עורכי דין מקרקעין בפתח תקוה. תמונה ממאגר Shutterstock
עורכי דין מקרקעין בפתח תקוה. תמונה ממאגר Shutterstock

עורכי דין מקרקעין בפתח תקוה

סביר להניח שכל אדם יערוך בחייו לפחות עסקה אחת בתחום הנדל"ן, וזו ככל הנראה תהיה העסקה הגדולה ביותר. רגע לפני, חשוב לדעת שבכל הקשור לביצוע עסקת מקרקעין במכירה ובקנייה של דירה, מגרש, מבנה עסקי או נכס להשקעה - ייעוץ וליווי של עורן דין המתמחה בתחום יוכל למנוע טעויות שעלולות לעלות לכם עשרות ועד מאות אלפי שקלים

פורסם בתאריך: 5.6.19 14:24

עו"ד ערן בן הרוש

נדל"ן הוא חלק מחיינו. בשלב מסוים כל אחד מאתנו יחשוב על קניית בית, דירה, מגרש או יתבקש לעבור על חוזים מול קבלן כזה או אחר במסגרת רכישתם. מדובר, בעצם, בעסקה היקרה ביותר שאדם או זוג יעשו בחייהם אשר לא תמיד אנחנו נותנים עליה את הדעת, ולכן הנזק שעלול להיווצר הוא עצום. כדי להימנע מטעויות שבעתיד יעלו ביוקר והרבה לפני שתסגרו את עסקת חייכם, רצוי ואף מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום דיני המקרקעין אשר יוכל לסייע לכם בתהליך, למזער נזקים ויהיה ההבדל בין שקט נפשי לסיכון עתידכם הכלכלי, ועו"ד ערן בן-הרוש מסביר בדיוק למה.

עו"ד בן-הרוש, בעל תואר שני (L.L.M) במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, רכש את הידע הרב בתחום המקרקעין אחרי 20 שנות קריירה במהלכן שימש בתפקידים בכירים שונים בענף הרכב ובתחום הריהוט ועיצוב הבית, דרך עבודתו באחד המשרדים הגדולים בדרום הארץ לליווי וייצוג קבלנים ויזמים בתחום הבניה והיזמות, עד אשר החל את דרכו העצמאית בשנת 2013 עת ייסד את משרד עורכי הדין הבוטיק שבבעלותו.

משרד עורכי הדין שבבעלותו של עו"ד ערן בן-הרוש, עוסק בעיקר בתחומי המקרקעין ועסקאות נדל"ן שונות ומורכבות, דיני תעבורה, מתן ייעוץ וליווי לחברות וארגונים, צוואות וירושות ופירוק שותפויות. בתחום הנדל"ן מעניק המשרד ייעוץ וייצוג משפטי, החל משלב המשא ומתן ועד לרישום הנכס ברשות המקרקעין לשביעות רצון הצדדים לעסקה. חשוב לציין, כי עו"ד בן-הרוש יחד עם עורכי הדין במשרדו, משתתפים באופן תדיר בהרצאות ובהשתלמויות מקצועיות שונות במטרה להתעדכן במגמות החדשות, בחקיקה ובפסיקות בהן עוסק משרדו.

בין היתר, מעניק משרד עורכי הדין והגישור ערן בן-הרוש ללקוחותיו ייעוץ וליווי משפטי ועסקי גם בפן המיסוי לרוכשים דירת מגורים, מגרש לבנייה עצמית או נכס להשקעה, וכן ליווי וייעוץ משפטי לקבוצות רכישה, קבלנים המבצעים עסקאות קומבינציה, ניתוח חוזי מכר קבלניים ועוד, החל משלב המשא ומתן ועד לסגירת העסקה על הצד הטוב ביותר.

באיזה תחומים עוסקים דיני המקרקעין?

"דיני המקרקעין הם תחום משפטי רחב מאוד הכוללים בתוכם סוגיות משפטיות רבות, כגון ליקוי בנייה, פיצויים, חריגות בנייה ועוד. בין היתר עוסקים דיני המקרקעין בעסקאות נדל"ן שונות דוגמת רכישה/מכירה של דירת מגורים, מגרש או מבנה עסקי לרבות נושא רישומם בטאבו או במנהל מקרקעי ישראל, וכן ניתוח הסכמים קבלניים אשר לא פעם, כרוכים בהיבטים משפטיים מורכבים בכל הנוגע לאופן רישומם ומצבם המשפטי ולמס המוטל עליהן. לכן, בחירת עורך דין מומחה בעל ניסיון עשיר בדיני מקרקעין הוא נדבך חשוב בכל עסקה כזו שמתבצעת. עורך דין מקצועי ידע להתריע בפני בעיות העלולות להתעורר בדרך, יסב את תשומת לבכם לפרטים הקטנים ביותר וימנע מכם עוגמת נפש רבה ונזק אדיר שעלול להגיע לכדי עשרות אם לא מאות אלפי שקלים ועד לאיבוד הנכס".

מה הייחודיות שיכול עו"ד מומחה לדיני מקרקעין להעניק עבור הלקוח?

"גם אם אתם רוכשי דירה בפעם הראשונה בחייכם או יזמים מנוסים המשקיעים בנכסים, המטרה תהא תמיד זהה – רכישת נכס באפס סיכון משפטי וכלכלי תוך מקסימום רווח בדרך הטובה והקצרה ביותר. ולכן, ישנה חשיבות רבה בהיוועצות בעורך דין מקרקעין המתמחה בתחום. כזה שידע לתת לכם מענה למגוון סוגיות שונות עליהן לא נתתם את הדעת בפן המשפטי והכלכלי, דרך הימנעות מהפרת חוזה, היחשפותכם לתביעות פיצויים, ביטול ההסכם ועוד. ייעוץ וליווי משפטי טוב יסייע לכם למקסם את חבות המס שנוצרה כתוצאה מהרכישה או ההשקעה בנכס, ועד בחינה והסבת תשומת לבכם לעניין רישום הנכס והבעלות עליו. כך לדוגמה, בעת רכישה של דירה מקבלן, עורך הדין ששכרתם יבצע בעבורכם בחינה של נוסח החוזה הקבלני, יבדוק נאותות ההסכם תוך הכנסת הערות משפטיות לטובתכם, כך שיתיישב עם רצונותיכם כרוכשים או מוכרים, כאחד. עורך הדין ינתח את ההסכם ויפשט אותו בעבורכם לשפה פשוטה ויגיע להסכמות עם הקבלן לשביעות רצונכם לצורך גיבוש הסכם סופי לרכישת הנכס, ויותר מכל ידאג לשמור על האינטרסים שלכם מבחינה משפטית ועסקית גם יחד. שכן, יש סוגיות משפטיות רבות ודקויות אינסופיות שמי שלא עוסק בדיני המקרקעין (נדל"ן) דרך קבע לא מודע אליהם כלל וכלל, ושם אתם עלולים ליפול, וחבל".

ועד כמה קריטי תפקידו של עורך הדין בעסקת נדל"ן?

"עורך דין מומחה לדיני מקרקעין יכול להיות ההבדל בין רכישה מוצלחת למפח נפש שעלול להסתיים באיבוד הנכס. לכן, לפני כל ביצוע עסקת נדל"ן יהיה זה נכון ואף רצוי להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין על-מנת שיבחן בעבורכם את טיב העסקה ואת מצב הנכס בפן הרישומי והמשפטי, תנאי ההסכם, תנאי הקרקע והזכויות שבצדן, והכל בכדי להבטיח שהעסקה תצא לפועל על הצד הטוב ביותר בעבורכם.

בשנותיי הרבות כעורך דין העוסק בתחום המקרקעין יצא לי לא פעם להיתקל באנשים שביצעו עסקאות כושלות מבלי שהסתייעו בליווי וייעוץ משפטי, אשר הסבו להם נזקים רבים. לדוגמה, פנה אליי לאחרונה זוג אשר רכשו לראשונה בחייהם דירת מגורים, מבלי שהסתייעו בשירותיו של עורך דין מקרקעין. לאחר החתימה על הסכם המכר התברר לפתע שהמצג אשר הוצג להם כאילו מדובר בדירה הבנויה על 110 מ"ר, בפועל רשומה בפנקסי רישום המקרקעין כדירה בת 78 מ"ר בלבד. עובדה אשר הובילה את הצדדים להליכים משפטיים ועיכוב במסירת הנכס לידיהם תוך הפרת חוזה השכירות לדירה בה גרו בשל האיחור במסירת הדירה שרכשו, בשל המשא ומתן שניהלו הצדדים לסיום המחלוקת בעקבות הצורך בתיקון הרישום לדירה שרכשו שנמשך חודשים ארוכים. והכל כאמור, לאחר שנאלצו לנהל מלחמת חורמה כנגד המוכרים בכתיבת מכתבים, בהגשת תביעה בגין הפרת ההסכם עד שכבר חשבו לבטל את העסקה כולה, ואשר גררה אותם להוצאות משפטיות מיותרות שהיו יכולות להיחסך בייעוץ משפטי בטרם החתימה על הסכם המכר. לו צעד אחד לפני, היו מסתייעים הרוכשים בעורך דין מומחה בתחום המקרקעין אשר בוחן את המצב הרישומי של הנכס ומסב את תשומת לבם לכך, המאבק המשפטי וההוצאות הרבות היו נחסכות להם כליל".

מה חשוב לבחון לפני בחירת עורך דין נדל"ן מומחה?

"יש כמה דברים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים עורך דין המומחה לדיני מקרקעין. בין היתר מהו הוותק והניסיון של אותו עורך דין בביצוע עסקאות מכר שונות ומורכבות, כמה זמן הוא עוסק בתחום המקרקעין, האם הוא מחודד ומהוקצע בהשתלמויות והדרכות בתחום הספציפי בו בחר לעסוק, מהי השכלתו המשפטית והנכונות שלו לסייע, מהו הערך המוסף אשר יש בידי עורך הדין ליתן ללקוחותיו כדוגמת ייעוץ בפן המיסויי. פעולות אשר יחסכו לכם כסף רב ואף יסייעו בידיכם להתקדם כלכלית לרכישת דירה שנייה להשקעה. חשוב לזכור שבבחירת עורך דין המעניק שירות משפטי ישנה חשיבות רבה ליחס האישי שאתם מקבלים, לזמינות שלו, למידת השירותיות שלו ולערך המוסף שהוא יכול לתת לכם מעבר לעבודה המשפטית, כגון סיוע במשא ומתן, בחינת כדאיות העסקה, דרך אזהרתכם מפני ביצוע עסקה כושלת ועד מכשולים בדרך וחשיבה מיסויית נכונה, והכל מבלי להתפשר על דבר. בנוסף, חשוב מאוד שתבחרו את עורך הדין שלכם לטיפול בעסקת הנדל"ן, בעצמכם, בשונה מכזה שהומלץ לכם על-ידי מתווך דירתכם. ולו מהטעם שאין מתנות חינם ומחיר מופחת עלול להתבטא בטיב השירות המשפטי שתקבלו, מקצועיותו של עורך הדין והניסיון שלו, ועד לגרימת נזקים אשר יכולים היו להימנע מביצוע חלק מהפעולות המשפטיות בעצמכם והכל בניסיון לחסוך כמה שקלים".

מה האני מאמין של המשרד שבבעלותך?

"בעת שייסדתי את משרדי חרטתי על דגלי מתן שירות וטיפול אישי, מקצועי ויסודי להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר, ללא פשרות וללא קיצורי דרך. כמשרד צעיר ועדכני חשוב לנו לא לדבר בסיסמאות, אלא להצטייד בהוכחות בשטח, לתת את המקסימום עבור כל אדם ואדם שמגיע למשרדנו ולדרוש בעבורו את כל המגיע לו בעסקת הנדל"ן בה הוא מעוניין, תוך ניתוח, ליווי וייעוץ משפטי מעמיק לשביעות רצון הלקוח".

לסיכום, עסקאות מקרקעין הן פעולות משפטיות מורכבות הדורשות ניסיון מקצועי רב ובירור מדויק של כל הפרטים העלולים להשפיע, לשבש ו/או לעכב את ביצוע העסקה לשביעות רצונכם. לכן, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין מנוסה על-מנת להימנע מטעויות העלולות לעלות לכם ביוקר. על כן, בטרם רכישה או מכירה של נכס נדל"ן, פנו למשרד עורכי הדין והגישור ערן בן-הרוש אשר ידאג לייעץ לכם וללוות אתכם כל הדרך, החל משלב המשא ומתן ועד לביצוע עסקה מוצלחת לשביעות רצונכם".

למידע נוסף ויצירת קשר ניתן לפנות לעו"ד ערן בן-הרוש בטלפון: 072-2723333, או בטלפון הנייד: 050-2226886, או בפקס: 072-2723330 או בכתובת אימייל: [email protected] או הרשמו באתר הבית של עסקו.

כתובת המשרדים:

בבאר שבע: שדרות יצחק רגר 11 (מגדל 7)

בפתח תקוה: רח' הרב פינצ'י 3

עו"ד ערן בן הרוש. צילום: יוגב שוורץ Pozot

עו"ד ערן בן הרוש. צילום: יוגב שוורץ Pozot


כתבה שיווקית 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר