שטח סמוך לרחוב ויזנטל. צילום באדיבות התושבים

לתושבי ח"ן הצפון נמאס: רוצים לייצג את עצמם

תושבים בשכונה טוענים שהיא מוזנחת וההבטחות להקמת פארק לא קויימו. בעצומה שפתחו הם דורשים שבשלב ראשון יהיה לשכונה ועד משלה

פורסם בתאריך: 12.6.19 12:52

תושבים בשכונת ח"ן הצפון, הסמוכה לכביש 40, דורשים לקיים בחירות לוועד השכונה, וזאת על מנת שלשכונה יהיה וועד שיורכב מתושבי השכונה, לאחר שלטענתם השכונה אינה מקבלת את היחס הראוי לה על ידי העירייה. כיום, כך הם אומרים, מי שמייצג אותם מבחינת העירייה הוא ועד כפר אברהם.
לטענתם התושבים, השכונה זקוקה לשדרוג במספר היבטים. "אנחנו מרגישים שאנו די מוזנחים, במשך 20 לא נגעו באזור, וזה כולל את רחובות ריינס, תורה ועבודה ויונה גרין", אומרת תושבת השכונה, "אנו משלמים ארנונה מאוד גבוהה. לפעמים צריך להתקשר לעירייה כדי להגיד להם לאסוף את האשפה מהפחים , הרחובות לא נקיים וצריך לגזום את העשבים. יש ברחוב ויזנטל שטח גדול שאמרו שיקימו בו גינה, וכלום לא נעשה. אנו, התושבים בבניין החדש ברחוב ויזנטל, משלמים ארנונה בסך של 1,500 שקלים לדירה. גם כשרכשנו את הדירה אמרו לנו שיהיה שם פארק. עצם זה שאין פארק פוגע לנו בערך של הדירות, וגם נראה ממש לא טוב".
תושבים בשכונה פתחו עצומה כדי לקדם את נושא בחירות לוועד שכונת ח"ן הצפון. "שכונת חן הצפון ובעיקר הרחובות הראשיים – שמעון ויזנטל, שמואל הנגיד ושלומציון סובלים מטינופת והזנחה הרבה מאד שנים", נכתב בעצומה, "פתח תקווה קיבלה ראש עיר נמרץ שכל השכונות בפתח תקווה נהנות ממנו חוץ מהשכונה שלנו. אין לנו וועד שכונה חזק שיידע לדפוק על השולחן בעירייה ולעמוד על שלנו. אנו קוראים לעירייה להתייחס אלינו כשכונה וכיחידה נפרדת ולתת לנו לבחור וועד שכונה ולא לספח אותנו לשכונות שלא קרובות אלינו ולוועדים שלהם. כיום מבחינת ראש העיר יש את יונה עמרוסי, שנבחר לוועד של שכונת כפר אברהם, והוא מייצג אותנו".
תגובת העירייה: "מדובר בשכונה שאכן הוזנחה במשך שנים רבות, אולם מתחילת הקדנציה אנו פועלים לתיקון המצב. לשכונה יש ועד שנמצא בקשר vדוק עם העירייה, וכבר עכשיו מבוצעות עבודות בשכונה – הרחבת רחוב שמואל הנגיד, הרחבת רחוב שלומציון המלכה ובנוסף מתוכננים ומתוקצבים תב"עות נוספות לשטחים ציבוריים פתוחים ושבילים פנימיים".

 

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"מלאבס - פתח תקוה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר