יועצי קריירה מומלצים במרכז. תמונה ממאגר Shutterstock

יועצי קריירה מומלצים במרכז

כנראה שהצמתים הרבים ביותר שאדם יאלץ לעמוד בהם יהיו בתחום העבודה והקריירה. בין אם אתם משוחררים טריים מהצבא שמחפשים כיוון, ובין אם אתם בשנות ה-40 שלכם ומחפשים לבצע הסבת מקצוע, פגישה אישית עם יועץ קריירה מומחה יכולה לעזור לכוון אתכם לכיוון הנכון והמתאים עבורכם, לסייע לכם למצוא תחום חדש ומלהיב או לתת לכם טיפים איך לצלוח את ראיון העבודה הבא בשלום!

פורסם בתאריך: 7.5.19 13:20

דפנה דנון יועצת קריירה

כשאינכם בטוחים או מרגישים שלמים עם עבודתכם הנוכחית, או עם מסלול הקריירה שלכם ככלל, זה הזמן להיעזר בשירותיהם של יועצי קריירה מקצועיים.

יועצי קריירה פועלים במטרה לסייע ולכוון לנועץ בבחירת הקריירה הרצויה לו והמתאימה לכישרונותיו ולצרכיו. גם במקרים בהם הנועץ מרוצה ומסופק ממסלול הקריירה שלו, לעתים, יש לחדד את מטרות הקריירה שלו, לאן הוא שואף להגיע, לאילו תפקידים וכמה רחוק הוא ירצה ללכת במסלול בו בחר.

יועצי קריירה אף מסייעים במציאת עבודה, בהכוונה לראיונות תעסוקתיים, בכתיבת קורות חיים, בביסוס המיתוג האישי ובשיווק עצמי של לקוחותיהם.

דפנה דנון, יועצת קריירה מוסמכת ויועצת עסקית, עוסקת בתחום מזה 6 שנים. לפני כן, עבדה בתפקידים בכירים בארגונים מובילים במשך שנים ארוכות, בתפקידי ניהול ושיווק, בין היתר בחברת תרופות בינלאומית מובילה, בבנק מוכר ובארגון מגזר שלישי.

השכלתה הרחבה כוללת תואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה, תואר שני MBA במנהל עסקים מאונ' תל אביב. לימודים והסמכה לייעוץ ארגוני, מאמנת אישית בוגרת מכון אדלר ולמדה הנחיית קבוצות בבר-אילן. על השאלה "מהו יועץ קריירה" היא משיבה: יועץ קריירה הוא איש מקצועי המסייע ללקוחותיו לתכנן את הקריירה ולהשיג את מטרות התעסוקה שלהם. יועצי קריירה ומאמנים עובדים עם הלקוחות גם בכדי ללמד אסטרטגיות למציאת עבודה חדשה, לניהול הקריירה בצורה נכונה ואפקטיבית יותר, ובהגשמת שאיפות ומטרות הקריירה שלהם על מגוון סוגיהם".

אילו אנשים בעיקר מגיעים אליך לייעוץ?

"אנשים שנמצאים בצמתים בקריירה שלהם, כאלו שאינם מרוצים ממקום עבודתם או מהעיסוק שלהם או אלו המעוניינים לחשב מסלול קריירה מחדש, לבחון שינוי קריירה או שינוי מקום עבודה. לאנשים שמתלבטים אם מתאים להם לצאת משכירות לעצמאות, ואם כן לדייק את העסק שהם מעוניינים לפתוח. אני מסייעת לאנשים שמחפשים עבודה, כאלו אשר פוטרו ממקום עבודתם או מחפשים עבודה תוך כדי שעובדים, וכן לאנשים המתלבטים לגבי מסלולי לימודים. כיועצת עסקית אני מלווה בעלי עסקים שמעוניינים לפתח את העסק, להגיע להצלחה וליותר לקוחות, להבין כיצד להתנהל בצורה יעילה יותר וללמוד כלים חדשים להצלחת העסק".

איך מתבצע התהליך של ייעוץ הקריירה?

"מגיעים אנשים שמתלבטים לגבי הכיוון התעסוקתי שלהם. הם רוצים מיקוד וסדר, ולברר מה הכי נכון ומתאים להם. אם מתאים להם למשל לעשות הסבה המקצועית, או אם מתאים להם לפתוח עסק עצמאי, או מתלבטים אם להישאר במקום העבודה הנוכחי, או להתפטר ולמצוא עבודה חדשה. אלו יכולים להיות אנשים שמרגישים שחוקים ורוצים שינוי, וכן אנשים שרוצים לדייק את הקריירה שלהם. נשים שסיימו חופשת לידה וחושבות על עבודה שתתאים לסדרי העדיפויות שלהן".

איך יועץ קריירה יודע מה נכון לאותו אדם?

"אני מבצעת פגישה היכרות מקיפה בכדי להבין וללמוד את הצרכים שלו, אני לומדת גם בהמשך מהן הנטיות התעסוקתיות, הכישורים והיכולות, הכוחות שמניעים אותו, המוטיבציות שלו מבחינת הקריירה, והעוגנים שהוא נשען עליהם. אני משתמשת גם בשאלונים מובנים לאיתור הצרכים והכוחות, סוגי משפחות התפקידים המתאימים, איזו סביבת עבודה תתאים לו, וכן עושים עבודה בתהליך על אמונות מגבילות, וחששות בנושא של שינוי.

לדוגמה, מנהל מכירות שרוצה לעשות הסבה להוראה וללמד בבית הספר. מן הסתם, יעלו אצלו חששות כיוון שזה תחום שאינו מכיר ותהיה ירידה ברמת השכר. חשוב להבין יחד איתו האם המסלול הזה מתאים לו, לפני הכל. האם הוא סובלני ומכיל מספיק בכדי ללמד ילדים, מה המצב הכלכלי המשפחתי – האם המשפחה תוכל לעמוד בירידה בשכר? תוך כדי הייעוץ, אני מציגה נושאים שיתכן והוא לא חשב עליהם.

עם זאת, חשוב לציין כי בעזרת הכוונה נכונה, במרבית הפעמים האנשים שבוחרים במסלול קריירה שונה, יצליחו לבסס אותו".

בכמה פגישות מדובר?

"בדרך כלל במספר מצומצם של מפגשים, זהו תהליך קצר בעיקרו, אך כמובן משתנה אצל כל נועץ. כל פגישה אורכת כשעה".

איך את מסייעת להם למצוא עבודה?

"בתהליך מציאת עבודה, יש כמה וכמה אלמנטים. ראשית, אני עוזרת לנועץ למקד את התחומים -סוג התפקידים שמתאימים לצורך שלו וכן את הארגונים או החברות שמתאימות לו. עושים חשיבה משותפת לבחינת סדרי העדיפויות. בנוסף, אני מסייעת לו בכל תהליך מציאת העבודה וכיצד עושים זאת בעידן המודרני: איך להפעיל נטוורקינג, כיצד להשתמש ביעילות ברשתות בחברתיות כגון לינקדאין ופייסבוק. אני מסייעת לנועצים לשדרג את קורות החיים כדי שיקדמו אותם והם יוזמנו לראיון עבודה – אפילו ברמה של אילו מילות מפתח להכניס לקורות חיים כדי להגדיל את הפוטנציאל, כיוון שהיום ישנן תוכנות מחשב שסורקות את קורות החיים לפי מילות חיפוש. אני מבצעת איתם סימולציות של הכנה לראיון עבודה, עוזרת להם לייצר פרופיל לינקדאין, מנחה אותם כיצד להתראיין ולהבליט את התכונות החשובות, איך למתג את עצמם מבחינה תעסוקתית, כיצד לנהל משא ומתן על תנאים ושכר, ובאופן כללי, בכל הדילמות שעולות בתהליך של חיפוש העבודה".

מה לגביי הכוונה ללימודים?

"ההכוונה ללימודים בדרך כלל מיועדת לחיילים משוחררים שמתלבטים לגבי מסלול לימודים או סטודנטים שהתחילו ללמוד ומתלבטים אם להמשיך בכיוון שהחלו, לשנות כיוון או לפרוש, וכן אנשים צעירים ומבוגרים שכבר עובדים שנים רבות וחושבים על לימודים שיאפשרו להם קריירה שניה, ואז זה כולל בעצם פגישות להבנת הרצונות והשאיפות, בחינת ההיבט הכלכלי והיכולת שלהם לממן לימודים, והגדרה משותפת של ציפיות ומטרות. אני גם משתמשת בשאלונים שבודקים כישורים, מוטיבציות וצרכים ללימודים".

הקליניקה של דפנה דנון ממוקמת בצפון תל אביב, מוצעת חניה בשפע.

טלפון: 052-2236003

מעבר לאתר

דפנה דנון: ייעוץ תעסוקתי

מעבר לעמוד הפייסבוק

דפנה דנון. צילום: קרן דנון

דפנה דנון. צילום: קרן דנון


דובי ציזיק: ייעוץ ואימון קריירה – בשביל הנשמה

דובי ציזיק, יועץ קריירה בן 56, מקבל לקוחות לייעוץ ואימון קריירה כשבאמתחתו ניסיון של מעל שני עשורים בייעוץ קריירה, בניית קריירה, ניהול משאבי אנוש ועוד. "כיום אני עצמאי ולמרות שאני מצוי במצב של אובדן כושר עבודה, אני עדיין משקיע 10 שעות בשבוע בהרצאות במכללות ובקבלת לקוחות לייעוץ ואימון קריירה" אומר דובי. "אני עושה את זה בשביל הנשמה".

את דרכו המקצועית החל דובי כאשר הוא מצויד בתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש. "אני מכיר את עולם התעסוקה מצוין. עבדתי בהייטק, הקמתי וניהלתי חברה לשירותי אאוט סורסינג בתחום מערכות מידע, אז אני יודע מה זה להעסיק אנשים, מה זה לגייס. הקמתי מערכת לגיוס עובדים, ניהלתי רכזות גיוס, אני מכיר את הנושא של עולם העבודה מכל הכיוונים. לצד זה, אני בוגר של מספר מסלולי לימוד התפתחותיים כמו תות תקשורת של אלון גל ולימודי NLP במכללת תוצאות".

דובי ציזיק. צילום: דני כיתרי

דובי ציזיק. צילום: דני כיתרי

ברוכים הבאים אל המאה ה-21

"ההתמחות שלי היא בהתאמה של האדם לקריירה" אומר דובי. "גם לבחור קריירה שמתאימה לכישורים של האדם, וגם התאמת האדם וכישוריו לשינויים של המאה ה-21. עולם העבודה משתנה, ומי שלא מתאים את עצמו והופך גמיש לעשות שינויים עשוי למצוא את עצמו מחוץ למעגל העבודה. להתאים את עצמך זה אומר למשל, אם אני מומחה לפיתוח תוכנה ואני יודע לכתוב בשפה C++, אז אני צריך ללכת וללמוד שפות נוספות, גם אם זה לא נדרש ממני בעבודה הספציפית בה אני עובד. אני צריך לפתוח את הראש, להביא יותר ערך ותועלת, או במקום העבודה נוכחי שלי, או במקום הבא בו אני אעבוד, להביא ערך מוסף למעסיק שלי. עובדים כיום נמצאים במצב בו הם יצטרכו להמציא את עצמם מחדש בעשור הקרוב, יש מיליון דברים שמשתנים. אנשים צריכים לפתוח את היכולת הזו להשתנות ולא להיות מקובעים".

ההבדל בין ייעוץ לאימון

דובי מייצר הפרדה ברורה בין ייעוץ קריירה לאימון קריירה, כאשר הראשון נוגע בפן הטכני והשני בפן האישי. "ייעוץ קריירה זה איך אדם מציג את עצמו" מספר דובי. "איך הוא משיג עבודה, מה הכישורים שלו, למה הוא מתאים. אימון קריירה זה כאשר לאדם יש מגבלות אישיות, למשל, כאשר אדם לא מאמין בעצמו, לא מאמין ביכולות שלו, לא יודע לאן עליו להתקדם, לא מאמין שהוא בכלל יכול לשנות. איתו עובדים על תהליכים של שיפור הביטחון העצמי, תהליכים של אימון בהם אני משתמש בארגז הכלים של הייעוץ, אך גם בארגז הכלים של עולם האימון וה-NLP".

יש עוד אפשרויות

"בנוסף לייעוץ ולאימון, אני גם מעביר הרצאות במכללות" מספר דובי. "אני מעביר קורסים בתחומים שמעניינים אותי כמו פיתוח קריירה, יזמות עסקית, שיווק, כל הקורסים של עולמות התוכן האימוניים למיניהם. אני עושה 2-3 הרצאות בשבוע והמטרה שלי בהן היא זהה, בלי קשר לנושא ההרצאה – לגרום לאנשים להבין שיש עוד אפשרויות בחיים, חוץ ממה שהם מכירים".

רוצים לשמוע עוד?

לקביעת פגישה: 052-5564461

מעבר לעמוד הפייסבוק

מעבר לאתר

יועצי קריירה מומלצים: דובי ציזיק. צילום: דני כיתרי

יועצי קריירה מומלצים: דובי ציזיק. צילום: דני כיתרי


הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר