנית טיפול מדויקת המותאמת אישית לצרכיו של המטופל בתוכה הוא משלב מגוון שיטות טיפול. והכל, באווירה עוטפת, מכילה ונעימה.

"לרפואה הסינית יש המון מה להציע והשיטות ההוליסטיות מרגיעות, מחזקות ומסייעות במגוון רחב של תופעות פיזיות ונפשיות. הן עוזרות להזרים ולהחזיר את האנרגיה למסלולה התקין ולהביא לאיזון המערכת הגופנית והנפשית של האדם. הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול וכל סימפטום הוא בדרך כלל ביטוי לקשיים ומחסומים רגשיים. זו הסיבה שהטיפולים מתמקדים לא רק בתסמינים נקודתיים, אלא מאזנים את מערכות הגוף כולן, שקשורות זו בזו ומושפעות זו מזו כל הזמן. כך שהטיפול מסייע גם בריפוי וגם במניעת מחלות. הסיפוק הגדול ביותר הוא כשאני עוזר למטופל להתחבר למחזוריות הגוף ולמסלולו הטבעי, כשאני רואה כיצד הוא מוצא שלווה, הקלה ורוגע. אז אני יודע שאני נמצא במקצוע הנכון".

פרטי התקשרות:

טלפון: 054-9747174

מייל: [email protected]

דף פייסבוק

כתובת הקליניקה: רמת אביב, גורג' וייס 1

עמילני במהלך טיפול - קרדיט צילום דנה עמילני

עמילני במהלך טיפול – קרדיט צילום דנה עמילני


 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר