אדרכילים במרכז (Shutterstock) צילום: Franck Boston
אדרכילים במרכז (Shutterstock) צילום: Franck Boston

אדריכלים במרכז: הכירו את המומחים

אם אתם בדיוק בשלבי תכנון בית חלומתיכם ומחפשים את האדם הנכון והמקצועי שיגשים לכם את הפנטזיה לפרטי פרטים, כדאי שתכירו את רשימת האדרכילים המומלצים שלנו באזור המרכז

פורסם בתאריך: 13.11.19 17:03

כשאנושיות פוגשת אמנות: האדריכלית רוני אלרואי

יש אדריכלים שמתקשים להציע ללקוחות שלהם את הדרך הנכונה מתוך החשש לוותר על המקצועיות ועל החשיבה שלהם, אבל רוני אלוראי היא אחרת. בחירה בה היא בחירה בבעל מקצוע שימצא עבורכם את שביל הזהב ויציע לכם דברים המיוחדים רק לה.

בחיפוש אחר אדריכל שילווה את פרויקט חייכם אתם נתקלים, לרוב, באנשי מקצוע שמציעים עוד מאותו הדבר: סיוע בכל שלבי התכנון והעיצוב, מקצועיות וירידה לפרטים. אבל מה אם תמצאו אדריכלית במרכז הארץ שמציעה את כל אלה ועוד דברים הייחודים רק לה כמו רוני אלרואי?

"אדריכלות מציעה עניין רב בזכות השילוב של מפגש אנושי עם ביטוי וחשיבה אמנותיים", מסבירה אלרואי למה בחרה דווקא במקצוע הזה. "התחלתי בלימודי פסיכולוגיה וקולנוע ומשם עברתי לאדריכלות ששילבה בין שני העולמות".

היום אלרואי היא הבעלים של משרד שמתמחה בחיפוש אחר שביל הזהב שבין האסתטיקה לבין הנוחות, שכן "עיצוב נכון" כהגדרתה משפיע על ההתנהלות ועל חיי היומיום. את הנוכחות של הגישה הזו אפשר למצוא בכל פרויקט שאלרואי ומשרדה לוקחים בו חלק ממבני ציבור ועד לעיצוב ריהוט.

U House - בית פרטי בתל אביב – 350 מ"ר. צילום: עמית גירון

U House – בית פרטי בתל אביב – 350 מ"ר. צילום: עמית גירון

מה מאפיין את העבודה שלך?

"העבודה של המשרד מאופיינת בתכנון מוקפד ומדויק ובחיפוש אחר ניקיון עיצובי ומחשבתי תוך התייחסות לסביבה ולגישה אנושית".
יש קו מסוים שהקהל הישראלי מעדיף?

"הקהל הישראלי הוא קהל מגוון. כל לקוח מביא עימו עולם שלם של ערכים, חוויות וטעם אישי. אני לא עובדת מתוך מחשבה על טרנד או מגמה, אלא מתוך הסתכלות על הייחוד של כל לקוח וחיפוש אחר הביטוי הנכון ביותר לעולמו הפנימי".

ומתוך החיפוש הזה אחר העולם הפנימי של הלקוח אלרואי מציעה קודם כל לאנשים לשוחח עם האדריכל שהם שוקלים לבחור בו, כדי לבחון האם הוא קשוב ומביא עמו גישה אנושית ועיצובית שאפשר להזדהות איתה. לכן, מבחינתה, קהל היעד שלה כולל כל אדם שעיצוב יכול לעורר בו התרגשות ועניין.

 Z House – בית פרטי בכפר אז"ר – 450 מ"ר.

Z House – בית פרטי בכפר אז"ר – 450 מ"ר.

למדת באוניברסיטת קולומביה שבארה"ב. יש לכך השפעה על דרך העבודה שלך?

"עיצוב במובן הרחב הוא תהליך של יצירת חיבורים יצירתיים בין דיסציפלינות שונות. באדריכלות החיבור הוא בין צרכים, סביבה ורעיונות מופשטים. הסיבה שנסעתי לתואר שני באוניברסיטת קולומביה הוא הרצון להעמיק את הידע התאורטי. במסגרת הלימודים נדרשנו לכתוב לא מעט וגיליתי שזו דרך מאוד טובה לחדד רעיון ומחשבה. גם היום, כשאני מלמדת אדריכלות, אני מציעה לסטודנטים לנסח בכתב את הרעיונות שלהם. זה עוזר לדייק ולמקד את החשיבה ולהרחיב את החיבורים האפשריים.

"ייחודו של המשרד שלי הוא בתכנון כולל (Total design) ובירידה לפרטים, הקשבה ללקוח משלבי הגדרת הצרכים וליווי אינטימי ואישי לכל אורך התהליך עד להשלמתו. יש לי אהבה גדולה לחומרים ולפרטים ובכל פרויקט אנחנו מחפשים את הקונספט והביטוי הנכון ביותר עבורו. אנחנו מלווים את הלקוח לכל אורך התהליך בתכנון, בבחירת חומרים ובקבלת החלטות. אני בוגרת לימודי אוצרות ומלווה את הלקוח גם בבחירה ובהצבת אמנות ואביזרים".

אז אם אתם מחפשים אחר משרד אדריכלות שיודע לתת ערך מוסף לצד מקצועיות, וגם ליהנות מדיאלוג שיוצר השראה, בחרו ברוני אלרואי. רגעי הקסם שהעבודה שלה מצליחה ליצור יישארו בבית החדש שלכם לכל החיים.

רוני אלרואי
טלפון: 09-9580780
קישור לאתר
קישור לפייסבוק
ק
ישור לאינסטגרם

U House - בית פרטי בתל אביב – 350 מ"ר. צילום: עמית גירון

U House – בית פרטי בתל אביב – 350 מ"ר. צילום: עמית גירון


טובות השתיים: מקום סטודיו לאדריכלות

כשפוגשים את טובה דגן ורקפת עצמון אופז, השותפות ב-מקום סטודיו לאדריכלות, מבינים שיש מקרים שכדאי לבחור בשתיים. בפרט כשמדובר בתכנון הבית שילווה אתכם ואת משפחתכם למשך שנים.
טובה דגן ורקפת עצמון אופז סיימו את לימודי האדריכלות באקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל ויצאו לדרך משותפת אותה הן חולקות כבר 15 שנה. השותפות הזו, היא אחד המרכיבים המשמעותיים בעבודה שלהן.

"אנחנו שותפות וחברות הרבה שנים, ועובדות בשיתוף פעולה יום יומי על כל הפרויקטים שלנו. אנחנו מפרות ומשלימות האחת את השנייה ונהנות לעבוד יחד. הלקוחות שלנו נהנים מהעבודה הצמודה של שתי אדריכליות מקצועיות שמלוות אותם לכל אורך הדרך".

במה המשרד שלכן מתמחה?

"המשרד מתכנן בעיקר בתים פרטיים, תוספות, שיפוצים ופרויקטים מסחריים כמו משרדים, קליניקות וצימרים. אנחנו עובדות בכל גוש דן ואיזור המרכז".

מה מאפיין את האדריכלות שלכן?

"אנחנו רואות באדריכלות במה. הבמה הזו צריכה לדעת לקבל עליה שכבות רבות ולהכיל אותן. רהיטים, חפצים, אומנות, אנשים, כלבים וחתולים, חיי יום-יום וימים מיוחדים. הבמה צריכה לדעת לקבל את השינויים שמשפחה עוברת לאורך השנים. ילדים שגדלו, הורה שעובד מהבית, אופנות שמתחלפות… ובהתאם היא צריכה להיות פונקציונלית, אסתטית, על-זמנית ונעימה. היא צריכה לשרת את האדם ולהתחשב בסביבה. מקום שרוצים להישאר בו".

צילום: טל ניסים

בית בגבעת שמואל. צילום: טל ניסים

צילום:אלעד שריג

אבן יהודה. צילום:אלעד שריג

מה מאפיין את העבודה שלכן?

"אנחנו מספקות ראייה כוללת, לוקחות בחשבון את אין-סוף הרבדים שקיימים בפרויקט בנייה ומחברות אותם. הפרוגרמה היחודית של הלקוח, כולל חלומות שמגלים רק לאדריכל, מיקום הפרויקט, כיוונים וטופוגרפיה, התכניות החלות על השטח, חוקי הבניה ועוד. אנחנו משלבות את כל המידע עם המערכות הטכניות ותפיסה עיצובית ומהמכלול הזה יוצרות חללים פונקציונאליים, אנושיים, אסתטיים ומסקרנים. הפונקציונליות מעשירה את האסתטיקה ולהיפך.

"אנחנו עובדות עם תוכנה תלת ממדית. התכנון מתבצע באמצעות מודל תלת ממדי שמלווה אותנו לאורך כל תהליך התכנון משלב הסקיצות ועד להפקת תוכניות העבודה. זה משמעותי ללקוח וגם לנו כי מדובר בכלי תכנוני מעולה, שמאפשר ראייה והבנת החללים והמרחב, ולכן מתאים יותר מעבודה בדו ממד.

"אנחנו מקפידות להפיק סט תוכניות עבודה מאוד מפורט, באמצעותו כל הגורמים המעורבים מבינים לעומק את התכנון. כך אנחנו מצמצמות למינימום את הלא צפוי, ונותנות מראש מענה לכל השאלות שיכולות לעלות לאורך תהליך הבניה. סט התכניות הזה בשילוב עם פיקוח צמוד מבטיח תוצאה מצוינת".

צילום: טל ניסים

דירה בתל אביב. צילום: טל ניסים

מהי הדרך הנכונה לבחור אדריכל?

"כשבוחרים אדריכל/ית בוחרים איש/אשת מקצוע שילוו אתכם לאורך תקופה ארוכה, משמחת ורצופת אתגרים. אצל רובנו בניית בית היא הפרויקט המשמעותי והיקר ביותר בחיינו. בהתאם חשוב מאוד להרגיש שנוצרת ביניכם כימיה ושהוא משרה עליכם תחושת בטחון ורוגע. חשוב לראות פרויקטים שתוכננו על ידו, לקבל המלצות ולתאם ציפיות. מקצוענות, סבלנות ואמינות הן הבסיס".

אז אם אתם מחפשים את מי שיתכנן את ביתכם, ורוצים למצוא את השילוב המושלם בין פונקציונליות לבין אסתטיקה, חפשו את טובה ורקפת. העבודה המשותפת של השתיים תדע להעשיר את ביתכם, לדייק את התכנון ולעבור יחד אתכם חוויה טובה וחיובית בדרך לבית חלומותיכם.

מקום סטודיו לאדריכלות
טלפון:052-3295324
קישור לאתר
קישור לפייסבוק

צילום: טל ניסים

גבעת שמואל. צילום: טל ניסים

 


כתבה שיווקית

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר